Любители на Котки - Тема 136

  • 22 448
  • 755
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 4 714
То и на мен ми се иска в леглото, ама моят ще ме "скъса" от близане. Joy
С тоя грапав, топъл език... ме приспива на секундата, независимо кой час от денонощието е. Уффф, ква съм поспалана. Confounded

# 556
  • Мнения: 15 311
Ех, таз Чумичка, знам си аз, че е обичлива гадинка. Бързо възстановяване, Барби! И да ти е жива и здрава пазачката. ❤️

# 557
  • София
  • Мнения: 13 135
Мами идвам да си изплача болката, моята пантера е избягал докато сме били на работа и майка ми го е намерила в двора на съседите с клон от дърво върху него. Закарахме го в болница, има счупено краче, спукан пикучен мехур и въздух в белия дроб. Остава там докато не го стабилизират, но лекарите не ми обещаха нищо. Много ми е тъжно, не спирам да плача.

Въздуха в б.дроб се нарича пневмоторакс, доколко се разпростира - не знам, образната диагностика трябва да покаже. Напълно обратимо явление е, не си писала от къде си, сега за пик. мехур си е малко сложно, кой ще прави операция, къде е спукан има ли излив на урина в коремната кухина, абе много въпроси, иначе за счупеното краче -не се притеснявай, ще зарастне. Hug
Няма какво да плачеш, стягай се, теб те чака... Hug
От Пловдив съм, ще го оперират в Провет, иначе има излив на урина да, сложиха му катетър. А за крачето предложиха да му поставят пластина, която струва 400 лв, иначе не обещават дали ще може да тича пак.
Нищо не знам за Провет. Водила съм котета в една клиника близо до Централните гробища в посока обратна на центъра, но трябва да ровя в публикациите си, за да видя как се е казвала. Отблъснаха ме с поведението си, защото им заведох 2 болни уличничета. Бяха и скъпчии. Иначе най-спряганото в Пловдив име е това на Карагьозов. Намира се на ул."Сергей Румянцев". За доктор Коко (ул. "Славееви гори" - Николай Боянов) отзивите са добри, но май повече като за човек, който помага на бездомни животинки. И като специалист също, но Карагьозов е по-прехвален. Имам си един любим доктор, който не е скъпчия и е много мил, но той е сам в кабинет и не знам как е при по-сложни случаи. Със сигурност сте за една добре оборудвана клиника, а не за квартален кабинет. 

Само преди 2 месеца го минахме това със спукания мехур. Рижко е жив и здрав и ми лази по нервите.  Wink Само дето ходи по-често в тоалетната, но не знам дали си е бил така и преди или от операцията обемът на мехура е по-малък. При него коремчето беше пълно с урина и кръвните показатели не бяха добри. Бъбреците бяха уголемени от връщането на урина към тях. Възстанови се на 100%. И при вас ще мине всичко! Но парите са си пари. На нас ни излезе около 1200 лв. Ако не беше помощта на момичетата от темата, не знам как бихме се справили.

Споменаването на Рижко ме подсети да ви кажа за последните изпълнения на клиниката. След като 2 пъти бяха казали, че всичко е платено, ни се обадиха почти карайки се, че дължим още 100 лв. Оказа се, че жена от Канада е изпратила с Пейпал равностойността на 26 лв. в канадски долари. Системата им била такава, че автоматично приемат само левове, долари и евро. Ако е друга валута, трябва ръчно да приемат парите. Съответната служителка нищо не е направила, парите са се върнали 4 пъти, те 4 пъти са ги записали като получени (общо 104 лв.), но на практика пари не са вкарани в сметката. И сега имаха наглостта да ни се карат, че сме длъжници. Платихме ги, но чувството беше гадно. Поне управителят, с който накрая се видяхме беше по-нормален и ни се извини. И дано парите са се върнали при жената, а не са останали някъде в нищото.

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 13:29 от Тaня67

# 558
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
MayyaI, За бяс няма да ги ваксинирам защото нямат достъп до други животни Simple Smile Ние чистим всяка събота - първо решим животните и ги бърша с влажна кърпичка за животни после ги слагаме в клетки и чистим основно апартамента и дезинфекция освен това всеки ден като се прибираме си затваряме обувките в банята за да нямат достъп до тях да се заразят Simple Smile Свикнали сме заради Мърки да поддържаме изключителна чистота Simple Smile Освен това всеки ден издирвам играчките и ги събирам върху една тяхна драскалка напръсквам ги с привличащ спрей за игра и подновявам миризмите за отблъскване на мрежите и цветята (отрових цветята заради тези отблъскващи сперейове ) и така Simple Smile

# 559
  • Мнения: 1 471
Стискаме и ние палчета, лапички, бутчета, всичко за Вермилиън, Силвър Блейд и Васето!
Барби, да се оправяш скоро! Целувки на Чумичката!
Поздрав от нас
Скрит текст:
така пие вода 🤪

# 560
  • София
  • Мнения: 13 135
Днес ММ го къпа, че му дойде време за профилактичния Броудлайн. Не гъкна грам под душа "маймунчето", явно му харесва Simple Smile.
Щях да допълвам горния пост, но може да пропуснеш редакцията. Нали знаеш, че между капките и банята трябва да има интервал от няколко дни? Иначе не е ефективно, защото от банята са премахнати всякакви мазнотии по кожата и косъма, а капките се усвоявали чрез тях.


Барби, бързо да оздравяваш!

# 561
  • София
  • Мнения: 4 714
pvacheva, мисля че решението ви е правилно. Hug

Таня, ейййй, тия ... от ЦКВ да ги подпалиш ли, да ги взривиш ли? Rage

# 562
  • София
  • Мнения: 16 190
Изтърва ме, тъкмо го сложихме на обяд ...той беше вече прилично се доизкъпал с език.

# 563
  • София
  • Мнения: 13 135
Изтърва ме, тъкмо го сложихме на обяд ...той беше вече прилично се доизкъпал с език.

Жалко! Ветеринарите обикновено казват - 3-4 дни преди и след капки не трябва да се къпе. За другия път ще знаеш.  Wink

# 564
  • София
  • Мнения: 16 190
Вече ще знам.

# 565
  • София
  • Мнения: 1 715
Тия препарати нали се абсорбират през кожата? Все едно е дали е къпана, според мен. На нас са казвали после месец да не къпем, но и това не е така. Няколко дни и се усвоява. Така пише и на листовката.
При нас първото самостоятелно обезпаразитяване беше фал.
Майки се пооблиза. Взеха да му текат лиги. Изкарах си акъла и го изкъпах. Няколко дни по-късно пак сложих, вече успешно.

# 566
  • София
  • Мнения: 16 190
Таня67 (сигурно сме връстнички, и аз съм родена 1967 г.) написа следното:
Цитат
"не е ефективно, защото от банята са премахнати всякакви мазнотии по кожата и косъма, а капките се усвоявали чрез тях"
Това не го знаех...

# 567
  • Мнения: 18 949
Бях на гости в приятелка. Влюбих се в една чаровница на около 3 месеца, без име. Ядосах се на стопанката й - име не измислила, слагала й някаква пудра, която явно не действа. Видях бълха, отделно по крачетата й имаше черни точици - яйцата на бълхите. Даде й за вечеря печено свинско. Сети се да го нареже щото тя големи парчета не ядяла. Зъбките й са миниатюрни, егати.
Единствената й играчка беше гумена бодлива топка.

Играх си с нея през цялото време, гушках я. Как сладко мъркаше! Черната ми тениска стана цялата в косми, отделно обрахме и мръсотията по пода.
Реакцията на стопанката й беше - Остави я, ще те направи в косми! Казах й, че съм свикнала дрехите ми да са 20% памук и 80% котешки косми. Дразнело я мъркането й, не разбирала езика й, не вярвала, че животното усеща емоциите. Много ме издразни! Бих си я откраднала но още ни е рано!

Ето я:
Скрит текст:

Тръгнах да чета темата отзад-напред, т.е. прочетох ги всички коментари по казуса, и мисля, че не трябва да си взимаш/да взимаш на майка ти котка или куче. Причини: неадекватност и у двете ви, нежелание от твоя страна да поемеш отговорност, да се поинтересуваш как се гледа домашен любимец, използване на животното като инструмент за търсене на внимание, финансови и здравословни проблеми на човека, който трябва да го гледа...

И ти сериозно ли реши да се опиташ да охулиш твоя приятелка в публичен форум, да ѝ снимаш и публикуваш снимка на котката, кояро нямаш намерение да гледаш и за която дори не се знае дали се предлага за осиновяване?
О, боже мой, ядяла свинско печено котката, че и не много ситно нарязано.  Къде по-добре е да си храниш котката със зеле, боб и хляб. И да не мислиш, че на малките котета майките им им режат месото? Котета на 1-2 месеца съм виждала наредени до майка си дружно да ръфат змия (цяла и ненарязана от моя милост), остана само главата накрая. Нямало име, имало само една играчка - страшно несъществени неща. Котето може да си играе с подръчни материали - тапи, капачки, ластици за коса, може да го има отскоро и още да не е решила как да се казва и какви играчки ще го заинтересуват. А котките реагират и на гласа на познат човек, не непременно на определено име. Казала ти, че ще станеш цялата в косми - много хора предупреждават за такива неща. Имало бълхи, не било успешно обезпаразитено - случва се страшно често даден препарат да не подейства или да му трябва време да подейства. Едва ли ще го остави с бълхи, дори и само от грижа за хората в жилището.

# 568
  • София
  • Мнения: 13 135
Таня67 (сигурно сме връстнички, и аз съм родена 1967 г.) написа следното:
Цитат
"не е ефективно, защото от банята са премахнати всякакви мазнотии по кожата и косъма, а капките се усвоявали чрез тях"
Това не го знаех...

Да, до правилен извод си стигнала.  Wink

А за капките не съм задълбавала особено. Казали са ми го и тъй като няма нищо лошо и трудно да се спазва, просто съм го приела като факт. Може пък и да не е вярно. Но едва ли и сега ще търся друга информация по въпроса.  Laughing Ако на някой му се занимава, да чете.  Laughing

Ох, този сладур ме разсмя с глас:

Последна редакция: ср, 21 авг 2019, 16:45 от Тaня67

# 569
  • Мнения: 15 311
Честно, ако някой(приятел) ме изтипоса някъде, защото той, подчертавам той си мисли, че не полагам адекватни грижи за някого и аз разбера, най малкото няма да ми е приятел повече.
Когато Зуки писа, първото което си помислих е защо Зуки не поговори с приятелката си за нещата които е сметнала, че не са редни, вместо да я излага публично във форум и откъде накъде се замисля за осиновяване на чуждо коте без да има предложение за нов дом на котето. И реакциите на момичетата - тя да го вземе. Е, откъде накъде тя ще го взема, като никой не и го предлага. Не знам, цялата случка е странна и самата Зуки също.
И досега не намирам причина за постелка в котешка тоалетна да се ползват вестници, както и пясък. За пясъка е разбираемо все пак, преди е нямало модерни постелки, пясъка е бил решението, но сега не е така.  Когато взехме Мая у дома, мъж ми я донесе ведно с пясъчното и кашонче - тоалетна. На работата си, това му е дошло като идея, а и това е имал под ръка, но и беше изградил навици. После, когато си я осиновихме, първата ми работа беше да и подсигуря тоалетна с подходяща постелка. За съжаление с храната не можах да се преборя, защото навиците с тоалетната са хубаво нещо, но на работата на мъжо и бяха изградили и друг навик, а той е да яде боклучава храна и кучешки гранули. Не мога и не мога да я откажа от този и навик и да променя вкуса и. Е, кучешки гранули не и давам, де, но джънк фуд - да. Това обича - това яде, но не мога да си представя да я храня със зеле и боб, макар, че съм виждала коте да яде яхния от зелен боб с кисело мляко, но то беше улично котанче, измъчено и гладно.
Аз също мисля, че котето на приятелката на Зуки ще е по добре там където е, а не под грижите на Стопанката и Зуки. Хора против кастрацията, да родяло животното веднъж, айде холан. От какъв зор, какво променя това, има ли данни, че раждането спомага за здравето на животното. Това е процес в природата, ако не искаш да се бъркаш в природните работи, изобщо не си вземай животно, защото още с прибирането му у дома ти го извеждаш от естествената му среда, притъпяваш инстинктите му, то става зависимо от теб. Ако това не е намеса, не знам какво друго е. Кукумицинка е по рязка и болезнено откровена, но по същество казва много верни неща и в случая моите мисли съвпадат с написаното от нея. Съжалявам, ако в темата това не бъде прието добре, но понякога трябва да погледнем истината в очите.

Общи условия

Активация на акаунт