Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 7

  • 68 914
  • 762
  •   2
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 10 772
Това, което ни носи щастие, може да ни причини и тъга. Не бъди роб и мъченик на своите страсти. Научи се да ги надмогваш. Тогава радостта ти ще е по-голяма.

Дугпа Ринпоче

# 466
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
С всеки изминал ден научавам, че твърде често на всяка красива, мъдра, чувствителна и фина душа животът изпраща най-опустошителните бури, най-дълбоката тъма, най-дългите битки. Че понякога колкото повече доверие и любов даряваш на света, с толкова повече болка ще ти отвръща той.
И макар на пръв поглед това да изглежда като една чудовищна несправедливост, то всъщност е най-добрият урок по оцеляване и безпогрешен лакмус за чисто човешките устои на съществуването ни. Защото човечността личи именно в най-тежките битки, в моментите, когато страхът сваля една след друга всички маски, които сме свикнали да си слагаме за пред света, бели пласт по пласт задръжките, преструвките, нормите, докато остане само сърцевината, ядрото, атомът - онази единствена точка, в която е събрана цялата истина за всеки от нас.
А когато останем без обвивка, голи, крехки, уязвими, без нищо, което да брани душите ни от нараняване, разбираме, че точно в тази единствена точица, в сърцевината, е събрана цялата емоционална мощ, от която се нуждаем, за да оцелеем. За да се гмурнем в дълбините на тъмата без да изпитваме страх и да помним, че винаги най-тъмно е преди зазоряване...

© Станислава Димитрова

# 467
  • Мнения: 2 582
- Самодостатъчен! Аз съм си напълно самодостатъчна! Това би трябвало да звучи като декларация, но в действителност не е.  Както "щастливо разведен". Имало е нещастен брак, но не и щастлив развод. Не си самодостатъчен, когато носиш огромната отговорност за децата си, когато видиш огромната сметка за ток, когато се запуши проклетата мивка!  Не си самодостатъчен когато ходиш на един крак, не си. Затова Бог събира хората, но само ние катастрофално понякога избираме възможно най-неподходящия и после крием раните си , лицемерно заявявайки: Супер ми е така! И продължаваме живота си, куцукайки на един крак.

Рая Видинска

# 468
  • Мнения: 1 270
Може ли разстоянието наистина да те раздели от приятелите ти... Ако искаш да си с някого, когото обичаш, не си ли вече там при него?

Ричард Бах

# 469
  • Мнения: 6 916
,,Стремежът винаги да си прав е признак на вулгарен ум."
                             Албер Камю

# 470
  • Мнения: 27
А казах ли ти днес, че те обичам?
Не ми се искаше да си вървиш,
а някой ден във свят различен
ти свойта обич с мен да споделиш?...

А казах ли ти днес, че тебе искам,
каквото и да струва обичта;
да можех да съм все до тебе близко,
да бъда част от твоята душа?

А казах ли ти днес, че няма нищо вечно,
че хората живеят само миг,
а нашият е бъдеще далечно -
ще бъде ехо от сега издаден вик...

А казах ли ти колко те обичам?...
Дано в сърцето ти това да е простимо -
пропуснах го, защото ми се вижда,
че с двете думи е неизразимо...

А казах ли ти днес, че тъй било решено:
и двамата да скитаме без цел,
преследвайки мечтите си, внушени
от някой, който слага ни предел?

А казах ли ти днес, че ще те чакам,
дори и да не знам къде и докога...
че пътят ти е връщане обратно,
а аз съм указателна стрелка?

А казах ли ти днес, че те обичам?
Дори да съм забравила, сама
ще ти го кажа пак, когато свърши всичко...
Обичам те! И утре, и сега....

# 471
  • София
  • Мнения: 10 772
Да разделим бедността си по равно!

Лех Валенса
лидер на движението "Солидарност", президент на Полша

# 472
  • Мнения: 326
За всяка самота си има утре

Понеже не обичам да мълча,
усмихвам се и плаша със въпроси,
не пий на екс със мойта самота.
Надпивала е всичките си гости.
Дарявала е скитници със дом,
приспивала е плачещи „юнаци“,
надскачала е великан и гном,
изслушвала е неми и простаци,
обичала е роби и светци,
разплаквала е клоун и убиец,
вбесявала е техните жени,
защото безпощадно ги изтрива.
Не пий на екс със мойта самота-
от свобода се изтрезнява трудно.
Наздраве и се връщай у дома.
За всяка самота си има утре.

Мария Лалева

# 473
  • Мнения: 2 582
Бял сняг ще има само във градините,
                                          където са играели деца.

Атанас Далчев

# 474
  • София
  • Мнения: 10 772
Обръщай се и оглеждай изминатия път. Не се плаши. Винаги събирай плодовете на миналия си опит и така умножавай своето съкровище.

Дугпа Ринпоче

# 475
  • Мнения: 360
"Внимавай какво си пожелаваш. От опит знам, че това е истина, а не просто стара фраза. Желанията са брутални, не прощават никому."
Алис Хофман

# 476
  • Мнения: 2 582
"Можеш да направиш всичко на този свят, стига да си готов за последствията."

 Съмърсет Моъм

# 477
  • Мнения: 8 708
"Разликата в човешките съдби се дължи на обстоятелството,че едни желаят да притежават повече,а други да не загубят и това,което притежават."

Николо Макиавели

# 478
  • София
  • Мнения: 10 772
Грубият търгашески дух на Америка, равнодушието ѝ към поетичната страна на битието - всичко от край докрай е резултат от това, че за свой национален герой страната признава човек, който по собственото му признание е бил неспособен да лъже.

Оскар Уайлд за Джордж Вашингтон (първият президент на САЩ)

# 479
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
“Πoзвъниx и 5 гoдини пo-ĸъcнo. Koлĸoтo и дa e cтpaннo, тя нe бe cмeнилa нoмepa cи, cяĸaш мe oчaĸвaшe. Koгaтo xвaнax тeлeфoнa, нaпpaвo ce paзтpeпepиx. Глacът и бe тoлĸoвa щacтлив. Ha зaдeн фoн ce cмeexa дeцa…
Cлeд нeйнoтo “Aлo” изгyбиx дap cлoвo. He знaex ĸaĸвo дa ĸaжa. Paдвax ce зa нeя, нo в cъщoтo вpeмe ми ce ĸъcaшe cъpцeтo. Toгaвa, пpeди 5 гoдини, тя ми ĸaзa, чe винaги щe мe oбичa. Изcмяx ce и ĸaзax: “Teпъpвa щe cpeщнeш cвoeтo щacтиe”.
Ho вътpeшнo в ceбe cи знaex, чe нe лъжe. Ho въпpeĸи тoвa cи тpъгнax oт нeя. Cлeд ĸaтo тя пaĸ ĸaзa “Aлo”, зaтвopиx cлyшaлĸaтa. Cтиcĸax cилнo тeлeфoнa в pъĸa.
Πoлyчиx cмc. Tя ми бeшe нaпиcaлa: “Здpaвeй! Oчaĸвax oбaждaнeтo ти. Mнoгo ce нaдявax дa чyя глaca ти. Ho ти ce yплaши, ĸaĸтo и тoгaвa. Ceгa cмeлo мoгa дa изĸлючa тoзи тeлeфoн. Знaм зaщo ce oбaди. Дa paзбepeш oбичaм ли тe, или нe. Дa, oбичaм тe. He тe излъгax тoгaвa…”
Oпитax ce дa ú звъннa oтнoвo, нo нoмepът бeшe нeдocтъпeн. Πoзвъниx нa cлeдвaщия дeн, cлeд тoвa звъннax пaĸ и пaĸ. Bceĸи дeн. Oпитax ce дa я нaмepя. Ho oт нeя нямaшe cлeдa…
Днec cъм нa 39 гoдини. И cъм caм. Hямaм нитo дeцa, нитo ĸoтĸa. Имaм cъщия нoмep, ĸoйтo имax и пpeди 15 гoдини. B oчaĸвaнe тя дa ce oбaди.
Ценете сега тези, които са до вас, а не после!”



Даяна Иванова

Последна редакция: сб, 10 окт 2020, 21:53 от Захарчето

Общи условия

Активация на акаунт