Любители на кучета - 96

  • 22 642
  • 756
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 23 079
Вероника, а в Албена на плажа разрешено ли е за кучета? Това ми е любимият бг курорт, но в хотела, където ходим, отпред на плажа е забранено за любимци. Егати парадокса - хотел И за кучета, а плажът към хотела забранен за кучета. Ми възмутена съм.
Харли е в трепетно очакване на майка ми. Тя е отпуска и идва при нас. Той всеки път полудява като я види и я атакува на макс с целувки и борби, докато не паднат изтощени и двамата. Joy Абе друго си е баба да те глези и обгрижва.

# 346
  • София
  • Мнения: 8 348
Духче, ам не Флекси 15 метра, нали.
Повоза за обучение е дълъг 15 метра и платнен. Така можеш да пускаш кучето да ходи и да го викао, а не да го придърпваш. А за напреднали, чожеш и да го пуснеш да си влачи повода и да го настъпиш или придърпаш, само ако се наложи.

На флекси винаги дърпат, не знам защо.

# 347
  • Мнения: 2 433
В нета четох, че постоянно усещат съпротивление с флексито, за това ако не са научени не е хубаво да се ползва.
Дух, много ти се зарадвах като те четох, ще видиш, че ще ви се получат нещата с Джина.

# 348
  • Мнения: 22 867
В нета четох, че постоянно усещат съпротивление с флексито, за това ако не са научени не е хубаво да се ползва.
Дух, много ти се зарадвах като те четох, ще видиш, че ще ви се получат нещата с Джина.

О, тя Дух с Аксел се оправи, та сега Джина......Джина е бял кахър, няма начин да не се получат нещата с нея! Simple Smile

# 349
  • Мнения: 5 597
Днес за втори път попадам на тази информация,за кучета,починали след къпане във водоем.
Един ваймаранер в американската група.много бърза реакция.
Ето и тази статия сега.
Не съм я чела,само по заглавието я пускам. За пръв път срещам отровни водорасли.

https://edition.cnn.com/2019/08/11/us/three-dogs-died-algae-trnd … Br8EuUoVa9Bwxgq50

# 350
  • под тепетата
  • Мнения: 9 282
Надявам се да няма такива отровни водорасли в Марица!

# 351
  • Мнения: X
Ех, че мили думи. Благодаря ви!
 Добре, може би съм малко глупава, но може ли да ми обясните, защо тренировъчният повод е по-добре от флекси? Като гледах онази жена, то си беше жива мъка - носеше го навит, тежеше й, постоянно го изпускаше, каза че много й прежулва краката и ръцете и доста често падаше голямо гонене на края на повода, я с крак я с ръка. Флекси то ми изглежда доста по-компактно. Тя е 15-16 кг.
Утре смятам да я изкъпя. И ще тренираме команди. Малко са ми объркани тези файлове на мама Еми, чувствам се доста тъпа като ги чета. Основният проблем е, че тя никак не е лакома, а всички те са с някакви лакомства. Ще опитам с много дребни късчета месце, колкото гранулка.
Ех, Ами много е хубаво да не е все на двора. Сега се прибрах от работа, тя ми скача, радва ми се, лепна се за мен и ме бута да я галя. А и иначе все спи, като цял ден е била на двора хич не ме и отразява

# 352
  • София
  • Мнения: 8 348
Флексито се вади и прибира и не дава свобода. Повода е все едно кучето е пуснато, но все пк сте подсигурени. Самото усещане за кучето е различно.
И да, и на мен ми беше по-неудобно и просто го зарязах, но Рея не бяга и не ми се налага да го ползвам с това предназначение точно.

Номера с файловете  да не се мяташ на големи задачи. Започваш с бебешките. Виж ме
Когато и задържаш вниманието, минаваш на Седни, Легни, Стани.
Трябва ти къс повод и да я научиш да върви до теб и да те гледа. Спира, подушва и пак до теб.

Използвай и жест при командите, винаги да е една и съща команда, една дума и ясен жест.
Когато сяда и ляга всеки път, минаваш на следващото, примерно седни до мен, седни пред мен. Целта е кучето да свикне да те следва, а ти да свикнеш да подаваш сигнали, така че кучето да те разбира и изпълнява.

Не се чуствай като идиот, Рея в много отношения е като вундеркинд вече, обаче още не мога да я накарам да става, да прескача обръч или да върви назад. И тотално ни куца идването при мен, което е и целта да ходим на училище.

На мен лично ми беше трудно с файловете и обучението, затова като по-глупава се хванах и се затътрих наживо. Първите 4-5 пъти осномно ми се караха и сехдразнех, обаче упорито продължавах за ходя и да си тренираме през седмицата. И след 5-6 посещения рязко взе да ни се получава. Супер кеф е.
Не си оплитам краката и ръцете, кучето знае какво искам от него... е не винаги изпълнява, ама поне си личи, че знае, хихи.
Затова те и съветвам да идваш на Подскачането.

Аз тази седмиц ще пропусна, но другата ще съм там, ако искаш да ти пазя страх.

# 353
  • Бургас
  • Мнения: 5 999
Какво ли си говорят съседите?


И ние се обучаваме. Доста бързо схваща, но ако нямам лакомство в ръката, понякога не изпълнява.
Дразня се че и домашните не се включват в обучението. ММ е над нещата (пак добре че чисти след нея и я храни), а детето го е страх, че е буйна и скача. Надявам се че с времето ще се престраши, имаме голям напредък, че вече я гушка и целува без страх. Беше немислимо доскоро.

# 354
  • Мнения: X
Благодаря за уточнението, Посс. Да, със сигурност ще дойда на някоя среща, само да видим кога ще е.
За сега основен проблем е дърпането по време на разходка, ровя във файловете на Мама Еми, но не намирам подобно указание какво да правя. Да не говорим, че някои съвети ми се струват абсолютно неизпълними в нашия контекст, като "рестарт на кучето", защо изобщо трябва да се държа с нея сякаш я наказвам за нещо? Странно ми е. Още по странно ми е това, че ако някое куче ни напада трябва да я пусна от повода. Да, звучи логично, само че изобщо не ми е логично как после ще си я намеря и хвана отново. Както я познавам ще тича в дън гора.

Иначе имаме още един напредък, най-вече мой де, то аз съм сбърканата, не тя. Заведох я в Южния Парк и градинката за кучета. Дойде един сладур, Фокси, за първи път го виждаме. Ние в единия край, те в дургия и Джина тръгна към него с бясна скорост, аз само си казах "Стой мирна, мамче, каквото има да става, да става, ако трябва се мяташ в боя и ти". Обаче както и усетих, те просто си поиграха малко. Той още известно време я кани на игра, но нашата е прекалено сериозна жена за подобни изпълнения. Не я кефи да й душат дупето и това е. А всички мъжки са с такива мераци. Навън ни погна един Лабрадор, сам, без повод, без каишка и стопанин не видях. Всичко добре, докато не почна много усилено да й души дупето и тя разбира се го скастри. В такива ситуации не зная какво да правя.
Ох, купих кремвирш, ама тя е много уморена от Южния Парк и спи, пък аз след малко отивам на работа. Хайде емоциите една по една. Днес я "сецах", да се научи да не се дърпа и в кола пътува. Утре ще учим команди, да не й дойде много. Но опитах "виж ме", взе че ме видя Grinning

# 355
  • Мнения: X
Вероника, а в Албена на плажа разрешено ли е за кучета? Това ми е любимият бг курорт, но в хотела, където ходим, отпред на плажа е забранено за любимци. Егати парадокса - хотел И за кучета, а плажът към хотела забранен за кучета. Ми възмутена съм.
Въпросният шнауцер го видях  на плажа. Но не съм запозната подробно, да не излъжа някой ...

Още не съм изчела темата.
Гледам, че за обучения пишете. Аз лично нямам интерес, не обичам такива дейности, но е много полезно.

# 356
  • София
  • Мнения: 799
Ехееее, 1 месец командировки и вие сте изписали тема и половина. Ще се опитам да наваксам бързо и скоро ще се отплатя, тъй като данъкът ми е на море с майка ми в момента и ще чакам да ми пратят снимки. Smiley

Вероника, а в Албена на плажа разрешено ли е за кучета? Това ми е любимият бг курорт, но в хотела, където ходим, отпред на плажа е забранено за любимци. Егати парадокса - хотел И за кучета, а плажът към хотела забранен за кучета. Ми възмутена съм.
Тонка, точно тази седмица майка ми е с Джефри в хотел Калиакра бийч в Албена и си ходят на плаж, няма никакъв проблем. Ползват си плажа пред хотела. А сега уикенда приятели са ходили с тяхното кученце (булонка) на плажа пред хотел Арабела, също не е имало никакви проблеми. Ти за кой хотел говориш? На кой точно плаж не пускат кучета? Thinking

# 357
  • Варна
  • Мнения: 10 542
Дух,напиши в тубата "Уроците на Дино" ,там има клипче точно за дърпането, в разстояние на две седмици, на всяка разходка, когато кучето започне да дърпа, рязко сменяш посоката, водиш го ти, не то, пусни си го, не е много като време и не е трудно. Аз също не разбирам някои съвети на мама Еми, а и клиповете ме дразнят, че са на руски. Има много клипчета за обучение на български.

# 358
  • София
  • Мнения: 8 348
А баш, точно такъв клип за дърпането има и при Еми. Но не помня езика. На мен не ми  речи, руски знам. Обаче ми е трудно да се ориентирам изпвсичките клипове, затова ходя на живо.
Поне има практически обучения и ти показват.

Вероника, особено при хъски си се иска голямо обучение или ще се видите в чудо.
Коте не може никъде на пусне красавците, защото не може да си ги събере после. А те имат нужда да тичат.

Рестарта е, за да можеш да въведеш новите правила и обучение начисто. Да покажеш на кучето кой е шефа, а не да си мисли, че е свободен електрон или даже по-високо в йерархията.
Може да го пропуснеш при Джина, аз не съм го правила, Рея си спи по легла и дивани и не е проблем.

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 5 999
Дърпането го лекувам с рязко спиране. Вървим само когато поводът е хлабав. Ако дърпа, спирам. Когато отпусне, тръгвам. Хваля я, когато върви до мен без да дърпа.
Старото куче навремето го учих по същия начин.
Какво ще рече "рестарт на кучето"?

Вероника, поддържам мнението за обучението. Хъскитата са своенравни, ако не го учиш, то само ще се учи.

Свекърът ми си взе преди години каракачанка. Първо куче. Не го учи на нищо, остави го на самотек и след 6 месеца го подари, щото го дърпало. Ми как няма да те дърпа, така си го свикнал. Още като го взе му казах, че трябва да го учи и че сериозна порода е това, ама не ме слуша...

Общи условия

Активация на акаунт