Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 22

  • 20 981
  • 770
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 357
А мият ли зъбите на детето и ако да кога са започнали?
Има я тази теория за кърменето, но аз не я подкрепям. При добра хигиена няма проблем. Има и реминерализиращи гелове за деца, които са хубава профилактика за зъбките.

# 241
  • Мнения: 7 776
По-скоро е неспазване на хигиена/нередовно миене и даване на храни, съдържащи захар. При засукване, млякото реално отива в гърлото, не се плиска по зъбите. Добър стоматолог може да проведе нужното лечение, ще даде и съвети как да се поддържа оралната хигиена.

# 242
  • Мнения: 3 794
Голямата ми дъщеря имаше доста проблеми със зъбките (добре, че се спрвихме, но беше голям стрес), а не е кърмена.

# 243
  • Мнения: 1 410
Момичета да се оплача, имам запушване на едната гърда от събота но бебчо е с хрема и сополи и не може да сучи много и реве не иска Sad. Как да процедирам. Пия лецитин, но трябва да направя нещо за да може да сучи спокойно и да се отпуши

# 244
  • Мнения: 4 357
Промийте носа с физ. разтвор, почистете с аспиратор и капнете виброцил и веднага да суче. При нас само така ставаше. Иначе помпата хващате и цедите като не става с бебе или просто чакате да се отпуши.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 456
Ще споделя нещо лично за решаване на проблем със запушена гърда. Моя близка ми разказа, че си е отпушила гърдата като е помолила мъжът й да я изсуче. Бебето им беше мъничко и не можеше да я изцежда добре. Решили да проблема за няколко часа.

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 23:20 от Ева на третия етаж

# 246
  • Мнения: 1 410
Ваня благодаря ви, ще вЗема и виброцил. Виждам, че е гладно но не може да суче от сополите. Да о да помогне, че и мен ме боли много е голяма буцата Sad

# 247
  • Мнения: 1 410
Ще споделя нещо лично за решаване на запушена гърда. Моя близка ми разказа, че си е отпушила гърдата като е помолила мъжът й да я изсуче. Бебето им беше мъничко и не можеше да я изцежда добре. Решили да проблема за няколко часа.
При първото запушване пробвахме това с мъжа ми но не стана и накрая бебчо след 3 дни отпуши

# 248
  • Мнения: 86
Момичета, и аз съм с температура от днес, едната гърда ме боли много ..мисля ,че е мастит..😔леко изцедих след топъл душ(ръчно,нямам помпа),но сега като че ли още повече ме боли...какво ще кажете да давам ли тази болезнената гърда или само да я цедя...да не го заразя нещо..🍀иначе си поема зърното много добре,там нямам болка...болката е по-нагоре..направих и лек масаж...идеи?мерси много🍀

# 249
  • Мнения: 7 776
Приоритетно се дава запушената гърда, помпата не може да ви памогне, така както бебето  За температурата - парацетамол или нурофен. Давайте по-често гърдата, за да я отпуши по-бързо. Лецитин 3×2, масаж в посока от бучката към зърното, докато кърмите. Ще мине, не се притеснявайте.
Редакция - и проверете за блистер, публикувах картинка няколко мнения на горе как изглежда.

# 250
  • Мнения: 86
LittleCactus,   много благодаря за безценния съвет🤗🍀🍀дано наистина мине...
quote author=LittleCactus🌵 link=topic=1132762.msg39184100#msg39184100 date=1566246901]
Приоритетно се дава запушената гърда, помпата не може да ви памогне, така както бебето  За температурата - парацетамол или нурофен. Давайте по-често гърдата, за да я отпуши по-бързо. Лецитин 3×2, масаж в посока от бучката към зърното, докато кърмите. Ще мине, не се притеснявайте.
Редакция - и проверете за блистер, публикувах картинка няколко мнения на горе как изглежда.
[/quote]

# 251
  • Мнения: 4 357
Колко е темепратурата? Иначе вече ви е казано, тази гърда се дава първо задължително.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 033
Преди време се бях оплакала, че ме болят зърната при кърмене. При едното болката отмина, но при другото остана. Тази сутрин видях, че ме е разранил и даже кръв има. Освен с лансинох, промяна на позата на кърмене има ли друго, което да направя, така че раничката да зарасне по-бързо?

# 253
  • Мнения: 4 357
Ходене гола ще помогне.
Моето диваче има особено лошо отношение към едното зърно, така стиска, че ще го отръпне. И мен ме боляха зърната непоносимо миналата седмица, направо не се търпеше. Спряха и се опита да се появи цикъл, имаше два дена зацапване и това е. Сега се чудя да го чакам ли още сега или другия месец...ама каквото дойде, то с хормоните е непредвидимо, каквото и да предполагам.

# 254
  • Мнения: 42
Здравейте,от къде мога да си закупя сонда ?

Общи условия

Активация на акаунт