Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Делта Хил, Кладница

• 7 470
  • 51
  •   2
Отговори
# 45
Е, колко да излиза ток в къща. Има тема за това. Аз съм писала – ние сме в къща на 2 етажа с ток (адакс конвектори почти навсякъде). Зависи колко е студена зимата – на месец между 400 и 800 лв.

# 46
Е, колко да излиза ток в къща. Има тема за това. Аз съм писала – ние сме в къща на 2 етажа с ток (адакс конвектори почти навсякъде). Зависи колко е студена зимата – на месец между 400 и 800 лв.
Ами аз никога не съм живяла в къща и нямам представа, относно писаното преди това... Явно съм го изпуснала 😁
Мерси все пак

# 47
Като цяло, разходите по режийните и поддръжката дори на малка къща са значително по-високи от тези за голям апартамент.

# 48
Извинявам се, че ще го кажа, но да попиташ колко ще е токът на къщата през зимата е все едно да питаш в магазин на Мерцедес колко ще харчи колата Simple Smile  В къщата инвестираш немалко пари, така че  се предполага, че трябва да имаш и такива за поддръжка и други неща. От приятели в комплекса съм чувал, че сметките не са големи, точно заради начина, по който е решено отоплението - термопомпа и подово отопление. Все пак зависи на каква степен си включваш отоплението и колко студена е зимата. Сравнението с Адакс не е удачно - отоплявали сме апартамент с този тип радиатори и сметките бяха безумно високи, да не говорим че като изключиш и веднага се усеща студ. Тази зима едва ли ще разберем колко са сметките, защото ще правим довършителните работи и може да не влезем до тогава, но сметката за ток не е нещо, което ни е мотивирало да вземем къща в Делта Хил, нито пък би ни отказало от такова намерение.

# 49
Извинявам се, че ще го кажа, но да попиташ колко ще е токът на къщата през зимата е все едно да питаш в магазин на Мерцедес колко ще харчи колата Simple Smile  В къщата инвестираш немалко пари, така че  се предполага, че трябва да имаш и такива за поддръжка и други неща. От приятели в комплекса съм чувал, че сметките не са големи, точно заради начина, по който е решено отоплението - термопомпа и подово отопление. Все пак зависи на каква степен си включваш отоплението и колко студена е зимата. Сравнението с Адакс не е удачно - отоплявали сме апартамент с този тип радиатори и сметките бяха безумно високи, да не говорим че като изключиш и веднага се усеща студ. Тази зима едва ли ще разберем колко са сметките, защото ще правим довършителните работи и може да не влезем до тогава, но сметката за ток не е нещо, което ни е мотивирало да вземем къща в Делта Хил, нито пък би ни отказало от такова намерение.

Леле, човек да не попита елементарно нещо... Никога не съм жиеяла в къща, нито познавам такива, които ползват този начин на отопление. Това, пе се предполага, че ги имаш тези пари за поддръжка и т. Н. си е така, никой не го е  спорил, но дори и да отидеш в магазин на Мерцедес - дори и там може да видиш ориентировъчно колко ще е разхода на колата, защото самия производител си е направил труда да даде такава информация  😉
А интересът ми към сметките за ток през зимата е продиктуван именно от разликата в сумите, които са ми казвали. Разликата от 400 до 2800 ми идва с много въпросителни... Уж при еднакви характеристики... Тъй чеее тенк ю

# 50
Отговорът на въпросът ти зависи много от спецификите на къщата. Какви материали са използвани при строежа? Има ли изолация и каква? Каква е квадратурата? Преходни стаи има ли? Колко на брой са коридорите? Всичко това оказва голямо влияние върху кокретната сметка. От там идват и вариациите, за които пишеш.

# 51
От хора в комплекса знам, че ако държиш постоянно 25 градуса зимата, сметките са 300 лева!

Общи условия

Активация на акаунт