Любители на кучета - 96

  • 22 651
  • 756
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Донси, писах ти, мацко. 🤗

Оф, тоя Макс беее, много, много ми е на сърце. ❤ Пу пу пу

# 451
  • Бургас
  • Мнения: 6 008
Ша го изям тоз Макс.
Ние си подпираме главата. Тежи.
И да се похваля, че ритуала на хранене го усвои, а няма още 3 месеца.

# 452
  • Мнения: 22 867

Ша го изям тоз Макс.
Скрит текст:
Ние си подпираме главата. Тежи.
И да се похваля, че ритуала на хранене го усвои, а няма още 3 месеца.

Аз пък лукавата муцунка от снимката! Heart Eyes Все едно казва: "И да не си мислиш, че дълго ще мирувам?!" Mr. Green Hug

# 453
  • Мнения: 50
rusalkata_nori, Дух не е имала късмет да се сдобие с апартаментна кокона /хареса ми!/, ама ти явно си имаш точно такава! И как хубаво позира, моя не мога да го снимам, не обича. Ако ѝ намерите компания, няма ли да играе с другите? На мен ми е чудно, щото голям щурак имах вкъщи, едва сега от година дали има, се е поукротил, та ходим по-спокойно на разходки. Преди и дърпане, и скачане, и тичане, бесенлък абсолютен.

Ами с други кучета играе да, но не тича, не скача- маха с опашка, врътка се хаха но си е тромавка. Даже преди време я водих на вет да видя дали пък не е нещо физическо - с крачетата, или някакво заболяване. Не- здрава била в супер форма. Каза, че просто си е по-уравновесена хаха и да й намаля храната. Тя яде по 2 кюфтенца на хранене! (барф кюфтенца ). Къде по-малко? Незнам ако вземам второ куче дали пък ще се промени? Да не се сдуха съвдем и все на дивана да си остане ?

# 454
  • Мнения: 22 867
Може би просто ходете повече с нея, на дълги разходки, пак е изразходване на енергия.

# 455
  • Мнения: 50
Може би просто ходете повече с нея, на дълги разходки, пак е изразходване на енергия.

Не иска диването- в градинката пред нас си свършва всичко за 3 мин и ме дърпа към входа. Ако тръгнем на някъде сеяда и си седи - нищо не й е интересно да разучава... оставям я и в един хотел за кучета имат и дневна забавачка- там тича поне малко, понеже е двор и явно гледа, че другите кучета тичат. Но собственичката на хотела ми каза, че тича 5 мин и после сяда и седи. Или скимти на вратата да си влиза вътре и да си легне хахахах досадница е голяма...

# 456
  • Мнения: 22 867
Не знам, на две годинки би трябвало да е вихърче. Ама и аз съдя по моите, може и спокойни кучета да има, но не съм попадала на такова! Жива и здрава да е!

# 457
  • Мнения: 50
Не знам, на две годинки би трябвало да е вихърче. Ама и аз съдя по моите, може и спокойни кучета да има, но не съм попадала на такова! Жива и здрава да е!
[/quo

Relaxed Relaxed мерси! Да, ние много си я обичаме и такава, но теглото само ме притеснява. Иначе е нашето момиче

# 458
  • Мнения: X
Ох Макс, прекрасни мой!

Звучи по-сложно от колкото съм способна да разбера. А аз имам докторска степен... И пак ми е сложно.

Ок. Айде да спрем до тук и ще почна бавно, с основните неща (само да схвана, кои са основните неща). Ще се наложи да й променя режима.

Силве, не идва при мен. Прави напук, ако още й се играе и я викам ме гледа тъпо и неразбиращо, а ми е абсолютно ясно, че схваща всичко. Толкова въпроси имам, ама тя моята работа е "сетила се Мара да се побара". Две години дремах.

# 459
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Дух, Макс дойде при нас на 2г и 4 месеца. Беше точно във вихъра си. Нямаш тъпо куче, имаш куче със собствено мнение - т.е. хъски  Laughing Научихме се за нула време на седни, легни, не, с бъркане в купата да не ни ръмжи при хранене, да яде след команда. Само че той умираше за кашкавал. Кучешките бисквитки на вета само ги гледаше високомерно. Виж с дърпането и котките не мога да се похваля с успех. Дърпането малко намаля след като му смених нагръдника с каишка около врата и след 5-тата година. При мен това помогна, както и рязкото дръпване в страни. Но дърпането си им е в кръвта - инстинкт, все едно бордър коли да не събира овце  Simple Smile Лятото той много си намаляше сам храната в жегите и ставаше много ленив. Но зимата - там му е стихията! Търпение и ще се получат нещата!  
Малко да ви разхладя ?
 

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 20:13 от bilqna_69

# 460
  • София
  • Мнения: 9 850
Минавам да вметна, че отначало хъскито се е занимавало с ... не, не е теглене на шейни Simple Smile Помагало е в лова на елени Simple Smile После вече става онова дърпащо животинче, което познаваме днес Simple Smile

# 461
  • Мнения: X
Последните ви думи ме накараха да осъзная, че съм себична и егоистична, освен нетърпелива. Припомнихте ми, че пред себе си имам живо същество с природа, нрав и характер, оформени в нещо, което аз всъщност обичам.
Благодаря ви.

# 462
  • Мнения: 22 867
Последните ви думи ме накараха да осъзная, че съм себична и егоистична, освен нетърпелива. Припомнихте ми, че пред себе си имам живо същество с природа, нрав и характер, оформени в нещо, което аз всъщност обичам.
Благодаря ви.

Еее, Дух, то това болднатото е най-важното. И тя те обича, сигурно е, ще се вкарате в пътя! Взаимно!!! Simple Smile

# 463
  • София
  • Мнения: 8 348
Духче, друга ти е нагласата, не си треньор по душа. Ако ти се падне куче, което от половин дума разбира и изпълнява ок,, ама на, не ти се паднало. Не се отчайвай и настройвай че няма да стане.

Защо отидох при Еми.
Рея не е глупаво и непослушно куче, имахме си основата, доста добре се справяше с повечето команди. Обаче .... също така е своенравна, не обича това, неще да прави онова, зъби се на кучета, които не и харесва как се държат около нея, злопаметна е, когато прави нещо интерсно за нея, се прави че не ме чува. А аз я водя навсякъде и искам да мога да я пускам отвързана понякога и да съм спокойна когато сме около хора и други кучета, дори вързана да е.
Пробвах сама, не стана нищо съществено.
Пробвах и с една треньорка, мииии, не каза нищо интересно.
Накрая се записах в групата на Еми и почетох.
Обаче, аз съм мързелива, освен това се справям по-добре като има кой да гледа и коригира. И затова отидохме на тренировките.
Аз съм антипоследовател.
Трудно ме зарибяват за кауза, не харесвам търговци тип застрахователи, Цептер и Рейнбоу...
Освен това мразя да следвам сляпо, държа да знам защо, защо това трябва да е така, защо се  рави по тоя нчин, а не иначе...
Та ми беше трудно началото, докато се прежаля да не се запъвам като магаре и да не се нервирам от неуспехи.

Както казах, кучето още е нервозно и не ме слуша през половината време, но
1. Това не ме изнервя вече
2. Знам малко по-добре защо прави така, а не иначе.
3. Знам как да я накарам да ме чуе. По някое време.
4. И двете се разбираме по-добре и имам чуството, че ме обича повече.

И се гушкаме, и ми спи в леглото, и не правим ритуал за хранене, не сме роботи.

# 464
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Нищо егоистично няма в това, да търсиш път към нея!  Обичта ви събра, тя ще ти помогне и да я разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт