Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 812
  • 847
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 458
Аз се цедя на всяко хранене. Малчо така и не свикна на гърда, постоянно плаче и се дърпа и не иска да захапе, а захапе ли три секунди и почва да се гърчи и да плаче. Оставях го гладен като по малък резултат никакъв беше свикнал вече на шише и така си остана защото се дохранваме. Кърмата ми намаля адски много вече цедя 50 60 мл. най много на ядене и дохранвам. Това цедене на всяко хранене по 20 мин. ме убива вече нямам време за нищо. Докато се изцедя и го на храня, пусна шишетата да се стерилизират, сменя го, по играе малко, поспи 20 мин. И айде наново с това цедене, а и като ревне, че е гладен или не е в настроение и става купон страшен. Добре, че вечер прави паузи по 7 8 часа иначе......

# 436
  • Мнения: 272
Относно кърменето на вън таткото явно има някакво друго виждане за живота ми заяви ,че ако го свършим с малката щял да се откаже с държавен вестник:grinning: мъже няма какво да кажа. И аз кърмя в колата когато сме далече от вкъщи,например преди две седмица бяхме на кръщене от 11и изкарахме до 20ч бебе Гери хапва в колата и се отспа на вън в количката.

# 437
  • Мнения: 140
Аз пробвах да кърмя веднъж навън,с една позната ходим в един парк в по-крайните скамейки.Не ми се получи много,сука малко, но не му хареса да е загърнат.А като я гледах тя доскоро кърмеше там спокойно.Явно моя е голям нервак.
Имаме си свое кътче в него парк,нейния как спокойно си сука и тя се беше загърнала с един обикновен шал.Чудя се моя е свикнал или легнал да го кърмя или върху възглавница и може би не му беше удобно.Мисля да купя една надуваема възглавничка ако ни се наложи пак да имам.Иначе и аз кърмя в колата като се наложи.Моя бебок също е неспокоен от 2-3 дена.Той по принцип доста мънка докато суче,а сега е ужас.Опъва се,дърпа ми зърното,пуска ,пак засуква.Особенно към края ,когато е издърпал силните струи и му пуска вече малко мляко.

# 438
  • Мнения: 3 252
Направо ви завиждам, че не се цедите.. Аз цедя на 3 часа, ако не го правя продължавам да тека. Преди малко храних "лакомийка" и нямах време непосредствено преди това да се изцедя и накърмих всичко - килима до леглото, чаршафите.. Като пропусна точно часа за цедене и започва да тече.. А като ревне бебето е абсолютно същото, нищо че то не винаги е гладно. А на всичко отгоре доместоса и препарата за под не мият засъхнали кърма от пода, та е купон.
За количеството - все още ядем 4 хранения кърма по 120 мл и още две Ам по 135 мл.

# 439
  • Мнения: 60
Момичета здравейте! Благородно завиждам, че бебоците ви правят такива паузи. За мен това е мираж. Единствено вечер като заспи в 8 откарва до 12 и след това се будим на всеки час и половина. Само на кърма сме. Пробвала съм и да се цедя и да давям повече мляко и пак така се събужда гладна. През деня си будува пак не спи кой знае колко.

Аз съм Юлия на 30г. С първо бебче. От Добрич съм но от 8 г. Живея в Лондон.

На на прекрасни сте. Успех и вече все по хубави новини да чуваме от вас.

# 440
  • Мнения: 1 694
Веднъж ми се наложи да цедя, защото щях да отсъствам от вкъщи за лекар- така си съсипах зърната с ръчната на Авент, вече две седмици ме болят, както и ареолите. Съжалявам стократно. Кърмя навън и не ми пука, в морската градина, в заведения- където огладнее, с шал се покривам. Щом граждани могат да ядат мазни банички навън, и моето бебе ще яде навън, при това най-естественото хранене (нищо против мазните банички, само да уточня Simple Smile )
На на, вкъщи ли сте вече? Как сте?

# 441
  • Мнения: 314
Веднъж ми се наложи да цедя, защото щях да отсъствам от вкъщи за лекар- така си съсипах зърната с ръчната на Авент, вече две седмици ме болят, както и ареолите. Съжалявам стократно. Кърмя навън и не ми пука, в морската градина, в заведения- където огладнее, с шал се покривам. Щом граждани могат да ядат мазни банички навън, и моето бебе ще яде навън, при това най-естественото хранене (нищо против мазните банички, само да уточня Simple Smile )
На на, вкъщи ли сте вече? Как сте?
 

Още сме в болница,той се разхремави нещо.Бъбреците са по добре,днес пуснаха генетичните за софия да видим там какво ще кажат и ако няма аномалии дай Боже да няма нищо,в петък може и да ни изпишат.Вече душата ми се схвана по тия болници,но съм по спокойна като знам,че бебчо е по добре.

# 442
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На На, радвам се за вас, дано всичко е наред и скоро да се приберете.

Аз забелязах, че когато кърмя нявън бебо сякаш не се наяжда добре и до 2 часа пак  е гладен. Може би защото му е топло, то аз си се потя стабилно докато го кърмя.

# 443
  • Мнения: 1 694
Имам въпрос- има ли бебчета, които са още с жълтеница , а са им били вече ваксини? Утре уж ще му бият, но днес пуснах билирубин и е още завишен. Гастрото беше казала, че трябва да е под 50 за ваксини, а той е 100. Чудя се какво ще каже педиатърката утре

# 444
  • Мнения: 887
И на мен ми се е налагало да кърмя в колата ама е супер неудобно и бебка не се наяжда хубаво. Затова накарах баща ми да ми донесе от готовите АМ на ХИП в бутилка и си взимам едно с мен и като ревне само сипвам в бутилката и давам. Бърза работа, но не са за всеки ден понеже са си скъпички за всекидневно ползване.
Milk-choc аз мисля, че не е редно да се сложи ваксина при положение,че има жълтеница. А и много време вече държите тази жълтеница това също не е хубаво. Нашата педиатърката ми обясни, че след 1месец вече си е опасно да има жълтеница.
SilverDream пробва ли хомеопатичните за хемороиди?

# 445
  • Мнения: 370
Patence може ли да кажеш какви са тези готови АМ на ХИП в бутилка?
От къде се купуват? Направо pic ако може Simple Smile

quote author=patenceto_ link=topic=1132397.msg39148496#msg39148496 date=1565620515]
И на мен ми се е налагало да кърмя в колата ама е супер неудобно и бебка не се наяжда хубаво. Затова накарах баща ми да ми донесе от готовите АМ на ХИП в бутилка и си взимам едно с мен и като ревне само сипвам в бутилката и давам. Бърза работа, но не са за всеки ден понеже са си скъпички за всекидневно ползване.
Milk-choc аз мисля, че не е редно да се сложи ваксина при положение,че има жълтеница. А и много време вече държите тази жълтеница това също не е хубаво. Нашата педиатърката ми обясни, че след 1месец вече си е опасно да има жълтеница.
SilverDream пробва ли хомеопатичните за хемороиди?
[/quote]

# 446
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Patenceto_ взех ги, но нещо ме хвана страх дали са безопасни за бебо тъй като само кърмя. Пих един ден и на следващия ден мъника почна да ака слузесто и се притесних да не е от тях. Ще го наблюдавам ден два и ще пробвам пак. Иначе и мен ме интересуват тея готови ХИП в бутилка.

# 447
  • Мнения: 887
За съжаление тези готовите все още ги няма в България и затова накарах баща ми да ми донесе от Германия. Но излизат около 2 евро за бутилка от 200мл.
SilverDream аз специално съм казала, че съм кърмачка и щом ми го е изписал значи няма проблем.

# 448
  • Мнения: 954
И аз знам, че не трябва да има жълтеница за ваксините. Ние не успяхме да се изчистим много дълго време вече и ни изписаха фенобарбитол, вече сме на 4ти ден от лечението. По-розовичка ми изглежда, очичките още леко и жълтеят в краищата. И аз мисля преди консултацията да пусна задължително изследване за да си види дали е спаднал билирубина, че беше доста висок преди лечението.

И аз не цедя, но понякога когато мш се напълнят много гърдите изцеждам малко и слагам в хладилника та после като излизам да имам да и дам. Рядко се налага. Не ми е удобно да я кърмя навън, пробвах няколко пъти, но се измъчихме и двете. Междодругото много ми омекнаха търдите и все се притеснявам дали не ми е намаляла кърмата. С помпата понякога трудно изцеждам, но пък като стисна гърдата и вземе че изпръска една струя 😂. Ще видим колко е наддала на 27ми и дали и стига. Първия месец беше 1.200 отгоре.

# 449
  • София
  • Мнения: 1 304
Имам въпрос- има ли бебчета, които са още с жълтеница , а са им били вече ваксини? Утре уж ще му бият, но днес пуснах билирубин и е още завишен. Гастрото беше казала, че трябва да е под 50 за ваксини, а той е 100. Чудя се какво ще каже педиатърката утре
Аз съм от юлски те мами, бебчо в петък му взеха кръв за билирубин и е 180. От събота сме на фенобарбитал. Когато попитах в петък педиатърката за Ротарикс, тя каза, че ще изчакаме жълтеницата да отмине и тогава ще говорим за ваксини. Ти давала ли си нещо за жълтеницата, какъв е този гастро, за бебето ли води при него? На колко е бебето? Моята е на 33 дни.

Общи условия

Активация на акаунт