Отговори
# 555
  • Мнения: 12 008
Има значение майката на кой адрес е. Ако тя подава заявлението.

# 556
  • Мнения: 2 155
От няколко години вече се подава по настоящ адрес, за всички помощи, отпускани от АСП. Първо проверяват в ГРАО и след това приемат документи.
Помощта за първокласник не е ли по постоянен?

# 557
  • Мнения: 12 008
АСП работят по настоящ адрес, от няколко години. За всички помощи, включително за винетки за инвалиди и отопление.

# 558
  • Мнения: 11
Добър ден! Живея с детето ми в жилище без наем на наши познати. Тук се водим и по настоящ адрес. Дали ако опитам да подам за помоща за отопление това ще е някаква спънка? И горе долу какви доходи трябва да имам, за да я получа.

# 559
  • пловдив
  • Мнения: 1 088
Отново се включвам с питане.
Тази година за втори път ще подавам документи за детски надбавки-отново ли е нужен документ от ЛЛ за имунизации, при положение, че миналата година съм ги приложила.
Благодаря предварително!

# 560
  • Мнения: 12 008
Отново се включвам с питане.
Тази година за втори път ще подавам документи за детски надбавки-отново ли е нужен документ от ЛЛ за имунизации, при положение, че миналата година съм ги приложила.
Благодаря предварително!
Да. Всяка година. Той е и за извършените профилактични прегледи на детето/децата.

# 561
  • Мнения: 486
Бихте ли ми казали какви документи се подаваха за детски надбавки? По спомен миналата година не ми искаха акт за раждане и служебна бележка от работодател, а ги гледаха в компютъра. Отново ли е така? Трябват ли бележки от ЛЛ за извършени имунизации?

За подаване за еднократна помощ за първокласник искат ли отново служебна бележка с доходите 12 месеца назад?

Последните 12 месеца съм взимала майчинство.

# 562
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Винаги са искали удостоверение за дохода, дори и да сте били в отпуск за гледане на дете. Не искат сл. бележка от училище/детска градина. В първия пост пише доста Simple Smile

# 563
  • Мнения: 635
Добро утро, може би е коментирано по назад, извинявам се предварително.
Началото на месеца се роди второто ми детенце, и сега незнам какви документи ще ми трябват.
 Април месец подавах документи за детски надбавки за каката, но в последствие си смених адресната регистрация( постоянния и настоящия  ми адрес) и сега таткото сме на 1 адрес но нямаме брак. Та в тази връзка за каката трябва ли отново да подавам документи заради промяната в адреса ми, след като тази година съм ги подала?
 За бебчо знам че другия месец трябва да ги подам, и този път ще трябва и бележка за доходите на таткото, но за каката незнам.
 А също така и дали пак ще трябва да искам бележка от моя работодател като подавам за бебо?

# 564
  • Мнения: 12 008
Бележка за доходите и за двамата с мъжа Ви, промяна на обстоятелствата е появата на нов член на семейството, така, че попълвате ново заявление - декларация, в което делите доходите, получени за 12 месеца назад на 4. Плюс бележки и за двете деца от ЛЛ, подавате вече по новия настоящ адрес. Не забравяйте, че е добре да подадете и за еднократната помощ за раждане на второ дете. По служебен път ще направят справка в ГРАО за адрес и за актовете за раждане на децата. Носете си вашата лична карта, мъжа Ви трябва също да подпише заявлението.
Подавате през октомври, след като второто дете е родено през септември.

# 565
  • Мнения: 635
Благодаря, незнаех че и бащата трябва да е с мен за да се подпише.

# 566
  • Мнения: 12 008
Не е нужно да бъдете заедно. Важното е да има негов подпис на заявлението - декларация.

# 567
  • София
  • Мнения: 599
Не съм получавала детски от около 5 години. Изчетох информацията на 1 стр. и горе-долу се ориентирах. Попълвайки заявлението се оказа, че трябва да дам информация и за бащата на децата, въпреки че нямаме брак. Настоящите ни адреси са еднакви. Неговият доход взима ли се предвид, при положение че нямаме брак?

# 568
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Да, взима се.

# 569
  • Мнения: 951
Бихте ли ми казали какви документи се подаваха за детски надбавки? По спомен миналата година не ми искаха акт за раждане и служебна бележка от работодател, а ги гледаха в компютъра. Отново ли е така?удостоверение за брутен доход задължително. Трябват ли бележки от ЛЛ за извършени имунизации?ако ще подавате през септември,  не е необходимо,  за по натам обаче не е решено

За подаване за еднократна помощ за първокласник искат ли отново служебна бележка с доходите 12 месеца назад?
освен удостоверение от работодателя се носи удостоверение от училището, че детето е записано за първи път в първи клас

Общи условия

Активация на акаунт