Сватба, булките на 2019, тема 7

  • 22 947
  • 748
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 679
За жалост ходих миналата седмица, иначе бих ти съдействала.

# 346
  • Мнения: 1 165
Аз минавам набързо само да се оплача, че си вдигам нервите с гостите. В последния момент решиха да променят кой ще идва, кой ще остава, а аз съм подала всичко вече. Остават 2 седмици при нас и направо нервите и напрежението ми идват в повече

# 347
  • Мнения: 3 609
Moмичета, здравейте!
От кога се каня да пиша и все не намирам време!

Гледах снимки, ах-ках, плаках от радост (на сватбата не знам как ще е, аз по вашите снимки колко рев изревах, не е истина). Много се радвам за всички. Рали - прекрасно. И Марулета и всички, които минаха по реда си, щастлива съм, че всички усилия, а те наистина бяха много, са си стрували, че резултата е щастие, прекрасен спомен и усмивки! Това е целият смисъл, в крайна сметка.

Да се отчета и аз: според мен сме до никаде. Според моя любим, всичко е точно. Simple Smile
Какво да ви кажа. Писна ми с тортите. Ходих на дегустация при Диди, хубави бяха, но нищо уау. Аз самата обичам да правя десерти, като бих казала, че съм по-долу и от любител, и някак си тези не ме грабнаха, иначе беше много мила. В крайна сметка, синтезирано: вчера поръчахме от 100 грама сладки. Ще бъде малка торта, украсена с ествествена зеленина, както искахме, ше е на 5 етажна стойка, най-отгоре и ще има на стойката индивидуални десерти. Аз се спрях на любимия ми: паста с бадемов мус и круши, лек приятен и ефирен. Тортата ще е маскарпоне и нещо си, забравих, но беше много вкусна. Някак си тяхните десерти, поне за мен, имат този УАУ ефект, който не усетих в нито една друга сладкарница, която пробвах. А и цената е добре, по-евтино излиза от Диди.

Но.. има толкова неща, които ми остават..
табелки за маси, кутия за халки, свещи, алкохол да се поръча, меню да се избере, подаръци за гостите да поръчам, табло за гостите, кутия за подаръци... Да измисля с децата какво да правя, аз не стига, че се чудя ами и няколко човека вече ми казаха, че ще си водят и двете малки деца, полудявам...
Отгоре на всичко си смених позицията, в момента работя на 100 % по нови проекти и обучавам двама нови хора, които непрекъснато ме прекъсват,  питат, висим в някакви срещи..
и започва да ми идва малко нанагорно.

Моминското си го организирам сама. Запазих един хотел в Гела, ще сме 6 момичета, мисля аз да поема всичко... Не знам дали така е редно, но никой нищо не организира, в крайна сметка, празника е мой.. Поне се надявам да изкараме добре, там има басейн с гледка към планината, дано е хубаво.

Утре заминаваме на Поморие с моя любим, за кален уикенд, той много държи да ми покаже калните бани.. Grinning

Пожелавам ви успех, чета ви, мисля ви.. И благодаря за идеите и вдъхновението

# 348
  • Мнения: 8 729
Захир,споко,всичко ще си дойде на мястото.Овъргаляй се в калта,не мисли за нищо,просто дай почивка на ума.Не се тревожете излишно,всичко минава и заминава,нервите не се възстановяват.Моята дъщеря ми звучи адски напрегнато по телефона,в сезон на отпуски тя е сама в офиса/Еконт/ и е някаква лудница.Така ми е жал!
   
  Какво имаш предвид за децата?те си имат родители,да си ги занимават.Не е твоя работа това,особено в деня на сватбата ти.Ние в крайна сметка не направихме нищо за децата-гости,но се оказа,че няма и нужда.Така добре се сдушиха и се наиграха.И никой не досаждаше на булката,а аз лично се притеснявах,че ще искат да я пипат,да се снимат с нея,да я гушкат.Ми не.Снимаха се,танцуваха до нея,но нищо досадно.Едно от момченцата падна в басейна,майката го преоблече и купонът си вървеше.Не ги мисли и не се тревожи.

# 349
  • Мнения: 2 433
Лелеее.. аз съм ледена с тия басейни. Ще трябва да има пъдар май

# 350
  • Мнения: 8 729
Това изобщо не е ваша грижа.Нашият младеж  е паднал в детския,докато баща му е бил с него навън,пред очите му.
  Я ми кажете,ко вие сте гости на тържество в такъв комплекс,или където и да е,заведете детето си,ще очаквате ли някой друг да има грижа за него?
   Моля ви,не се тревожете за неща,за които не си струва.Ако има аниматор към заведението,окей.Ако вземете конструктори,книжки за оцветяване,разни други неща за децата, всички трябва да са еднакви,защото ще има дрязги между малчуганите.
   

# 351
  • Мнения: 93
Момичета, търся такъв кринолин

# 352
  • Мнения: 2 433
https://bazar.bg/obiava-23866701/krinolin-za-roklia-tip-rusalka


http://www.uniqueglassware.eu/?town=uniqueglassware&name=%D0 … es=858&type=t

напиши в гугъл "кринолин русалка"

Марулета, малките деца са малко и на брой, но тъкмо най-див е братчето на ММ.. абе мисля ги, няма как.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Да се включа и аз. Ние нали бяхме на плажа. На пясъка пред заведението имаше пързалка и плащадка с люлка, децата изобщо не стигнаха до нея. Аз им бях приготвила машинки за балончета, балони, и едни такива детски въртележки за вятър (взех ги от Джъмбо по 2лева бяха) и играта им се въртя около тези неща. Имаше майки, които се притсняваха да не вземат да хукнат към водата, но те си танцуваха и играха покрай нас. ГОляма игра падна и с ветрилата и с инстаграм рамката. Майките им не са ме симали мен като булка,ама всичките са ги нащракали с рамката и със всички възможни неща, които бях приготвила. Абе, не е кй знае какво да им вземеш там по някоя занимавка, но чак да ги мислиш ти - не се натоварвай. Аз имам по-голям брат и когато бяхме малки, майка ми все го караше да ме гледа и той и казваше: АААА НЕ! Kойто си има деца да ги гледа! Grinning. Ta по тази логика, според мен не е твой ангажимент това.

# 354
  • Мнения: 3 609
Притеснява ме,  че ресторанта, който сме избрали е много малък. Идеален за малка сватба, каквато очаквахме да е нашата. На 18 етаж е, от асансьора се влиза директно..няма антре, фоайе, няма пространство достатъчно дори за дансинг, да не говорим за деца. Притесняват ме допълнителните столове за тях, защото при семейство с две деца, съгласете се, че 2 стола допълнително и така няколко пъти е голямо увеличение на бройката, ние сега сме на ръба с местата. Отделно наистина ама наистина няма къде да играят, няма къде да се отделят, примерно, само деца и да си се занимават. Наистина няма. И просто не знам..
Скрит текст:
И не на последно място, не искам да пищят, а на деца, затворени по този начин, на които им е скучно, няма как дори да им се сърдя, те кипят от енергия.

# 355
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Ами обясни на родителите,че предпочиташ да е без деца. Няма нищо лошо според мен. При нас повечето прецениха,че не искат да ги вземат и без това. Не мисля,че е голяма драма, освен ако нямат на кого да ги оставят, но ако предупредиш преди това, всеки който иска да дойде ще измисли вариант.

# 356
  • Мнения: 8 729
Захир,много хубаво изглежда местенцето.Подкрепям Рали,уточни за колко човека е поканата.
   При нас имаше достатъчно място,поканихме гостите с децата.Но за всяко дете   имаше стол,а това изисква съобразяване с местата на масите.И да,мисъл е това да го съобразиш.
   Наши семейни приятели, но не близки,неприятни за дъщеря ми,не бяха поканени.Когато децата бяха малки се събирахме често с тях,децата се търсеха,но това беше преди 7-8 години.Впоследствие на мен не ми харесваха някои неща от тяхното обкръжение и се отдръпнахме.Та те сега са ни сърдити,че не сме ги канили на сватбата.устата ме заболяха да обяснявам,че не аз правя сватба.Аз също бях само поканена,от мен пари не са искали и не са очаквали децата.Съответно изобщо нямам думата кой да се кани и кой не.Но видиш ли,как така?!Ами те така.
  Бе тва не знам що ви го пиша,но понеже преди малко майката на въпросната приятелка ми наду главата,колко им било мъчно,бля-бля-бля,та се афектирах малко.
   ПП-на сватбата на кумовете на децата,на първия им сватбен танц през цялото време в кадър има деца-момчета,които стрелят по младоженците с пушки.Кумата много се ядосва на този момент,и предупреди,че ако на нашата сватба има такова нещо,лично тя ще стане и ще измести стрелците от дансинга,ако родителите не се намесят.Много се смях първо като ни разказваха,но после си дадох сметка,че има защо да се ядосва.А нашата кумичка-лисичка със сигурност щеше да ги разришка от дансинга.Тя през зялото време бдеше над булката,дали е добре,дали се ядосва за нещо,дали й харесва,....

# 357
  • Мнения: 978
Момичета, търся такъв кринолин

Моя е подобен, от Арети е. Подариха ми го с роклята. Кога ти е сватбата, че още не съм взела роклята?

# 358
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Ооо ние също не канихме такива излишни хора. Роднините бяха супер малко и то наистина най-близките. Моите първи братовчеди и вуйна ми и вуйчо ми не бяха поканени,защото живеят в друг град и не сме се виждали с години. Майка ми се чува с брат си един път годишно, нещо се скараха преди време и аз не знам какво и изобщо не съм поставяла на въпрос присъствието им. Те ако ще идват са 6 човека. На мъжа ми чичо му и стринка му (на която дори не знаем името) също не бяха поканени. Те също имат деца и тези деца имат половинки и деца, които никога не сме виждали. Според мен (поне ние така направихме), няма смисъл такива хора да се канят, защото ти ги каниш от ''хорски срам'' и те от ''хорски срам'' приемат и иедат. Нито те оценяват празника, нито ти имаш нужда от тях на празника ти.  В крайна сметка наистина всеки си преценява, все пак е въпрос и на възможности, но 70левов куверт за човек, чието име дори не зная ми се струва доста излишно. Не се притеснявайте да си каните,когото прецените. С деца, без деца това си е вашият празник. А да искаш обяснение защо не си бил поканен някъде е толкова жалко. Абе, като се сетя с тия гости и аз как се бях напрегнала,чак пак се изнервих като се връща назад.... Пуууу....

# 359
  • Мнения: 3 609
Благодаря ви. Аз казах за децата, нашият списък е с наистина най-близките, така че казах какво ме притеснява... и все пак някои казаха, че ще идват с 2 деца. Ако искам да упомена изрично имената на поканените, ще стане драма. Здраве да е.. Ом..

Общи условия

Активация на акаунт