Горещо слънце вече грее, парка зеленее, ЮНЧЕТО на мама гука и се смее №2

  • 16 825
  • 847
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 252
Нашата мадама заспива около 11 часа, храним я около 10-10.30 и след това спи. Имаме и нощно хранене между 3 и 4 часа, както и смяна на памперса около 1 часа. И следва сутрешното хранене между 7 и 8. На 54 дни сме.

# 511
  • Мнения: 262
Моя като заспи към 21 всяка вечер различно се буди за ядене между 1 и 4 Grinning едната вечер дори откара до 5.30 Astonished

# 512
  • Мнения: 887
Мами аз да питам нещо. Понеже баткото се разболя, естествено и ние покрай него въпреки, че гледах да го огранича и сложих и на двамата в нослетата малко кърма, забелязах че добре им се отрази и изкараха по-голям период преди да потекат пак. Чудя се ако взема малки пликчета с цип и се изцедя да си направя дозички от по 10-20 мл и да ги замразя в камерата колко време могат да седят и да са добре после? Чета от 3-6 месеца ама това за хапване, а за нослето дали може повече?

# 513
  • София
  • Мнения: 4 011
То може, но вече няма да има същите свойства.

# 514
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Нашата вечерна рутина започва около 6 следобед, тогава се приготвяме за разходка и към 7 излизаме. Ако не излезем поне веднъж дневно става много неспокоен. Прибираме се към 9 и тогава го къпем, мажем, обличаме и го кърмя. Обикновено към 10:30  - 11 вече е заспал. Спи до към 3 - 4 и се буди за хапване, после към 6:30 се буди за смяна на памперс и си доспива до към 8, тогава ставам и аз и го кърмя.

# 515
  • Мнения: 458
За цеденето - ти може и много да цедиш като милимитри, но в гърдите винаги има още мляко и за майки, които не цедят по принцип е почти невъзможно да изцедят толкова голямо количество, но пък бебчовците изсукват много повече от това, което помпата показва.
Това имах в предвид, че моите гърди са свикнали да се цедя и цедят много, а на някоя мама която не се цеди а кърми няма да изцеди токова.

Моето мишле се къпе към 20 30, към 21 яде и 21 30, 22 заспива. После се буди към 05  30 за хапване и смяна на памперс, въпреки че аз в повечето случай го будя към 00 да си хапне 90мл.,че ми се вижда голяма пауза. 😊

# 516
  • София
  • Мнения: 4 011
За цеденето - ти може и много да цедиш като милимитри, но в гърдите винаги има още мляко и за майки, които не цедят по принцип е почти невъзможно да изцедят толкова голямо количество, но пък бебчовците изсукват много повече от това, което помпата показва.
Това имах в предвид, че моите гърди са свикнали да се цедя и цедят много, а на някоя мама която не се цеди а кърми няма да изцеди токова.

Моето мишле се къпе към 20 30, към 21 яде и 21 30, 22 заспива. После се буди към 05  30 за хапване и смяна на памперс, въпреки че аз в повечето случай го будя към 00 да си хапне 90мл.,че ми се вижда голяма пауза. 😊
При нас режима е същия, само детоне го будя за ядене в 12, а той сам се буди към 6-6.30.

# 517
  • Мнения: 2 513
Моето бебе заспива късно - 12.30-1. Дотогава я приспивам 6-7 пъти, буди се след 5 мин. Спи й се, мрънка, реве, суче, но не заспива. Дано е период. Поне като заспи толкова късно се буди чак към 5-6 за ядене. И после спи до късно. И каката си заспиваше късно и до ден днешен е така. Отдавна не спи на обяд и пак заспива късно вечерта.
Никога не е заспивала в 20-21. Като гледам и бебето ще е така. Ще ми се поне да заспива 23-23.30, заедно с мен.

# 518
  • Мнения: 86
Моето бебе заспива късно - 12.30-1. Дотогава я приспивам 6-7 пъти, буди се след 5 мин. Спи й се, мрънка, реве, суче, но не заспива. Дано е период. Поне като заспи толкова късно се буди чак към 5-6 за ядене. И после спи до късно. И каката си заспиваше късно и до ден днешен е така. Отдавна не спи на обяд и пак заспива късно вечерта.
Никога не е заспивала в 20-21. Като гледам и бебето ще е така. Ще ми се поне да заспива 23-23.30, заедно с мен.

А пробвала ли си да даваш биба? Откакто давам преди да заспи се родих..бебо е много спокоен и не ме ползва вече мен като биба.. 🍀

# 519
  • Мнения: 887
Чаят Блевит Л май върши работа и при бебка. Пие го от 1 седмица и вече 5 дни подред си ака и не се напъва много и да реве.

# 520
  • Мнения: 2 513
А пробвала ли си да даваш биба? Откакто давам преди да заспи се родих..бебо е много спокоен и не ме ползва вече мен като биба.. 🍀
Пробвам биба, предлагам и вода. Без успех. Понякога иска бибата. Смуче малко и я плюе. Пак я слагам, пак я плоюе и така по няколко пъти, когато вече съвсем не я иска и ако настоявам, се дави.

# 521
  • Мнения: 560
ditmade, спомням си, че си казвала, че твоето бебче спи по корем. Той сам ли успява да се обръща или ти така го слагаш? И какви са ти мотивите? Питам, защото днес беба се свиваше много от колики и я сложих да лежи по корем и много й хареса - усмихва се блажено и спи... а споровете са сериозни по темата.

# 522
  • София
  • Мнения: 888
Pinks предполагам, че Ditmade ще ти сподели как е при тях, но и Звезди спи по корем. Случайно го открихме и се оказа, че така спи по- дълго и спокойно. Само нощем спи обърната към мен, не спи в кошарата. Питах нашата лекарка, каза че е нормално и много бебета обичат да спят така, изобщо не го намери за притеснително. Аз обаче имах голям страх в началото, но виждам, че като не и е удобно си върти свободно главичката, има достъп до въздух. Тя навърши 2 месеца преди три дни. Не се обръща сама, приспивам си я на ръце и после я поставям засънена по корем.

# 523
  • Мнения: 887
Спането по корем облекчава болките при коликите. Малката много обичаше да спи по корем в началото докато не започнах да й давам хомеопатичните и коликите спряха. Сега не й харесва да спи така. Още е рано бебетата да се обръщат сами само главата могат да си обръщат. Спорове за много неща има и ще има, гледайте на вас и на бебчо как е най-добре.
Нашата си направи сама режим и свикна всяка вечер мъжа ми като се прибере да излизаме навън. Онзи ден ми беше много лошо гадна хрема и нямаше да излизаме. Да ама тя като ревна няма успокояване какво ли не опитахме и накрая я сложих в кошницата за колата и се кротна. Викам ааа ето кротна се, обаче след малко пак рев видя че няма да излезнем и не спира та се облякохме и излезнахме. Навън кеф и заспа спокойна.

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 12:44 от patenceto_

# 524
  • Мнения: 560
Благодаря за отговорите. И на мен ми се струва рано чак по корем да се обръщат сами, ама нямам опит Simple Smile допуснах, че е възможно, защото гледам моята бебка как се придвижва насам- натам, обръща се настрани, та си помислих, че може и по корем да се обръщат някои...
patenceto_, какви хомеопатични капки даваш?

Общи условия

Активация на акаунт