Отговори
# 135
  • Мнения: 44
Здравейте!Разччитам на вашата помощ!!На 18 миналия месец се регистрирах като безработна в НОИ?Кога да очаквам превод?Благодаря Ви! !

# 136
  • Мнения: X
Здравейте!Разччитам на вашата помощ!!На 18 миналия месец се регистрирах като безработна в НОИ?Кога да очаквам превод?Благодаря Ви! !
На 15-то число от месеца, за предходен месец.
Извади си ПИК на НОИ, в деня, преди превода ще виждаш информация за точната сума, която е наредена по сметката ти.

# 137
  • Мнения: 44
Благодаря Ви за бързия отговор,надявах се на по ранна дата за превода....

# 138
  • Мнения: 635
Момичета днес дали ще има превод?

# 139
  • Мнения: X
Момичета днес дали ще има превод?
Превод на какво, на детски?
Има още около две седмици...

# 140
  • Мнения: 635
Оп извинявам се , за майчински

# 141
  • Мнения: 11 558
На 03.10. ще са майчинските- в една фейсгрупа прочетох.

# 142
  • Мнения: 157
Здравейте! По майчинство съм първа година и получавам пълните детски, но ми предстои вадене на Телк. След като го получа това ще се отрази ли на детските и веднага ли трябва да ида до социалните да ги уведомя, че получавам пенсия или чак догодина да го впиша с новата декларация?

# 143
  • Мнения: 951
Здравейте! По майчинство съм първа година и получавам пълните детски, но ми предстои вадене на Телк. След като го получа това ще се отрази ли на детските и веднага ли трябва да ида до социалните да ги уведомя, че получавам пенсия или чак догодина да го впиша с новата декларация?
няма нужда да се ходи до социалните сега,  догодина когато подавате заявлението ще си декларирате и пенсията към доходите.

# 144
  • Мнения: X
Според мен, това, че ще получаваш пенсия, не е промяна в обстоятелствата. При подаване на документи следващия път, ще ги включиш в доходите си. Същото е, ако си смениш работата и започнеш да получаваш по-високи доходи.

# 145
  • София
  • Мнения: 188
Frowning1Брутните доходи си ги приписвам от служебната бележка, нали? Сумирам ги заедно на дохода на мъжът ми? А там, където са нулите, ги приписвам от НОИ преведените суми по картата или от извлеченията? Правилно ли съм разбрала...

А мъжът ми си смени 2местоработи и от май месец е на 2рата работа... Извади от текущата месторабота, трябва ли да извади бележка и от старата?

Боже... толкова глупава не съм се чувствала ... Frowning1

# 146
  • Мнения: 3 944
Да, трябват доходите от последните 12 месеца.

# 147
  • Мнения: X
Герито, добре се справяш, дишай. Само още една служебна бележка от старата работа на мъжа ти, за да станат 12 месеца назад. И профилактичните прегледи на детето/децата от ЛЛ и си готова.

# 148
  • Мнения: 218
Здравейте, как мога да подам документи за детски надбавки?

# 149
  • Мнения: X
Здравейте, как мога да подам документи за детски надбавки?
Започни първо, като прочетеш първия пост на тази тема, ако и тогава нещо не ти е ясно, задай конкретен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт