Доминиканска република /Пунта Кана/ - /тема 3/

  • 28 924
  • 364
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 89
Здравейте. Февруари месец подходящ ли е за Доминикана? Получих оферта за 1600-1700 евро на човек в Хилтън La Romana, с директен чартър.

Супер си е цената, все пак е Хилтън. При нас беше повече май месец, но бяхме и в only adults зоната (premium swim out, ако не се лъжа беше).
Както казват и друите коментари - има и други хотели на по-евтини цени.

# 121
  • Мнения: 33
Здравейте,
Имате ли информация в хотелите в Доминикана и по-конкретно Хилтан, как са ограниченията свързани с Ковид? Затварят ли в 10 часа ресторантите и задължителни ли са маските в самият резорт по време на храненията ?

# 122
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Здравейте,
Имате ли информация в хотелите в Доминикана и по-конкретно Хилтан, как са ограниченията свързани с Ковид? Затварят ли в 10 часа ресторантите и задължителни ли са маските в самият резорт по време на храненията ?
Този ли Hilton La Romana Resort & Waterpark?
Има ревюта, можеш да се свържеш с някой, който скоро е бил там и е писал ревю. Така ще получиш отговор на въпросите, които те интересуват
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g663484-d15581459-Revie … can_Republic.html

# 123
  • Мнения: 3
Здравейте!

 Края на другата седмица ми предстои пътуване до Пунта Кана за едно фирмено събитие. Ще ми е първото пътуване извън Европа, а и ще съм сам от България. Та съответно както звучи вълнуващо и интересно, съвсем естествено имам и известни въпросителни. Прочетох цялата тема, както и част от старите за да се запозная с обстановката там и някои важни детайли.

 До колкото разбрах, с $$$ спокойно може да се пазарува там, но е добре да има и местната валута? Тя предполагам най-добре е от летището да се обмени. Относно туристическите карти, четох съвет, че по-добре онлайн, защото на летището там може да отнеме 1-2 часа. Някъде били включени към самолетните билети, но в моя случая не мисля, че е така (летя от Москва между другото).

Някой беше казал нещо и за адаптори за контактите. Различават ли се от нашите, какъв точно тип са там (да не са като тези английските)?

Друг важен момент е за ваксините. Четох, че препоръчват за Хепатит А и Б, но при условие, че не се очертава да ходя много напред-назад и ще сме в хубав хотел (Paradisus Palma Real Golf & Spa Resort), не съм сигурен дали има смисъл. Евентуално за треска (някъде за тропическа съветваха, която не разбрах съвсем дали е като жълтата или са различни). Другото беше за малария, но там от това, което прочетох няма ваксини, но може превантивно с някакви хапчета.

 По принцип нямам нищо планирано, защото ще имаме и някакви тренинги в комплеска, пък и сме само за 5 дни. Като гледам в самия комплекс има интересен избор от активности включени в цената (Scuba Diving, Horseback Riding, Sailing, Windsurfing, Kayaks, Catamarans and Snorkeling, Daily Activities and Nightly Entertainment). Така че това, че няма да има вероятно пътувания по други места, можеби и намаля риска от зарази и т.н. Но все пак още не съм решил за въпроса с ваксините на 100%. Предполагам, че един репелент няма да е излишен, както и слънцезащитни кремове.   Ще се радвам да чуя мнения и от тези от вас, които вече са посещавали страната.

Относно Covid, последното инфо, което четох, че правят на случаен принцип тестове (независимо дали имаш ваксина или не?).

 Благодаря предварително! Simple Smile

# 124
  • Мнения: 118
Като за начало, не бива да напускаш хотела. Основен принцип, те ще ти кажат. Не че местните са лоши, но има сериозна бедност, а това води до други неща.
Ваксините си закъснял, правят се поне 3 седмици преди пътуването, за да хванат "дикиш". Недей да пиеш от водата! Бутилирана, а пък коктейлите ги правят с пречистена, тъй че няма проблем.
Пунта Кана е доста ветровито, така че ако си почитател на тези спортове, е супер.
Екскурзиите-задължително е остров Саона (Isla Saona), някъде 120 долара, но си струва определено. Попадаш в рая, като пощенска картичка е.🏖️
Електричество - американски стандарт, на 110 волта и 60 херца, което ще е проблем. За лаптоп няма да е проблем, ама за други неща, освен адаптор трябва и voltage converter. НО, големите хотели имат и двата стандарта по принцип.

Гадинки има всякакви, може и тарантула да срещнеш, често правят гнезда в климатичната инсталация и може да те посетят в стаята. 😀 Запушвай мивката вечер, сифона. Както и под вратата, че тия оставят 2 пръста място.
Абе супер си е, еех, завиждам ти 🏖️

Последна редакция: сб, 09 окт 2021, 05:43 от ivo ivanov2

# 125
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Семейството на сестра ми току- що се завърнаха. Не са видели някъде на някого да правят тестове на случаен принцип. За влизане в Доминикана се изкарва QR код, който става бързо и лесно; доколкото разбрах, за излизане също е необходим. Те пътуваха със сертификат за ваксина, без тестове. За трети път посещават Доминикана, правили са доста екскурзии( бъги, Саона, разни ферми за дегустация на кафе и ром и т.н.). Този път на два пъти са излизали от комплекса с такси- веднъж, за да отидат до някакъв МОЛ и втори път до другия край на острова, до Bayahibe. Не са имали никакви проблеми по време на неорганизираните си излизания.
Тези ваксини за разни болести и хапчета за малария и пр. даже не знам защо ги мислиш. Племенникът ми е на 3 години, за първи път като ходи, нямаше и година. Избягвай да пиеш вода, дори зъбите не си мий с вода от чешмата, проблеми няма да имаш със заболявания. Особено сега, в ковид времената, се спазват високи санитарни мерки.

# 126
  • Мнения: 148
Здравейте, надявам се тук опитните да ми подскажат. До колкото четох Март би трябвало да е окей като време за посещение. Ние обаче търсим някой ризорт с all inclusive изхранване и с опция повече хора да бъдат настанени във вила или малка къщичка, тъй като сме две семейства с три малки деца под 3 години. Някой да е бил в такъв и да си струва препоръката?

# 127
  • Мнения: 118
Те курортите, над 90%, са олл инклузив в Пунта Кана, ама за къщичка не знам, това не са Малдивите. По принцип са блокчета до 3 етажа по протежение на басейна. Има неписано правило, сградите да не са над палмите, затова са до 3 етажа.

# 128
  • Мнения: 148
Те курортите, над 90%, са олл инклузив в Пунта Кана, ама за къщичка не знам, това не са Малдивите. По принцип са блокчета до 3 етажа по протежение на басейна. Има неписано правило, сградите да не са над палмите, затова са до 3 етажа.

За Малдивите ясно, там някой ден с по-големи деца. Но предвид възрастта им сега би било доста по-удобно за възрастните вечер като заспят децата да имат спокойно място в близост да пият по нещо. А хотелите просто нямат триспални апартаменти или по-големи. Ако има и се сещате за такива с удоволствие ще ги видя.

# 129
  • Мнения: 2 657
Viva Wyhdham Dominicus Beach има бунгала, ако ви устройва нещо такова.

# 130
  • Мнения: 3
Благодаря за съветите и мненията!

 Като цяло нямаше някакви сериозни проблеми или спънки. Спрея за комари 1-2 пъти го ползвах, така и не видях за едната седмица, която бяхме там. Само веднъж в стаята всъщност, но нямах охапвания.
Едно малко гурщерче (https://nimb.ws/yot9YX) мернах на няколко пъти да се разхожда из коридора на хотела и дотам откъм животинки.

Слънцезащитното олио действително беше задължителен атрибут и свърши добра работа. За късмет само веднъж валя и то за 20-30 минути. Имаше няколко момента в които се заоблачи, но нищо сериозно. Като цяло топличко си беше, влажно разбира се, така че аз лично бая дрехи смених ;Д

Нещото което ми направи впечатление още от първия ден беше колко топла е водата... направо чай. В Бг винаги колкото и да е топло, първо влизаш до колената, чакаш да посвикнеш малко преди целия да се потопиш. Докато там.. директно си влизаш в чая Grinning  Иначе имаше малко от тези черните водорасли по ивицата, но не беше нещо фрапантно според мен.

Продавачите по плажа наистина са дооста нахални и ти навлизат в личното пространство. Особено веднъж като направих грешката да отида до дюканчето на един, който ме спрях на плажа първия ден.  Понеже не купих нищо и той остана доста разочарован, казах му че просто събирам идеи и не бързам все още. После така и не ме остави, за "късмет" всеки ден обикаляше в района на нашия хотел пред плажа и все ме питаше кога ще се върна. Донякъде ги разбирам и тях, доста пусти бяха плажовете, та явно и за тях става по-трудно да си изкарват прехраната в тези времена.

Иначе намерихме един супермаркет в града не далеч от плажа. Там имаше доста голямо разнообразие и от магнити, сувенири и тн и то на по-добри цени от тези на плажа.

С Ковид тестовете нямаше проблеми, единствено трябваше да си направя PCR, който в Мелиа струваше $90. Впоследствие видях някакви бусчета в града където предлагаха за $60, но вече бях направил в хотела, пък и не знам до колко беше сигурно там. На летището не ме проверяваха, QR кода си го направих онлайн, всичко точно.

В хотела наистина държаха на мерките, ръкавици и маски докато си слагахме храна от бюфета. Даже  ми направи впечатление, че и служителите на плажа повечето носеха маски.

Хотела (Melia Paradisus) добро впечатление ми направи и храната беше окей, само веднъж имаше домати с кофти вкус, другите неща бяха окей. Имахме и 4 ресторанта включени, но само за 1 италиански остана време, не беше лош. Най-много ми харесаха техните плодове, от другите храни повечето бяха познати неща.

Общо взето това е, бих го посетил пак, но този път с половинката определено. Още повече че и не остана време за активности извън ризорта (освен 2 спортни мероприятия- ходихме да ритаме с екипа в една спортна база).

Имаше колеги от Сърбия и Украйна, които бяха дошли седмица по-рано специално да попътуват и да видят по-добре страната. В моя случай нямаше как, защото от една страна бях единствения българин и най-вече защото разбрах за пътуването 2 седмици по-рано... но като за без пари  (или за много малко пари) толкова Simple Smile





# 131
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Здравейте. Понеже програмите са едни и същи, има ли значение през коя агенция ще запазя пътуване? Има ли черен и бял списък?

# 132
  • Мнения: 118
Само не разбрах що си правил ПСР като не се изисква?

# 133
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 706
Само не разбрах що си правил ПСР като не се изисква?

Здравейте. Понеже програмите са едни и същи, има ли значение през коя агенция ще запазя пътуване? Има ли черен и бял списък?
Общо взето няма голямо значение. Избирате си фирма, която ще ви обслужи добре, ще ви консултира за плюсове и минуси.

Чартъра от България е един. Организаторът също.

За прибиране в България се изисква, ако не сте ваксинирани.
Доминиканската република е в червен списък за България, т.е. ако не искате да сте в карантина вариантите са Pcr там + PCR тук за неваксинираните, сертификат + PCR тук за ваксинираните.
За пътуване България към Доминикана не се иска тест, за сега.

# 134
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Здравейте. Тръгнах да запазвам, обаче в хотела, в който исках, са свършили стандартните стаи и са останали само премиум. Съответно цената е с 350 евро
 по-висока. Става дума за Хилтън Ла Романя Фемили Ризорт. Другите алтернативи са:

CLUB HOTEL RIU BAMBU 5*


BARCELO BAVARO PALACE 5*


BAHIA PRINCIPE GRAND PUNTA CANA 5*

Какво ще ме посъветвате?

Общи условия

Активация на акаунт