Интервално хранене/периодично гладуване/Fasting - тема 8

  • 46 756
  • 730
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 212
Прочетох статията:
От както се помня не закусвам и това не ми е пречело да тренирам активно фитнес или да прекалявам с порциите след това,научно е доказано,че организмът се чисти до 12 и не е препоръчително да се яде,освен плод,това е почти при всяка диета.

# 406
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Къде сте, момичета? Дайте малко кураж, че аз съвсем загубих моя! Не мърдам и туй то! Само да се стабилизира кръста ми и започвам тренировки, че се не трае вече!

# 407
  • Мнения: 31 550
Какво ти е на кръста?

# 408
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
Ноеми, за съжаление и аз така ... Sad
От утре - стриктно без въглехидрати и 36 часови фастове, по възможност 2 пъти в седмицата. След известно време смятам да пробвам Яйчения фаст.

# 409
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ами имам някакъв плексит, май така каза докторът. Пия хапчета от седмица . След още една седмица трябва да се оправя. Дано! В момента не мога да тичам, скачам, такива неща. Но тези дни ще опитам да яхна велоергометъра.

# 410
  • Мнения: 2 212
Спорна седмица на фаст-феновете от мен,аз спазвам часовете,но през уикенда порциите са по-големи Simple Smile)
Днес съм на сок от целина само,ще се прочиствам.

# 411
  • Мнения: 667
Явно е някаква епидемия Joy, кантара не е мърдал от 2 седмици и при мен, вече започвам да изпадам в тих ужас... Единственото, което ми дойде наум е сериозна въглехидратна рестрикция, но не мога да изкарвам дълго така, а и не вярвам в лишаването от плодове и различни от зеленолистни зеленчуци. Но все пак, целта тази седмица е 18/6 с НВХ и 3 тренировки, подреждам си ги през ден, ще му дам да се разбере на този зад..к Sunglasses

# 412
  • Мнения: 5 051
Аз трябваше да започна да тренирам двуразово, за да разбера какво е следтренировъчен глад. Появява се след втората ми тренировка и още ми е много странно. Хубавото е, че си е истински глад, не инсулинов. Така че вчера в 4 ч. например ядох зелена салата с наденички. Но към момента ми е много, много трудно да правя фаст Sad 16-часов издържам, но то това фаст ли е Simple Smile Иска ми се 18-20 ч., но предвид тренировките и сезона, ми е направо немислимо Sad Може би пролетта? И кантара впрочем спрях да гледам. Не ми дава никаква информация. Гледам талия и бедро. Те паднаха с по 1 см. от стойностите преди ол инклузив морето, а това е супер. Проблемът е, че имам още много проценти мазнини да свалям. По гърба, ръцете, отзад на кръста... тежка борба ще е! Но с почти никакви въглехидрати и 8-9 тренировки седмично ще станат нещата все някога.

# 413
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Добро утро
Нова седмица, нов късмет! Спорна да е на всички!
Обади ми се свеки, донесли от вилата 3 щайги круши. Усещам как естествено ще мина на фаст + плодове. Не е много режимно, но обожавам круши! Само в петък имам организирана една сбирка със стари приятели, та със сигурност ще се освиня (бира + мезе), но за щастие е в бар, не в ресторант Simple Smile

# 414
  • Мнения: 2 212
Направи крушов фаст:)....ох тези сбирки със стари дружки са ми познати-фаста става фест и OMAD-а става ОМАзване:)))
Но все пак до петък да сме в режим фаст пак е нещо!

# 415
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Направи крушов фаст:)....ох тези сбирки със стари дружки са ми познати-фаста става фест и OMAD-а става ОМАзванеSimple Smile))
Но все пак до петък да сме в режим фаст пак е нещо!
LaughingLaughingLaughingLaughingLaughing Ох, треса се като пача (ама  не буквално, не чак толкова Laughing)

# 416
  • Мнения: X
Скрит текст:
Явно е някаква епидемия Joy, кантара не е мърдал от 2 седмици и при мен, вече започвам да изпадам в тих ужас... Единственото, което ми дойде наум е сериозна въглехидратна рестрикция, но не мога да изкарвам дълго така,
а и не вярвам в лишаването от плодове
Скрит текст:
и различни от зеленолистни зеленчуци. Но все пак, целта тази седмица е 18/6 с НВХ и 3 тренировки, подреждам си ги през ден, ще му дам да се разбере на този зад..к Sunglasses
Допреди 3-4 години и аз вярвах в това.....Обаче, от личен опит се убедих, че плодовете са си чиста ЗАХАР.Ям ли ги, дори по 1 брой на ден, няма и няма отслабване.Спра ли ги, кантара хуква надолу.Факт.
Никой не е умрял без плодове.
Като дете не ги обичах хич, я изям 3-4 ябълки в годината, я не.От зеленчуците ядях основно краставица, и то не всяка седмица....   Smiley  Пък ей ма на, пораснах, здрава, права, не съм боледувала от липса на витамини.
Ползата от "яжте плодове и зеленчуци на корем" е сииииилно преувеличена според мен.Защо, идея нямам, но продължава да се "проповядва" като манна небесна.
При малко кг за сваляне, или за изчистване на последни мазнини, без плодове.
Иначе, и 14 тренировки седмично може да нямат ефект.

# 417
  • Мнения: 18 542
Със спорт не се отслабва, със спорт се огладнява  Laughing което не значи, че спортът не е нещо хубаво, особено ако доставя удоволствие.
Плодовете са природните сладкиши и както с кексчета, пасти и торти не трябва да се прекалява, така и с плодовете. Това, че имат малко повече вит.Ц и следи от някои микроелементи евентуално, не ги прави кой знае колко по-добри.
Който не вярва, да пита гугъл в кой плод колко и какви витамини и минерали се съдържат, не да чете блогове в които се обяснява колко са полезни плодовете, без да се дават някакви конкретни цифри и механично обяснение защо.

# 418
  • Мнения: 667
Ох, както съм зациклила на тези 64 кг, от сума си време, направо се почудих какво да ям. Намалих драстично млечните, подуваха ме, усещам се, че с тях задържам тегло и не, и не. С плодовете не прекалявам, вероятно за това не съм ги нарочила като врагове, но ще взема да ги разкарам, поне за известно време, да видя ще се отрази ли...

# 419
  • Мнения: 2 212
Фаста може да се спазва в малък часови диапазон,но ако не сте на калориен дефицит,все едно нищо не правите.Освен часовата и калорийна рестрикция,максимално ми е важно да няма млечни,глутен,плодове/освен ферментирал гроздов сок:)))/,варива-от тях задържам вода,не са полезни и не виждам смисъл да ги ям.

Общи условия

Активация на акаунт