Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 юли 2019, 16:09 ч.

Интернет зависимост при деца

• 4 038
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
При нас се получи постепенно. Не знам и аз как. Като по-малък все пак го ограничавахме, имаше и други интереси, но сега вече не знам как да го постигна. Спирали сме компа тотално, но не се постига ефект освен озлобление към нас.

# 61
  • София, London
Кога за първи път, на каква възраст, дадохте достъп до устройствата?
Това има ли.отношение към зависимостта?

# 62
Според мен няма общо. В детската графина гледаше филмчета, след 7 години започна с компютъра. В началото беше по малко, занимаваше се и с други неща както и Радос каза - много четеше, игри навън, лего. И неусетно другото се изместваше и от миналата година почти няма друго. Сега този месец наблюдавам и отдръпване от нас. Не му е интересно и не иска да правим нищо заедно.

# 63
  • София
Едно време, нашето поколение и предишното, се затваряше и слушаше музика или се правеше, че чете. В общи линии нищо не се е променило, освен начинът, по който пуберите си губят времето - дали ще са сами, дали ще са в компания навън, дали ще са в мрежата вкъщи, те пак повече се изолират и по-малко отразяват родителите, при някои има колебания в успеха и интересите. Нищо ново под слънцето, но ако искате, консултирайте се с психолог.

# 64
Да, Андариел, точно това си мислех с теб. Аз също се бях затворила в пубертета, не ми се учеше, живеех си в свой свят. Ако при сина ми става въпрос за същото, ще го приема. Той много порасна последните месеци. Но ме е страх да не го "загубя", това е истината 😯

# 65
  • Между гори и планини
Синът ми има достъп до компютъра само за проекти за училище.
Правилото е като се прибере да остави телефона си на зарядно в хола и повече да не го пипне. Телефон му трябва само на училище, да се обади при нужда. Съответно телефонът трябва да се прибере с не по малко от 85% батерия.
Мерките са такива, защото по едно време беше се превърнал в зомби, нищо не го вълнуваше.
Съответно сделката беше - обикновен телефон от преди 10г ,който да си е винаги с него, или смартфон само в училище ( да не го подиграват). След размисъл, сам остави телефона в хола.

Общи условия

Активация на акаунт