Хайде, ЯНУАРЧЕ покажи колко силно риташ ти

  • 29 708
  • 721
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 660
В 11 и 15 седмица беше момче в 19 казаха момиче. Често казано повече се зарадвах на момиче и без това вътрешно усещах че е мома. А и външните белези  бяха такива акне по лицето и петна също.

# 121
  • Мнения: 35
Mimi9999 да трябва да го занесеш да ти запише номера на амбулаторната карта.Моят беше изписан и като занесох новият ми вписаха др номер и сложиха печат.

# 122
  • Мнения: 56
Някой с бактериална вагиноза? Ползвах Глобул макмирор преди две-три седмици 12 всяка нощ. Лекаря на първата микробиология ми е казал, че имам бактериална инфекция и гъбички, но не се притесних. Изписа ми макмирор, после гиназало и едно друго лекарство всяко перз месец. Но понеже се ровя напоследък за причини за спонтанни аборти и преждевременно раждане разбрах, че бактериална вагиноза може да доведе до това. Доктора днес ми каза, че хапчета могат да бъдат по вредни за бебето и ми предложи за мое успокоение да пуснем нова микробиология и само това.... Объркана съм по принцип е много съвместен лекар и добър.. Каза че да има риск при някои от преждевременно раждане, но сега да не се притеснявам и да ида пак след месец, но аз се притеснявам 😭

# 123
  • Мнения: 211
Има антибиотици, които не са вредни за плода. Задължително трябва да се уверите, че микробиологията е чиста.

# 124
  • Мнения: 20
Aqua_Di_Gioia какви точно бактерии са ти открили в секрета? Аз имах (надявам се вече в минало време ) Gardnerella vaginalis и докторката ми изписа Лактажин. Но различните бактерии изискват различно лечение. Лично мнение- направи си още един влагалищен секрет и ако отново се изолира същия бактерий вече може да се консултираш за промяна в лекарствата.

# 125
  • Мнения: 56
Да сега чакам резултати...но ме озъдачи, че доктора каза за лекарствата може да са по вредни... Не знам в понеделник ще гледам. Просто много се Шашнах и каквато съм филмарка

# 126
  • Мнения: 154
Някой с бактериална вагиноза? Ползвах Глобул макмирор преди две-три седмици 12 всяка нощ. Лекаря на първата микробиология ми е казал, че имам бактериална инфекция и гъбички, но не се притесних. Изписа ми макмирор, после гиназало и едно друго лекарство всяко перз месец. Но понеже се ровя напоследък за причини за спонтанни аборти и преждевременно раждане разбрах, че бактериална вагиноза може да доведе до това. Доктора днес ми каза, че хапчета могат да бъдат по вредни за бебето и ми предложи за мое успокоение да пуснем нова микробиология и само това.... Объркана съм по принцип е много съвместен лекар и добър.. Каза че да има риск при някои от преждевременно раждане, но сега да не се притеснявам и да ида пак след месец, но аз се притеснявам 😭
На мен ми откриха Ешерихияколи Anguished преди около месец, пих Аугментин 5 по 2 и 12 бр. Макмирор си слагах всяка вечер, вчера отново ми взеха секрет, надявам се да съм се изчистила от тези гадини.
В момента се чувствам страхотно и не се притеснявам от това, всички останали изследвания са ми в границите.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 10:12 от RFM

# 127
  • Мнения: 154
Колко тежат вашите бебчета? Аз съм 18+ седмица, бебчо отговаря на 19 и вчера го измериха 285гр. Лекарката казача, че е малко по-дебеличък, с пухкаво коремче, отколкото трябва, но бил в границите и за сега няма от какво да се притеснявам.

# 128
  • Мнения: 34
Колко тежат вашите бебчета? Аз съм 18+ седмица, бебчо отговаря на 19 и вчера го измериха 285гр. Лекарката казача, че е малко по-дебеличък, с пухкаво коремче, отколкото трябва, но бил в границите и за сега няма от какво да се притеснявам.

Нашето е голямо - 327 гр беше миналата седмица - 19та седмица (18+3 г.с ). Най-голяма му беше обиколкота на главата и коремчето. Но съм чела, че измерването на тези показатели могат да дават отклонения от разположението му, плацентата и т.н.
Както каза лекарката: голямо бебе

# 129
  • Мнения: 6 776
Нашето пък върви височко (то и ние сме 😀) 230 грама мисля че каза док.

# 130
  • Мнения: 154
Колко тежат вашите бебчета? Аз съм 18+ седмица, бебчо отговаря на 19 и вчера го измериха 285гр. Лекарката казача, че е малко по-дебеличък, с пухкаво коремче, отколкото трябва, но бил в границите и за сега няма от какво да се притеснявам.

Нашето е голямо - 327 гр беше миналата седмица - 19та седмица (18+3 г.с ). Най-голяма му беше обиколкота на главата и коремчето. Но съм чела, че измерването на тези показатели могат да дават отклонения от разположението му, плацентата и т.н.
Както каза лекарката: голямо бебе
На мен само за коремчето ми каза, че е с по-голяма обиколка и също каза голямо бебе. Вчера го помолих маааалко да регулира, че не ми се иска да е 4кг. Но най-важното е да е здравичко.Blue HeartBlue HeartBlue Heart Беше застанал главично.

# 131
  • Мнения: 34
Blue HeartBlue Heart
Колко тежат вашите бебчета? Аз съм 18+ седмица, бебчо отговаря на 19 и вчера го измериха 285гр. Лекарката казача, че е малко по-дебеличък, с пухкаво коремче, отколкото трябва, но бил в границите и за сега няма от какво да се притеснявам.

Нашето е голямо - 327 гр беше миналата седмица - 19та седмица (18+3 г.с ). Най-голяма му беше обиколкота на главата и коремчето. Но съм чела, че измерването на тези показатели могат да дават отклонения от разположението му, плацентата и т.н.
Както каза лекарката: голямо бебе
На мен само за коремчето ми каза, че е с по-голяма обиколка и също каза голямо бебе. Вчера го помолих маааалко да регулира, че не ми се иска да е 4кг. Но най-важното е да е здравичко.Blue HeartBlue HeartBlue Heart
То може ли да се регулира изобщо? Сега се сетих, че лекарката каза, че обикновено момченцата вървят така по-големички и напред със седмиците Simple Smile Пък и двете сме с момченца с теб Blue HeartBlue Heart

# 132
  • Мнения: 154
polly_y Едва ли може, така се шегувам с бебчо и му говоря да внимава с кг. .Sweat Smile
Моля се да се роди жив и здрав, и ако може да си изчака термина или поне да е близо до термина.

На скрининга за Даун ходих в МЦ Св. Петка и днес мисля да си запазя час отново там за ФМ. Но се чудя дали отново при Янкова, или при Стратиева, която ми направи хорионбиопсията.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 11:13 от RFM

# 133
  • Мнения: 204
Здравейте мами. Имам малко притеснение от сутринта... Заболя ме корем долу, където започват бикините ми. За минута - две, но... се притесних, миналата седмица бях на преглед всичко беше 6, сега на 30 съм на втората морфология... Знам, че сигурно няма нищо сериозно, но... все пак, някакви предположения? Благодаря ви.

# 134
  • Мнения: 1 670
Еха, моето дребосъче в 19+2 беше 350 грама Grinning май едър си върви.

Общи условия

Активация на акаунт