Каква храна давате на домашните си любимци?

  • 797
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте! Какви са Вашите домашни любимци и с каква храна ги храните? Давате ли им домашна храна?

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 01:20 от Не се сърди, човече

# 1
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Имам котка, не е породиста. Купувам й паучове, най-вече на Whiskas. Вече избягвам гранулите, защото е на години и трудно се справя с дъвченето. Да, давам й когато си сготвим кюфтета и кебапчета. Никога не съм ограничавала котките си единствено с купена храна.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 561
Котка, безпородна. Давам вечер суха, сутрин мокра - паучове, пастети, предимно на ДМ и Лидл.
Много трудно дъвче и давам пиленце, супичка, кашкавал, каквото й харесва от нашата храна, но всичко на съвсем, съвсем дребни късчета.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 826
Имам котка. Давам паучове и консерви на различни марки и гранули с висок % съдържание на месо (N&D, Carnilove, Taste of the wild).

# 4
  • Мнения: 241
Кот. Европейска късокосместa, разбирай - уличен. Само applaws. Мека и гранули, с превес на меката. Човешка храна - не, освен суровина - т.е. суров плод или зеленчук, но само ги облизва и опитва, или сварено/печено без подправки и овкусители - обича много варени картофи. :Д
Сготвена за нас храна, абсурд. Особено кюфтета и кебапчета. Кашкавал също не е никак подходящ.
Нямате ли ветеринари вие?
Уискaс на котката е като Макдоналдс на детето.
Изобщо, прости правила - 1. Ако го има в магазина за човешка храна, значи не става за котката. 2. Повече месо, по-малко зърна. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 7 987
Две кучета, храним с гранули с ниско съдържание на зърно. Като наградки преди им варяхме месо, напоследък даваме стикове за зъбите, защото имат зъбен камък (вече не са първа младост).

# 6
  • Мнения: X
Аз имам котчица..Порода Любов ! Давам и новите Purina One и много ги харесва, а уж са и полезни.. А относно плодове и зеленчуци четох някъде , че картофите са много вредни и не трябва да се дават.. Ние така или иначе сме претенциозни и не ядем човешка храна!... Но вие внимавайте!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Кюфтета и кебапчета е абсурд да се дават на котка, с всичките подправки. Просите си проблемите. ГРанули висококачествени давам, чисто пилешко месо без подправки, рядко риба, също без подправки и паучове.

# 8
  • Мнения: 38
Имам куче, малко, момиче, чихуахуа. В началото започнахме с гранули (N&D) - отказа ги. След това гранули с пастет - отказа ги. Сега сме на готвена храна специално за нея. Готвя веднъж седмично - месо, зеленчуци, ориз - и прибирам в хладилника и фризера. Много е щастлива Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 38 431
Папагал - зърнена смеска с просо.
Куче - последно беше на гранули Josera mini well, обаче нещо ги отказва.
Редовно купувам и консерви и редувам.
От нашата храна давам само мънички парченца и то гледам да е съобразена.
Знам, че не трябва, ама...

# 10
  • Мнения: 856
Зайчета - суша в къщи, заради тях купихме сушилня, готова храна - само едни люспи грах и витамини, всичко останало, което не суша, ядки от определени магазини - бадеми и лешници и сушени боровинки, билки - от билкова аптека и бера сама и в този род работи, готовите заешки смески, не купувам, не само не ги ядат, ами са и пълни с какви ли не неща неприятни боклуци направо и при скъпи и при евтини храни.

# 11
  • Мнения: 7
Имаме котка - не е породиста. Основно я храним с продукти на Whiskas. Паучовете, които са за котета до 1 година много ги харесва, въпреки, че вече е на 3, също така купувам микса с гранули. Относно домашна храна и давам само сварено месо без подправки, защото и предизвикват диария.

# 12
  • Мнения: 2 749
Пинчера - с гранули висок клас и рядко консерва. Много е лакома и понякога успява да си изпроси по нещо от масата, не от мен де. Grinning
Кучето и котката на двора - с по-обикновени гранули. Те също са всеядни и хапват каквото успеят да си докопат от масата.
Папагалите - с храна за средни, като сменям видовете, слагам и плодове. Но и те, единия де, ако е навън, яде всичко от моята чиния.

Общи условия

Активация на акаунт