Седми клас 2019/2020 - тема 1

  • 30 807
  • 802
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 3 875
За кое желание си говорим - за днешното, за вчерашното или от преди седмица след излизане с приятели.. Вече казвам, че като мине изпита и видим резултатите ще го мислим.. изобщо не ми се спори къде може да учи химия и биология

# 421
  • София
  • Мнения: 1 569
Judy, става въпрос за цялостно отношение към математика. Казаха ми го хора с деца там, на които нямам причина да не вярвам.

# 422
  • София
  • Мнения: 9 110
Нашият младеж има афинитет към математиката и природните науки, но му се удават и чуждите езици. В тази връзка се чудя дали да се целим само в математически гимназии и в ТУЕС или и в езиковите гимназии.
Как е там подготовката по математика и може ли пак да се занимава с програмиране и в езикова гимназия.
Не ми се ще да зачеркваме толкова алтернативи.

# 423
  • Мнения: 24 467
При нас фактор” приятелство” няма да окаже влияние. Е...
И при нас.
Човекът си има основно желание, но след него ще си пише всичко останало по реда на желанията и това е.

Judy, става въпрос за цялостно отношение към математика. Казаха ми го хора с деца там, на които нямам причина да не вярвам.
Бих заложила на по-обективни критерии. Като програма за изучаване и реален бал на влезлите ученици. Като гледам- не ще да са изявени математици. Нормални деца ще да са по-скоро.
http://www.ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/documentspriem … kamimakpar2kl.pdf
http://www.ruo-sofia-grad.com/sites/default/files/documentspriem … maxparalelki3.pdf
"Цялостното отношение" е изключително субективна величина. Особено когато иде реч за една голяма и разнородна група хора, събирани по "бал" от математика и БЕЛ. Не бих я обсъждала.

...
Всички казват, че децата много се променят в 7 клас и ще видим дали няма да изскочи заек (желание) по тази линия.
Големият ми син не се промени ни в 7-ми, ни в 12-ти клас откъм предпочитания точно.  Laughing
Малкият от градината още има 1-2 мерака основни, които са му налице и сега. И него, като брат му, го оставям да си кара по мераците и толкоз. Аз само помагам за подготовката.



# 424
  • София
  • Мнения: 1 569
Judi, не става въпрос за това какви деца са влезли, а за какви е подходящо. И не съм споменавала за изявени математици. Естествено, че те ще предпочетат МГ. Не говорим за тях. Математици отиват и в ЕГ, ако вземем за пример детето с 500 точки, избрало 1АЕГ.

# 425
  • Мнения: 3 048
И на мен ми се струва, че икономическите науки, поне в частта финанси и счетоводство, изискват математическа нагласа.

# 426
  • Мнения: 6 586
Моя позната сподели, че синът й твърдо е решил накъде ще поеме. Тъй като детето е изявен математик( олимпиади, състезания) очаквах, че се е ориентирал към МГ. Нищо подобно- фризьор- колорист му е целта.

# 427
  • Мнения: 6 925
Изненади всякакви Simple Smile. Тази година в София във фризьорското се появи нова професия: "Съдебен служител". Много впечатляващо Simple Smile
Аз да не се смея много, че моята примира за ТОХ-а...

# 428
  • Мнения: 6 586
Какви професии се усвояват във вашия ТОХ? При нас ТОХ-а е в будна кома...

# 429
  • Мнения: 6 925
Ресторантьор, хотелиер и екскурзовод. Но от тези пусти тв кулинарни предавания или си има нещо вродено, все към кухнята я влече. А аз съм тотал щета на тема готвене.

# 430
  • Мнения: 24 467
Judi, не става въпрос за това какви деца са влезли, а за какви е подходящо. И не съм споменавала за изявени математици. Естествено, че те ще предпочетат МГ. Не говорим за тях. Математици отиват и в ЕГ, ако вземем за пример детето с 500 точки, избрало 1АЕГ.

За различни. Не непременно с настрайка към математика. Затова и математиката им не е с допълнителни часове или на по-високо ниво.
Афинитетът, както писах, е относително нещо и едва ли ще се намери дори при мнозинството ученици в такова училище. Няма и как обективто да се установи, затова всеки може да си твърди, дали го има или не някъде.
ТОХ-овете пък по другите градове събират обикновено ученици с нисък бал, които не са се закачили другаде или искат професия, която отговаря на профила.
Това не е икономика във ВУЗ. Но дори и там също не отиват основно хора с афинитет към математиката точно. Повечето искат да развиват бизнес.

Изненади всякакви Simple Smile. Тази година в София във фризьорското се появи нова професия: "Съдебен служител". Много впечатляващо Simple Smile
...
Какво търси там тази паралелка, не знам, просто някои училища се чудят как да съберат хора.

# 431
  • Мнения: 6 925
Защо реши, че ТОХ-а в София е с висок бал? Simple Smile))

# 432
  • Мнения: 24 467
Не съм решавала нищо такова. Имам поглед върху няколко, които не са там, за тях пиша. Хубави специалности предлагат, търсени, но учениците са там по- често защото няма къде да идат. В тях също има и икономически паралелки. И за тях важи. Даже напоследък повечето са такива, отколкото традиционните. Ето и още един се спомена в същата връзка - в Плевен.

# 433
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Judi, не става въпрос за това какви деца са влезли, а за какви е подходящо. И не съм споменавала за изявени математици. Естествено, че те ще предпочетат МГ. Не говорим за тях. Математици отиват и в ЕГ, ако вземем за пример детето с 500 точки, избрало 1АЕГ.

За различни. Не непременно с настрайка към математика. Затова и математиката им не е с допълнителни часове или на по-високо ниво.
Афинитетът, както писах, е относително нещо и едва ли ще се намери дори при мнозинството ученици в такова училище. Няма и как обективто да се установи, затова всеки може да си твърди, дали го има или не някъде.
ТОХ-овете пък по другите градове събират обикновено ученици с нисък бал, които не са се закачили другаде или искат професия, която отговаря на профила.
Това не е икономика във ВУЗ. Но дори и там също не отиват основно хора с афинитет към математиката точно. Повечето искат да развиват бизнес.

Изненади всякакви Simple Smile. Тази година в София във фризьорското се появи нова професия: "Съдебен служител". Много впечатляващо Simple Smile
...
Какво търси там тази паралелка, не знам, просто някои училища се чудят как да съберат хора.

Вероятно същото каквото офис-мениджър търси в Априловската. Simple Smile

# 434
  • Мнения: 6 586
При нас, ученицети от хотелиерската паралелка ги пращат да чистят стаите по хотелите. Малко деца се записват там. Основно от селата, завърнали се от чужбина и такива с нисък бал

Общи условия

Активация на акаунт