Делта Хил, Кладница

  • 27 170
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте хора, дали някой от вас живее в комплекса "Делта Хил" или е запознат с живота там? Simple Smile Чувала съм добри отзиви, но исках повече мнение, а и по-актуални. Знам, че е близо до София, въздухът е чист, като цяло ми се струва добре. Ако знаете някой минус на комплекса или нещо подобно, моля пишете.. Благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Ако работиш в София, основният минус е, че поне три часа на ден ще губиш в пътуване. Сутрин и привечер мажду Владая и околовръстното е чудо.

# 2
  • Мнения: 20
Здравейте хора, дали някой от вас живее в комплекса "Делта Хил" или е запознат с живота там? Simple Smile Чувала съм добри отзиви, но исках повече мнение, а и по-актуални. Знам, че е близо до София, въздухът е чист, като цяло ми се струва добре. Ако знаете някой минус на комплекса или нещо подобно, моля пишете.. Благодаря!

Последните няколко месеца направихме сериозно търсене на място за къща или на готова къща. Условията в Делта Хил се оказаха най-добри и в момента ни строят къщата там. Комплексът изгражда най-новият си квартал и е яко строителство - има поръчани над 20 къщи. Комплексът си има собствена канализация, изгражда се инфраструктурата преди да започне строителството на къщите, има пречиствателна станция. Ще се прави в детска градина, а скоро отваря и пекарната им. А мястото е уникално - поне 7-8 градуса надолу като температура в сравнение със София, много чист и спокойно. Тъй като в комлекса живеят хора с позиции, очаква се скоро да се реновират изцяло двата пътя до там - единият през Рударци и Кладница, другият - водещ само към Делта Хил. Близо до кръговото на Драгичево, на магистралата, ще строят в най-скоро време най-голямото Фантастико в България, така че ще има и добри магазини много близо. Комплексът си има жива охрана, общо взето ако непозната кола влезе вътре веднага един джип тръгва след нея за да се увери, че всичко е наред. Всяка къща е свързана с охраната допълнително.

Колкото до пътуването - по магистрала Люлин (или Европа вече я наричаха) до Люлин се стига за около 20 мин.

Надявам се, че сме направили правилният избор. Времето ще покаже. Надявам се, че съм бил полезен!

# 3
  • Мнения: X
Ние сме влизали със случайна кола(нямаме общо с комплекса, освен че навигацията така каза), вдигнаха си ни бариерата като пичове. Нямаше черен джиБ.

За Фантастико звучи интересно, ако де окаже вярно. Не е лошо мястото определено, единствено би ме притеснявал трафикът до София.

# 4
  • Мнения: 20
Ние сме влизали със случайна кола(нямаме общо с комплекса, освен че навигацията така каза), вдигнаха си ни бариерата като пичове. Нямаше черен джиБ.

За Фантастико звучи интересно, ако де окаже вярно. Не е лошо мястото определено, единствено би ме притеснявал трафикът до София.

То влизането не е проблем - на единия вход дори бариерата стои вдигната, но ако си непозната кола след тебе винаги тръгва охрана, за да види какво ще правиш. Уж се разхождат, ама гледат. Навремето е имало някакви обири там и са доста внимателни сега. Всеки път като влизаме е така Simple Smile За Фантастико ми го каза човек от там, а послед поразрових из нета и имаше и информация за това - някъде на входа на Перник, близо до голямото кръгово на магистралата ще е. Дано го направят. Въпросът с трафика ще го видим как стои живот и здраве следващата година, но по-скоро ще минавам по магистралата.

# 5
  • Мнения: 1 874
А като условия за самия строеж може ли малко повече информация: цени, схема на плащане , изпълнение, срок на завършване , месечна такса поддръжка?

# 6
  • Мнения: X
а с училищата и детските градини как стоят нещата ? В София ли ще трябва да е

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте хора, дали някой от вас живее в комплекса "Делта Хил" или е запознат с живота там? Simple Smile Чувала съм добри отзиви, но исках повече мнение, а и по-актуални. Знам, че е близо до София, въздухът е чист, като цяло ми се струва добре. Ако знаете някой минус на комплекса или нещо подобно, моля пишете.. Благодаря!

Последните няколко месеца направихме сериозно търсене на място за къща или на готова къща. Условията в Делта Хил се оказаха най-добри и в момента ни строят къщата там. Комплексът изгражда най-новият си квартал и е яко строителство - има поръчани над 20 къщи. Комплексът си има собствена канализация, изгражда се инфраструктурата преди да започне строителството на къщите, има пречиствателна станция. Ще се прави в детска градина, а скоро отваря и пекарната им. А мястото е уникално - поне 7-8 градуса надолу като температура в сравнение със София, много чист и спокойно. Тъй като в комлекса живеят хора с позиции, очаква се скоро да се реновират изцяло двата пътя до там - единият през Рударци и Кладница, другият - водещ само към Делта Хил. Близо до кръговото на Драгичево, на магистралата, ще строят в най-скоро време най-голямото Фантастико в България, така че ще има и добри магазини много близо. Комплексът си има жива охрана, общо взето ако непозната кола влезе вътре веднага един джип тръгва след нея за да се увери, че всичко е наред. Всяка къща е свързана с охраната допълнително.

Колкото до пътуването - по магистрала Люлин (или Европа вече я наричаха) до Люлин се стига за около 20 мин.

Надявам се, че сме направили правилният избор. Времето ще покаже. Надявам се, че съм бил полезен!

Само да ти кажа, че на Драгичево няма кръгово,а е след него и Фантастико няма да го строят на магистралата както казваш, а го строят в Перник кв. Изток, впосредством до него има  Кауфланд дори и Била,, но са в самия град, по твоито думи човек които не е от там трудно би те разбрал... Локацията е хубава и те първа ще има много ‘екстри’ за живущите там.

# 8
  • Мнения: 19 253
Някоя от тези екстри включва ли и спиране на водата, че разбрах че Перник има вода само по четири часа на ден, а околните села и през ден. Как стои въпросът точно в Делта Хил някой знае ли?

# 9
  • Мнения: 677
В делта Хил има постоянно вода, а в Перник от 5 до 10 и от 17 до 22.

# 10
  • Мнения: 19 253
В делта Хил има постоянно вода, а в Перник от 5 до 10 и от 17 до 22.
https://www.vesti.bg/bulgaria/vodniiat-rezhim-v-pernik-stava-surov-6103139
"Водният режим в Перник става още по-суров. Перничани ще имат вода веднъж на ден във времето от 16 до 22 ч., а в някои населени места в областта вода ще има през ден, предаде агенция БГНЕС."

# 11
  • Мнения: X
къде избяга водата . Не е като да нямаше цяло лято бури и дъждове .
И миналата и тази година

# 12
  • Мнения: 10
Делта Хил е най-прекрасното място за живеене. Добра локация, чист въздух, двор, гледка, птици, спокойствие И
Нямаш съседи от които да си зависим дали ще си платят входните такси ремонта на покрива и т.н

# 13
  • Мнения: 19 253
Делта Хил не е единственото място с подобни екстри, има много такива, а на всичко отгоре и връзката му със София не е от най-лесните и удобните.

# 14
  • Мнения: X
тоест магистралата според вас не е удобна 🤔

# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
тоест магистралата според вас не е удобна 🤔
Каква магистрала? Пътят е през Владая и по Цар Борис 3 и малко не е магистрално

# 16
  • Мнения: X
Отворете си гугл мапс и вижте дали случайно няма път и през магистралата пернишката Wink

# 17
  • Мнения: X
Магистралата си е ОК, но задръстванията на входовете и изходите на магистралата сутрин и привечер, когато цял Перник тръгва или се прибира от работа, са отврат.

# 18
  • Мнения: 19 253
Да, освен това докато стигнеш и като излезеш от магистралата имаш часове по тесен и лош път, докато стигнеш до София. Щото Суходол или Княжево не са точно в центъра на София.

# 19
  • Мнения: X
Часове по тесен лош път ? Магистралата свършва в София .

# 20
  • Мнения: X
Ами, там където магистралата свършва в София, пътят не е в цветущо състояние. Ежедневните задръствания точно в тези участъци говорят достатъчно. На който му е кеф, да си ги причинява.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Отворете си гугл мапс и вижте дали случайно няма път и през магистралата пернишката Wink
ооо, аз дори случайно знам, че Земята е кръгла и накъдето и да тръгна накрая все ще стигна до търсената точка😉

# 22
  • Мнения: X
пл принцип на който това му е проблем живее в София и ползва метро .

# 23
  • Мнения: X
О, да, метрото много улеснява живота. Да висиш в задръстване и да губиш по два-три часа на ден в път е лукс - все пак, времето е пари.

# 24
  • Мнения: X
Аз лично не съм от Делта Хил . Но имам вила в Кладница и чесно да ви кажа е близко и приятно . Но който избира да живее далеч от София и Работи в София и трябва всеки ден да пътува трябва да живее в града или в кварталите на София , Като Банкя итн

# 25
  • Мнения: X
Ооо, вилата е друга работа. И аз само чакам петък следобяд да отпрашим с мръсна газ към селското шато. Но пътуването всеки ден би било убийствено,

# 26
  • Мнения: 59
А има и някакъв транспорт до София и какви са таксите за поддръжка?

# 27
  • София
  • Мнения: 10 825
А има и някакъв транспорт до София и какви са таксите за поддръжка?
автобус 59

# 28
  • София
  • Мнения: 4 192
Живеем в Рударци вече над 3 години, така, че ще ви дадем инфо от 1ра ръка, а не според форумните легенди. Имаме 2 деца - едно в 112 ДГ в Бояна  и едно в предучилишна в 5то в Бъкстон. Сутрин излизаме в 7:15, минава се без никакви задръствания през Мърчаево и Владая (ако минеш през главния път ще почакаш +5-10мин), после има реверсивно движение през Княжево и няма НИКАКВО задръстване! Оставяме по-малкото в 7:45 в градината, а голямото в 7:55-7:57 в училище. Връщането от 5то училище през Пушкин, околовръзстното и Цар Борис е под 30мин, защото целият път са две ленти. Да, пътува се, ама това никога не ни е пречело.
Ходим в Делта Хил на площадките, личи се че е качествено и хората, които познаваме оттам си личи че са от горната прослойка на обществото (За разлика от живущите у нашето село), което си е предимство отвсякъде. Ако сега решавахме, може би щяхме да изберем Делта Хил, пред Рударци.
Като недостатък - духа повече вятър там Wink

# 29
  • Мнения: 20
Гледам темата се е раздвижила в последно време. Живот и здраве, до два месеца къщата ни в Делта Хил ще е готова (по-рано от предвиденото в договора), но покрай строежа общо взето гледаме през две седмици да ходим до там и вече имаме доста впечатления от комплекса и от целия район.

Тъй като някой каза, че такива комплекси има и на много други места и че много други комплекси предлагат същите условия и екстри, нека ви споделя моите виждания по този въпрос. Отговорът е "не, няма други комплекси като Делта Хил". Преди да се насочим към него, обиколихме почти всички комплекси с къщи от другата страна на планината - Бояна, Драгалевци, новия квартал към Панчарево....Всички тези комплекси "дишат" въздуха на София, т.е. през повечето време се диша мръсотия. Последната зима, който е бил в София, знае какво беше през повечето дни положението - мъгла, смог.....Погледнете airsofia.net и ще разберете за какво иде реч. Второ, в комплексите от другата страна на планината (тази към София) искат луди пари - на повечето места цените са по 400-500 хиляди Евро, да не говорим че се предлагат редови къщи (без двор) или с двор от 50-100 квадрата. За тези пари в Делта Хил ще си вземе човек 2 къщи с големи дворове.....В крайна сметка, идеята на това да си купиш къща е да имаш хубав двор. Иначе няма да има разлика с това да живееш в апартамент. В момента гледам обяви за апартаменти в Студ. град - 1350 Евро на квадрат. Лятото в Делта Хил цените бяха 1100 Евро на квадрат с вкл. двор. Сега дори и да са се вдигнали, едва ли са стигнали абсурда, който се вижда в София.

За новия комплекс от къщи, който ще го правят на Владая, чух покъртителни неща - като например, че нямат водоизточник към момента, както и че в едно УПИ ще бъдат 18-20 къщи, т.е. ще имаш идеални части от имот, а не собствен такъв. И общи двор ще се ползва с договор за разпределение на ползването......

За придвижването до София, който е ходил там, знае че от комплекса долу до Драгичево има 2 пътя - един през Рударци и Кладница и другия директно до Драгичево. Този пред Рударци и Кладница в момента е в ремонт и през тази година ще бъде изцяло рехабилитиран (има осигурени средства). След това се очаква рехабилитация и на другия път. Така че ще има доста добри пътни връзки към София. Тъй като по стечение на обстоятелствата последния един месец живеем в Банкя, всяка сутрин пътуваме за работа до София - задръствания на входовете откъм магистралата няма. До Люлин се стига за 5 мин, като имате предвид светофарите, а след това с метрото до центъра са 10-12 мин. Общо взето от Делта Хил сме смятали, че ще бъде към 30-35 мин цялото пътуване.

Иначе в Делта Хил инвеститорът за последните месеци направи или почна да прави следните неща - освен че за всяка новострояща се къща се правят всички връзки (ток, водопровод), прекарват се улици, вече има фризьорски салон, сега ще отваря пекарна (макар че в Рударци има невероятна пекарна също), сега се започва изграждането на детски център и фитнес зала.

Това, което няма да видите в София вече, както и на много други места, и което малко ме връща в детските години, са множеството деца, които може да видите да си играят по улиците в Делта Хил. Сега през зимата, когато имаше сняг, улиците са пълни със спускащи се с шейни деца (същото може да се види и по склоновете наоколо). Лятото децата си карат необезпокоявано колела, имаше едни дори продаваха лимонада.

А иначе за гледката към планината - мисля, че няма какво да се каже....Приятели в комплекса ни разказваха за екопътеките из планината, възможностите за разходки. Ние ходихме към язовир Студена веднъж, беше пълно с хора, дошли да се разхождат из природата. Просто мястото си е вълшебно.

# 30
  • Мнения: 2
Здравейте, а дали може да ми кажете каква ще е Ви е месечната такса за подръжка, предполагам че това става известно с подписване на договора, и другото което ме интересува при положение че сега се строи къщата Ви, можехте ли да избирате големина на двора, по скоро имали къщи с по голям двор около 800 кв, а не по 300-400 кв.м. и колко оскъпява това. Благодаря предварително за отговора.

# 31
  • Мнения: 20
Няма такова нещо като такса поддръжка. Подписва се договор за охрана - 150 лв. на месец на къща (няма значение колко е голяма, колко квадрата е дворът). Може да си изберете парцелът, на който се строи къщата. Ние, естествено, си харесахме един от големите - към 900 кв.м. Съседният е към 950 и там строят вече, но не знам дали е продадена къщата. Иначе в съседното каре има парцели по 500 кв.м. Цената на къщата зависи само от квадратурата й, няма значение колко е голям дворът, т.е. ако си изберете къща от 197 кв.м. цената ще е същата и при двор 500 кв., и при двор 900 кв.м.

# 32
  • Мнения: 2
Това много ме изненада за големината на двора, че не е обвързано с цената на имота, нали в крайна сметка този двор си е ваш, но тази информация ми харесва. Още утре ще се свържа с комплекса да разбера как се случват нещата. Благодаря ви за информацията. Лека вечер.

# 33
  • Мнения: 20
Ами то и ние бяхме учудени от този факт, но това е положението. За разлика от много други места, тук парцелите са отделени и ви се прехвърля цял парцел, а не идеални части от някакъв общ. Поне такива бяха нещата през август, когато ние подписахме договора. Говорете с хората и ги питайте какви са условията сега.

# 34
  • Мнения: 1 874
А бихте ли споделили малко повече за параметрите на къщата като квадратура и цена? За цената, ако не ви е удобно, може и на лични
Много благодаря

# 35
  • Мнения: 2 310

За придвижването до София, който е ходил там, знае че от комплекса долу до Драгичево има 2 пътя - един през Рударци и Кладница и другия директно до Драгичево. Този пред Рударци и Кладница в момента е в ремонт и през тази година ще бъде изцяло рехабилитиран (има осигурени средства). След това се очаква рехабилитация и на другия път. Така че ще има доста добри пътни връзки към София. Тъй като по стечение на обстоятелствата последния един месец живеем в Банкя, всяка сутрин пътуваме за работа до София - задръствания на входовете откъм магистралата няма. До Люлин се стига за 5 мин, като имате предвид светофарите, а след това с метрото до центъра са 10-12 мин. Общо взето от Делта Хил сме смятали, че ще бъде към 30-35 мин цялото пътуване.



Не вярвам това да го мислите наистина.

# 36
  • Мнения: 20
А бихте ли споделили малко повече за параметрите на къщата като квадратура и цена? За цената, ако не ви е удобно, може и на лични
Много благодаря

Ами при нас положението е следното: 200 кв.м. къща и 910 кв.м. двор за 220 000 Евро. Сега обаче гледах в имоти.нет, че май са повишили цените на 1200 Евро на кв.м. Ако някой е разпитвал наскоро, може да каже дали е така.


За придвижването до София, който е ходил там, знае че от комплекса долу до Драгичево има 2 пътя - един през Рударци и Кладница и другия директно до Драгичево. Този пред Рударци и Кладница в момента е в ремонт и през тази година ще бъде изцяло рехабилитиран (има осигурени средства). След това се очаква рехабилитация и на другия път. Така че ще има доста добри пътни връзки към София. Тъй като по стечение на обстоятелствата последния един месец живеем в Банкя, всяка сутрин пътуваме за работа до София - задръствания на входовете откъм магистралата няма. До Люлин се стига за 5 мин, като имате предвид светофарите, а след това с метрото до центъра са 10-12 мин. Общо взето от Делта Хил сме смятали, че ще бъде към 30-35 мин цялото пътуване.



Не вярвам това да го мислите наистина.

Вчера от Министерство на земеделието до кръговото на Банкя беше 15 минути, след това са още 20 мин до Делта Хил. А и дори да са 45-50, пак няма да ни е проблем, защото последните 2 години не се живее в тази мръсотия в София.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 192
5-то СОУ - Рударци 30-35 минути без нарушения на левия завой на околовръстното в 17:00 часа. Сутрин като има реверсивно (в работни дни) Рударци 07:10 тръгваме - 112 ДГ в Бояна сме около 07:42-07-45. Сега 1 месец ваканция на чист въздух - безценно  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 310
И ние в София сме така - безценно.

# 39
  • Мнения: 18
Здравейте,
относно дворното пространство, има ли една фирма която се занимава с озеленяване, поливане, поддръжка и т. н? Самият двор в какво състояние се предава

# 40
  • Мнения: 20
Дворът се предава в изравнено положение, като вече си зависи от всеки какво ще си прави в двора и какво ще си сади. От комплекса не поддържат дворовете, а само общи зелени части, включително едно много красиво пространство с фонтан, параклис и пейки.

# 41
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте,
Който е запознат може ли да сподели къде се строят новите къщи и дали се строят с гараж(и)?

# 42
  • Мнения: 20
Към новите къщи няма гаражи, но след това всеки сам си ги прави и от най-различни конструкции! Иначе ако искате гараж към къщата, ще ви го направят без проблем, както и ще ви направят каквато искате къща и с каквото искате разпределение.

# 43
  • София
  • Мнения: 646
Ясно, благодаря. Значи все пак мога да си поискам и да ми направят Simple Smile  Мерси! Хубаво ли е строителството там, предполагам само хора, които вече живеят могат да кажат. Но това също е от голямо значение, особено при строеж на къща

# 44
  • Мнения: 7
Ако има някой живущ вече там, може ли да сподели колко излиза тока зимата, като се има предвид да кажем 200кв къща с термопомпа? Като махнем таксата за охраната, горе-долу колко излиза ток, вода и такива ми ти разходи?

# 45
  • Мнения: 19 625
Е, колко да излиза ток в къща. Има тема за това. Аз съм писала – ние сме в къща на 2 етажа с ток (адакс конвектори почти навсякъде). Зависи колко е студена зимата – на месец между 400 и 800 лв.

# 46
  • Мнения: 7
Е, колко да излиза ток в къща. Има тема за това. Аз съм писала – ние сме в къща на 2 етажа с ток (адакс конвектори почти навсякъде). Зависи колко е студена зимата – на месец между 400 и 800 лв.
Ами аз никога не съм живяла в къща и нямам представа, относно писаното преди това... Явно съм го изпуснала 😁
Мерси все пак

# 47
  • Мнения: X
Като цяло, разходите по режийните и поддръжката дори на малка къща са значително по-високи от тези за голям апартамент.

# 48
  • Мнения: 20
Извинявам се, че ще го кажа, но да попиташ колко ще е токът на къщата през зимата е все едно да питаш в магазин на Мерцедес колко ще харчи колата Simple Smile  В къщата инвестираш немалко пари, така че  се предполага, че трябва да имаш и такива за поддръжка и други неща. От приятели в комплекса съм чувал, че сметките не са големи, точно заради начина, по който е решено отоплението - термопомпа и подово отопление. Все пак зависи на каква степен си включваш отоплението и колко студена е зимата. Сравнението с Адакс не е удачно - отоплявали сме апартамент с този тип радиатори и сметките бяха безумно високи, да не говорим че като изключиш и веднага се усеща студ. Тази зима едва ли ще разберем колко са сметките, защото ще правим довършителните работи и може да не влезем до тогава, но сметката за ток не е нещо, което ни е мотивирало да вземем къща в Делта Хил, нито пък би ни отказало от такова намерение.

# 49
  • Мнения: 7
Извинявам се, че ще го кажа, но да попиташ колко ще е токът на къщата през зимата е все едно да питаш в магазин на Мерцедес колко ще харчи колата Simple Smile  В къщата инвестираш немалко пари, така че  се предполага, че трябва да имаш и такива за поддръжка и други неща. От приятели в комплекса съм чувал, че сметките не са големи, точно заради начина, по който е решено отоплението - термопомпа и подово отопление. Все пак зависи на каква степен си включваш отоплението и колко студена е зимата. Сравнението с Адакс не е удачно - отоплявали сме апартамент с този тип радиатори и сметките бяха безумно високи, да не говорим че като изключиш и веднага се усеща студ. Тази зима едва ли ще разберем колко са сметките, защото ще правим довършителните работи и може да не влезем до тогава, но сметката за ток не е нещо, което ни е мотивирало да вземем къща в Делта Хил, нито пък би ни отказало от такова намерение.

Леле, човек да не попита елементарно нещо... Никога не съм жиеяла в къща, нито познавам такива, които ползват този начин на отопление. Това, пе се предполага, че ги имаш тези пари за поддръжка и т. Н. си е така, никой не го е  спорил, но дори и да отидеш в магазин на Мерцедес - дори и там може да видиш ориентировъчно колко ще е разхода на колата, защото самия производител си е направил труда да даде такава информация  😉
А интересът ми към сметките за ток през зимата е продиктуван именно от разликата в сумите, които са ми казвали. Разликата от 400 до 2800 ми идва с много въпросителни... Уж при еднакви характеристики... Тъй чеее тенк ю

# 50
  • Мнения: X
Отговорът на въпросът ти зависи много от спецификите на къщата. Какви материали са използвани при строежа? Има ли изолация и каква? Каква е квадратурата? Преходни стаи има ли? Колко на брой са коридорите? Всичко това оказва голямо влияние върху кокретната сметка. От там идват и вариациите, за които пишеш.

# 51
  • Мнения: 20
От хора в комплекса знам, че ако държиш постоянно 25 градуса зимата, сметките са 300 лева!

# 52
  • Мнения: 636
Наши приятели купиха къща там и често ходим. За плюсовете живущите там вече са писали, аз ще споделя минуси от лично впечатление. Защото при обмисляне на такава голяма инвестиция е важно да се знаят.

Пътуване - само през магистралата. Иначе един час в задръстването на Владая.

Е, няма такъв ветрилник. Ако отидете да се поразходите на място, ще забележите, че барбекютата или летните градини във всеки двор са яко опасани с найлони, което само по себе си е красноречиво. Както казва приятелското ни семейство “понякога не духа”.
Зимата се чисти само главния път, а същият този вятър навява в алеите високи преспи сняг. Нашите приятели за тази зима обмислят със съседите да си купят снегорин. Защо тогава плащат такса поддръжка?

Колкото пъти сме ходили, никой не ни е спирал, следвал - не знам какво му е “затвореното” на комплекса.
В момента там е огромна строителна площадка навсякъде, с всички придружаващи я шумове, строителни машини, материали, нестопанисвани и изсипани на улицата, пълно е с недостроени парцели и бездомни кучета.

На мястото на обещаната детска градина/училище също се строят къщи..

Освен това идиличната мечта детето да кара колело безопасно по алеите си остава само мечта, тъй като липсата на гаражи кара собствениците да паркират директно на пътя и алеите буквално са задръстени.

Идете разгледайте на място, никой няма да ви спре или използвайте приложението Google Earth, там се виждат доста от нещата. 

Направете си един сърч в нета и ще видите колко собственици вече си продават къщите, защото плановете са били едни, реализацията друга.

В общи линии бих обобщила с тривиалното “хубава работа, ама българска”. За съжаление.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 15:01 от Мак

# 53
  • Мнения: 20
"Пътуване - само през магистралата. Иначе един час в задръстването на Владая."

Работни дни, през Владая до центъра е 30 минути. Работя до Министерство на земеделието в самия център и на 30-тата минута съм пред офиса!


"Е, няма такъв ветрилник. Ако отидете да се поразходите на място, ще забележите, че барбекютата или летните градини във всеки двор са яко опасани с найлони, което само по себе си е красноречиво. Както казва приятелското ни семейство “понякога не духа”."

То това му е хубавото - прохладно и с 4-5 градуса надолу от София. Неслучайно през цялата година въздухът е чист, а не като в София през зимата да не мога да си видя ръката от смог посред бял ден.

"Зимата се чисти само главния път, а същият този вятър навява в алеите високи преспи сняг. Нашите приятели за тази зима обмислят със съседите да си купят снегорин. Защо тогава плащат такса поддръжка?"

Такса поддръжка в комплекса не се плаща! Нещо не сте разбрали - плащат се само 150 лева на месец за охрана и това е!  Вашите приятели, ако очакват някой да им чисти и парцела, значи..... Simple Smile))

"Колкото пъти сме ходили, никой не ни е спирал, следвал - не знам какво му е “затвореното” на комплекса.
В момента там е огромна строителна площадка навсякъде, с всички придружаващи я шумове, строителни машини, материали, нестопанисвани и изсипани на улицата, пълно е с недостроени парцели и бездомни кучета."

Охраната естествено, че ще ви пусне, но забелязали ли сте как където и да отидете, след 5 минути покрай вас минават джиповете на охранителите? Защото ние докато бяхме непознати в комплекса, също се чудихме как ни пускат така и след това виждаш как охраната те последва и гледа къде отиваш. Освен това има достатъчно камери в комплекса.

Строителна площадка е само новият квартал - нормално е да има шум и мръсотия, но с темповете, с които се строи - това ще отмине точно след 1-2 години, защото комлексът се разраства много бързо. В останалата част всичко е чисто и поддръжано. Може да споменете параклиса и зеления кът - дали и те са направени по български или с вкус?

"На мястото на обещаната детска градина/училище също се строят къщи.."

Когато човек си купува къща, в договора му никъде не пише "ще имаш и детска градина". Инвеститорът си преценява какво да прави със земята и какво да строи на нея. Доколкото знам в Делта Хил се раждат доста деца, т.е. не им пречи дали няма обещаната детска градина или училище.

"Освен това идиличната мечта детето да кара колело безопасно по алеите си остава само мечта, тъй като липсата на гаражи кара собствениците да паркират директно на пътя и алеите буквално са задръстени."

Пълна глупост - към всяка къща има гараж (ако е от старите) или паркоместа в парцела (ако са от новите къщи). Много хора си правят гаражи на тези паркоместа след време. Ако сте видели паркирали коли на улицата, това са единични случаи, ако някой го е мързяло да си вкара колата в гаража. Зимата главните улици в наклон се използват от децата за пързалки, а лятото е пълно с деца с колела. Дори сме виждали и малки "бизнесмени" да правят на улиците гаражни разпродажби и да продават лимонада.

"Идете разгледайте на място, никой няма да ви спре или използвайте приложението Google Earth, там се виждат доста от нещата. "

От Гугъл Ърт няма да се види нищо, защото последното заснемане е от доста време. Най-добре да се отиде и то с познат, който живее там. Ние така направихме и се убедихме в качеството на живота там.

"Направете си един сърч в нета и ще видите колко собственици вече си продават къщите, защото плановете са били едни, реализацията друга."

Имоти винаги ще се продават. Ще ви дам пример, че миналият август един човек закупи 8 къщи в комплекса. Нали ви е ясно, че не е за да живее във всичките, а защото го е направил с инвестиционна цел....Така че генерални изводи от това кой какво продава не може да се правят.

# 54
  • Мнения: X
Истината е, че освен през лятото за останалите 8-9 месеца годишно 4-5 радуса по-малко и най-вече почти постоянен вятър си е сериозен минус и е доста неприятно.

# 55
  • Мнения: 140
Като цяло изглежда страхотно. Но не са ли прекалено близко къщите и тези постоянни строежи на нови къщи не пречат ли, не е ли шумно постоянно флескове, режене?
А по отношение на музиката, партита?Има ли?

Интересувам се от комплекса , ако някой живущ може да сподели , ще съм много благодарна?

# 56
  • Мнения: 636
Не ми се спори. Този уикенд опитахме да караме колела - не ни се получи заради колите. Вечеряхме навън и така ни надуха, че всички сме схванати и с главоболие. И със съседите почти бяхме на една маса, защото къщите са близо, да. Все пак казах, че става дума за “лични впечатления”. Но за едно съм съгласна - трябва да се отиде (повече от веднъж), за да се прецени. Очевидно мненията във форумите си противоречат.

# 57
  • София
  • Мнения: 646
Не, просто някои хора живеят/ще живеят там и предполагам не искат да се настроиват негативно , и щом са купили къща там си им харесва и се надяват да продължи да им харесва Simple Smile
Мястото е страхотно, и, да, има си и минуси, както всяко място за живеене. Идеално място няма (освен може би, ако не си милионер). Всеки си преценява плюсовете и минусите. Аз също закупих жилище на страхотно място в София, 3 години по-късно няма и спомен от това, което беше - строежи, шум, улици. Надявам се в Делта Хил все пак природата да си остане, и строенето на къщи да е до някъде. Защото каквото и да говорим, природата е уникално красива там и на мен лично ми е много по-приятно там отколкото в някое околко село (а да не говорим за мръсната и пренаселена София). Вятър, или мръсотия - всеки решава кое го устроива повече.
Факт е че поддръжка не се плаща в Делта Хил, фонтанът и околността с параклиса се поддържат добре (може би не от самия инвеститор?), но стадиона и детската площадка - не се (може би те са дело на инвеститора).

# 58
  • Мнения: 20
Не ми се спори. Този уикенд опитахме да караме колела - не ни се получи заради колите. Вечеряхме навън и така ни надуха, че всички сме схванати и с главоболие. И със съседите почти бяхме на една маса, защото къщите са близо, да. Все пак казах, че става дума за “лични впечатления”. Но за едно съм съгласна - трябва да се отиде (повече от веднъж), за да се прецени. Очевидно мненията във форумите си противоречат.
Далеч не се опитвам да натрапвам и налагам мнения, но не мисля, че е сериозно да се правят изводи от хора, които са отишли за обяд или вечеря няколко пъти там. Вашите приятели доволни ли са от живота или съжаляват вече? И ако ми кажете, че не сте видели как хората се разхождат спокойно по улиците, особено вечер....това къде ще го видите в София, примерно?

Ако ви се кара колело, отидете към язовир Студена, към Витоша....къде сте тръгнали из комплекса Simple Smile)
Не, просто някои хора живеят/ще живеят там и предполагам не искат да се настроиват негативно , и щом са купили къща там си им харесва и се надяват да продължи да им харесва Simple Smile
Мястото е страхотно, и, да, има си и минуси, както всяко място за живеене. Идеално място няма (освен може би, ако не си милионер). Всеки си преценява плюсовете и минусите. Аз също закупих жилище на страхотно място в София, 3 години по-късно няма и спомен от това, което беше - строежи, шум, улици. Надявам се в Делта Хил все пак природата да си остане, и строенето на къщи да е до някъде. Защото каквото и да говорим, природата е уникално красива там и на мен лично ми е много по-приятно там отколкото в някое околко село (а да не говорим за мръсната и пренаселена София). Вятър, или мръсотия - всеки решава кое го устроива повече.
Факт е че поддръжка не се плаща в Делта Хил, фонтанът и околността с параклиса се поддържат добре (може би не от самия инвеститор?), но стадиона и детската площадка - не се (може би те са дело на инвеститора).
Ще се строи още, сега даже се бяха похвалили, че са трасирали за следващия квартал. А и доколкото знам се опитват да купят някакви парцели от някаква баба, но тя не им се дава Simple Smile)

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 12:51 от AnMary

# 59
  • Мнения: 636
Не ми се спори. Този уикенд опитахме да караме колела - не ни се получи заради колите. Вечеряхме навън и така ни надуха, че всички сме схванати и с главоболие. И със съседите почти бяхме на една маса, защото къщите са близо, да. Все пак казах, че става дума за “лични впечатления”. Но за едно съм съгласна - трябва да се отиде (повече от веднъж), за да се прецени. Очевидно мненията във форумите си противоречат.

Далеч не се опитвам да натрапвам и налагам мнения, но не мисля, че е сериозно да се правят изводи от хора, които са отишли за обяд или вечеря няколко пъти там. Вашите приятели доволни ли са от живота или съжаляват вече? И ако ми кажете, че не сте видели как хората се разхождат спокойно по улиците, особено вечер....това къде ще го видите в София, примерно?

Ако ви се кара колело, отидете към язовир Студена, към Витоша....къде сте тръгнали из комплекса Simple Smile)

Радвам се, че ви харесва мястото, на което живеете. В крайна сметка това е най-важното.

# 60
  • Мнения: X
Не, просто някои хора живеят/ще живеят там и предполагам не искат да се настроиват негативно , и щом са купили къща там си им харесва и се надяват да продължи да им харесва Simple Smile
Мястото е страхотно, и, да, има си и минуси, както всяко място за живеене. Идеално място няма (освен може би, ако не си милионер). Всеки си преценява плюсовете и минусите. Аз също закупих жилище на страхотно място в София, 3 години по-късно няма и спомен от това, което беше - строежи, шум, улици. Надявам се в Делта Хил все пак природата да си остане, и строенето на къщи да е до някъде. Защото каквото и да говорим, природата е уникално красива там и на мен лично ми е много по-приятно там отколкото в някое околко село (а да не говорим за мръсната и пренаселена София). Вятър, или мръсотия - всеки решава кое го устроива повече.
Факт е че поддръжка не се плаща в Делта Хил, фонтанът и околността с параклиса се поддържат добре (може би не от самия инвеститор?), но стадиона и детската площадка - не се (може би те са дело на инвеститора).
През по-голямата част на годината в София особено в някои райони хич не е мръсотия. Така не се налага да се избира между вятър и чист въздух.

# 61
  • Мнения: 19 253
Аз пък не разбрах защо не може човек да се разхожда спокойно из улиците на София, че трябва в Делта Хил да отиде непременно? И скоро ми се наложи от моя квартал в работен ден да мина през Княжево-Владая на път за Банско, беше малък кошмар. Ако бях избрала магистралата, пък е голям кошмар докато стигна до нея по неремонтираното Околовръстно. Така че който е на работа сутрин в центъра на София или в по-отдалечените източни и южни квартали, два часа не му мърдат в едната посока ежедневно.

# 62
  • Мнения: 1 088
Който е на работа на фиксирано работно време(т.нар. "9 до 5"), независимо дали в центъра или не, едва ли би избрал Делта Хил. Дори да можеше да си го позволи.

# 63
  • Мнения: 19 625
Тези дестинации за местоживеене са подходящи за хора с неформирано работно време. Ние пътуваме межди 10,30 и 11,30 и проблеми с трафик нямаме. От Кладница до София сме за 40 минути до местоназначението си в София при спазване на правилата (защото има камери за скорост, все пак). Обратно, същото, но тръгваме преди час пик или по-късно. Тези места са чудесни за хора, които не са с установен работен график.

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте!
Изказвам се като живеещ в квартала от 2 години и с съм сравнително наясно с цени и положение. Държа да отбележа, че работим дистанционно, но веднъж два пъти в седмицата ни се налага да слизаме до София.
Към момента къщите се продават на цена от 1200 евро на квадрат  с тенденция цената да се вдигне на 1300 скоро. Строителят иска 10% капаро и останалата сума след акт 16, което е голямо удобство при ползване на ипотечен кредит.  Къщата се построява за около 6 месеца. Има няколко опции на одобрени проекти, да кажем, че са 10 варианта къщи, но всеки от тях подлежи на корекция, а възможно да се работи и с личен проект. Размерите са 170, 186 и 203 кв. по последен спомен. Чува се, че ще правят и няколко по 140 кв. По- малките къщи вървят с по- малки места. Т.е. може да си построите 140 кв. на 900 кв. двор, но цената няма да е точно 1200 евро/кв. Ако искате 200 кв. къща с 500 кв. двор няма да имате оскъпяване Simple Smile Плаща се само такса ОХРАНА 150 лв. Няма такса за поддръжка на комплекса! Двора всеки поддържа както намери за добре. Едни сами, други с градинар, ако искате може и да си направите само зеленчукова градина-мястото е Ваше! Стигаме до другия, лично за мен, плюс: Няма общи части и разправия със съседи по този повод. В цената на къщата не влиза гараж, няма и мазе. Тухлите са wienerberger 25 см за външните стени, 12.5 см за вътрешните, ако не пожелаете друго. Покривната система е Брамак с допълнението за противосвличане  от сняг. Нямам точна представа как е казва. Дограмите бяха Саламандър, когато ние строяхме, за сега нямам представа. Покрива е гредоред след плочата за тавана на ет.2. Къщите са с изолация 5 см. и мазилки мрежи-общо 8см, което за мен е малко. Ние доплатихме за 10 см. изолация, 10 см фибран в основата на къщата и 10 см. фибран на тавана. Отопляваме се с термопомпа, имаме и солари, бойлер 300 л., без да пестим и обичаме да ние 24-25 градуса сме платили най-много 400 лв. в студените месеци, като основно сметката е била под тази сума. Къщата ни е от 170 кв.
Водата: Делта Хил, Кладница, кв. Църква на Перник и не знам кой още се захранват от някакъв витошки водопровод и нямат общо с язовир Студена, откъдето се захранва останалата част на Перник. През лятото, когато се полива навсякъде, имам предвид в селото и в квартала, налягането пада и е добре да се предвиди разширителен съд или сондиране в двора още по време на строеж на къщата. Сметките за вода: 40 лв. лятото, 20 лв. зимата за двор 500 кв.
Ток: Изпитваме прекъсвания на тока, основно са за по няколко минути, а най-дългото беше веднъж за 4-5 часа в тежка снежна буря, при скъсан електропровод. Все пак сме на село.
Делта Хил не е затворен комплекс, а квартал на село Кладница. Има бариери, но никой няма право да спира преминаващите, защото улиците са дарени на общината, а не са часни. Все пак охраната наистина следи, има камери и мен лично са идвали да ме питат какво правя там докато строяхме и не ни познаваха. Във всяка къща се оставят кабели за датчици за СОТ вързан към охраната.Всеки поема сам разходите за монтаж на охранителната система в зависимост какво иска- обемни, на врати и прозорци и т.н.
Интернет: Има няколко опции за интернет: Бисквитки, сателитните чинии на операторите и Вип нет. Ние избрахме Вип нет. Такъв интернет в София не сме имали- адски бърз и стабилен. Телевизията е Ай Пи Ти Ви, т.е. купувате си устройство от тях и гледате 1000 канала безплатно. Трябва ви само интернет, като таксата е 35лв. Това е което плащате на месец, за да имате интернет и телевизия. Имат голям недостатък обаче, искат много пари за прекарване. Инсталационната им такса е нещо от сорта на 400 лв, а после, за да ви построят мрежа, разпръскватели, рутери и т.н. сумата стига 2-3 хиляди лева общо. Нямам идея може ли да се избегне предвид това, че цената на устройствата, които предлагат е такава навсякъде.
Времето: В планината сме, на 1000м. надморска височина. Климата е планински. Духа често, но въздухът винаги е чист. Много често тук грее слънце и когато тръгнем към София се гмуркаме в някаква страшна гняс. Но навремето Бай Тошо е щял да строи балнео хотел на това място именно заради въздушните течения.
Пътуване: Имаме съседи, които пътуват всеки ден и ние, които пътуваме по-рядко. Някой от тях казват, че стигат сутрин до бизнес парка за 40 мин. В крайна сметка всичко зависи от трафика в София,а не толкова от този до нея. Пътят ви се удължава с 20 мин. Не смятам, че мястото е за хора, които не обичат да пътуват и предпочитат да живеят на оживен булевард, но да слизат в метрото, след като излязат от блока. Въпрос на вкус, приоритети и предпочитания все пак. Дали предпочитате детето ви да спи половин час повече или да диша по- чист въздух. За нас беше важно да сме на чисто, тихо и спокойно място, а тишината и спокойствието, които къща на такова място дава са вълшебни. Честно казано тук почти не усетихме карантината, защото най- малкото излизахме в дворовете спокойно, а и в горите не ни е спрял някой да се разхождаме.
Строителство: Ние бяхме от почти първите заселени в новия квартал и около нас нямаше нищо. Т.е. изтърпяхме построяването на поне 20 къщи около нас. Е да, все още не са измислили начин да ги строят безшумно, но след 17 часа, целия шум изчезваше. Все пак в блока, в който живеех стените бяха най- меки събота и неделя сутрин и по всяко друго неработно време, в което човек е решил да си почине и то години наред.
Надявам се това да е сравнително изчерпателно инфо, ако се сетя нещо ще дописвам.
Накратно къща тук би ви излязла по-евтино от апартамент същата квадратура в Манастирски ливади, а ще имате и двор. Абе, доволни сме от много от избора си! Simple Smile Успех с търсенето на имоти!

# 65
  • Мнения: X
значи изчетох го на един дъх Simple Smile хареса ми . Само за прекарванетотна интернета не разбрах какви са тия цифри .
Ние имаме къща в Кладница и скоро ще прекарваме там Вип нет или как беше и се зачудих за цифрите които описахте

# 66
  • София
  • Мнения: 646
Много благодарим за обстойния коментар 😊

# 67
  • Мнения: 1 088
И аз също благодаря, много полезна информация!

В тази връзка въпрос към тези, които са купили в Делта Хил - какви бяха причините да се спрете на него, вместо на другите подобни комплекси, които се строят над Владая? Аз знам за Sofia Slow Life District на БЛД и Green Park Sofia, вероятно има и други. Те са доста по-близо до София, грубо по средата на пътя между Делта Хил и Княжево, което си е предимство. Отделно се намират и на жп. линията от Перник към София, която (доколкото разбрах) ще има връзка с новата метростанция на Горна баня и оттам към целия ГТ на София. Нямам идея колко често минава влака, и колко от бъдещите собственици биха го ползвали, но самия факт, че съществува опцията е предимство.

# 68
  • Мнения: X
Здравейте!
Изказвам се като живеещ в квартала от 2 години и с съм сравнително наясно с цени и положение. Държа да отбележа, че работим дистанционно, но веднъж два пъти в седмицата ни се налага да слизаме до София.
Към момента къщите се продават на цена от 1200 евро на квадрат  с тенденция цената да се вдигне на 1300 скоро. Строителят иска 10% капаро и останалата сума след акт 16, което е голямо удобство при ползване на ипотечен кредит.  Къщата се построява за около 6 месеца. Има няколко опции на одобрени проекти, да кажем, че са 10 варианта къщи, но всеки от тях подлежи на корекция, а възможно да се работи и с личен проект. Размерите са 170, 186 и 203 кв. по последен спомен. Чува се, че ще правят и няколко по 140 кв. По- малките къщи вървят с по- малки места. Т.е. може да си построите 140 кв. на 900 кв. двор, но цената няма да е точно 1200 евро/кв. Ако искате 200 кв. къща с 500 кв. двор няма да имате оскъпяване Simple Smile Плаща се само такса ОХРАНА 150 лв. Няма такса за поддръжка на комплекса! Двора всеки поддържа както намери за добре. Едни сами, други с градинар, ако искате може и да си направите само зеленчукова градина-мястото е Ваше! Стигаме до другия, лично за мен, плюс: Няма общи части и разправия със съседи по този повод. В цената на къщата не влиза гараж, няма и мазе. Тухлите са wienerberger 25 см за външните стени, 12.5 см за вътрешните, ако не пожелаете друго. Покривната система е Брамак с допълнението за противосвличане  от сняг. Нямам точна представа как е казва. Дограмите бяха Саламандър, когато ние строяхме, за сега нямам представа. Покрива е гредоред след плочата за тавана на ет.2. Къщите са с изолация 5 см. и мазилки мрежи-общо 8см, което за мен е малко. Ние доплатихме за 10 см. изолация, 10 см фибран в основата на къщата и 10 см. фибран на тавана. Отопляваме се с термопомпа, имаме и солари, бойлер 300 л., без да пестим и обичаме да ние 24-25 градуса сме платили най-много 400 лв. в студените месеци, като основно сметката е била под тази сума. Къщата ни е от 170 кв.
Водата: Делта Хил, Кладница, кв. Църква на Перник и не знам кой още се захранват от някакъв витошки водопровод и нямат общо с язовир Студена, откъдето се захранва останалата част на Перник. През лятото, когато се полива навсякъде, имам предвид в селото и в квартала, налягането пада и е добре да се предвиди разширителен съд или сондиране в двора още по време на строеж на къщата. Сметките за вода: 40 лв. лятото, 20 лв. зимата за двор 500 кв.
Ток: Изпитваме прекъсвания на тока, основно са за по няколко минути, а най-дългото беше веднъж за 4-5 часа в тежка снежна буря, при скъсан електропровод. Все пак сме на село.
Делта Хил не е затворен комплекс, а квартал на село Кладница. Има бариери, но никой няма право да спира преминаващите, защото улиците са дарени на общината, а не са часни. Все пак охраната наистина следи, има камери и мен лично са идвали да ме питат какво правя там докато строяхме и не ни познаваха. Във всяка къща се оставят кабели за датчици за СОТ вързан към охраната.Всеки поема сам разходите за монтаж на охранителната система в зависимост какво иска- обемни, на врати и прозорци и т.н.
Интернет: Има няколко опции за интернет: Бисквитки, сателитните чинии на операторите и Вип нет. Ние избрахме Вип нет. Такъв интернет в София не сме имали- адски бърз и стабилен. Телевизията е Ай Пи Ти Ви, т.е. купувате си устройство от тях и гледате 1000 канала безплатно. Трябва ви само интернет, като таксата е 35лв. Това е което плащате на месец, за да имате интернет и телевизия. Имат голям недостатък обаче, искат много пари за прекарване. Инсталационната им такса е нещо от сорта на 400 лв, а после, за да ви построят мрежа, разпръскватели, рутери и т.н. сумата стига 2-3 хиляди лева общо. Нямам идея може ли да се избегне предвид това, че цената на устройствата, които предлагат е такава навсякъде.
Времето: В планината сме, на 1000м. надморска височина. Климата е планински. Духа често, но въздухът винаги е чист. Много често тук грее слънце и когато тръгнем към София се гмуркаме в някаква страшна гняс. Но навремето Бай Тошо е щял да строи балнео хотел на това място именно заради въздушните течения.
Пътуване: Имаме съседи, които пътуват всеки ден и ние, които пътуваме по-рядко. Някой от тях казват, че стигат сутрин до бизнес парка за 40 мин. В крайна сметка всичко зависи от трафика в София,а не толкова от този до нея. Пътят ви се удължава с 20 мин. Не смятам, че мястото е за хора, които не обичат да пътуват и предпочитат да живеят на оживен булевард, но да слизат в метрото, след като излязат от блока. Въпрос на вкус, приоритети и предпочитания все пак. Дали предпочитате детето ви да спи половин час повече или да диша по- чист въздух. За нас беше важно да сме на чисто, тихо и спокойно място, а тишината и спокойствието, които къща на такова място дава са вълшебни. Честно казано тук почти не усетихме карантината, защото най- малкото излизахме в дворовете спокойно, а и в горите не ни е спрял някой да се разхождаме.
Строителство: Ние бяхме от почти първите заселени в новия квартал и около нас нямаше нищо. Т.е. изтърпяхме построяването на поне 20 къщи около нас. Е да, все още не са измислили начин да ги строят безшумно, но след 17 часа, целия шум изчезваше. Все пак в блока, в който живеех стените бяха най- меки събота и неделя сутрин и по всяко друго неработно време, в което човек е решил да си почине и то години наред.
Надявам се това да е сравнително изчерпателно инфо, ако се сетя нещо ще дописвам.
Накратно къща тук би ви излязла по-евтино от апартамент същата квадратура в Манастирски ливади, а ще имате и двор. Абе, доволни сме от много от избора си! Simple Smile Успех с търсенето на имоти!
Хубав и изчерпателен коментар. Единствено ще уточня, че има някои места в София, където е тихо, спокойно, въздуха е чист, а се стига съвсем бързо до центъра. Разбира се цените са малко по-височки, но при имотите е така.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 18:09 от Анонимен

# 69
  • София
  • Мнения: 646
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊

# 70
  • Мнения: X
Например някои части на Драгалевци.

# 71
  • Мнения: 3 650
Ходих да гледам на място, за да видя дали си заслужава да се купи там. Ето и моята гледна точка.
За хора с активен живот и две деца - не става.
Пътят си е път и не е особено хубав.
Ако децата ходят сами на училище с транспорт и сутрин и вечер и семейството обича да излиза навън с приятели и да ходи по събития, това означава да се съобразяват много нещо и да има поне 2 коли. Към момента това не е опция за нас.
Няма много магазини - ние сме свикнали освен на по-голям избор магазини и на много ресторанти, в които се срещаме спонтанно и планирано с приятели. Това ще ни ограничи неимоверно много.
За хора с активен живот  (и работа в офис) и вечерни излизания плюс деца с различни занимания, Делта хил не е опция - лично мнение.
За след 60 години може. И за уикенди също е добро място.

# 72
  • София
  • Мнения: 10 825
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

# 73
  • Мнения: 2 726
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

Имат ли дворове или само градинки от 50-100кв?

# 74
  • София
  • Мнения: 10 825
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

Имат ли дворове или само градинки от 50-100кв?
Намират им се и дворове. Двор за 2 прасета и 15 кокошки няма, но вероятно и в Делта Хил е забранено отглеждането на селскостопански животни.

# 75
  • Мнения: 2 726
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

Имат ли дворове или само градинки от 50-100кв?
Намират им се и дворове. Двор за 2 прасета и 15 кокошки няма, но вероятно и в Делта Хил е забранено отглеждането на селскостопански животни.

Зеленчукова градина няма как да ти забранят. За кокошки и прасета не знам как стой въпроса, но не мисля че е забранено от държавата. Забранено е извеждането на животни на паша.

# 76
  • София
  • Мнения: 10 825
Може ли да дадеш насоки кои са тези места 😊
Без да съм Нико, но и аз да се изкажа Геритидж парк, резиденшъл парк Лозен, Белвали, София резиденшъл. Има и по-малки комплекси в Драгалевци и Бояна с по 6-10 къщи.

Имат ли дворове или само градинки от 50-100кв?
Намират им се и дворове. Двор за 2 прасета и 15 кокошки няма, но вероятно и в Делта Хил е забранено отглеждането на селскостопански животни.

Зеленчукова градина няма как да ти забранят. За кокошки и прасета не знам как стой въпроса, но не мисля че е забранено от държавата. Забранено е извеждането на животни на паша.
еее, добре. Ако в Делта Хил ги позволяват значи печелят точка. В Белвали, резиденшъл,  Геритидж и останалите които аз знам по-близо до София,жне са позволени нито на паша, нито в личия двор, без значение колко е голям

# 77
  • Мнения: 2 726
Животни за паша - крави, овце и т.н са забранени дори и в селата откакто сме е ЕU. За домашни животни като кокошки, прасета и др подобни, не знам дали има закон, може би има ограничения за дистанция от съседния двор. Но не мисля че някой недържавен/необщински орган може да забрани какво човек да прави в частния си имот.

# 78
  • София
  • Мнения: 10 825
Две крави можеш да си гледаш в личния двор на село. Дори и като с е я ЕС. Има и някаква бройка прасета, овце, два коня ( ако не бъркам и т.н.
Това не знам какво общо има с факта, че до София има набор от комплекси с дворове еквивалентни на Делта Хил какъвто беше първоначалния въпрос. Както казах в тези комплекси, обаче, е забранено да се гледат животни (без никакво значение какво казва законодателството за отглеждането на добитък). Та постигнахме, надявам се, съгласие, е имоти с дворове има и по-близо, просто цените са различни.

# 79
  • Мнения: 2 726
Аз нямам мераци дагледам животни в двор, просто обсъждах че бих желал да има по-голям двор, а не 50-100кв, при което вие повдигнахте темата за животни и на мен ми стана интересно Simple Smile.... та кои са тези комплекси с по-големи дворове, бих ги погледнал.

# 80
  • Мнения: 1 088
Интересна дискусия Simple Smile И аз нямам мераци за прасета, но и аз не мисля, че комплекса може да ти забрани или да ти казва какво да правиш в двора си. Дори да е нещо незаконно, пак не са те които ще следят за това, а държавните органи. Става дума ако дворът е наистина твой, т.е. отделно УПИ. Ако всички в комплекса са съсобственици с идеални части от целия ареал + право на ползване за обособени части, вече нещата стоят различно.

Иначе Бугеиша, в изброените комплекси няма дворове по 1 декар както в Делта хил (само в Геритидж не съм гледал, но силно ме съмнява).

# 81
  • Мнения: X
Интересна дискусия Simple Smile И аз нямам мераци за прасета, но и аз не мисля, че комплекса може да ти забрани или да ти казва какво да правиш в двора си. Дори да е нещо незаконно, пак не са те които ще следят за това, а държавните органи. Става дума ако дворът е наистина твой, т.е. отделно УПИ. Ако всички в комплекса са съсобственици с идеални части от целия ареал + право на ползване за обособени части, вече нещата стоят различно.

Иначе Бугеиша, в изброените комплекси няма дворове по 1 декар както в Делта хил (само в Геритидж не съм гледал, но силно ме съмнява).
В по-малките затворени комплекси се намират къщи с дворове около и над декар. Цените разбира се са високи.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825
Slashi, не знам какво си гледал, но нещо не си довидял явно. Има такива дворове в изброените комплекси и ненапразно съм ги изброила, не си правим посто вятър

# 83
  • Мнения: 1
Здравейте! Как стои въпроса с тока и водата? Спират ли често?

# 84
  • Мнения: 20
И аз също благодаря, много полезна информация!

В тази връзка въпрос към тези, които са купили в Делта Хил - какви бяха причините да се спрете на него, вместо на другите подобни комплекси, които се строят над Владая? Аз знам за Sofia Slow Life District на БЛД и Green Park Sofia, вероятно има и други. Те са доста по-близо до София, грубо по средата на пътя между Делта Хил и Княжево, което си е предимство. Отделно се намират и на жп. линията от Перник към София, която (доколкото разбрах) ще има връзка с новата метростанция на Горна баня и оттам към целия ГТ на София. Нямам идея колко често минава влака, и колко от бъдещите собственици биха го ползвали, но самия факт, че съществува опцията е предимство.

Предният уикенд се чудихме какво да прави и решихме да отидем и да видим комплексите над Владая. За Sofia Slow Life, който е почти завършен, мога да кажа с ръка на сърцето, че не струва. И това го казвам не само защото сме си избрали Делта Хил, но поради следното: къщите са наредени в три реда, като само първи ред има реално хубава гледка към планината. Отзад другите два реда са на същото ниво като първия ред, къщите са близко една до друга и реално ти не виждаш нищо. Влязохме в няколко от къщите - мазето е цял етаж, почти без прозорци и не знам в какво може да се превърне такава площ. От друга страна се качваш на втория етаж, където са спалните и това, което видяхме ни изуми - 2 от 3-те спални са не повече от 10 кв.м. И това беше в две от къщите на първи ред, в които влязохме, т.е. сигурно и на други къщи ще е така. Дворовете не са особено големи. За разлика от Делта Хил, където има доста удобства като магазин, площадка, параклис с паркче и т.н., тук не се вижда къде ще се направят такива неща. Друго важно нещо е дали някой ще чисти зимата пътя до този комплекс..

По отношение на Green Park Sofia, ами стигнахме до там по един тесен път (поне от Slow Life District е такъв) и като стигнахме до "комплекса", намерихме изградена ограда, маркирани места за къщи и....една къща. Табелките на този комплекс ги виждаме от поне година като минаваме по главния път и очаквахме да е напреднал, но уви...Иначе мястото е хубаво от гледна точка на гледка, но не знам дали и там няма да е доста ветровито, ако въобще направят нещо там и го развият.

До Remote:
В коя част на новия квартал си/сте? То май в него са готови къщите само по протежение на ул. Лондон. Това за водата и за допълнителните съдове ни го казаха и на нас доста хора от комплекса и в момента с оправянето на двора и ние ще слагаме събирателен съд и отделно ще вкарваме дъждовната вода към този съд. Ще разбиваме чисто новите пътеки около къщата, за да вкараме улиците под земята и към събирателния съд, защото иначе капят на пътеките и ги скапвали на 2-та година. Иначе чувам, че някой от по-заможните жители там са закупили някакви нови помпи за водата, които да се ползват от целия комплекс, но дори и с тях понякога нямало налягане. Благодаря за инфото за интернета и кабелната - ще ги видим тези Випнет, надявам се че не са такива цените, че иначе се бяхме насочили към Ментел и Виваком.

Последна редакция: чт, 01 окт 2020, 00:39 от Ivan Ivanov 643191

# 85
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
https://www.youtube.com/watch?v=1KbSjcxRz2M ето за някои, които не са ходили едно старо филмче, има си огради, децата могат да ходят на детска градина в Кладница има и училище. В самия комплекс имаше детска градина, но желаещите бяха малко.
Комплекса посещавам като гост, всеки да живее там където му е хубаво. Мен ми харесва мястото, Хората са готини.

Параклиса и около него е невероятно красиво място

Ито в това клипче е наблегнато на него https://www.youtube.com/watch?v=AyBaAURml70

# 86
  • Мнения: 140
Добре, но сега има много нови строящи се къщи , нали? Този шум не е ли дразнещ? Извинявайте, но 300 бона и да слушам строежи по цял ден....
Мен това ме отказа,
Скрит текст:
https://www.youtube.com/watch?v=1KbSjcxRz2M ето за някои, които не са ходили едно старо филмче, има си огради, децата могат да ходят на детска градина в Кладница има и училище. В самия комплекс имаше детска градина, но желаещите бяха малко.
Комплекса посещавам като гост, всеки да живее там където му е хубаво. Мен ми харесва мястото, Хората са готини.

Параклиса и около него е невероятно красиво място

Ито в това клипче е наблегнато на него https://www.youtube.com/watch?v=AyBaAURml70
Вие там ли живеете? Може ли да споделите как е?
Иначе много ми харесва концепцията, но идеята в следващите няколко години да слушам строежа на десетки къщи ме отказва.

Последна редакция: пн, 14 дек 2020, 15:27 от AnMary

# 87
  • Мнения: 2 726
Теодора - теб да не би строежа на много къщи да те отказа? Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 4 192
На 2-3 дена ходя на спортната площадка на Делта Хил и шумове не чувам. И да има някакъв ще е в новата част с новите къщи и ще се чува на максимум 200метра, т.е. през 2-3 къщи. Дори и да купите нова къща там, поне година ще има преди да се нанесете, а дотогава ще е свършил шума

# 89
  • Мнения: 140
Теодора - теб да не би строежа на много къщи да те отказа? Simple Smile

да, именно, иначе ми харесваше. Видях че се планират много нови къщи

# 90
  • Мнения: 1 088
Интересна логика, аз пък ако купувам и искам да е ново (сега построено) 100 пъти бих предпочел да е сред друго ново строителство. Алтернативата е да си в "стар квартал", където няма да има околни строежи, но там можеш да купиш или старо жилище (в смисъл "втора ръка", може да не е много старо), или ако е наистина ново ще е в "кръпка" измежду други стари сгради. Ако може целия квартал да е нов, винаги е по-добре. А пък когато е от един инвеститор, е идеалния вариант, защото не се точат строежи с десетилетия.

# 91
  • Мнения: 140
Тоест  да разбирам,че за вас е ок да платите 400 000лв и да слушате по цял ден флексове, резачки, вместо птичите песни и тишината,за които сте отишли там? Това вече е Интересна логика!
Аз това си го слушам и в София, няма нужда да плащам толкова пари .

# 92
  • София
  • Мнения: 4 192
Обяснихме ти вече че е строеж до Строеж. Докато завършите и вътре къщата си, вече няма да има грубо строителство до вас. Хората си живеят вече 15 години там, познавам няколко семейства. Нямат оплаквания от шшума. Единствените оплаквания са от вятъра

# 93
  • Мнения: 1 088
Тоест  да разбирам,че за вас е ок да платите 400 000лв и да слушате по цял ден флексове, резачки, вместо птичите песни и тишината,за които сте отишли там?
Ако платя 400к ще ме интересува как ще изглежда имотът след 5, след 15 и след 50год, а не след една. Също така, ако давам тия пари, по всяка вероятност не ми е хипер спешно да се местя там и ще предпочета да е няколко години по-късно, но да е като хората, а не обратно. Пак казвам, в Делта Хил поне всичко е с обозрим хоризонт, тъй като се планира и прави от едно място, за разлика от квартали, които по 20 год. са строителна площадка, тъй като непрекъснато току по някой се присеща да почва нов строеж.

# 94
  • Мнения: 19 253
Аз ако трябва да преценявам бих искала квартал с удобства като училище, ДГ, лекар, хранителни магазини и т.н. Не дали съседите ми са в нови или стари къщи, това не би ме интересувало. А впечатленията ми от новите квартали са , че никъде не е помислено за това, праскат строеж до строеж, оправят малко тротоар, боднат едно дръвче отпред пред фасадата и айде чао, следващият строеж. Ама че тия хора ще искат да си водят децата на училище, да си пазаруват, да общуват, да се лекуват - всичко в съседните квартали или центъра. То така стават и задръстванията в града.

# 95
  • София
  • Мнения: 4 192
Делта Хил е село с къщи, не е квартал на София, че изобщо да го приравняваме с такива удобства. Който живее там знае че няма да има училище и аптека на пешеходно разстояние.

# 96
  • Мнения: 140
Здравейте!
Изказвам се като живеещ в квартала от 2 години и с съм сравнително наясно с цени и положение.

Вие като живеещи от 2 години би трябвало да сте най-запознати.
Колко къщи има в момента построени и заселени- 100-150?
Според сайта им те планират комплекса да е от 300 къщи плюс разсрастване с апаратменти и др. сгради, Това е минимум още 6-7 дори 10 години непрестанни строежи.
Иначе всичко ми харесва в комплекса, но не мога да си представя да живея на строителна площада в следващите 10 години, Колкото и да ограничават шума няма как да не се чува. стоиш затворен в къщата докато спрат в 18.00ч.
Незнам, нека кажат живущите там?

# 97
  • Мнения: 1 088
Точно, тук не говорим за плюсове и минуси на Делта хил спрямо квартал на София или спрямо центъра. Ясно е, че не е едно и също, и ясно е, че всеки си има приоритети и субективно мнение.
Аз казвам просто, че ако, подчертавам ако Делта Хил е правилният избор за някой, не би трябвало да е голям проблем, че още известно време ще има вървящи строежи наоколо. Защото това го има и при другите квартали, при това понякога продължава доста повече отколкото в Делта хил.

# 98
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Добре, но сега има много нови строящи се къщи , нали? Този шум не е ли дразнещ? Извинявайте, но 300 бона и да слушам строежи по цял ден....
Мен това ме отказа,
Скрит текст:
https://www.youtube.com/watch?v=1KbSjcxRz2M ето за някои, които не са ходили едно старо филмче, има си огради, децата могат да ходят на детска градина в Кладница има и училище. В самия комплекс имаше детска градина, но желаещите бяха малко.
Комплекса посещавам като гост, всеки да живее там където му е хубаво. Мен ми харесва мястото, Хората са готини.

Параклиса и около него е невероятно красиво място

Ито в това клипче е наблегнато на него https://www.youtube.com/watch?v=AyBaAURml70
Вие там ли живеете? Може ли да споделите как е?
Иначе много ми харесва концепцията, но идеята в следващите няколко години да слушам строежа на десетки къщи ме отказва.


Написала съм, че го посещавам като гост.

# 99
  • Мнения: 20
С темпа на строителство в ДХ, до 2 години няма да се усеща, че около вас се строи. Давам за пример при нас - подписахме договор миналия август, около нас имаше само една къща на улицата. В момента са завършени всички къщи по нашия ред на улицата, от другата страна, както и нагоре още 3-4  реда къщи. За година и нещо строежите се водят вече доста далече - да, има техника, която минава, майстори, но това е нормално защото навсякъде вървят довършителни работи. Но това ще продължи до някое време следващата година, когато всички тези къщи ще са обитаеми, а строителството ще се е пренесло нагоре и въобще няма да се разбира за него, защото правят новите улици и всичката техника ще минава от друго място. Пък и още 2 години да има строежи, няма да ги усетим защото уикенда рядко се работи, а през седмицата все пак сме на работа. За сметка на това, дори и в момента там е слънчево през деня, за сметка на мрачна и мръсна София.

Иначе не знам за какви 400 000 лева говорите, но цените скочиха бая там. Големите къщи май са около 480 000 май, ако не и повече и вече са без "екстрите", както преди година.

# 100
  • Мнения: 10
Отоплението и цената на къща в ДХ зависи от изолацията , която сте сложили , дали сте сложили такива и на покрива. Ако сте предприели тези стъпки около 250 лв месечно за къща 170 кв.м

# 101
  • Мнения: 10
Относно шумът на строежите да ви кажа не се усеща поради няколко причини -  в едно каре се строят по няколко къщи, което отнема около 6 месеца. През деня вие сте на работа и не чувате шума, когато се приберете можете да оглушеете от тишина . ДХ остана в сърцето ми още като го видях преди 13г . Дъщеря ми беше бебе. Влюбих се в това място!!! Усетих го като никое друго. Ходих в Драгалевци , Лозен , Панчарево, Бистрица ... и все като се прибирах от оглед все ДХ ми беше пред очите. Не се решавахме защото искахме тя също да участва в избора ни.Дъщеря ми порасна, с мъжът ми я заведохме  в ДХ както и на всички останали места за които обмисляхме покупка на къща . Нейното усещане беше същото като моето и това на мъжът ми.... Тя ни помогна много за да направим тази крачка за която мечтаехме от години... Когато сме там желанието ни да отидем в София е нулево. Правим го по принуда и задължение, винаги бързаме да се приберем. Там човек живее простичко, безгрижно и много щастливо. Не твърдя че ДХ няма недостатъци, има, като всяко място, просто човек трябва да е наясно че живеенето извън града има много малко минуси и много много плюсове. За мен минус е ставането по-рано сутрин през седмицата, но то се компенсира с други удобства.

# 102
  • Мнения: 3
Здравейте!
Изказвам се като живеещ в квартала от 2 години и с съм сравнително наясно с цени и положение. Държа да отбележа, че работим дистанционно, но веднъж два пъти в седмицата ни се налага да слизаме до София.
Към момента къщите се продават на цена от 1200 евро на квадрат  с тенденция цената да се вдигне на 1300 скоро. Строителят иска 10% капаро и останалата сума след акт 16, което е голямо удобство при ползване на ипотечен кредит.  Къщата се построява за около 6 месеца. Има няколко опции на одобрени проекти, да кажем, че са 10 варианта къщи, но всеки от тях подлежи на корекция, а възможно да се работи и с личен проект. Размерите са 170, 186 и 203 кв. по последен спомен. Чува се, че ще правят и няколко по 140 кв. По- малките къщи вървят с по- малки места. Т.е. може да си построите 140 кв. на 900 кв. двор, но цената няма да е точно 1200 евро/кв. Ако искате 200 кв. къща с 500 кв. двор няма да имате оскъпяване Simple Smile Плаща се само такса ОХРАНА 150 лв. Няма такса за поддръжка на комплекса! Двора всеки поддържа както намери за добре. Едни сами, други с градинар, ако искате може и да си направите само зеленчукова градина-мястото е Ваше! Стигаме до другия, лично за мен, плюс: Няма общи части и разправия със съседи по този повод. В цената на къщата не влиза гараж, няма и мазе. Тухлите са wienerberger 25 см за външните стени, 12.5 см за вътрешните, ако не пожелаете друго. Покривната система е Брамак с допълнението за противосвличане  от сняг. Нямам точна представа как е казва. Дограмите бяха Саламандър, когато ние строяхме, за сега нямам представа. Покрива е гредоред след плочата за тавана на ет.2. Къщите са с изолация 5 см. и мазилки мрежи-общо 8см, което за мен е малко. Ние доплатихме за 10 см. изолация, 10 см фибран в основата на къщата и 10 см. фибран на тавана. Отопляваме се с термопомпа, имаме и солари, бойлер 300 л., без да пестим и обичаме да ние 24-25 градуса сме платили най-много 400 лв. в студените месеци, като основно сметката е била под тази сума. Къщата ни е от 170 кв.
Водата: Делта Хил, Кладница, кв. Църква на Перник и не знам кой още се захранват от някакъв витошки водопровод и нямат общо с язовир Студена, откъдето се захранва останалата част на Перник. През лятото, когато се полива навсякъде, имам предвид в селото и в квартала, налягането пада и е добре да се предвиди разширителен съд или сондиране в двора още по време на строеж на къщата. Сметките за вода: 40 лв. лятото, 20 лв. зимата за двор 500 кв.
Ток: Изпитваме прекъсвания на тока, основно са за по няколко минути, а най-дългото беше веднъж за 4-5 часа в тежка снежна буря, при скъсан електропровод. Все пак сме на село.
Делта Хил не е затворен комплекс, а квартал на село Кладница. Има бариери, но никой няма право да спира преминаващите, защото улиците са дарени на общината, а не са часни. Все пак охраната наистина следи, има камери и мен лично са идвали да ме питат какво правя там докато строяхме и не ни познаваха. Във всяка къща се оставят кабели за датчици за СОТ вързан към охраната.Всеки поема сам разходите за монтаж на охранителната система в зависимост какво иска- обемни, на врати и прозорци и т.н.
Интернет: Има няколко опции за интернет: Бисквитки, сателитните чинии на операторите и Вип нет. Ние избрахме Вип нет. Такъв интернет в София не сме имали- адски бърз и стабилен. Телевизията е Ай Пи Ти Ви, т.е. купувате си устройство от тях и гледате 1000 канала безплатно. Трябва ви само интернет, като таксата е 35лв. Това е което плащате на месец, за да имате интернет и телевизия. Имат голям недостатък обаче, искат много пари за прекарване. Инсталационната им такса е нещо от сорта на 400 лв, а после, за да ви построят мрежа, разпръскватели, рутери и т.н. сумата стига 2-3 хиляди лева общо. Нямам идея може ли да се избегне предвид това, че цената на устройствата, които предлагат е такава навсякъде.
Времето: В планината сме, на 1000м. надморска височина. Климата е планински. Духа често, но въздухът винаги е чист. Много често тук грее слънце и когато тръгнем към София се гмуркаме в някаква страшна гняс. Но навремето Бай Тошо е щял да строи балнео хотел на това място именно заради въздушните течения.
Пътуване: Имаме съседи, които пътуват всеки ден и ние, които пътуваме по-рядко. Някой от тях казват, че стигат сутрин до бизнес парка за 40 мин. В крайна сметка всичко зависи от трафика в София,а не толкова от този до нея. Пътят ви се удължава с 20 мин. Не смятам, че мястото е за хора, които не обичат да пътуват и предпочитат да живеят на оживен булевард, но да слизат в метрото, след като излязат от блока. Въпрос на вкус, приоритети и предпочитания все пак. Дали предпочитате детето ви да спи половин час повече или да диша по- чист въздух. За нас беше важно да сме на чисто, тихо и спокойно място, а тишината и спокойствието, които къща на такова място дава са вълшебни. Честно казано тук почти не усетихме карантината, защото най- малкото излизахме в дворовете спокойно, а и в горите не ни е спрял някой да се разхождаме.
Строителство: Ние бяхме от почти първите заселени в новия квартал и около нас нямаше нищо. Т.е. изтърпяхме построяването на поне 20 къщи около нас. Е да, все още не са измислили начин да ги строят безшумно, но след 17 часа, целия шум изчезваше. Все пак в блока, в който живеех стените бяха най- меки събота и неделя сутрин и по всяко друго неработно време, в което човек е решил да си почине и то години наред.
Надявам се това да е сравнително изчерпателно инфо, ако се сетя нещо ще дописвам.
Накратно къща тук би ви излязла по-евтино от апартамент същата квадратура в Манастирски ливади, а ще имате и двор. Абе, доволни сме от много от избора си! Simple Smile Успех с търсенето на имоти!
Хубав и изчерпателен коментар. Единствено ще уточня, че има някои места в София, където е тихо, спокойно, въздуха е чист, а се стига съвсем бързо до центъра. Разбира се цените са малко по-височки, но при имотите е така.
И кои са тези места в София....че ми стана интересно.

# 103
  • София
  • Мнения: 10 825
София Вилидж, например

# 104
  • Мнения: 148
Изглежда много приятно, но не мисля, че всеки се радва на ветрилник. По-скоро бих взела парцел с хубава гледка и спокойна селска улица. По моите сметки Делта Хил в момента е скъпо, сравнено с цена земя(има парцели в района за 20-30к евро) и самия строеж абсурд над 400 Евро себестойност каквито искате материали, дограми вземете. Наскоро бяхме в Правец и много ме впечатли езерото и възможността за разходи, самият Правец има всичко необходимо, ако човек реши да не пътува до София. Ето като идея:
https://ues.bg/bg/offers/13883-koketna-kashta-v-riu-pravec-golf- … zort-za-prodadzba

Дворът е малък, но околностите са наистина прекрасни километри за колоездене и ходене пеша. Плюс са фитнес, басейни и спа. Като минус туристите в близкия хотел, лятото е гъч.

Всв още оглеждам, но по-скоро бих строила

# 105
  • Мнения: 2 998
Изглежда много приятно, но не мисля, че всеки се радва на ветрилник.
София Вилидж е малък затворен комплекс, ако мога така да го нарека, с 30-тина къщи. Заобиколен е почти изцяло от гора и няма как да е ветрилник. Не знам защо на google maps към него са добавили и целият "Детски град".
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=42.616852&lon=23.38568 … 2345/Sofia-Villag

https://goo.gl/maps/CSW2LS4NzxiGd8ri9
https://goo.gl/maps/d51qVR2CewyTufoQ7
https://goo.gl/maps/ymbJ2yr8im2ckuEa9
https://goo.gl/maps/vWMaDyjtZarFGsQD8
https://goo.gl/maps/45ZnfcPLcN4MF2LGA

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 22:44 от bubbata

# 106
  • Мнения: 20
В София Вилидж като гледам цени по някакви оферти из нета....750 000 Евро....далеч не е "малко по-скъпичко", а 3 пъти по-скъпо. Отделно, като се заговори за чист въздух, като видях къде се намира София Вилидж (близо до разширяващото се в момента околовръстно на София), не мисля че това е най-чистото място. В бъдеще може би ще стане и по-зле като се увеличи още повече трафикът. Иначе къщите изглеждат хубави. Навремето бяхме ходили да гледаме къщи в Оазис Резидънс в съседство и там цените бяха по над 400к Евро.

По въпроса за строителството самостоятелно, имаме един приятел, който се реши на тази стъпка и около година и половина след покупката на парцела още не беше почнал да строи. За сметка на това беше хвърлил луди пари за ЧЕЗ, които не му даваха нужните съгласувания, макар че дори и под масата им плаща. На друг - Софийска вода му искат 100 бона за 100 метра водопроводно отклонение....Така че това със самостоятелното строене си е голямо приключение и накрая не се знае дали ще се върже сметката. Отделно от това, има голяма разлика от това да си закупите парцел в някое село, където ще се заобиколени в повечето случаи от съседи, гледащи кокошки и прасета, и това да си закупите къща в затворен комплекс (идеята на тези комплекси е малко по-различна).

От гледна точка на място за разходки, Делта Хил също предлага доста опции - туристически пътеки из Витоша, които при хубаво време са пълни, пътеки към язовир Студена...

Не мога да се съглася, че цените в ДХ са високи - като гледам из обяви в нета, в момента в София на такива цени можеш да си купиш апартамент от над 100 кв.м. на по-хубаво място. В Манастирски ливади има обяви по 1500 евро на квадрат, което е безумно при положение, че то там няма нормална инфраструктура. Но всеки си знае сам за себе си де Simple Smile

# 107
  • Сф
  • Мнения: 10 567
Toва Делта Хил..приятели на мм живеят там.Скоро ходи да им поправя нещо.В нищото е.За всичко с колата се ходи.Познатите му са с големи деца , които са си в града- Сф. А старите Simple Smile работят дистанционно иначе е неприятно, според мен.Чух за младо семейство  с две деца, които продали там, защото просто децата растат изолирано, няма с кой да играят , занимания да не говорим.Това си е за пенсионери, най- мекото което мога да кажа..отделно.. солидни финанси си трябват  за поддръжка. Мда и тока спрял докато бил там.Хич не ми се разпитва повече.
Как седи въпроса с лекар, аптека, не знам.Никак вероятно.Но скоро познат има проблем с линейка в Рударци, вилната зона, нещо джи пи еса се объркал, та слиза пеша, абе вика- Да не ви се налага..видяхме се в чудо.
То чист въздух има и по други места, значително по облагородени и към СО, с транспорт и тнт,Пример , та пример.Аз съм на север и веднага казвам Доброславци например. Други познати пък си взеха в Локорско къща.
То не е само Бояна и Драгалевци и Панчарево.
И още нещо, проектите не винаги се спазват.Може да е предвидена детска градина, примерно, но после да се почне блок:) при сестра ми се получи така в нов комплекс и то преди години, когато нямаше чак такива ламтежи за строежи. Хич не вярвам аз с това застрояване да се спрат. Защо да има градинка примерно, като може да се тупне блок.

# 108
  • Мнения: 20


От магистрала Струма, гледка към София. Това кафявото във въздуха не е чист въздух и се стеле из цялото софийско поле, вкл. като гледам към Мрамор, Доброславци и т.н.....Това е всеки път като влизаме в София.

# 109
  • Мнения: 19 253
Това че в София въздухът е мръсен по какъв начин санира проблемите на Делта Хил и неволите на живеещите там? То няма начин някой да напише нещо негативно за комплекса и да не дотича Иван Иванов да го напада с контрааргументи. Дайте възможност на всеки да изкаже мнението си, например защо токът спира непрекъснато, няма пешеходен достъп до магазини, лекар, аптека, ДГ, училище. Предполагам, че не само той живее в Делта Хил и му е супер, има и хора, които са недоволни от нещо.

# 110
  • Сф
  • Мнения: 10 567
Иван Иванов, всички идват към София като мегаполис за работа, култура, образование и  тнт. Какво ви грее чистия въздух, като в нормалното ежедневие на едно семейство с деца, че и без,  80% от времето се прекарва в града, в така омразното ви софийско поле, което е доста широко географско понятие между другото.
За чист въздух,  хората си имат вили. Има и околни села и то хич не лоши  с много по-добра инфраструктура от споменатия комплекс. Или искате да ме убедите , че чист въздух има само по южния склон на Витоша?
Щом ви харесва Делта Хил - ок, на мен ми се доближава до Кибуц и не , не ме кефи такъв живот в 21 век.Лек ден!

# 111
  • Мнения: 20
Иван Иванов, всички идват към София като мегаполис за работа, култура, образование и  тнт. Какво ви грее чистия въздух, като в нормалното ежедневие на едно семейство с деца, че и без,  80% от времето се прекарва в града, в така омразното ви софийско поле, което е доста широко географско понятие между другото.
За чист въздух,  хората си имат вили. Има и околни села и то хич не лоши  с много по-добра инфраструктура от споменатия комплекс. Или искате да ме убедите , че чист въздух има само по южния склон на Витоша?
Щом ви харесва Делта Хил - ок, на мен ми се доближава до Кибуц и не , не ме кефи такъв живот в 21 век.Лек ден!

Аз далеч не бих искал да ви убеждавам в каквото и да е било. Имате си свои виждания, желания и мечти.  Въпросът е, че от Вашия пост излиза, че не сте била в ДХ - тогава ми е интересно как правите сравнения? Simple Smile Не ми отговаряйте - въпросът ми е риторичен. Тя и госпожата преди Вас по същия начин действа - не е ходила, но всичко знае и нищо не й харесва Simple Smile) Както и да е, хубава вечер Ви желая!

# 112
  • Мнения: 19 253
Госпожата е ходила и не й е харесало. Не е нужно да ходя у Вас на гости, за да добия впечатления. Айде малко по-сериозно ако обичате и да не пишете от мое име какво зная и какво не.

# 113
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Не е задължително на всички да харесва.

Тук някои и глупости се писаха, ама мисля, че достатъчно е пълен вече комплекса и по-добре да се спре да се харесва. Според мен това няма да стане

# 114
  • Sofia
  • Мнения: 397
Много благодаря за отзивите за комплекса. Мястото е просто магинчно!  Плюсовете се виждат. Бих искала още малко да споделите за минусите и неудобствата. Как стои въпросът с електричеството. Разбрах, че често спира. При онлайн работа, за хора с непрекъснати колове, това ще е проблем. Как стоят нещата с налягането на водата в по-високите места, особено лятото? Транспортът-  за воденето на малки ученици ясно, но по-големите тинейджъри, възможно ли е да се придвижват сами? Разбрах, че има  автобуси и  маршрутки, но от Кладица.
С 20 минути  с кола се удължава пътя в най- добрия случай, а в най-лошия?
Таксата е 150 лв за охрана, а улично осветление, поддръжка на общи части, почистване на улици и т. н. ?
Благодаря на всички, които се включват. За съжаление не познаваме лично живущи там, а ни харесва мястото.

# 115
  • София
  • Мнения: 646
Иван Иванов, всички идват към София като мегаполис за работа, култура, образование и  тнт. Какво ви грее чистия въздух, като в нормалното ежедневие на едно семейство с деца, че и без,  80% от времето се прекарва в града, в така омразното ви софийско поле, което е доста широко географско понятие между другото.
За чист въздух,  хората си имат вили. Има и околни села и то хич не лоши  с много по-добра инфраструктура от споменатия комплекс. Или искате да ме убедите , че чист въздух има само по южния склон на Витоша?
Щом ви харесва Делта Хил - ок, на мен ми се доближава до Кибуц и не , не ме кефи такъв живот в 21 век.Лек ден!
Не смятам, че селата са по-красива гледка от Делта Хил Simple Smile Разликата между комплекса и обикновеното село веднага се вижда. Лично мнение. Щом за вас едно обикновено село е по-добрият избор, давайте, всеки си има приоритети и възгледи. Само не знам каква информация черпите от тема за Делта Хил.
Лично аз много харесвам Делта Хил, най-вече къщите с по-големи парцели, защото иначе са много долепени къща до къща. Не бих живяла там обаче. Както и не бих живяла в някое село до София, трафикът и пътуването все ще са налице, дали от юг, север или където и да е било. За вила е идеално, но разбира се е скъпо. И тук веднага да кажа, че ако искаш хубава и луксозна къща в някое село и си я направиш сам, ами няма да ти е без пари.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 13:04 от Strawberry Cream

# 116
  • Мнения: 20
Много благодаря за отзивите за комплекса. Мястото е просто магинчно!  Плюсовете се виждат. Бих искала още малко да споделите за минусите и неудобствата. Как стои въпросът с електричеството. Разбрах, че често спира. При онлайн работа, за хора с непрекъснати колове, това ще е проблем. Как стоят нещата с налягането на водата в по-високите места, особено лятото? Транспортът-  за воденето на малки ученици ясно, но по-големите тинейджъри, възможно ли е да се придвижват сами? Разбрах, че има  автобуси и  маршрутки, но от Кладица.
С 20 минути  с кола се удължава пътя в най- добрия случай, а в най-лошия?
Таксата е 150 лв за охрана, а улично осветление, поддръжка на общи части, почистване на улици и т. н. ?
Благодаря на всички, които се включват. За съжаление не познаваме лично живущи там, а ни харесва мястото.

Здравейте,

Токът спира рядко и в повечето случаи се дължи на проблеми извън комплекса - все пак това си е село (Кладница) и трябва да сте готови за спирания веднъж-два пъти в месеца. Пускат го в рамките на някой друг час. Имаме си Viber група и когато стане някакъв проблем, всеки известява и се подава веднага сигнал към ВиК, ЧЕЗ и другите.  Доста хора имат UPS-и или подобни устройства и съответно нямат този проблем. Ние не сме си сложили, но не ни притеснява. По-съществен е въпросът с водата, за която ако решите да купувате, трябва да помислите за хидрофор (на нас 1.5 тона хидрофор ни излезе към 5 хиляди), защото така си решавате проблема със спиране на вода. Лятото всеки тръгва да полива вечер и тогава налягането спада, но с хидрофора няма никакви проблеми.

Има маршрутки до Кладница, тръгват от Руски паметник и ако не се лъжа са на всеки час. Отделно има автобус Кладница-Перник, при който може да се слезе до Мърчаево и оттам с градски автобус на София да се стигне до София, но си е бавно. С кола в работен ден ДХ-Руски паметник ми е 30 мин. От април почва реконструкция на общинския път (не този през селата, а този към язовира), така че много скоро ще има два чисто нови пътя до ДХ. Е, единият вече пропадна и го затвориха за ремонт, макар да го бяха открили преди 2-3 месеца, но с качеството на строителството на пътища в България всеки е запознат.....

Таксата от 150 лева е за всичко. На нашата улица сложиха сега ново улично осветление, което си се поддържда от Общината, защото улиците в комплекса са общински, макар и изградени от инвеститора.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 192
В Рударци направиха два нови трафопоста тази година и проблемите с тока приключиха. От това страдаше и Делта Хил когато спираха централно тока за да оправят трафопостовете

# 118
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В Кладница хората са много дет се казва Хубави. Имат си читалище, ходят на народни танци, Много са услужливи, весели и все хубави неща. Организират празници, в момента са дисциплинирани и спазват органиченията във връзка с Ковид.

# 119
  • Мнения: X
Сметоизвозването има ли го в Делта хил?

# 120
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сметоизвозването има ли го в Делта хил?

Да, два пъти седмично.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 397
В голяма дилема сме. Пак да попитам относно учениците. Възможно ли е придвижването им самостоятелно, с автобус/маршрутка? Разгледах разписанието, на половин, един час са, а  сутрин  не ми се струват удобни. Изобщо има ли семейства с по-големи деца/ ученици в по-горните класове, живеещи постоянно там?
Много ще съм благодарна на всяко едно мнение по въпроса.

# 122
  • Мнения: 19 625
Да, има, пътуват на всеки час от 6 сутринта. Моето пътува от 8-ми клас САМО (о, ужас) до София със селския транспорт. Стига за 35-40 минути до училището си.

# 123
  • Мнения: 10 596
значи изчетох го на един дъх Simple Smile хареса ми . Само за прекарванетотна интернета не разбрах какви са тия цифри .
Ние имаме къща в Кладница и скоро ще прекарваме там Вип нет или как беше и се зачудих за цифрите които описахте
Има опции за Булсатком, А1 и Виваком - DTH (тоест сателитна телевизия)  плюс бърз интернет Wink Най-различни пакети, за  под 30 лв на месец. Вижте им сайтовете.
Разбрах, че има  автобуси и  маршрутки, но от Кладица.
Маршрутките са до Рударци и Кладница. А автобусът е един и той е до Толумска махала (между Мърчаево и Рударци), А59... идва от метростанция Мизия в "Овча купел", минава през Владая, Селимица и Мърчаево.
До Делта Хил не се качва обаче. Ако сте без кола... няма начин да живеете в Делта Хил. Имам роднини там, ходя често, но ... истината е, че това място не е за всеки джоб.
Що се отнася до магазините... има минимаркет, има пекарна Житко (хлебарница/сладкарница), наблизо няма от известните хранителни вериги. В центъра на Рударци също има магазин, хлебопекарна "Ехо" и малък пазар.

Някой питаше за детска градина, мисля, че най-близката е 41 ЦДГ в Мърчаево, но може и да бъркам.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 01:19 от diziler

# 124
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Детска градина и училище - най-близко в Кладница.

Магазини също там, много добре заредени

# 125
  • Мнения: 10 596
Мерси за инфото Wink А какво се случи с "най-голямото Фантастико в България", както пише на първата страница в тази тема?  Къде ще бъде изобщо? Едва ли са отворили още...

# 126
  • София
  • Мнения: 3 152
Най-голямото Фантастико се строи все още. Намира се на входа за кв.Изток на Перник. Малко преди Кауфланд . Това е най-близката точка на Перник, спрямо Драгичево. В квартала има магазини от всички големи вериги.

# 127
  • Мнения: 10 596
А след месец отварят и Mall Pernik. Оживява се този район. Сега разбрах защо автобус 59 ходи до езерцето при Толумска махала, но не и по-далеч... Там е границата на Софийска и Пернишка област и затова се води "градски автобус", иначе ако продължи до Рударци още 2 мин. ... вече става междуградски.
Ето една забавна статия за автобусен транспорт до Делта Хил

# 128
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А след месец отварят и Mall Pernik. Оживява се този район. Сега разбрах защо автобус 59 ходи до езерцето при Толумска махала, но не и по-далеч... Там е границата на Софийска и Пернишка област и затова се води "градски автобус", иначе ако продължи до Рударци още 2 мин. ... вече става междуградски.
Ето една забавна статия за автобусен транспорт до Делта Хил

Тази забавна статия е от 2015, малко неверни неща са писали. Иначе в момента заради проблем на пътя има промени в маршрутката. Не зная дали са го оправили

# 129
  • Мнения: 56
Не ми се спори. Този уикенд опитахме да караме колела - не ни се получи заради колите. Вечеряхме навън и така ни надуха, че всички сме схванати и с главоболие. И със съседите почти бяхме на една маса, защото къщите са близо, да. Все пак казах, че става дума за “лични впечатления”. Но за едно съм съгласна - трябва да се отиде (повече от веднъж), за да се прецени. Очевидно мненията във форумите си противоречат.

Далеч не се опитвам да натрапвам и налагам мнения, но не мисля, че е сериозно да се правят изводи от хора, които са отишли за обяд или вечеря няколко пъти там. Вашите приятели доволни ли са от живота или съжаляват вече? И ако ми кажете, че не сте видели как хората се разхождат спокойно по улиците, особено вечер....това къде ще го видите в София, примерно?

Ако ви се кара колело, отидете към язовир Студена, към Витоша....къде сте тръгнали из комплекса Simple Smile)

Радвам се, че ви харесва мястото, на което живеете. В крайна сметка това е най-важното.

# 130
  • Мнения: 10 596
Брей, ама това Фантастико наистина било огромно. Е... честито да ви е. И аптеки има в него, и зоомагазин, и кафене... Най-голямото в София е на бул. ГМ Димитров, но това е още по-голямо Wink Сега остава да отворят и Мол Перник, че нещо се бавят Grinning

# 131
  • Мнения: 1 088
Интересно, явно Фантастико лека полека почват да излизат извън София. Чух че и в Ботевград щели да правят скоро. А най-голямото в София не е ли това в Драгалевци, на кръговото на околовръстното?

Като цяло гледам, че с времето все по-големи им стават магазините. Тъй като практично са си номерирали филиалите с поредни номера в реда на откриването им, може на техния сайт да се видят и по-старите. При първите буквално надписа е по-голям от магазина. Ето как изглежда Ф3 - https://www.fantastico.bg/shops/f3  И Ф1 до Ф5 също са от този калибър, по-скоро квартална бакалия...

# 132
  • Мнения: 10 596
Е, вътре в града няма площ. Големите са в покрайнините, където е имало огромна ливада, хаха. Виждам, че Ф имат магазини в Банкя, Перник и Елин Пелин. А в самия Делта Хил има хранителен магазин (ама и цените не са от най-народните).

# 133
  • Мнения: 1 088
И в Кюстендил имат - Ф29.

# 134
  • Мнения: 10 596
А някой ходил ли е в "Хлебарят Житко" в Делта Хил? Има много хубави неща вътре...
Преди месец видях на Витошка в София същото заведение със същото име. Не ми казвайте, че това е верига...

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 11:34 от diziler

# 135
  • Мнения: 20
А някой ходил ли е в "Хлебарят Житко" в Делта Хил? Има много хубави неща вътре...
Преди месец видях на Витошка в София същото заведение със същото име. Не ми казвайте, че това е верига...

Да, и предлатат хляб на фермерския пазар в сряда на Министерство на земеделието! Иначе за хубав хляб в района се ходи на пекарната в Рударци. Само там в 18.00 вечерта може да намериш топъл хляб, ако е останал де!!

# 136
  • Мнения: 10 596
Да, хлебопекарна "Ехо" в рударци.
Не съм по хлябовете. Ама някакви сладки си бях взимал от Житко, много ми харесаха.

Това са двата магазина, в Делта Хил и на Витошка


Ето галерия с нещата, които предлагат.

Последна редакция: пн, 18 окт 2021, 22:37 от diziler

# 137
  • Мнения: 126
Ако искате зелени площи, пространство, гледка към Витоша и близост до града....има един куп затворени комплекси в Манастирски ливади, които вършат работа. ( сега се сещам за Флора Парк, но тепърва ще строят...)

Можете да си обединявате 2 двустайни или двустаен и тристаен, ако толкова много искате голяма площ.

Това са инвестиции поне за 10-15 години, човек трябва да ги прави разумно.

Аз лично на село няма да се пренеса какъвто е случая с Делта Хил и да търпя негативи като спиране на ток, вода, липса на адекватен обществен транспорт и т.н....това са къщи, подходящи само за събота и неделя.

# 138
  • Мнения: X
делиа зил и градски транспорт ? там не ходят хора които се возят на маршрутка или автобус по принцип.
И ток и вода в делта хил не се спира, защото няма общо с Кладнишкия ток

# 139
  • Мнения: 10 596
Понеже част от семейството ми живее в Делта Хил, мога да кажа, че скоро им беше спрял токът.. една вечер. Но не мислете, че в Бояна и Драгалевци не спира.
А колкото до транспорта, нужен е само на "обслужващия персонал", тоест на тези, които отиват да почистват домовете, градинари и от сорта, но не и на тези, които живеят в Делта Хил, защото предполага се... са с доста по-висок стандарт и не си слизат от колите. Истината е тъжна, но е такава.
Скрит текст:
Припомнете си и споровете между "Спаси София" и общинските съветници от ГЕРБ и ВМРО дали след Бизнес Парка метрото да продължава надясно, към Ринг мол, като ще обслужва и частен квартал (май беше Резиденшъл парк) или наляво към Горубляне. Тезата на "Спаси София" е: Kой от живеещите в квартали от затворен тип (тоест с доста  по-висок жизнен стандарт) изобщо ще ползва метро? Карат си колите и не се "унижават" да се качват на градския транспорт.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 15:39 от diziler

# 140
  • Мнения: 126
Идеята за обществения транспорт е за децата.

Едно дете може да иска да се види с приятели или да има някакви ангажименти в града след училище...курсове, уроци и т.н.

Не може да ходиш след него за всяко нещо и  да го караш с кола.

# 141
  • Мнения: 10 596
Безспорно е така, аз също ползвам всеки ден градския транспорт и не ме е срам да кажа, че ходя с метрото на работа. Но аз съм по-"урбанизиран", дето се казва, обичам градската среда. И понякога водим семейни спорове... като се опитат да ме убедят да се преместя в "къща извън София". Не, мерси Wink

Засега не знам да има транспорт до Делта Хил, знам за маршрутките, които ходят до Рударци и Кладница и за автобус 59, който ходи от метростанция Мизия до езерцето в Толумска махала (между Мърчаево и Рударци), пътувал съм и с този бус, и с маршрутките от София. Отделно има и идващи от Перник автобуси и маршрутки. Но чак до Делта хил не знам да се качват.

Последна редакция: чт, 04 ное 2021, 23:47 от diziler

# 142
  • Мнения: X
е хора центъра на кладница с градския транспорт е на 10 минути пеш от делта хил в крайна сметка Simple Smile Айде стига глупости , ако е за това , има си транспорт и си се пътува , там в кладница все пак живеят работещи хора не някакви селяни само.Ама в крайна сметка никой никого не кара да си купува имоти там. В делта хил специално предимно са хора с коли , шофьори и тем подобни неща и си имат уредени неща за децата.

# 143
  • Мнения: 10 596
Ама то и от деца до деца има разлика. Като са ти малки децата, водиш ги с колата и са ти нонстоп пред очите. Ама като станат пубертети... да речем между 13 и 18 г. и искат да мръднат нанякъде, да идат до басейна в Рударци лятото, или до езерото в Мърчаево,  или до Мол Перник примерно (измислям си, знам, че са нелепи примери).. няма как да отидат, защото до 18 г. няма как да шофират.  Един пубер на 16-18 г. няма как да го държиш заключен нонстоп в двора на къщата и с опция да иде до Житко и обратно.

# 144
  • Сф
  • Мнения: 10 567
И аз имам познати там. Те си пътуват с колите, но децата 18+ останаха в апартамента в Лозенец в Сф.Не си представям с деца да живееш там . И знам хора, ай ти та , но с малко дете, които пробваха и продадоха .. А аз като отраснала в центъра, изобщо не си го представям. Но и парите , които моите познати имат , не мога да си представя 😂. Те просто във всеки един момент могат да се преместят където си поискат, включително в чужбина. Така че, за тези хора приключението Делта Хил вероятно е оправдано. Между другото и дворчетата не са нещо особено, голямо ,дип че са последна къща до планината. Струпано, еднакво и гадно ми се вижда на мен. И в нищото , но за всеки влак си има пътници.

# 145
  • Мнения: 10 596
А някой нощувал ли е в този хотел Вила Магус край Кладница? Големи суперлативи в Букинг.ком, но отвън изглежда абсолютен соц ... за цената, която предлагат. Мислех за уикенд да направя резервация, ама ми прилича по-скоро на почивната станция на БНТ в Пампорово, която отвътре е....  тотален соц (хотел "Самоков" в Боровец репи да яде)

Последна редакция: пт, 05 ное 2021, 21:09 от diziler

# 146
  • София
  • Мнения: 3 152
Не съм влизала, но съвсем скоро привърши обновяването на този хотел.  Може би преди  година. Често ходя на разходка в района, затова ми се губи точно кога приключи, но всичко е тотално обновено.

# 147
  • Мнения: 10 596
 А ходили ли сте до вила Селимица? Недалеч от Вила Магус? Е там вече наистина времето е спряло Grinning

# 148
  • София
  • Мнения: 3 152
Там по всяко време има поне 5 вида супи. Няма значение делник или празник. Да, стара хижа е, но готвят чудесно.

# 149
  • Мнения: 19 253
Е сега вече ме заинтригувахте с тая вила Селимица.

# 150
  • Мнения: 19 625
Не е вила, хижа е и е част от туристически маршрут. По пътя има и симпатичен заслон.

# 151
  • Мнения: 19 253
Екстра значи! Благодаря за инфото, набелязвам си маршрута!

# 152
  • София
  • Мнения: 3 152
Босилка, ходила ли си скоро? Сега като се замислих, последният път не работеше. Ама то с тези несигурни времена, не бях изненадана.

# 153
  • Мнения: 19 625
До хижата не стигам, че аз ходя през ден в планината и ми идва множко. Но срещам доста хора, запътени натам. Стигам до заслона. Но мисля, че си действа.

# 154
# 155
  • София
  • Мнения: 405
Привет. От няколко години искаме да се измъкнем от центъра на София в някоя къща до София/Пловдив, но нещо не можем да открием нашето място. Или ще са в някакви ниви, или инфраструктурата в селото ще е по-зле от бомбандираните села в Украйна и т.н.

Та в тоя ред на мисли, някой с малки деца може ли да сподели как е животът в Делта Хил? Като цяло много ни допада идеята им. Не искаме затворен комплекс от тия ония казарми, които в момента строят до Лозен, но искаме нещо с някаква прилична инфраструктура. Та до колкото четох в Делта Хил има добър баланс. Имаш собствен двор, плащаш за охрана, но е типичният затворен комплекс, в който ме задължават да садя точно 1 вид храст в градината си(ако съществува такава) и нищо друго...

# 156
  • Мнения: 10 596
типичният затворен комплекс, в който ме задължават да садя точно 1 вид храст в градината си(ако съществува такава) и нищо друго...
глупости

# 157
  • София
  • Мнения: 405
типичният затворен комплекс, в който ме задължават да садя точно 1 вид храст в градината си(ако съществува такава) и нищо друго...
глупости

Мерси. Много полезно мнение!

# 158
# 159
  • Мнения: 19 253
Е щом ще трябва и личен автомобил да се ползва, заплатата е доста неатрактивна според мен.

# 160
  • Мнения: 10 596
Да, предполагам, че изискването е, защото няма градски транспорт до Делта Хил. На богаташите им трябва обслужващ персонал, но няма автобуси дотам.
Е, за тази работа не се изисква някакъв ценз, може и с основно, и със средно образование да е жената. А ако живее в близките села, или в Перник... не е чак толкова неудобно да ходи с колата.

Въпросното лично съобщение важи не за тук, а за фейсбук обявата, на ФБ страницата.

# 161
  • Мнения: 23
Здравейте, може ли някой да даде скорошно мнение за Делта Хил?

# 162
  • Мнения: 10 596
В какъв смисъл “скорошно”? Мнение за какво? Няма разлика в транспорта. Къщите да си същите, хранителните  магазини също.

# 163
  • Мнения: 23
Наскоро разбрах, че доста 'сериозни, високи, хора в държава' живеят там, преди не знаехме, защото не сме се интересували от комплекса.

Хора от типа на Слави Трифонов, Любена Петрова - бившата на Пепи еврото, и разни други хора  живеят или имат къщи там, няма нужда да се изреждат всички.

Дали е опасен живота там и има ли от какво да се притесняваме?

# 164
  • Мнения: 5 769
Слави Трифонов много отдавна не живее там. Simple Smile

# 165
  • Мнения: 23
И все пак може би други хора живеят там

# 166
  • Мнения: 5 769
Със сигурност много други хора живеят там.

# 167
  • Мнения: 10 596
Разбира се, че не е опасно. Точно там можете да си оставите и колата на улицата, без да я заключвате, никой няма да посегне, съседите се познават и си помагат. Все пак, не забравяйте, че това е затворен комплекс и при влизане, охраната ви вижда и ви пуска, ако ви познава. Ако сте външни... просто ще ви зададе някое друго въпросче. Затова им се плаща, така че.. е нормално.

Иначе да, и Орлин Алексиев (основният спонсор на ИТН и на предишни проекти на Слави отпреди години) живее там, и Иво Сиромахов...

# 168
  • Мнения: 23
Имате ли представа какво е качеството на строителството в Делта хил за новите къщи, тъй като гледахме и други къщи около София и в Делта хил ми се стори най зле.

# 169
  • Мнения: 10 596
Част от семейството ми живее там. Къщата им е строена 2011-2012 г и издържа̀ на силните земетресения от Перник, дори няма напукване. Докато помните колко къщи бяха напукани в Дивотино, Мещица и други села в Пернишко.  Помня, защото аз съм голямо шубе като стане въпрос за земетресения и кооперацията, в която живеех в западна София имаше много напуквания, включително и в апартамента ми. Та питах изрично в Делта Хил кавко става с къщата, дето са по-близо до епицентъра, няма проблем. Мисля, че всички къщи там са строени по един калъп. Да не кажа, че са еднакви. Дори някой, ако е гледал "Къщата на инфлуенсърите", снимано е в същата къща като нашата, едно към едно

Общи условия

Активация на акаунт