Любители на кучета - 96

  • 22 648
  • 756
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 044
Посс, а спря ли да се зъби на други кучета? На мен само това ми остава да оправя с Рейн. Нямам идея как да го спра, види ли мъжко, непознато, некастрирано куче, ми...рядко реагира добре, повечето пъти се зъби и вдига гребена..

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 00:24 от FlameV

# 466
  • Бургас
  • Мнения: 6 007

Аз пък лукавата муцунка от снимката! Heart Eyes Все едно казва: "И да не си мислиш, че дълго ще мирувам?!" Mr. Green Hug

Изобщо не си мисля:) Всичките й номера изучих. Вечер е като пощръкляла, прави кръгове из целия апартамент. Ще я водим утре пак на село да хаби енергията.

# 467
  • София
  • Мнения: 8 348
Флейм, не е, много ясно. То ако така ставаше..

Обаче като знам на кого ще се озъби, мога да я спра или да я разсея.
На теория знам и как правилно се запознават кучета, за да се избегне конфронтация. Лошото е, че отсрещните рядко знаят и моето знание е само отчасти полезно.

# 468
  • Мнения: 10 598
Цял ден се мъча да напиша ЧРД на Скуби Ду (тъкмо бях написала, падна батерията и не можах да го пратя, после сумати и работа, вечеря и чак сега си седнах на г*за). Та, да ви е жив и здрав Ерос, Деси! Simple Smile С бонбона са супер комбина двамата!

# 469
  • Мнения: 3 044
Флейм, не е, много ясно. То ако така ставаше..

Обаче като знам на кого ще се озъби, мога да я спра или да я разсея.
На теория знам и как правилно се запознават кучета, за да се избегне конфронтация. Лошото е, че отсрещните рядко знаят и моето знание е само отчасти полезно.

Моят въобще е абсурд да стигне до запознанство. Вижда мъжки, некастриран и от 20м вече е наежен и иска да се сбие. Чуден е. Не реагира така само на женски, кастрирани и приятелчета от детство, ама недай си боже някое приятелче да се озъби, край, моят го е тръшнал на земята.. И аз го знам и стопирам, не знам обаче как да го изкореня

# 470
  • София
  • Мнения: 8 348
Може д се спре изцяло, но надали на нас ни е по силите. Но може да се намали реакцията. Тоест да не реагира просто защото е видял друго куче.

# 471
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Точно с еженето и ръмженето на мъжки некастрирани и ние се борим. Имаме променлив успех, но съм обнадеждена. Преди няколко вечери почти се сдъвкахме при едно такова запознаване, но в последствие успях да се разминем на два пъти, като и двамата стопани контролирахме кучетата и само леко им затрепериха гърдите. Миналия ден беше цяло постижение насред центъра сутринта да позволим на Джак ръсел натопорчен и наежен да мине покрай нас, без дори Швепс да изръмжи. Но тук контролът ми беше на макс и се борех да задържа фокуса в мен. Как да се хваля като тия разминавания са лотария, а стопаните насреща - рядко имат адекватна реакция да ми позволят да си направя упражнението.

# 472
  • Мнения: 1 804
Каква е адекватната реакция? Роузи не се ежи на никого, но се е случвало нея да я изръмжат след дУшене и запознаване. Как да реагирам, за да улесня другия стопанин? Освен да я дръпна, друго не знам. Rolling Eyes

# 473
  • Мнения: 705
Ох, честит празник на всички рожденици малко със закъснение, за което се извинявам.
Добре дошли и на всички нови в групата.
Туиг, какво е това упражнение с агресията? Че и ние с Орито с това се борим - кучета, котки.. ужасно е.
На Орито му падна зъб вчера. Остарява животното. Мъчим се да мием зъби, но той няма такива навици.

# 474
  • Мнения: X
Ами то май няма какво друго да направиш, когато ръмжат кучето ти, освен да си го дръпнеш.
Аз винаги питам непознати от далече искат ли да позволим на кучетата си да се подушат.
Само с един пуснат лабрадор и Аксел имах неприятно въртене на очи от собственицата на кучето. Сега знам как да подходя, но преди две седмици не знаех. Попитах нейно ли е кучето, тя завъртя очи, наду физиономията и си замина. Ма да прави фасони колкото иска. Много ме дразни "моето е добро", ми живо и здраво да ти е, ама не е само твоето на тоя свят. Моето пък може да е зло.

Почнахме с навиците. Много ми се спи, прибрах се от работа в 23.20, докато заспя стана 24, но сутринта направихме разходка. После си дойдохме, упражнихме няколко пъти виж ме. Гранули не яде, а смисъл да прибера купата не видях, понеже тя си лежи в моята стая, а купата е в банята, изобщо нямаше и да разбере, че съм я вдигнала.
Сега я пуснах малко на игра, но след час- два си я прибирам Simple Smile

# 475
  • Мнения: 705
Да, това с моето е добро или "Не се притеснявайте" ме убива. Аз в повечето случай не се притеснявам за другото куче, а реакцията на Орито, докато се дърпаме да се махнем.

# 476
  • Мнения: 1 804
Забравих да честитя рождения ден на Ерос CakeBalloon Да е здрав и послушен!
На мен Роузи вече много ми липсва. На почивка сме и не сме я виждали от 1 седмица. Нямам търпение да я нагушкам.

# 477
  • Мнения: 2 433
Аз вече на пуснато куче и реплика "тя е добра" отговарям "а обича ли да я хапят?" и си гледам кат' теле. Да се дуят колкото искат, поне ги връзват веднага.

# 478
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
...
Туиг, какво е това упражнение с агресията? Че и ние с Орито с това се борим - кучета, котки.. ужасно е.
...

Опитвам да задържа вниманието към мен. Като наближаваме един към друг не оставям кучетата да са от вътрешната страна, а изтеглям Швепс вдясно от мен, респ. очаквам, че и другият стопанин ще направи същото и двамата човеци ще сме от вътре, а кучетата от външната страна при разминаване. Така нямат пряк физически контакт, но имат възможност да подушат следите на другия после, да препикаят на мястото, където го е направило другото куче ... Ако видя, че отсреща се ежат и репчат, спираме, карам Швепса да седне и да гледа мен, като през цялото време го галя и хваля, като се старая да отвличам и погледа от наежения мъжкар. Хората подминават, ние поемаме по пътя, по който са минали вече и почва препикаването в стил "и аз съм мъж". Тръгне ли обаче да лае и Швепс правя всичко възможно да покажа, че това не трябва да се прави и като се успокои - хваля и награждавам.

# 479
  • Мнения: 3 044
Оня ден разхождам Рейн и на 20м от мен баба, майка и около 4-5 год момиче, което държи пинчероподобно, около 5кг куче, което агресира на Рейн, зъби се, лае и в 1 момент като почна да влачи тва куче детето към нас... Моят като озлобя, аз си изтеглям кучето, докато опитвам да му задържа върху мен вниманието, ама онова па приближава, лаейки, към нас, със се детето. Майката и бабата се смеят и викат "дръж го, мами" и като им се разкрещяяях "ВЕДНАГА ВЗЕМЕТЕ КУЧЕТО НЕНОРМАЛНИЦИ ТАКИВА, ИСКАТЕ БЕЗ КУЧЕ ЛИ ДА ОСТАНЕТЕ, БЕ И КАК МОЖЕ ДА СТЕ ТОЛКОВА ПРОСТИ ДА ГО ДАДЕТЕ НА МАЛКО ДЕТЕ, КОЕТО НЕ МОЖЕ ДА ГО УДЪРЖИ. ДЕБИЛИ МАЛОУМНИ" ...ама целия квартал вдигнах на крак, уплаших и моето куче, де се сви на фльонга на земята, уплаших и пинчероподобното..ония дойдоха, взеха си кучето, обявиха ме за истеричка и си заминаха хах

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 12:18 от FlameV

Общи условия

Активация на акаунт