Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 7

  • 69 153
  • 762
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 654
"Как да й кажеш на една такава жена, че ти искаш да се спасиш, а още повече искаш да спасиш нея със себе си, и да не правиш друго освен да я спасяваш, и да се спасяваш, цял живот, но не може, всеки има своето пътуване пред себе си, и в обятията на една жена се озоваваш, вървейки по усукани пътища, които и сам много не разбираш, а в нужния момент не можеш да ги разкажеш, нямаш думите, за да го направиш, думи, които да прилягат, тук, между тези целувки и по кожата, верни думи, няма ги, напразно ги търсиш в онова, което си и в онова, което си чувствал, не ги намираш, имат винаги погрешна музика, музиката е, която им липсва, тук, между тези целувки и по кожата, въпрос на музика е. Така че казваш после нещо, но е жалка работа.
- Елизевин, аз няма да бъда никога повече невредим."
 Алесандро Барико, "Океан море"

# 211
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 448
"... - Плаща ли ти някой да се грижиш за гробището?
- Кой да ми плаща, сине? - учудва се баба Румянка. - В селото останахме само старци.
Децата я се обадят един път в годината, я не. Внуците никакви ги нема.
След некое друго време ше си отидем и ние и това е.
Защо требва некой да ми плаща?... От двайсет години съм всеки ден у гробището.
Плевя, чистя, поливам гробовете...
Майка ми казваше, че от човека остава само туй, което е сторил, без да търси полза."  -
Бог да прости - Иво Сиромахов

# 212
  • София
  • Мнения: 10 833
"Никога не е късно да имаш щастливо детство."

Берке Бретед

# 213
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
Ще има хора, в които ще се заблудиш. Ще се раздаваш до последно, а те ще си тръгнат с всичко, което са взели. Остави ги.
Ще има хора с маски, които няма да разпознаеш веднага, но маските им ще паднат, когато си в труден момент и не получиш помощ от тях. Остави ги.
Ще има хора, които ще те спъват, ще те бутат и ще те хулят, нарочно, защото ще завиждат. Остави ги.
Ще има хора, които ще те пречупят в най-крехкото ти, ще те оставят в тъмното, без запалка, без компас, ще бъдеш сам, само докато прогледнеш. Остави ги.
Ще вярваш в приятели и любови, които ще обещават, ще се вричат, дори ще те гледат в очите и ще лъжат, въпреки това. Ти ще ги обичаш, ще имат всичко твое.
Ще те предават въпреки това. Няма да те оценят доста хора, да знаеш, не веднъж. Остави ги.
Трябва да си тръгнеш.
Доверието е единствения път към теб, когато го загубят, няма как да се върнат до там, до където са били, могат само да стигнат далеч от теб. Остави ги.
Ще има хора, които ще са черногледи, ще те гледат с презрение, ще ти режат крилете и ще замъгляват мечтите ти, пътят ти, ще те объркват, за да губиш посоката си. Остави ги.
Ще има хора, които ще те карат да търсиш вината в себе си, да се обвиняваш.
Ще се гледаш в огледалото и ще се питаш:
,,Къде сгреших?", "Така ли трябваше да стане?", "Направих ли достатъчно?",
"В мен ли е вината?", везните ще падат, когато действията ще натежават. Остави ги.
Тези хора трябва да прогониш, защото са сянката на онези, които светят.
Били са, за да се изправиш, за да продължиш напред с по-уверена стойка, с по-твърда крачка, за да заякнат слабите ти места, за да подобриш душевното си равновесие.
Вярата в себе си.
И че когато си сам имаш себе си, че можеш да виждаш в тъмното и ти решаваш на къде да продължиш.
Ще имаш обаче и хора, които ще осветяват тъмнините ти, в мрачните ти периоди ще държат кибрит и факла, ще са до теб винаги, паднал, станал, лош, добър, всякакъв. Там ще са, там са. За да поделите хляба, за да си кажете всичко, да се накрещиш на тях, да се изплачеш, да ти олекне на рамото им.
Има хора, които те обичат истински, заради теб самия.
Тези са единствените.
Ще мислиш, че губиш хора, които са важни за теб, но всъщност ще си тръгнат само тези, които не са се побояли от загубата ти.
Сега се погледни в огледалото и си задай само един въпрос: Бях ли себе си? И виж кой е наоколо. Това е.

Любомира Димовa

# 214
  • София
  • Мнения: 10 833
Алберт Айнщайн в отговор на въпрос, защо хората са успяли да създадат атомното оръжие, а не могат да установят контрол върху него
 -Това  е много просто, скъпи мои: защото политиката е много по-сложна от физиката.

# 215
  • Мнения: 936
Голям социален успех е едно красиво момиче да си изиграе картите така, сякаш е най-обикновена.

Ф. Фицджералд

# 216
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 448
„…Въобще в нашия свят това е голям проблем: като цяло никой никого не разбира. Бих казал даже, че човек много често не разбира самия себе си… Цял живот мисля за това: защо светът е пълен с неразбиране? На всички равнища! Старците не разбират младежта, тя – старците, съседи не се разбират един друг, учители и ученици, началници и подчинени, държавите не разбират своите народи, а народите – управниците си. Няма разбиране между класите… Дори в тези случи, когато хората не говорят на един език… Как един народ може да разбере другия? От неразбиране се ненавиждат един друг. Човек не разбира природата, не възприема езика, на който природата от ясно по-ясно му показва, че той причинява вреда и болка на земята и току виж съвсем ще я унищожи… Не зная защо е така. Може би защото за съвременния човек е по-важно не да „разбира“, а да „побеждава“, „овладява“, „потребява“…“ - "Даниел Щайн, преводач" - Людмила Улицкая

# 217
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Тогава защо Бог им е дал свободна воля? Защото свободната воля, макар да прави възможно злото, е също така единственото нещо, заради което любовта и добротата си заслужават. - К.С.Луис

# 218
  • София
  • Мнения: 10 833
"Най-много - каза Мечо Пух - най-много обичам" - и трябваше да спре да си помисли. Защото макар и яденето на мед да беше много хубаво нещо, имаше един момент точно преди да започнеш да ядеш, който беше още по-хубав, но той не знаеше как се казва.

А.Милн

# 219
  • Мнения: 1 381
Искам те влюбена до уши! Намери някой, когото да обичаш до полуда и да е взаимно. Как да го намериш?! Забрави главата си и слушай СЪРЦЕТО. А тук не долавям сърце. Истината е, че животът е безсмислен без това. Ако изминеш цялото пътуване без да си се влюбил силно, животът ти е празен. Трябва да опиташ. Защото не опиташ ли, все едно не си живял. Остани отворена за шанса. Може да те удари като гръм...

цитат из филма ''Да срещнеш Джо Блек''

# 220
  • София
  • Мнения: 10 833
"Няма никога да разрешиш проблема, ако разсъждаваш като онзи , който го е създал."

Алберт Айнщайн

# 221
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
Ще станем по-добри едни с други, когато осъзнаем, че сме равни.
Твоите чувства не са по-слаби от моите чувства.
Моите мечти не са по-малки от твоите мечти.
Твоята болка не е по-малка болка.
Моето щастие не е по-маловажно от твоето щастие.
Всеки изпитва всичко. По различно време, по различен повод, на различно място. Но всички ще изпитаме всичко. Защото живеем.
И всички животи струват еднакво...

# 222
# 223
  • София
  • Мнения: 10 833
Щастието е обляна в слънце душа. Във всяко нещо търси ярката светлина.

# 224
  • Мнения: 141
„Родителите могат да дадат само добри съвети или да ги поставят на правилния път, но крайното формиране на характера на човека се крие в собствените му ръце.“ – Ане Франк

Общи условия

Активация на акаунт