Аз ли греша?

  • 10 606
  • 399
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте.
Ще се опитам да бъда максимално кратка и да не отегчавам прекалено много.
Имаме три деца, не сме женени. Живеем в града, но мъжът ми е от едно село на 50 км. Преди 5 години реши да прави къща в родното си село(в близост до родителите му и по настояване на майка му да й е по-близичко). Тогава имахме и все още имаме нужда от жилище, защото живеем с трите деца в 60 кв.м.(няма и толкова). Вложи всичките пари, които имаше (въпреки моето несъгласие и спорове, караници) и направи тази къща- майстори не е имало много(само за грубия строеж), тъй като той си се занимава. Е, ок, стана добре, има градина, изглежда чудесно, за децата е рай, както казват всички - майки, бащи, баби и т.н., ноо за мен е кошмар. Всяка седмица единствената посока на мъжа ми е на село- все нещо има да се прави, да се ремонтира, строи и какво ли не
Каквото взима като заплата, разпределя го за тока у нас, вода, нещо друго дребно и всичкп останали е за къщата. Аз се справям някак с моето майчинство, но ми е обидно, че не взимаме никаквп решение заедно, не ме пита имам ли нужда от нещо или не. Никъде няма желание да отидем- нито на ресторант, за почивка нямал възможност(исках да заведем децата на море). Ами:"не мога - казва, имам по-важни неща да платя(за къщата съответно) и нямам възможност да ви заведа"). Да не говорим, че тази седмица си е взел отпуск и от 7 сутринта до вечерта е на селото, а аз с децата сама. Родителите ми помагат, но не е същото. Станала съм адски избухлива, раздразнителна, всичко ме дразни, плаче ми се постоянно. Може би съм глезла или очаквам прекалено много, но ние дори не си говорим вече - и аз съм се отдръпнала, омръзна ми, нямаме никакви общи интереси. Баба ми казва :"бъди благодарна, че н3 пие, не ходи по жени и не те бие, а прави зс семейството". Браво! Браво! Да съм благодарна и да си затварям очите, заради децата. Просто се чувствам като в дупка, потиснато ми е....искам да направим нещо различно и това ме прави ужасна нервачка... имам чувството понякога, че съм ужасен и неблагодарен човек и че създавам проблеми от нищо, но ме гложди това, тормози ме. Единственото ни движение е от апартамента до селото и обратно и с 3ри деца, знаете - прането, чистенето е непрестанно. Уфф, май стана объркано, но изливам това, което ми е отвътре. Аз ли съм изчадието?

# 1
  • Мнения: 17 407
Едно е ясно - ти си недоволната. Трябва сама да си дадеш отговор защо се е стигнало до това, защо не те е питал, и ти защо си се съгласявала на всяка стъпка, която решил да направи сам.
Ако не намиратв  решение заедно, търсиш сама. Дали е да се примиряваш и продължаваш  или не, ние няма как да кажем.

# 2
  • Мнения: 8 796
Мъжът ти има властна майка. Това е проблемът.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Звучи, сякаш човека си живее негов живот, в който се съобразява най-вече (да не казвам единствено) със себе си. Предполагам, че си вярва, че прави всичко за семейството, но не пита дали това им харесва.
Освен и ти да започнеш да си живееш твоят живот, друго не знам какво да посъветвам. Това е било очевидно още преди 5 години.
На колко години са децата? Работиш ли?

# 4
  • Мнения: 2 113
Значи без емоции:
Новата къща реално не е твоя собственост по никакъв начин, освен ако специално нещо не сте направили юридически, но очевидно не сте.
Да водиш дела пост-фактум би било съсипващо.
Цялата битова тежест + възпитанието на три деца е на твоя гръб, приемаме , че той плаща за всички консумативи на апаратамента.

Тежи и негласния упрек на родата му, как правил прекрасна къща за вас, а ти не оценяваш. Това консумира много дущевна енергия, ако си такъв фин тип човек.

Реално си обслужващ персонал, който уж нещо има, но юридически го няма.
Време за себе си и емоционална енергия - нямаш. Време имаш само ако родителите ти  поемат децата за малко.

Баба ти има право донякъде, само че на тази патриархална идилия бракът и е  неразделна част, а при вас липсва. Питам се, защо. Анализирай това за себе си, няма нужда да бъде озвучавано и обсъждано. Оттам може заек да излезе.

Не те съветвам да правиш революции и други кардинални неща с отскок.
Започни с малко: определи си два часа, в които да правиш нещо за себе си в седмицата: четене, тичане, каквото решиш.
Знам, че се съсипваш с деца, мъж, пренасяния всяка седмица и мъж на село, но тези два часа са различни от хамалогията.
Поизчисти си мислите.
Лека-полека само ще тръгне.  

# 5
  • Мнения: 18 532
Два варианта-децата порастват, къщата  е завършена , имате място , имате и в града да оставате при нужда.Но  е широко ,багажи и  свободно време  са поделени и къщата наистина е рай за деца.
Второто-спираш да ревеш, даваш нота , ходите по почивки и  къщата забавя  завършнването, но ще стане                     във времето.                                                                                                                                                                                  
И трето, трудно ти е, но три деца чакат на вас условия за живот различни от кутийката, дето спите.Не вярвам заради мама да строи там, явно земя има , явно е удобно мястото, явно мисли за вас ...Та ще ти мине след време, когато имаш готов дом и  седнете в жегата под сянка надвечер ,до барбекюто и сокчета ,питие, под музиката на играещи деца, щастливи мигове след този изнервен период.
Лесно е да биеш шута на човека...но три деца?    
Съветите ще са различни, варират , ясно е недоволството ,но все пак се грижи за вас ,плаща сметки, след тях харчи по нов дом.    
По собствеността-  хубаво е да помислите за обща,поне това.Защото стават разни работи в живота,  хората се променят , може да останете без дом.В тази насока променяй.                                                                                                                                            

# 6
  • Мнения: 32
Звучи, сякаш човека си живее негов живот, в който се съобразява най-вече (да не казвам единствено) със себе си. Предполагам, че си вярва, че прави всичко за семейството, но не пита дали това им харесва.
Освен и ти да започнеш да си живееш твоят живот, друго не знам какво да посъветвам. Това е било очевидно още преди 5 години.
На колко години са децата? Работиш ли?

Ей, ама как ме разбрахте от една объркано написана тема(жени сме си к това е). Да, аз съм се тръшкала, викала и какво ши не, но той като си реши и дето се казва:"ще ти мине през трупа, за да си постигне, каквото си е решил". Промених се и аз - станах някак по-студен човек, по-затворен. Децата са на 9, на 4 и на годинка. Не работя в момента(в майчинство съм), а и не мисля да започна скоро, защото като започна - разчита се дори и зс сметките на мен, за гледането на децата, да ходя на работа, а той да "прави за семейството". Опитвам се да се сдържам, да съм разумна(заради децата най-вече), но понякога така ми кипва от положението, в което ме поставя, че откачам и после си викам:"боже, аз съм ужасна майка и луд човек направо" ... чувствам се все едно си имам още едно дете в семейството, което си играе с неговата си играчка(вероятно получава удовлетворение и адреналин, като да играеш хазарт или да скачаш с бънджи), но, хора.....не мога да го заведа на една разходка. Казва, че не било за него и като искам, да си ходв аз... ами той за какво е, по дяволите 😔

# 7
  • Варна
  • Мнения: 134
Ами остави му децата и отиди сама на разходка!!!

# 8
  • Мнения: 32
Ами остави му децата и отиди сама на разходка!!!

Не може, човекът винаги си намира работа и е ангажиран. Трябва да ги оставя на нашите..., а целта е да заведем и децата (или поне по-големите). Абе ... няма оправия. Това е положението.

# 9
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
@Бор_яна
Нов дом... на майната си. Ако децата учат и ходят на градина в града, как ще пътуват по 50км всеки ден? Не мога да заявя категорично, че не му пука за тях, но не изглежда като да е мислил дълго кое би било най-правилно за настоящият момент.
Кой се забива на село с 3 малки деца? Да беше на 15-20км от града, ок. Но те са 50, което е прекалено много за път всеки ден.

@joli8907
Ще се поболееш, ако цял живот стоиш неудовлетворена и ядосана. Според мен ще е добре да намериш работа в някакъв момент, децата няма да са вечно малки.
Вие дори нямате брак, т.е. ако той реши, във всеки един момент може да останеш на улицата. Мисли повече за себе си, трябва да имаш някаква независимост. Да не говорим, че поведението му може да е такова, точно защото знае, че зависите от него, т.е. няма къде да бягате. Ако някой ден види, че и сама можеш да заведеш децата на море, може да разбере, че не е чак толкова незаменим.

# 10
  • Мнения: X
Ами остави му децата и отиди сама на разходка!!!

Не може, човекът винаги си намира работа и е ангажиран.
Че децата какво пречат?! Те си играят, той да си бачка там... или каквото прави. Щом има и баба наблизо, ще ги нахрани наобяд. Аз поне така бих правила 3 седмици от месеца. Четвъртата ще се "жертвам" да ги придружа.

# 11
  • Мнения: 18 532
Те имат градската си къща, на село  ваканции, почивни дни, разтоварване.Днес разстоянията не са което бяха, пък и  не съм аз избрала мястото, явно има преценка.Не  е малко в почивните дни да разтоварваш, ако обича да човърка земята , ще има и  за трапезата.Интересно преди къщата участвал ли е в отглеждане на деца ,разходки имаше ли?Ако не, не е от къщата.

# 12
  • Мнения: 32
Ами остави му децата и отиди сама на разходка!!!

Не може, човекът винаги си намира работа и е ангажиран.
Че децата какво пречат?! Те си играят, той да си бачка там... или каквото прави. Щом има и баба наблизо, ще ги нахрани наобяд. Аз поне така бих правила 3 седмици от месеца. Четвъртата ще се "жертвам" да ги придружа.

"Бабата"не е хранила никога бебето. Как да й го оставя 😏
Аз си оставам поне 2 пъти в месеца, но пак някой малчо е с мен, нв искам дс товаря нашите с всичките (става някаква лудница), но то е винаги така - сами сме

# 13
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Къщата от пет години, бебока - на една. Щом си решила да имаш 3 деца с този мъж, значи все пак има нещо в него.
Не го защитавам, не знам дали къщата не му е хоби, облечено в "правя го за семейството". Но е факт, че е работлив човекът. А дали по този начин не бяга от други задължения, ти си знаеш.

Не вярвам заради мама да строи там, явно земя има , явно е удобно мястото, явно мисли за вас ...Та ще ти мине след време, когато имаш готов дом и  седнете в жегата под сянка надвечер ,до барбекюто и сокчета ,питие, под музиката на играещи деца, щастливи мигове след този изнервен период.
...
По собствеността-  хубаво е да помислите за обща,поне това.Защото стават разни работи в живота,  хората се променят , може да останете без дом.В тази насока променяй.                                                                                                                                           

Това го прочети пак. И пак.

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 346
Те имат градската си къща, на село  ваканции, почивни дни, разтоварване.Днес разстоянията не са което бяха, пък и  не съм аз избрала мястото, явно има преценка.Не  е малко в почивните дни да разтоварваш, ако обича да човърка земята , ще има и  за трапезата.Интересно преди къщата участвал ли е в отглеждане на деца ,разходки имаше ли?Ако не, не е от къщата.

Да де, къщичка на село и рай, но тя явно не вижда така нещата към този момент, защото живеят 5 човека, трима от които деца в 60кв. Поне на този етап, за мен, не е било най-доброто решение.
Разстоянията са си точно това, което са били винаги, освен, ако нямат хеликоптер.

Общи условия

Активация на акаунт