Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 66 084
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Благодаря на всички - чак сега видях всички мнения и  разгледах подробно  предложенията! Много рязко огладнях от това и ми се доходи още повече! Smile

Малко ме замислихте за мястото, но трудно избрахме такова да ни допада на всички и ми се ще да не го сменям. Ще го обмислям още малко.
Няма нужда нищо да променияте. Реално нищо не е далеч на Тасос, освен ако не ви се гади по завои Simple Smile

# 301
  • Мнения: 2 484
Ние сме нощували в Лименария и Лименас. На нас първото ни се стори малко по семеен тип място, т.е. за семейства с деца. Намерих няколко снимки, но едва ли ще придобиеш голяма представа за плажа в Лименария:
Първата снимка е от страна пристанището. Там е малка ивицата и с по-едър пясък и камъчета.   В посока Agistri става малко по-широка ивицата и повече прилича на плаж, но нямам читава снимка.


В близост до Лименария сме ходили до Трипити. Не е много малък плаж, но не е и голям. Има и свободна зона.


Има едно малко плажче, което се вижда от манастира, но не сме ходили на него. Изцяло свободна зона.


Лименас на нас ни се стори подходящо и за малко по-млади  хора, има барове с музика вечер и тн. Както I*Belive*in*Angels, Mousess готвят страхотно. Имаше и една малка тясна уличка с таверни, мисля че To tavernaki сме отсядали на тази учичка и ни харесаха някои от нещата, които опитахме. На Карнагио пиехме кафе и хапвахме палачинки.

В Panagia сме ходили на разходка и сме сядали да хапваме в Таверната на Елена и ми е допадало.

Плажа Алики ни харесва, но няма свободна зона. Миналата години някои от шезлонгите бяха срещу консумация от заведението. Не препоръчвам да сядате на първото, което е само бар, а и там се плащат шезлонгите.

Псили Амос също ни е любим плаж, но пак няма свободна зона. Миналата година беше с много силна музика и това не ни хареса. Едно от заведенията даваше безплатни шезлогни срещу консумация.

В Теологос сме ходили на таверна, но беше свършило агнешкото. В Сотирос сме ходили на разходка и обяд и на половинката му допадна сувлакито. Аз не ям месо и не мога да споделя Simple Smile

# 302
  • Мнения: 1 796
Намерих няколко снимки, но едва ли ще придобиеш голяма представа за плажа в Лименария:


Напротив - бяха ми много полезни! Благодаря! Flowers Hibiscus

Значи си е точно за нас. СТрува ми се прилично, другите места ще ги посетим просто пътувайки!

# 303
  • Мнения: 20
Здравейте, с приятеля ми сме решили да посетим Тасос тази година. Тъй като ще ни е за първи път, възможно ли е да ни препоръчате села/градове, в които има баланс между хубави плажове, нощен живот и като цяло е живо. Също така дали в средата юни е подходящо? Благодаря ви.

# 304
  • Мнения: 45
На Тасос нощен живот почти няма(по мои наблюдения, може и да съм пропуснал нещо). Барове и повече хора има в Лименас, Лименария, Потос и Скала Потамия. Не знам какво разбирате под хубав плаж, но да кажем, че от тези четири места до Скала Потамия е един от най-харесваните -  Голдън бийч. Островът е кръгъл с обиколка от около 100км по крайбрежието, което означава, че разстоянията са малки и най-далечния плаж от мястото ви е  на 50км.
Преди години присъствахме на откриването на една дискотека до Лименас в средата на юли, което е показателно за търсенето на нощен живот, сезона наполовина замина, а те тепърва отварят. Вече мисля, че не работи.
Ако аз търсих по-оживено място щях да остана в Лименас или Лименария за "нощен живот", а да пътувам до различни плажове с колата.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 00:51 от noideass

# 305
  • Мнения: 2 484
В Скала Потамия сме били през 2020г и имаше 2 заведения тип бар с музика и т.н. Нямаше дискотека. На пешеходно разстояние от Golden Beach, за който е писала noideass.

Миналата година бяхме няколко нощувки в Лименария, а след това и в Лименас. Лименас ни се стори по-подходяща за по-млади хора. Баровете бяха пълни с по-млади хора. Докато в Лименария основно бяха семейства. Имаше заведения тип барове, но в Лименас ни се стори по-оживено. Ние обаче бяхме септември и може тогава да в друго положението.

За плажове, както са писали с кола.

# 306
  • Мнения: 786
Лименас е доста оживен, няма дискотека, но пък баровете са няколко. До колкото помня има няколко плажни заведения тип бар, освен тези по центъра. Ние харесахме Karnagio за нощно заведение, но пък през деня не ни допадна за плаж. Миналата година май бяха сменили собствениците на Ла Скала и не бяхме изобщо доволни от обслужването, условията на плажуване и на гъсто подредените шезлонги, ресторанта беше много зле и даже им дадох обратна връзка. Мисля, че и Ла Скалла работят като нощен бар, но заради многото им бъгове не ги препоръчвам. Все пак може да се провери как са тази година, защото освен моите негативни отзиви сигурно са имали и други и са ги взели на ум.

# 307
  • Мнения: 74
И последно/ за сега Smile/ много голямо впечатление ми направи една пътека за разходка в близост до плажа Алиаки - там има руини и мраморни камъни, ако правилно съм разбрала. От къде точно тръгва пътеката? Подходяща ли е за разходка съчетано с плаж - в смисъл да сме с плажно облекло и да се разходим преди плажа или след това или е хубаво да си отиде човек специално, да е с по-подходящи обувки за катерене на планини и т.н?
Бяхме там в неделя. Тръгва се някъде от къщата, която съм цъкнала и вдясно към дърветата. Simple Smile
Ние бяхме с обикновени обувки без грайфери, пък и околните бяха с маратонки.
Много ми хареса островът, сега всичко е зелено и има много цветя. В събота имаше хубаво слънце, +21 и аз изгорях за час на плажа (но не се мазах с нищо, реших, че няма страшно Simple Smile ). Направихме му пълна обиколка по крайбрежните пътища, спахме в Skala Potamias и Skala Rachoniou в къщи на брега.

Малко снимки с телефон.
[/quote
Здравейте! Бихте ли дподелили от къде резервирахте къщички на брега в Skala Potamias?

# 308
  • Мнения: 1 652
Здравейте! Бихте ли дподелили от къде резервирахте къщички на брега в Skala Potamias?
Понеже беше по първи май и нямаше хора, просто резервирахме с питане на място. Бяхме харесали едни в букинг, но снимките с гледка море от терасата се оказаха подвеждащи и не бяха на първа линия.
Тези, в които бяхме, ги няма в нета даже. Имат две стаи над ресторанта. Тук.

# 309
  • Мнения: 74
Благодаря! Искам да намеря вила/ къщичка на брега в този район, но незнам къде да търся...

# 310
  • Мнения: 1 652
Благодаря! Искам да намеря вила/ къщичка на брега в този район, но незнам къде да търся...
В Букинг или отваряте картата в гугъл на компютър и цъкате на всяко хотелче, често излиза линк към резервация чрез букинг или сайт на пансиона/къщата. Но ще отнеме време.

# 311
  • Мнения: 250
Здравейте! Бихте ли дподелили от къде резервирахте къщички на брега в Skala Potamias?
Понеже беше по първи май и нямаше хора, просто резервирахме с питане на място. Бяхме харесали едни в букинг, но снимките с гледка море от терасата се оказаха подвеждащи и не бяха на първа линия.
Тези, в които бяхме, ги няма в нета даже. Имат две стаи над ресторанта. Тук.
Дайте контакти за мястото. И на нас ни хареса.

А някой да има отзиви за Кинира? Там не сме били , а се интересуваме. Благодаря.

# 312
  • Мнения: 1 652
Въобще не сме им взели контакти. Доколкото виждам, имат страница на ресторанта във фейса с телефон.

# 313
  • Мнения: 294
Здравейте!  Тази година сме решили да отидем с нашето четириного другарче на море и разучаваме плажовете, които биха били подходящи и се допускат кучета...ако може да споделите за такива на Тасос. ^^ и също така, ако знаете място за престой близо до плажа, което ще приеме куче . Благодаря предварително!

# 314
  • Мнения: 683
Astop,

Аз бях в Кинира през май 2019г. Бяхме почти сами в хотела, на първа линия. Селцето е тихо и спокойно, чувахме само шума на вълните и щурчетата. Имаше един магазин, който не беше много добре зареден, и едно-две заведения. Поне толкова видях, не сме ги посещавали. Най-близкия плаж е Парадайс.
Честно казано, аз точно такова място търсех, където да няма навалица и времето да е спряло. На някои може да им се стори скучно, де.
Бяхме отседнали в студио в  Dolphin's House, резервация през букинг.

Общи условия

Активация на акаунт