Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 776
  • 847
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 886
danaya.d важното е че наддава бебето,а с колко не е чак толкова важно.Щом се чувства добре.Според мен имаш силна струя защото й даваш да хапва през 2 часа, поне мойте гърди когато давам на по-малък интервал бързо се пълнят и пръскат много. А това, че яде по-малко време сигурно е защото яде по-често. Мойта бебка яде през 4 часа от двете гърди по 5мин на всяка.

# 316
  • Мнения: 785
danaya.d важното е че наддава бебето,а с колко не е чак толкова важно.Щом се чувства добре.Според мен имаш силна струя защото й даваш да хапва през 2 часа, поне мойте гърди когато давам на по-малък интервал бързо се пълнят и пръскат много. А това, че яде по-малко време сигурно е защото яде по-често. Мойта бебка яде през 4 часа от двете гърди по 5мин на всяка.

Благодаря за мнението! Ако я оставя и тя иска през 4 часа тогава така яде по около 10/12 мин, но не е ли на рядко? Вече е нормално да поразреждаме храненията така ли?

# 317
  • София
  • Мнения: 1 299
Аз спрях кърмата за 4 дни и ни мина жълтеницата, сега сме на 42дни, но до преди седмица бяхме жълти. Глюкозата се дава ивенно като превенция от увреждания, поне това изнамерих като инфо докато и ние се тормозехме с жълтеницата.
А след това продължи ли да кърмиш? Мерихте ли билиръбин, за да сте сигурно че сте изчисти ли бебето?

# 318
  • София
  • Мнения: 1 299
Ронисет, дръж бебето на светло през деня, колкото можеш повече. Ако трябва отидете на фототерапия с лампа. При дребния вече минава жълтеницата, на 46 дни е и вчера бяхме на преглед. Правихме два дни по 2 часа фототерапия на 8 и 9 юли, не съм давала глюкоза, вода със захар или лекарства. Кърмя си го и няколко доктори ми натъртиха, че при кърмени бебета е нормално да жълтеят до към 3-4 месец.
А къде го води на фото лампа? И кой ти я назначи?

# 319
  • Мнения: 1 694
Danaya, не е още нормално да разреждаме насила храненията, само ако бебето само̀ си ги разреди и пак нощното кърмене е силно препоръчително, защото стимулира производството на кърма. Моят сукалчо също яде на 2 ч - и денем, и нощем. И баткото беше така и като навърши 3 месеца рязко си намали сам кърменията. Иначе мерките на твоето бебе ми се струват идеални, не може все по кило да качва, ще стане топче до първата годинка Simple Smile даже след 4-5 мес спират да качват по толкова и наддават по 100-200 грама в някои случаи Simple Smile - нормално.
Аз с баткото ползвах само Памперс премиум, които се продават тук. Сега с малкия съм само с памперси от Англия от фейсбук групите- от всички съм доволна - и Памперс премиум, и Мамиа, и little angels (особено тях, много са тънички и супер за лятото). Имах Пуфис сензитив мостри- в сравнение с горните ми се струваха много некачествени и пропускаха постоянно, бебето се подсече от тях. Английските също така освен че са много по- добри от тези, които продават в Бг, ами са и много изгодни

# 320
  • Мнения: 140
Аз ползвам на Памперс белия 2ка,взехме и зеления 3ка който слагам вечер че почти ни умаля 2ката,но имаме още 20тина да изкараме.Предлагат ми изгодно памперси на Little angels ама се чудя,момичето и на Pampers ми ги дава изгодно внос от Англия та се чудя,но май ще взема 1 пакет 3ка да ги пробвам.Почнах да пия сминдух капсоли и чай на Билек лактогонен и вече докранва бебчо с по-малко АМ.Упорита съм и правя всичко възможно да увелича кърмата.Даже сутрин ако е направил пауза от 6-7 часа са пълни и не иска след като го накърмя още.Blush

# 321
  • Мнения: 785
Danaya, не е още нормално да разреждаме насила храненията, само ако бебето само̀ си ги разреди и пак нощното кърмене е силно препоръчително, защото стимулира производството на кърма. Моят сукалчо също яде на 2 ч - и денем, и нощем. И баткото беше така и като навърши 3 месеца рязко си намали сам кърменията. Иначе мерките на твоето бебе ми се струват идеални, не може все по кило да качва, ще стане топче до първата годинка Simple Smile даже след 4-5 мес спират да качват по толкова и наддават по 100-200 грама в някои случаи Simple Smile - нормално.
Аз с баткото ползвах само Памперс премиум, които се продават тук. Сега с малкия съм само с памперси от Англия от фейсбук групите- от всички съм доволна - и Памперс премиум, и Мамиа, и little angels (особено тях, много са тънички и супер за лятото). Имах Пуфис сензитив мостри- в сравнение с горните ми се струваха много некачествени и пропускаха постоянно, бебето се подсече от тях. Английските също така освен че са много по- добри от тези, които продават в Бг, ами са и много изгодни

Тя сама иска на 4 часа горе долу да се храни, но ни изписаха 2400, в момента на 2 месеца сме 4400, та не мога да си позволя да яде толкова рядко и я каня на 1,5/2 максимум 3 часа.

# 322
  • Мнения: 2 558
А къде го води на фото лампа? И кой ти я назначи?
В Селена в Пловдив, назначи я техен неонатолог.

# 323
  • Мнения: 2 501
Танченце, да сложихме 6валентната и ротарикса. Синфлорикса ще е другия месец. И на мен не ми харесва да ходя вдеки месец. Каката почва и градина септември, ама ще видим как ще е.
Днес мериха бебка, пак е качила 1,400-1,450 гр., но само 2см, миналия цели 7. На мен 750гр не ми се струва малко,а нормално...

# 324
  • Мнения: 3 250
За мерките - гледах една таблица вчера, дават го нормално ако качи - 600 грама първия месец, 800 втория, 800 третия и след това по-малко https://newkittyy.ru/bg/how-many-a-child-should-gain-weight-by-m … wborn-baby-weigh/. Моето бебе расте на минимумите засега - първия месец качи 700 грама от раждането (800 гр. от изписването), на 45 тия ден беше качило 400 грама, което прави 800 до навършването на 2 месеца.

# 325
  • Мнения: 370
Аз защо разбрах, че ротарикса е от три инжекции.

# 326
  • Мнения: 3 250
Аз защо разбрах, че ротарикса е от три инжекции.
ротатек е три приема, ротарикса, - два. Зависи какво слага педиатъра. При нас е ротарикс.

# 327
  • София
  • Мнения: 4 010
И не е инжекции, а през устата се дава:)

# 328
  • Мнения: 370
Благодаря ви за разяснението. Извинете ако ставам досадна, но идеята ми е поне две по две васкините да ги сложим. Не съм наясно кои да кажа на педиатъра обаче.

# 329
  • София
  • Мнения: 888
Мами а кога ще вадите активната гимнастика?

Общи условия

Активация на акаунт