Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 64 842
  • 755
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 451
На мен Панагия ми допадна. Има музей на зехтина, но не сме го посещавали. Просто се разходихме по него.

Миналата година в Скала Потамя всеки ден сутрин минаваше едно камионче по главната улица и предлагаше риба. Мяркахме го в съседните селца също. Не сме взимали обаче и не мога да дам мнение дали е прясна, цени и тн.

# 271
  • Мнения: 209
И ваксинирани те ли тестват?
Гледам и че времето нещо се разваля... Много тъжно..

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
И ваксинирани те ли тестват?
Гледам и че времето нещо се разваля... Много тъжно..
На мен ми направиха тест при влизане в Гърция. Прават тест на човека подал декларацията за влизане, но не винаги. Т.е явно не съм имала късмет Simple Smile

# 273
  • Мнения: 209
А някой ходил ли е до водопада до Теологос? Да даде малко инфо?

# 274
  • София
  • Мнения: 13 045
А някой ходил ли е до водопада до Теологос? Да даде малко инфо?
На тази статия попадала ли си?

Не съм ходила. Стана ми интересно като попита и потърсих информация. Изглежда пълноводен. Защото преди време търсихме водопад на близкия остров Лимнос и беше напълно пресъхнал в началото на септември.

# 275
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
А някой ходил ли е до водопада до Теологос? Да даде малко инфо?
Бяхме на водопада миналия месец.Няма табели по главния път и го намерихме на късмет.Като се идва от Потос в началото на селото се завива в дясно.Кара се само направо.Улицата се стеснява и на едно малко нагорнище вляво на една тясна пресечка/кола не може да мине от там/ има малка табела на английски "водопад".Ако сте с кола ще трябва да си намерите първо място за паркиране.Ние бяхме с АТВ и се паркирахме почти до водопада.Мястото ме очарова.В гъста гора,с няколко пада и вира.Водата е ледено студена.На мен много ми хареса.Имаше много хора, повечето от който бяха зяпачи и малко хора се къпеха.
Според мен е най-добре като стигнете в селото да помолите някой местен да ви упъти до водопада.

# 276
  • Мнения: 209
Благодаря! А границата на Промахон работи ли цяла нощ? Смисъл има ли вечерен час в мемомента, тъй като мислим да пътуваме през нощта?

# 277
  • София
  • Мнения: 223
Благодаря! А границата на Промахон работи ли цяла нощ? Смисъл има ли вечерен час в мемомента, тъй като мислим да пътуваме през нощта?
Няма вечерен час. Пътувайте си спокойно през нощта.

# 278
  • Мнения: 19
Моите впечатления за тестовете на границата Маказа се потвърдиха, отново тестваха човека, подал декларацията. Тъй като изчетох много различни мнения за Marble beach и бяха на двата полюса, само да вметна моето впечатление - първо, пътя никак не е толкова труден, както някъде се описва, нормален неасфалтиран път, да, колата става бяла от праха, но това го знаехме, а плажа - бяхме там доста рано, не останахме да плажуваме, а само час, час и половина, така че за услугите на плажа не мога да кажа нищо, но водата беше приказна, тюркоазена, много чиста, красива гледка!

# 279
  • Мнения: 364
Вчера късния следобед минахме през Маказа, 4 коли на имаше пред нас, никого не отбиха за тестване. Махаха да минаваме. Късмет може би.

# 280
  • ново
  • Мнения: 5 884
Тази сутрин минахме Маказа, показах сертификатите за ваксина, усмихнаха се и go...
Вчера тук е имало буря, но днес е идеално, аз не обичам жега. Струва ми се, че няма и много туристи. Утре ще отидем на Парадайз, дано не е претъпкан.

# 281
  • Мнения: 2 451
За Marble beach мисля, че са 2 пътя. Този през Лименас е точно такъв, какъвто го описваш.За другият съм чула мнения, че е много разбит и неравен. Те са 2 плажа един до друг. Миналата година бяхме на малкият и платихме по 10 евро такса на човек, в която се включваше кафе. Нямаше почти нищо за ядене, вероятно заради това, че беше края на сезона. Някои от опакованите неща бяха с леко изтекъл срок на годност.

# 282
  • Мнения: 2 451
Някой ходиш ли е до Кастро скоро да сподели как е пътя натам. Чета, че е подходящ само за джипове инсе чудя дали няма някаква промяна.

# 283
  • Мнения: 209
Здравейте. Препоръчате таверна на Тасос с по-големички и вкусни порции. Няма значение града, но ако е близко или във Скала Потамия най-добре.
Също, някоя любима таверна, заведение в Теологос?
Благодаря!

# 284
  • Мнения: 2 451
Миналата година бяхме там и най-големи порциите ни се сториха в Yasouvlaki и Captain Fish Tavern.

https://maps.app.goo.gl/9hqSuacQk9xm65h1A
https://maps.app.goo.gl/tJLMJyta3JKNuVW97

В първото заведение само 1 път сме сядали и ни хареса каквото поръчахме. Във второто заведение октопода не ми допадна, но всичко друго си беше наред.

Общи условия

Активация на акаунт