Овулация и жълто тяло

  • 4 799
  • 13
  •   2
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Здравейте,
Бих искала да попитам възможно ли е да е нямало овулация, въпреки наличието на жълто тяло в 17-я ден след менструция? Т.е. жълтото тяло категорично ли потвърждава наличието на овулация по-рано.
Благодаря предварително за отговора Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 10 642
Няма овулация - няма жълто тяло

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Няма овулация - няма жълто тяло
А има ли варианта - не е имало овулация, но има жълто тяло?

# 3
  • София
  • Мнения: 10 642
Няма овулация - няма жълто тяло
А има ли варианта - не е имало овулация, но има жълто тяло?
По ясно не мога да го напиша.
Жълтото тяло се образува от спукания фоликул.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 635
Няма го варианта.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Няма овулация - няма жълто тяло
А има ли варианта - не е имало овулация, но има жълто тяло?
По ясно не мога да го напиша.
Жълтото тяло се образува от спукания фоликул.
Питам понеже четох за варианта с т.нар. задържан фоликул, при който се образува киста, доколкото разбрах после пак има жълто тяло, но ако има задържан фоликул - няма овулация. Та това исках да си изясня, дали правилно съм разбрала?

# 6
  • Мнения: 15
Кое не разбираш, имаш овулация имаш жълто тяло нямаш овулация нямаш и жълто тяло, изследвай Прогестерон 7 дни след като си видяла жълтото тяло. Имала съм случай, имало е овулация, имам Прогестерон жълто тяло и киста на жълтото тяло, което е много често срещано и се резорбира с цикъла. Може да имаш киста на жълтото тяло и да си имала овулация, но ако не е настъпила овулация, фоликула продължава да да расте и става задържан фоликул (фоликуларна киста) тогава жълто тяло няма. Не може жълтото тяло да се образува от фоликуларна киста, образува се от свилия се фоликул след овулация и изхранва бременността до образуване на плацентата. Искаш бременност ли че следиш овулацията и защо нямаш доверие на лекаря си.........

# 7
  • Мнения: 42
Здравейте !
Искам да попитам възможно ли е от овулацията да получа болка в единия яйчник по време на полов акт ?
Благодаря ви предварително и се извинявам ако не е по темата Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте от къде мога да си закупя  clostylbegyt в Румъния го нямало

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Здравейте от къде мога да си закупя  clostylbegyt в Румъния го нямало
Преди ми го бяха изписвали и също нямаше в Б-я. От Турция.

# 10
  • Мнения: 371
Здравейте ,
Недоверчиво подхождам към доктора си, но ще си задам въпроса.
Този месец цикълът ми беше на 32 дни, овулация трябваше да настъпи на 18, 19 ден.
Бях на фоликуметрия на 12 ден от цикъла и имах фолкул 12 мм.
На 17 ден повторихме и фоликулът беше малко над 22 мм, докторът видя жълтото тяло и каза, че овулация е настъпила. Но каза, че не може да каже точно кога е била.
Може би на 15, 16 ден.
Не мога да си обясня защо по-рано е настъпила. Има ли нещо общо лутеалната фаза?
Имахме само един полов контакт на 16 ден, май няма шанс да сме уцелили.

Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 346
Здравейте , нова съм в следенето на овулация и така вчера почнах с тест лентичките на 10тия ден днес направих още един , като гледах да спазя изискванията. Така с нередовен цикъл съм и за това реших този месец да почна всеки ден да правя ову тестове да проследя горе долу кога настъпва, вижте резултатите аз просто не ги разбирам. Защо показва две чертички и то ми се виждат поне на долния доста ясни. 

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте, не знам как да пусна нова тема, но ако въпросът ми не е за тук моля да бъде преместен. С цикъл 28 дни съм, на 12 ти ден бях на фоликулометрия и имах ДФ 17.4. На 14тия ден той беше 19.6мм. Докторът каза че не расте правилно и вероятно няма да имам овулация. На същия ден тестът за ову беше положителен и правихме секс два поредни дни. На 17тия ден бях отново на преглед и доктора каза че вижда жълто тяло и съм в момента в овулация, каза да се прибирам и да направим опит с партньора. Въпросът ми е когато се види жълтото тяло не е ли вече късно за секс и как така вижда, че съм в момента в овулация?

# 13
  • Мнения: 700
Здравейте,

На 21.09.2020 бях на преглед и се вида доминантен фоликул както и шоколадова киста.Преписаха ми Овитрел за пукане на ДК и доктора ми каза,че и кистата може да изчезне.На 05.11.2020 бях на преглед пак при др лекар и той ми каза,че вижда пукал се фоликул , жълто тяло и още един ДФ и ми каза,че ще имам още една овулация.Дали е възможно?

Общи условия

Активация на акаунт