9ФЕГ- 3

  • 25 849
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 992
Би трябвало по всичко, освен по ФУЧ.

# 706
  • София
  • Мнения: 6 094
ИТ имат 2ч/сед, но ИИ, музиката и ФЦ са по един. За тях май има само годишна оценка.

# 707
  • Мнения: 1 812
ИТ имат 2ч/сед, но ИИ, музиката и ФЦ са по един. За тях май има само годишна оценка.
Ами госпожицата каза, че е оформена по музика, което означава, че трябва да има оценка. Вторият срок няма да изучава музика и явно ще остане и като годишна оценка. Или пък да е имала предвид, че това ще и е годишната, хмм....

# 708
  • София
  • Мнения: 6 094
Аз мисля, че няма да има срочна, а остава направо за годишна.

# 709
  • Мнения: 6 925
ИТ имат 2ч/сед, но ИИ, музиката и ФЦ са по един. За тях май има само годишна оценка.
Броят на часовете седмично няма никакво значение за срочните оценки на децата по новите програми. Само по ФУЧ няма оценки. (Нашите, в друго училище, имат ИУЧ 0,5 часа седмично и също имат оценки).
И по модул фвс няма оценки.

# 710
  • София
  • Мнения: 6 094
Едната част от осмите класове имат ИИ през първия срок и музика през втория, а другата - обратно. После се разменят.
Няма как да имат оценка за нещо, по което не са имали часове.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 109
Имат годишни оценки направо по предметите,които учат един срок само. Рисуване,музика
.философия и Ит

# 712
  • София
  • Мнения: 6 094
Благодаря.

# 713
  • Мнения: 1 812
Имат годишни оценки направо по предметите,които учат един срок само. Рисуване,музика
.философия и Ит
Рисуване и музика са по един срок, но философия и ИТ няма ли да учат вторият срок? Би трябвало да имат срочни оценки по философия и ИТ мисля, защото като гледам учебния план ще ги учат и вторият срок.
И още еди въпрос, който вълнува моята девойка. Вторият срок променят ли критериите за получаване на стипендии. За първият срок се взимаше непълна стипендия при успех над 5,70  и пълна над 5,80, което ще е трудно предвид това , че имат малко на брой предмети и единият от тях е физическо Smile, при 3 петици успехът вече ще е под 5,70.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 14:30 от Rady

# 714
  • София
  • Мнения: 1 109
За стипендиите от сега нататък все ще сте в групата на ощетените. Тази година заради многото стипендии в 8 клас отрязаха тези с успех под 5.70. Което не беше справедливо. Много деца от 9 клас останах без въпреки успех над 5.50. Трудно се изкарва успех над 5.70 .



50

# 715
  • Мнения: 1 812
За стипендиите от сега нататък все ще сте в групата на ощетените. Тази година заради многото стипендии в 8 клас отрязаха тези с успех под 5.70. Което не беше справедливо. Много деца от 9 клас останах без въпреки успех над 5.50. Трудно се изкарва успех над 5.70 .



50
Да , аз затова питам дали вторият срок ще се променят критериите, защото според мен на доста от децата ще падне успеха.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 109
Нямам представа, но мисля, че едва ли.
А относно оценките си права. Забравих,че 8 клас учат цяла година философия и Ит. Защото в 9 клас са по един срок.

# 717
  • София
  • Мнения: 304
За стипендиите от сега нататък все ще сте в групата на ощетените. Тази година заради многото стипендии в 8 клас отрязаха тези с успех под 5.70. Което не беше справедливо. Много деца от 9 клас останах без въпреки успех над 5.50. Трудно се изкарва успех над 5.70 .
Да , аз затова питам дали вторият срок ще се променят критериите, защото според мен на доста от децата ще падне успеха.
MНого голяма разлика се забелязва между основното училище и гимназията, и във въпросната физкултура, толкова проблемна за част от децата, но и в предмети като български и математика.
Все си мисля, че колкото и да са малки децата не трябва да се оставят в началните класове да мързелуват и да минават метър с някой оценки. При нас поне имаше лек стрес в началото, но след това влезна бързо в час и се надявам, че в края на срока успеха ще е над тази граница. Само да ви кажа, че има деца, които в часовете по физическо при груповите игри не искат да с включват и предпочитат да си седят и да говорят, а когато се включват е просто колкото да се изправят - това определено се отразява на срочни и годишни оценки.
Да се надяваме следващата седмица да са в грипна ваканция Grinning

# 718
  • София
  • Мнения: 1 109
Трудност се среща точно при тези уж леки предмети- физическо и рисуване. Със зор петици и по двете.
Според мене не трябва да имат оценки по музика,рисуване и физическо. Трябва да има едно зачита се и това е.

# 719
  • София
  • Мнения: 304
Трудност се среща точно при тези уж леки предмети- физическо и рисуване. Със зор петици и по двете.
Според мене не трябва да имат оценки по музика,рисуване и физическо. Трябва да има едно зачита се и това е.
Съгласна, но в никакъв случай да не ги оставят просто да минават ей така.
Ясно е , че не всеки е художник, музикант или атлет, но и трите са необходими.
Аз съм типичен пример, че не ставам за нито едно от трите, но с положени повечко усилия се справям Simple Smile
А и най-важното успявам да си преодолея мързела, който хич не е малко.

Общи условия

Активация на акаунт