Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 791
  • 847
  •   1
Отговори
# 390
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз съм Мария, на 26г от Димитровград, живея в София от 7г, това ми е първо бебче.

Петя, Витасина го има във всяка аптека. Има два вида, класически и с розово масло, аз ползвам класическия. Смърди отвратително, но пък облекчава положението. Иначе масло от чаено дърво действа противогъбично. Докато бях бременна ползвах екзодерил, който е безопасен по време на бременност, не знам обаче дали е съвместим с кърмене. Но ако са гъбички гледай да хапваш повече кисело мляко и избягвай сладко и тестено, че те хранят много гъбите.

# 391
  • София
  • Мнения: 888
Silverdream съгражданки сме. Родом съм от Д- град, нашите сега са на село и до града вече много рядко стигам, но имам роднини и много добри приятели там.
Учих в Иван Богоров през '90те Wink

# 392
  • Мнения: 262
Жени, деформации на ръчичките ли имаш предвид? Аз все се чудя кое е по зле, да си смуче ръката или бибата. Нали казват че и с биба не е хубаво да свиква.

# 393
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Silverdream съгражданки сме. Родом съм от Д- град, нашите сега са на село и до града вече много рядко стигам, но имам роднини и много добри приятели там.
Учих в Иван Богоров през '90те Wink

И аз там завърших 😀 Ние планираме пътуване до там скоро, но искам да минат жегите, че хич не ми се пътува с мъника в тоя пек. Там обикновено е мнооого горещо лятото и не ми се иска да изпържа детето.

# 394
  • София
  • Мнения: 4 010
Жени, деформации на ръчичките ли имаш предвид? Аз все се чудя кое е по зле, да си смуче ръката или бибата. Нали казват че и с биба не е хубаво да свиква.
100% по-добре е да е с биба. Нея можеш да махнеш. А как се маха палец...

# 395
  • Мнения: 887
Жени, деформации на ръчичките ли имаш предвид? Аз все се чудя кое е по зле, да си смуче ръката или бибата. Нали казват че и с биба не е хубаво да свиква.
100% по-добре е да е с биба. Нея можеш да махнеш. А как се маха палец...
Деформации не само на ръчичките, но и на устната кухина се получават от смукането на ръчички и пръстчета. Затова бибата е по-добрия вариант. Както казва ditmade не можеш да я махнеш, но ръчичките не и става много сложно. С баткото все още от време на време ползвам биба през нощта. Понякога сънува нещо и започва да реве на сън и като му дам биба веднага се успокоява иначе за да се успокои трябва да се разбуди и после му се разбива съня и е лошо така. А като му дам бибата се успокоява и след 2 мин спи дълбоко и сам я изплюва. Много хора са ми казвали "ти си луда махай я тази биба" ама според мен е по-добре бързо да се успокои детето и да си спи отколкото да се разбужда и да не може да се наспи.

# 396
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз на баткото я мяхнах лесно. Той си разби устата и не можеше да я лапа. Само я държеше в ръчичка докато спи. И така малко по-малко за три четири дни я скрих. Иначе беше пристрастен, нон-стоп бешв с нея. Нощем имаме същия проблем като сънува нещо, но не му я давам, че да не се пристрасти пак. Будя го...права си,че после нв спи спокойно.

# 397
  • Мнения: 140
Аз съм Магдалена на 33г от Сливен.Второ детенце ми е,имам и батко на 7г и половина.Момичета мен ме наболява гърлото.Пих в петък студена вода,ядох и сладолед.Хем се знам каква съм кекава.Сладоледа е ок, но студена вода не пия от години че на другия ден съм с ангина.Кажете нещо съвместимо с кърмене за гърлобол.За сега си пръскам Тамтум верде и едно билково сиропче от баткото пия.Инфлуцид и ефизол мога ли да смуча докато кърмя.

# 398
  • София
  • Мнения: 4 010
Аз се оправих с тантум верде, неоангин и сребърна вода.

# 399
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На мен прополките много добре ми се отразяват и са съвместими с кърменето, инхалации с лайка също.

Я да ви питам след като се приберат хемороидите продължават ли да болят? Моят вече не го напипвам, но си ме боли и сърби сле ходене до тоалетната, макар че вече е малко по-добре положението.

# 400
  • Мнения: 954
Аз смуча инфлуцид и ефизол за гърлото. В аптеката ми казаха че прополките имат прополис и да не стане алергия.

# 401
  • Мнения: 620
Аз съм Силвия, на 35 г. от Пловдив, първо бебче. И 7аз мисля за друго, че и на мен не ми се връща на работа Joy

ZedTeeEm, и това съм пробвала, но някой път почва да реве още като го сложа до мен, друг път не е гладен и се нерви, че му тикам цицата, но някой път се получава хаха. По принцип и не ми се ще да заспива на цица, дори и биберон не искам да давам, ама, ако почне с палеца, както на Дитмейд, ще давам, няма как. Аз постоянно пробвам разни варианти да видим накрая кое ще проработи със спането или просто ще го израсте 😁. Той иначе нощно време спи, дори да се събуди за ядене само цокне малко и пак заспи. Което пък за мен е проблем, защото ми прави много големи паузи по 6-7 часа и направих така на два пъти много големи запушвания, едвам ги оправих, дори леко ми намаля кърмата. Общо взето не работи по поръчка Joy през деня будува вечер не мога да го събудя.
Активна гимнастика съм изкарала от една седмица, първоначално не им обръщаше внимание, но после може би взе да си ги познава и да се заглежда и да им говори. Ние сме на 2 месеца и 2 седмици.

# 402
  • Мнения: 262
Аз през нощта дори и той да спи, аз ставам да се цедя.. Поне малко да падне напрежението, защото гърдите ми стават на камък след 3 4 часа

# 403
  • Мнения: 887
Аз на баткото я мяхнах лесно. Той си разби устата и не можеше да я лапа. Само я държеше в ръчичка докато спи. И така малко по-малко за три четири дни я скрих. Иначе беше пристрастен, нон-стоп бешв с нея. Нощем имаме същия проблем като сънува нещо, но не му я давам, че да не се пристрасти пак. Будя го...права си,че после нв спи спокойно.
Аз на няколко пъти му я махах без проблеми бързо забравяше, обаче заради съня на обяд или вечер му я връщах за успокоение ,че при него заспиването е много трудно. И той беше пристрастен седеше денонощно с нея.Очаквах, че ще взима бибата на бебето. Сега откакто имаме бебето му обяснявам, че бибата е само за бебета и че той е голям и не трябва той да я смуче той се отказа от нея и дори да я види казва, че не я иска. Няколко пъти му давах през нощта бибата, че той като се разреве на сън събужда Рая и тя почва да реве и с бибата го контрирам да не заревава, че иначе става "весело" и после я скривам и така. Надявам се още малко като порасне да не изживява така сънищата и да не плаче.
Ох аз днес съм ужасно хремава. Вода ми тече от носа, а точно днес бебка не спи хубаво и иска да я гушкам 😪

# 404
  • София
  • Мнения: 4 010
Моята кърма се регулира вече. Вечер заспива в 9-9.30 и спи до 6-6.30. През това време не се цедя и нямам про лем. Сутрин съм пълна, но не болезнено.

Общи условия

Активация на акаунт