Любими откъси, мисли, цитати, с които живеем - 7

  • 69 270
  • 762
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
"На един човек се прощава толкова пъти, колкото пръста имаш на ръката  си, дъще. Когато изхаби и последния си шанс, вече няма с какво да хванеш неговата. Не вади другата длан...ръце няма да ти останат до държиш туй, дето тебе не ще да държи. Едно е грешка, друго е характер"
Автор :неизвестен.

# 436
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Плачът не е индикатор за това, че сме слаби. Още от раждането, той е показател за това, че сме живи. - "Джейн Еър", Ш.Бронте

# 437
  • Мнения: 1 271


"Повечето хора не слушат с намерението да разбират. Повечето хора слушат с намерението да отговорят. "

Стивън Кови

# 438
  • Мнения: 5 719
“12 неща, които научих за една година

Януари - че времето лекува, но оставя белези.

Февруари - че понякога човекът, който искаш най-много, е човекът, който няма място в живота ти.

Март - че благодарността е най-ценното нещо на света - всеки я иска... никой не я дава.

Април - че хората, от които имам нужда, са тези, които държат на мен.

Май - че хората, които се опитват да ме очернят, не знаят колко съм красива в черно.

Юни - че интелигентността е най-силният афродизиак.

Юли - че голата истина ми харесва повече и от най-красиво облечената лъжа.

Август - че всеки трябва да има място, на което трябва да се чувства сигурен.

Септември - че ако мога да направя нещо, трябва да опитам... но ако не мога, не трябва да страдам, защото страданието ми няма да поправи нищо.

Октомври - че хората прощават по-лесно на враговете си, отколкото на приятелите си.

Ноември - че мълчанието на приятелите боли повече от думите на враговете.

Декември - че звездите блестят най-видимо, когато около тях е мрак.” 🖤

Марина Костадинова

# 439
  • Мнения: 137
“Така става понякога - помисли си младият мъж. - Срещаш нечии очи в срещуположния край на стаята и ги помниш за цял живот”

Стивън Кинг

# 440
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
"... Понякога е добре да оставиш другия да бъде толкова малък, колкото сам е избрал да бъде. И това да е най-истинската ти проява на любов." - из "Живот в скалите" на Мария Лалева.

# 441
  • Мнения: 1 575
"Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах."
Конфуций

# 442
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
"Вечността не означава да разполагаш с безкрайно много време. Означава изчезване на времето. Ако искаш да изживееш безкрайно просветление, трябва да извадиш от ума си миналото, бъдещето и да останеш в настоящето."

Шамс от Табриз

# 443
  • София
  • Мнения: 10 858
При Вагнер се срещат очарователни мигове и ужасни четвърт часове.

Джоакино Росини

# 444
  • Мнения: 33
- Вярваш ли, че когато някой навлиза  в живота ти има някаква причина?
- Вярвам, че когато навлизаш в живота на някого или той навлиза в твоя, има защо да се случва.
- И според теб защо се случва да навлизаме в живота на някого или той в нашия?
- Има случаи, в които някой навлиза в нашия живот, за да ни разтърси и да ни покаже нови светове. Има и такива случаи, в които ние сме изпитание за тези хора и от срещата си с нас те трябва да научат нещо.
- А какво трябва да правим в такива моменти?
- Не е необходимо да правим каквото и да било. Просто не трябва да се противопоставяме на събитията. Дали ти ще си урок, подарък, изпитание или светлина в живота на някого или той в твоя, това знае единствено Бог. Той много добре знае кой, кога и къде да изпрати. Неговият план е съвършен!

“Бог знае защо, кога и как”- София Хоуп

# 445
  • Мнения: 137
“ Тя се омъжи - на 18-ти май 1980г. Ако се беше омъжила за мен, аз - като истински мъж - щях от време на време да забравя тази дата. Но така... така и никога не я забравих... ”

# 446
  • София
  • Мнения: 10 858
Който пее, гони надалеч страданията си.

Сервантес

# 447
  • Мнения: 9 152
"Любовта има три ипостаси: девство, познание и святост.
Без девството любовта не е милост, а земна себичност и страст.
Без познанието любовта не е мъдрост, а лудост.
Без светостта любовта не е мощ, а слабост.
Когато се съединят страст, лудост и слабост, тогава настава ад, който дяволът нарича своя любов. "

св. Николай (Велимирович)

# 448
  • Мнения: 1 271
Щом през деня не си направил нищо лошо, в полунощ не се бой, ако почукат на вратата ти.

Китайска поговорка

# 449
  • Мнения: 100
“ Тя се омъжи - на 18-ти май 1980г. Ако се беше омъжила за мен, аз - като истински мъж - щях от време на време да забравя тази дата. Но така... така и никога не я забравих... ”
Кой е авторът? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт