Акт

  • 594
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте! На приятелката ми е издаден акт, докато е пътувала за работа в болницата, в който пише, че е с нарушение чл. 20 ал. 2
"при навлизане в ляв завой не съобразява поведението и скоростта си с пътната настилка и релефа на местността, вследствие на което излиза от платното за движение в дясно, удря се в дърво и се преобръща обратно, реализирайки птп с материални щети"
Не е споменато някъде, че има пострадали, освен на констативния протокол, че нейната приятелка е с "разцепена дясна ръка". Няма следи от алкохол или наркотици.
Въпросът ми е някой знае ли с каква санкция ще мине, защото из форумите срещам доста противоречиви и различни мнения със същото нарушение чл 20 ал 2, сходни с нейното птп..

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 565
Глобите са толкова относително нещо. Зависи от настроението на издаващия сякаш.
Ако ви успокоява - преминах на знак "пропусни движещия се с предимство" (който беше скрит в короната на дърво и все едно го нямаше, имаше 3 такива катастрофи преди мен), кола движеща се по пътя с предимство се наби в мен, та и двете коли бяха бая изкривени, нямаше пострадали, но имаше доста материални щети и глобата ми беше 110 лева. Така че не вярвам да е нещо повече.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 943
мен ме глобиха 200 лева за самокатастрофиране - бях на две гуми, един кретен не спря на знак СТОП и ме засече, заради което се наложи сама да се хвърля на асфалта. Алтернативата бе да се тресна челно в него и да съм мъртва.
Той се размина само с акт за неспиране на знака.
Според полицаите, ако съм се ударила в колата, само той щял да е виновен. Но тъй като съм избегнала удара, съм виновна за самокатастрофиране.

# 3
  • Мнения: 6 924
Въпросът ми е някой знае ли с каква санкция ще мине
200 лв. Наказанията за несъобразяване с пътната обстановка са описани в административните мерки към края на ЗДвП

Той се размина само с акт за неспиране на знака.
Това е добре да го запомните всички. Ако дадено лице не участва в ПТП, то не може да бъде виновно за ПТП-то.
Кретена също няма представа от законите и затова е отнесъл глоба. Трябвало е просто да си продължи пътя и няма глоба. Grinning

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 09:13 от Mr. Smith

# 4
  • София
  • Мнения: 11 943
Това е добре да го запомните всички. Ако дадено лице не участва в ПТП, то не може да бъде виновно за ПТП-то.
Кретена също няма представа от законите и затова е отнесъл глоба. Трябвало е просто да си продължи пътя и няма глоба. Grinning
Той се опита да си тръгне въпреки, че много добре разбра какво причини.
После почака 4 часа на мястото на инцидента, докато аз си прекарвах "забавно" в Пирогов.

А това, че не си виновен, ако не участваш, е пълен дебилизъм. Заради поведението ти може някой да загине, но формално не си виновен. #Cussing out

# 5
  • Мнения: 6 924
Не разбирате. Той със своето действие или бездействие не е причинил абсолютно нищо.
Не е дебилно. По тази логика вие можете да кажете че аз съм причина да паднете защото в момента на падането ви аз съм изпреварвал неправилно две коли след вас

# 6
  • София
  • Мнения: 11 943
Не разбирате. Той със своето действие или бездействие не е причинил абсолютно нищо.
Не е дебилно. По тази логика вие можете да кажете че аз съм причина да паднете защото в момента на падането ви аз съм изпреварвал неправилно две коли след вас
Ай стига бе! вЕрно ли??
Сигурно аз щях да се метна на асфалта и да се размажа, ако някой не бе отнел предимството ми?!

# 7
  • Мнения: 6 924
Възможно. Може да имате склонност към общуване с асвалтово покрите. Ако сте се движили със съобразена с пътната обстановка скорост нямаше да паднете дори и да ви отнемат предимството
Скрит текст:
Светофар светва червено и в насрещното светва лява секция зелено. Първата кола за ляво тръгва, но вижда че един джигит няма никакво намерение да спре на червения сигнал и натиска рязко спирачките. Колата зад него се блъска отзад на първият за ляво? Кой е виновен за ПТП-то?
Не питам за да се заяждам. Опитвам се да ви поясня че нямате никакво право да обвинявате друг за ваши действия!

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 12:23 от Mr. Smith

# 8
  • София
  • Мнения: 11 943
С радиото не споря.
Дано никога не Ви се случи нещо подобно, при което да пострадате сериозно. Защото тогава друга песен ще пеете.

# 9
  • София
  • Мнения: 32
При нея няма отнемане на предимство или страничен човек, а тя самата е стигнала до там, като вина няма тя, а аз, понеже тя е шофьор от 2 месеца, а аз й дадох да управлява прекалено мощен автомобил. Из форумите бях чел също за въпросните суми, които и Вие споменавате + и вероятна възможност за отнемане на книжката за време от 1 до 6 месеца, а пък на мен ми се иска да й давам да шофира за да преодолее този страх.

# 10
  • Мнения: 6 924
Вероятна възможност на какво основание? Написахте, че пробата за алкохол и наркотици е отрицателна

Общи условия

Активация на акаунт