9ФЕГ- 3

  • 25 832
  • 745
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 812
Ради, паспорт няма ли дъщеря ти?
Докато пишехме тук точно за паспорт ми хрумна и на мен. Ще го взема и него, лична карта няма още, скоро навърши 14 Simple Smile

# 376
  • София
  • Мнения: 304
Писах по-горе, но пак да пиша. На малката ми дъщеря съм правила карта за градски транспорт със служебна бележка от училището. Питайте в СКГТ дали няма да ви я направят така. Ваденето на служебна бележка отнема няколко минути на детето в училище. Ако не в междучасието, то преди/след часовете.
В канцеларията не знам дали има секретарка, но си има човек, който се занимава с текущите неща. Дъщеря ми в момента си оправя документите за стипендията, два дена подред е там и си действа.

Eupraxia dArmature, кой клас е детето ви в момента? Интересно ми е дали разочарованието от гимназията, което демонстрирате в темата, е прясно или с натрупване и дали касае само организационните дела или е като цяло.
Само и единствено ОРГАНИЗАЦИЯТА и то аз се дразня, иначе класът е супер, учителите също и животът е чудесен Simple Smile

# 377
  • Мнения: X
Значи който успее с паспорт и служебна бележка от училището, да свирка. Синко си извади последната карта скоро, мисля, че между 8-ми и 15-ти септември беше, ако не ги дадат до 8-ми ще трябва и аз да се възползвам.

# 378
  • София
  • Мнения: 6 094
Преди малко успях да изпратя заявка за достъп в Школо. Ще пиша, ако я одобрят.

# 379
  • Мнения: 11 818
И аз пратих..

# 380
  • София
  • Мнения: 6 094
То децата още входните не са направили, ама ние за оценки сме се наредили. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 381
  • Мнения: 11 818
Ами не само за оценки, съобщения и мн. др. Миналата година успешно ползвах (вкл. и мъжа ми) и за двете деца (в едно училище бяха), попълваха като цяло навреме и беше много удобно! Дано и при ФЕГ се получи!!

# 382
  • София
  • Мнения: 2 686
При нас само оценки и отсъствия и то само при дъщеря ми. Но го намирам за удобно.

Класната на сина ми така и не го прие това Школо. Нанесе експериментално три оценки миналата година (трети клас), на моя ужасно грозно пишещ син явно са били най-ниски и съответно цяла година в Школо ми излизаше - дъщеря ми - първо място в класа, синът ми - последно място в класа. Веселба Simple Smile

Ще се получи, къде ще ходи Simple Smile

# 383
  • София
  • Мнения: 304
То децата още входните не са направили, ама ние за оценки сме се наредили. Stuck Out Tongue Winking Eye
Oценките не са толкова важни, защото са субективни в повечето случаи, колкото забележките, липсата на домашни, някой други прояви в училище.
Все пак там най-лесно можеш да проследиш има ли напредък или не, другото са родителските срещи, но там винаги говорят обобщаващо - Те така, те иначе и те така. Френският съм го чувала във филмите Heartpulse Kiss Broken Heart и няма как да знам научила ли е нещо или ми говори глупости Laughing

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:48 от Eupraxia dArmature

# 384
  • Мнения: 94
Класната обясни така - тъй като това са целеви средства, няма как да има за всички с успех над 5:50, защото в първия срок на осми клас повечето приети са с такъв успех. Затова се взимат предвид бала. И примерно (наистина съвсем примерно, не е давала точни цифри) има 50 стипендии, прави се класацията по бал плюс общ успех и докъдето стигнат. Тя самата каза, че не е много сигурна кое как е точно, но това бил механизмът.
Каквото и да е, срокът е другата седмица.
Аз днес ходих в моята банка, обясниха ми как се вади карта, искат и служебна бележка или ученическа лична карта за потвърждение, че детето учи.
Сиси, и аз вчера разпечатах документите, ами гледам, че в мястото за IBAN  не е упоменато на чие име е сметката. Мисля, че може да е на родителя, но за всичко това трябва да се пита.
Иначе, обадих се вчера на дъщеря ми и е отишла да си вземе служебна бележка, съвсем лесно и бързо е станало.

за нищо не трябва да се пита никой.
разпречатайте си документа, който се подава за да се кандидатсва за стипендиа от сайта на Френската, и в него има изброено какво се иска в какви случаи.

Какво ще питате на сто места като гламави. А идете и на фейсбук и там

# 385
  • Мнения: 4 070
Класната обясни така - тъй като това са целеви средства, няма как да има за всички с успех над 5:50, защото в първия срок на осми клас повечето приети са с такъв успех. Затова се взимат предвид бала. И примерно (наистина съвсем примерно, не е давала точни цифри) има 50 стипендии, прави се класацията по бал плюс общ успех и докъдето стигнат. Тя самата каза, че не е много сигурна кое как е точно, но това бил механизмът.
Каквото и да е, срокът е другата седмица.
Аз днес ходих в моята банка, обясниха ми как се вади карта, искат и служебна бележка или ученическа лична карта за потвърждение, че детето учи.
Сиси, и аз вчера разпечатах документите, ами гледам, че в мястото за IBAN  не е упоменато на чие име е сметката. Мисля, че може да е на родителя, но за всичко това трябва да се пита.
Иначе, обадих се вчера на дъщеря ми и е отишла да си вземе служебна бележка, съвсем лесно и бързо е станало.

за нищо не трябва да се пита никой.
разпречатайте си документа, който се подава за да се кандидатсва за стипендиа от сайта на Френската, и в него има изброено какво се иска в какви случаи.

Какво ще питате на сто места като гламави. А идете и на фейсбук и там

Гаварит мама, това за гламавото питане към мен ли?
Ние приключихме вече работата със стипендиите, по-точно дъщеря ми. Междувременно, много след този цитат, който си пуснала, писах няколко пъти тук кое как е било, в случай, че на някого му е от полза. По-лекичко с изказа, моля, споделям само кое как е било по нашия път, въпреки че мога и да не го правя, нали така. Този форум е за взаимопомощ, нека не забравяме. Който иска пише, който иска чете, който иска пита.
Приятен ден!

# 386
  • Мнения: 1 812
мартеа, сърдечно благодаря и на теб и на всички, които споделиха информация за стипендиите !
Gavarit mama, аз четох внимателно информацията в сайта, но не  присъстваше цялата информация определено. Липсват детайли, които завършват цялата процедура.

# 387
  • София
  • Мнения: 6 094
Имам достъп в Школо.

# 388
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз като вляза пак ме връща на много стара година и не мога да променя училището. Все старото е.

# 389
  • София
  • Мнения: 5 362
Има ли някъде официално инфо за родителската среща?

Общи условия

Активация на акаунт