Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Делта Хил, Кладница

• 8 498
  • 63
  •   1
Отговори
Здравейте хора, дали някой от вас живее в комплекса "Делта Хил" или е запознат с живота там? Simple Smile Чувала съм добри отзиви, но исках повече мнение, а и по-актуални. Знам, че е близо до София, въздухът е чист, като цяло ми се струва добре. Ако знаете някой минус на комплекса или нещо подобно, моля пишете.. Благодаря!

# 1
Ако работиш в София, основният минус е, че поне три часа на ден ще губиш в пътуване. Сутрин и привечер мажду Владая и околовръстното е чудо.

# 2
Здравейте хора, дали някой от вас живее в комплекса "Делта Хил" или е запознат с живота там? Simple Smile Чувала съм добри отзиви, но исках повече мнение, а и по-актуални. Знам, че е близо до София, въздухът е чист, като цяло ми се струва добре. Ако знаете някой минус на комплекса или нещо подобно, моля пишете.. Благодаря!

Последните няколко месеца направихме сериозно търсене на място за къща или на готова къща. Условията в Делта Хил се оказаха най-добри и в момента ни строят къщата там. Комплексът изгражда най-новият си квартал и е яко строителство - има поръчани над 20 къщи. Комплексът си има собствена канализация, изгражда се инфраструктурата преди да започне строителството на къщите, има пречиствателна станция. Ще се прави в детска градина, а скоро отваря и пекарната им. А мястото е уникално - поне 7-8 градуса надолу като температура в сравнение със София, много чист и спокойно. Тъй като в комлекса живеят хора с позиции, очаква се скоро да се реновират изцяло двата пътя до там - единият през Рударци и Кладница, другият - водещ само към Делта Хил. Близо до кръговото на Драгичево, на магистралата, ще строят в най-скоро време най-голямото Фантастико в България, така че ще има и добри магазини много близо. Комплексът си има жива охрана, общо взето ако непозната кола влезе вътре веднага един джип тръгва след нея за да се увери, че всичко е наред. Всяка къща е свързана с охраната допълнително.

Колкото до пътуването - по магистрала Люлин (или Европа вече я наричаха) до Люлин се стига за около 20 мин.

Надявам се, че сме направили правилният избор. Времето ще покаже. Надявам се, че съм бил полезен!

# 3
Ние сме влизали със случайна кола(нямаме общо с комплекса, освен че навигацията така каза), вдигнаха си ни бариерата като пичове. Нямаше черен джиБ.

За Фантастико звучи интересно, ако де окаже вярно. Не е лошо мястото определено, единствено би ме притеснявал трафикът до София.

# 4
Ние сме влизали със случайна кола(нямаме общо с комплекса, освен че навигацията така каза), вдигнаха си ни бариерата като пичове. Нямаше черен джиБ.

За Фантастико звучи интересно, ако де окаже вярно. Не е лошо мястото определено, единствено би ме притеснявал трафикът до София.

То влизането не е проблем - на единия вход дори бариерата стои вдигната, но ако си непозната кола след тебе винаги тръгва охрана, за да види какво ще правиш. Уж се разхождат, ама гледат. Навремето е имало някакви обири там и са доста внимателни сега. Всеки път като влизаме е така Simple Smile За Фантастико ми го каза човек от там, а послед поразрових из нета и имаше и информация за това - някъде на входа на Перник, близо до голямото кръгово на магистралата ще е. Дано го направят. Въпросът с трафика ще го видим как стои живот и здраве следващата година, но по-скоро ще минавам по магистралата.

# 5
А като условия за самия строеж може ли малко повече информация: цени, схема на плащане , изпълнение, срок на завършване , месечна такса поддръжка?

# 6
а с училищата и детските градини как стоят нещата ? В София ли ще трябва да е

# 7

Последните няколко месеца направихме сериозно търсене на място за къща или на готова къща. Условията в Делта Хил се оказаха най-добри и в момента ни строят къщата там. Комплексът изгражда най-новият си квартал и е яко строителство - има поръчани над 20 къщи. Комплексът си има собствена канализация, изгражда се инфраструктурата преди да започне строителството на къщите, има пречиствателна станция. Ще се прави в детска градина, а скоро отваря и пекарната им. А мястото е уникално - поне 7-8 градуса надолу като температура в сравнение със София, много чист и спокойно. Тъй като в комлекса живеят хора с позиции, очаква се скоро да се реновират изцяло двата пътя до там - единият през Рударци и Кладница, другият - водещ само към Делта Хил. Близо до кръговото на Драгичево, на магистралата, ще строят в най-скоро време най-голямото Фантастико в България, така че ще има и добри магазини много близо. Комплексът си има жива охрана, общо взето ако непозната кола влезе вътре веднага един джип тръгва след нея за да се увери, че всичко е наред. Всяка къща е свързана с охраната допълнително.

Колкото до пътуването - по магистрала Люлин (или Европа вече я наричаха) до Люлин се стига за около 20 мин.

Надявам се, че сме направили правилният избор. Времето ще покаже. Надявам се, че съм бил полезен!

Само да ти кажа, че на Драгичево няма кръгово,а е след него и Фантастико няма да го строят на магистралата както казваш, а го строят в Перник кв. Изток, впосредством до него има  Кауфланд дори и Била,, но са в самия град, по твоито думи човек които не е от там трудно би те разбрал... Локацията е хубава и те първа ще има много ‘екстри’ за живущите там.

# 8
Някоя от тези екстри включва ли и спиране на водата, че разбрах че Перник има вода само по четири часа на ден, а околните села и през ден. Как стои въпросът точно в Делта Хил някой знае ли?

# 9
В делта Хил има постоянно вода, а в Перник от 5 до 10 и от 17 до 22.

# 10
В делта Хил има постоянно вода, а в Перник от 5 до 10 и от 17 до 22.
https://www.vesti.bg/bulgaria/vodniiat-rezhim-v-pernik-stava-surov-6103139
"Водният режим в Перник става още по-суров. Перничани ще имат вода веднъж на ден във времето от 16 до 22 ч., а в някои населени места в областта вода ще има през ден, предаде агенция БГНЕС."

# 11
къде избяга водата . Не е като да нямаше цяло лято бури и дъждове .
И миналата и тази година

# 12
Делта Хил е най-прекрасното място за живеене. Добра локация, чист въздух, двор, гледка, птици, спокойствие И
Нямаш съседи от които да си зависим дали ще си платят входните такси ремонта на покрива и т.н

# 13
Делта Хил не е единственото място с подобни екстри, има много такива, а на всичко отгоре и връзката му със София не е от най-лесните и удобните.

# 14
тоест магистралата според вас не е удобна 🤔

# 15
  • София
тоест магистралата според вас не е удобна 🤔
Каква магистрала? Пътят е през Владая и по Цар Борис 3 и малко не е магистрално

# 16
Отворете си гугл мапс и вижте дали случайно няма път и през магистралата пернишката Wink

# 17
Магистралата си е ОК, но задръстванията на входовете и изходите на магистралата сутрин и привечер, когато цял Перник тръгва или се прибира от работа, са отврат.

# 18
Да, освен това докато стигнеш и като излезеш от магистралата имаш часове по тесен и лош път, докато стигнеш до София. Щото Суходол или Княжево не са точно в центъра на София.

# 19
Часове по тесен лош път ? Магистралата свършва в София .

# 20
Ами, там където магистралата свършва в София, пътят не е в цветущо състояние. Ежедневните задръствания точно в тези участъци говорят достатъчно. На който му е кеф, да си ги причинява.

# 21
  • София
Отворете си гугл мапс и вижте дали случайно няма път и през магистралата пернишката Wink
ооо, аз дори случайно знам, че Земята е кръгла и накъдето и да тръгна накрая все ще стигна до търсената точка😉

# 22
пл принцип на който това му е проблем живее в София и ползва метро .

# 23
О, да, метрото много улеснява живота. Да висиш в задръстване и да губиш по два-три часа на ден в път е лукс - все пак, времето е пари.

# 24
Аз лично не съм от Делта Хил . Но имам вила в Кладница и чесно да ви кажа е близко и приятно . Но който избира да живее далеч от София и Работи в София и трябва всеки ден да пътува трябва да живее в града или в кварталите на София , Като Банкя итн

# 25
Ооо, вилата е друга работа. И аз само чакам петък следобяд да отпрашим с мръсна газ към селското шато. Но пътуването всеки ден би било убийствено,

# 26
А има и някакъв транспорт до София и какви са таксите за поддръжка?

# 27
  • София
А има и някакъв транспорт до София и какви са таксите за поддръжка?
автобус 59

# 28
  • София
Живеем в Рударци вече над 3 години, така, че ще ви дадем инфо от 1ра ръка, а не според форумните легенди. Имаме 2 деца - едно в 112 ДГ в Бояна  и едно в предучилишна в 5то в Бъкстон. Сутрин излизаме в 7:15, минава се без никакви задръствания през Мърчаево и Владая (ако минеш през главния път ще почакаш +5-10мин), после има реверсивно движение през Княжево и няма НИКАКВО задръстване! Оставяме по-малкото в 7:45 в градината, а голямото в 7:55-7:57 в училище. Връщането от 5то училище през Пушкин, околовръзстното и Цар Борис е под 30мин, защото целият път са две ленти. Да, пътува се, ама това никога не ни е пречело.
Ходим в Делта Хил на площадките, личи се че е качествено и хората, които познаваме оттам си личи че са от горната прослойка на обществото (За разлика от живущите у нашето село), което си е предимство отвсякъде. Ако сега решавахме, може би щяхме да изберем Делта Хил, пред Рударци.
Като недостатък - духа повече вятър там Wink

# 29
Гледам темата се е раздвижила в последно време. Живот и здраве, до два месеца къщата ни в Делта Хил ще е готова (по-рано от предвиденото в договора), но покрай строежа общо взето гледаме през две седмици да ходим до там и вече имаме доста впечатления от комплекса и от целия район.

Тъй като някой каза, че такива комплекси има и на много други места и че много други комплекси предлагат същите условия и екстри, нека ви споделя моите виждания по този въпрос. Отговорът е "не, няма други комплекси като Делта Хил". Преди да се насочим към него, обиколихме почти всички комплекси с къщи от другата страна на планината - Бояна, Драгалевци, новия квартал към Панчарево....Всички тези комплекси "дишат" въздуха на София, т.е. през повечето време се диша мръсотия. Последната зима, който е бил в София, знае какво беше през повечето дни положението - мъгла, смог.....Погледнете airsofia.net и ще разберете за какво иде реч. Второ, в комплексите от другата страна на планината (тази към София) искат луди пари - на повечето места цените са по 400-500 хиляди Евро, да не говорим че се предлагат редови къщи (без двор) или с двор от 50-100 квадрата. За тези пари в Делта Хил ще си вземе човек 2 къщи с големи дворове.....В крайна сметка, идеята на това да си купиш къща е да имаш хубав двор. Иначе няма да има разлика с това да живееш в апартамент. В момента гледам обяви за апартаменти в Студ. град - 1350 Евро на квадрат. Лятото в Делта Хил цените бяха 1100 Евро на квадрат с вкл. двор. Сега дори и да са се вдигнали, едва ли са стигнали абсурда, който се вижда в София.

За новия комплекс от къщи, който ще го правят на Владая, чух покъртителни неща - като например, че нямат водоизточник към момента, както и че в едно УПИ ще бъдат 18-20 къщи, т.е. ще имаш идеални части от имот, а не собствен такъв. И общи двор ще се ползва с договор за разпределение на ползването......

За придвижването до София, който е ходил там, знае че от комплекса долу до Драгичево има 2 пътя - един през Рударци и Кладница и другия директно до Драгичево. Този пред Рударци и Кладница в момента е в ремонт и през тази година ще бъде изцяло рехабилитиран (има осигурени средства). След това се очаква рехабилитация и на другия път. Така че ще има доста добри пътни връзки към София. Тъй като по стечение на обстоятелствата последния един месец живеем в Банкя, всяка сутрин пътуваме за работа до София - задръствания на входовете откъм магистралата няма. До Люлин се стига за 5 мин, като имате предвид светофарите, а след това с метрото до центъра са 10-12 мин. Общо взето от Делта Хил сме смятали, че ще бъде към 30-35 мин цялото пътуване.

Иначе в Делта Хил инвеститорът за последните месеци направи или почна да прави следните неща - освен че за всяка новострояща се къща се правят всички връзки (ток, водопровод), прекарват се улици, вече има фризьорски салон, сега ще отваря пекарна (макар че в Рударци има невероятна пекарна също), сега се започва изграждането на детски център и фитнес зала.

Това, което няма да видите в София вече, както и на много други места, и което малко ме връща в детските години, са множеството деца, които може да видите да си играят по улиците в Делта Хил. Сега през зимата, когато имаше сняг, улиците са пълни със спускащи се с шейни деца (същото може да се види и по склоновете наоколо). Лятото децата си карат необезпокоявано колела, имаше едни дори продаваха лимонада.

А иначе за гледката към планината - мисля, че няма какво да се каже....Приятели в комплекса ни разказваха за екопътеките из планината, възможностите за разходки. Ние ходихме към язовир Студена веднъж, беше пълно с хора, дошли да се разхождат из природата. Просто мястото си е вълшебно.

# 30
Здравейте, а дали може да ми кажете каква ще е Ви е месечната такса за подръжка, предполагам че това става известно с подписване на договора, и другото което ме интересува при положение че сега се строи къщата Ви, можехте ли да избирате големина на двора, по скоро имали къщи с по голям двор около 800 кв, а не по 300-400 кв.м. и колко оскъпява това. Благодаря предварително за отговора.

# 31
Няма такова нещо като такса поддръжка. Подписва се договор за охрана - 150 лв. на месец на къща (няма значение колко е голяма, колко квадрата е дворът). Може да си изберете парцелът, на който се строи къщата. Ние, естествено, си харесахме един от големите - към 900 кв.м. Съседният е към 950 и там строят вече, но не знам дали е продадена къщата. Иначе в съседното каре има парцели по 500 кв.м. Цената на къщата зависи само от квадратурата й, няма значение колко е голям дворът, т.е. ако си изберете къща от 197 кв.м. цената ще е същата и при двор 500 кв., и при двор 900 кв.м.

# 32
Това много ме изненада за големината на двора, че не е обвързано с цената на имота, нали в крайна сметка този двор си е ваш, но тази информация ми харесва. Още утре ще се свържа с комплекса да разбера как се случват нещата. Благодаря ви за информацията. Лека вечер.

# 33
Ами то и ние бяхме учудени от този факт, но това е положението. За разлика от много други места, тук парцелите са отделени и ви се прехвърля цял парцел, а не идеални части от някакъв общ. Поне такива бяха нещата през август, когато ние подписахме договора. Говорете с хората и ги питайте какви са условията сега.

# 34
А бихте ли споделили малко повече за параметрите на къщата като квадратура и цена? За цената, ако не ви е удобно, може и на лични
Много благодаря

# 35

За придвижването до София, който е ходил там, знае че от комплекса долу до Драгичево има 2 пътя - един през Рударци и Кладница и другия директно до Драгичево. Този пред Рударци и Кладница в момента е в ремонт и през тази година ще бъде изцяло рехабилитиран (има осигурени средства). След това се очаква рехабилитация и на другия път. Така че ще има доста добри пътни връзки към София. Тъй като по стечение на обстоятелствата последния един месец живеем в Банкя, всяка сутрин пътуваме за работа до София - задръствания на входовете откъм магистралата няма. До Люлин се стига за 5 мин, като имате предвид светофарите, а след това с метрото до центъра са 10-12 мин. Общо взето от Делта Хил сме смятали, че ще бъде към 30-35 мин цялото пътуване.

Не вярвам това да го мислите наистина.

# 36
А бихте ли споделили малко повече за параметрите на къщата като квадратура и цена? За цената, ако не ви е удобно, може и на лични
Много благодаря

Ами при нас положението е следното: 200 кв.м. къща и 910 кв.м. двор за 220 000 Евро. Сега обаче гледах в имоти.нет, че май са повишили цените на 1200 Евро на кв.м. Ако някой е разпитвал наскоро, може да каже дали е така.

Не вярвам това да го мислите наистина.

Вчера от Министерство на земеделието до кръговото на Банкя беше 15 минути, след това са още 20 мин до Делта Хил. А и дори да са 45-50, пак няма да ни е проблем, защото последните 2 години не се живее в тази мръсотия в София.

# 37
  • София
5-то СОУ - Рударци 30-35 минути без нарушения на левия завой на околовръстното в 17:00 часа. Сутрин като има реверсивно (в работни дни) Рударци 07:10 тръгваме - 112 ДГ в Бояна сме около 07:42-07-45. Сега 1 месец ваканция на чист въздух - безценно  Simple Smile

# 38
И ние в София сме така - безценно.

# 39
Здравейте,
относно дворното пространство, има ли една фирма която се занимава с озеленяване, поливане, поддръжка и т. н? Самият двор в какво състояние се предава

# 40
Дворът се предава в изравнено положение, като вече си зависи от всеки какво ще си прави в двора и какво ще си сади. От комплекса не поддържат дворовете, а само общи зелени части, включително едно много красиво пространство с фонтан, параклис и пейки.

# 41
  • София
Здравейте,
Който е запознат може ли да сподели къде се строят новите къщи и дали се строят с гараж(и)?

# 42
Към новите къщи няма гаражи, но след това всеки сам си ги прави и от най-различни конструкции! Иначе ако искате гараж към къщата, ще ви го направят без проблем, както и ще ви направят каквато искате къща и с каквото искате разпределение.

# 43
  • София
Ясно, благодаря. Значи все пак мога да си поискам и да ми направят Simple Smile  Мерси! Хубаво ли е строителството там, предполагам само хора, които вече живеят могат да кажат. Но това също е от голямо значение, особено при строеж на къща

# 44
Ако има някой живущ вече там, може ли да сподели колко излиза тока зимата, като се има предвид да кажем 200кв къща с термопомпа? Като махнем таксата за охраната, горе-долу колко излиза ток, вода и такива ми ти разходи?

# 45
Е, колко да излиза ток в къща. Има тема за това. Аз съм писала – ние сме в къща на 2 етажа с ток (адакс конвектори почти навсякъде). Зависи колко е студена зимата – на месец между 400 и 800 лв.

# 46
Е, колко да излиза ток в къща. Има тема за това. Аз съм писала – ние сме в къща на 2 етажа с ток (адакс конвектори почти навсякъде). Зависи колко е студена зимата – на месец между 400 и 800 лв.
Ами аз никога не съм живяла в къща и нямам представа, относно писаното преди това... Явно съм го изпуснала 😁
Мерси все пак

# 47
Като цяло, разходите по режийните и поддръжката дори на малка къща са значително по-високи от тези за голям апартамент.

# 48
Извинявам се, че ще го кажа, но да попиташ колко ще е токът на къщата през зимата е все едно да питаш в магазин на Мерцедес колко ще харчи колата Simple Smile  В къщата инвестираш немалко пари, така че  се предполага, че трябва да имаш и такива за поддръжка и други неща. От приятели в комплекса съм чувал, че сметките не са големи, точно заради начина, по който е решено отоплението - термопомпа и подово отопление. Все пак зависи на каква степен си включваш отоплението и колко студена е зимата. Сравнението с Адакс не е удачно - отоплявали сме апартамент с този тип радиатори и сметките бяха безумно високи, да не говорим че като изключиш и веднага се усеща студ. Тази зима едва ли ще разберем колко са сметките, защото ще правим довършителните работи и може да не влезем до тогава, но сметката за ток не е нещо, което ни е мотивирало да вземем къща в Делта Хил, нито пък би ни отказало от такова намерение.

# 49
Извинявам се, че ще го кажа, но да попиташ колко ще е токът на къщата през зимата е все едно да питаш в магазин на Мерцедес колко ще харчи колата Simple Smile  В къщата инвестираш немалко пари, така че  се предполага, че трябва да имаш и такива за поддръжка и други неща. От приятели в комплекса съм чувал, че сметките не са големи, точно заради начина, по който е решено отоплението - термопомпа и подово отопление. Все пак зависи на каква степен си включваш отоплението и колко студена е зимата. Сравнението с Адакс не е удачно - отоплявали сме апартамент с този тип радиатори и сметките бяха безумно високи, да не говорим че като изключиш и веднага се усеща студ. Тази зима едва ли ще разберем колко са сметките, защото ще правим довършителните работи и може да не влезем до тогава, но сметката за ток не е нещо, което ни е мотивирало да вземем къща в Делта Хил, нито пък би ни отказало от такова намерение.

Леле, човек да не попита елементарно нещо... Никога не съм жиеяла в къща, нито познавам такива, които ползват този начин на отопление. Това, пе се предполага, че ги имаш тези пари за поддръжка и т. Н. си е така, никой не го е  спорил, но дори и да отидеш в магазин на Мерцедес - дори и там може да видиш ориентировъчно колко ще е разхода на колата, защото самия производител си е направил труда да даде такава информация  😉
А интересът ми към сметките за ток през зимата е продиктуван именно от разликата в сумите, които са ми казвали. Разликата от 400 до 2800 ми идва с много въпросителни... Уж при еднакви характеристики... Тъй чеее тенк ю

# 50
Отговорът на въпросът ти зависи много от спецификите на къщата. Какви материали са използвани при строежа? Има ли изолация и каква? Каква е квадратурата? Преходни стаи има ли? Колко на брой са коридорите? Всичко това оказва голямо влияние върху кокретната сметка. От там идват и вариациите, за които пишеш.

# 51
От хора в комплекса знам, че ако държиш постоянно 25 градуса зимата, сметките са 300 лева!

# 52
Наши приятели купиха къща там и често ходим. За плюсовете живущите там вече са писали, аз ще споделя минуси от лично впечатление. Защото при обмисляне на такава голяма инвестиция е важно да се знаят.

Пътуване - само през магистралата. Иначе един час в задръстването на Владая.

Е, няма такъв ветрилник. Ако отидете да се поразходите на място, ще забележите, че барбекютата или летните градини във всеки двор са яко опасани с найлони, което само по себе си е красноречиво. Както казва приятелското ни семейство “понякога не духа”.
Зимата се чисти само главния път, а същият този вятър навява в алеите високи преспи сняг. Нашите приятели за тази зима обмислят със съседите да си купят снегорин. Защо тогава плащат такса поддръжка?

Колкото пъти сме ходили, никой не ни е спирал, следвал - не знам какво му е “затвореното” на комплекса.
В момента там е огромна строителна площадка навсякъде, с всички придружаващи я шумове, строителни машини, материали, нестопанисвани и изсипани на улицата, пълно е с недостроени парцели и бездомни кучета.

На мястото на обещаната детска градина/училище също се строят къщи..

Освен това идиличната мечта детето да кара колело безопасно по алеите си остава само мечта, тъй като липсата на гаражи кара собствениците да паркират директно на пътя и алеите буквално са задръстени.

Идете разгледайте на място, никой няма да ви спре или използвайте приложението Google Earth, там се виждат доста от нещата. 

Направете си един сърч в нета и ще видите колко собственици вече си продават къщите, защото плановете са били едни, реализацията друга.

В общи линии бих обобщила с тривиалното “хубава работа, ама българска”. За съжаление.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 15:01 от Мак

# 53
"Пътуване - само през магистралата. Иначе един час в задръстването на Владая."

Работни дни, през Владая до центъра е 30 минути. Работя до Министерство на земеделието в самия център и на 30-тата минута съм пред офиса!

"Е, няма такъв ветрилник. Ако отидете да се поразходите на място, ще забележите, че барбекютата или летните градини във всеки двор са яко опасани с найлони, което само по себе си е красноречиво. Както казва приятелското ни семейство “понякога не духа”."

То това му е хубавото - прохладно и с 4-5 градуса надолу от София. Неслучайно през цялата година въздухът е чист, а не като в София през зимата да не мога да си видя ръката от смог посред бял ден.

"Зимата се чисти само главния път, а същият този вятър навява в алеите високи преспи сняг. Нашите приятели за тази зима обмислят със съседите да си купят снегорин. Защо тогава плащат такса поддръжка?"

Такса поддръжка в комплекса не се плаща! Нещо не сте разбрали - плащат се само 150 лева на месец за охрана и това е!  Вашите приятели, ако очакват някой да им чисти и парцела, значи..... Simple Smile))

"Колкото пъти сме ходили, никой не ни е спирал, следвал - не знам какво му е “затвореното” на комплекса.
В момента там е огромна строителна площадка навсякъде, с всички придружаващи я шумове, строителни машини, материали, нестопанисвани и изсипани на улицата, пълно е с недостроени парцели и бездомни кучета."

Охраната естествено, че ще ви пусне, но забелязали ли сте как където и да отидете, след 5 минути покрай вас минават джиповете на охранителите? Защото ние докато бяхме непознати в комплекса, също се чудихме как ни пускат така и след това виждаш как охраната те последва и гледа къде отиваш. Освен това има достатъчно камери в комплекса.

Строителна площадка е само новият квартал - нормално е да има шум и мръсотия, но с темповете, с които се строи - това ще отмине точно след 1-2 години, защото комлексът се разраства много бързо. В останалата част всичко е чисто и поддръжано. Може да споменете параклиса и зеления кът - дали и те са направени по български или с вкус?

"На мястото на обещаната детска градина/училище също се строят къщи.."

Когато човек си купува къща, в договора му никъде не пише "ще имаш и детска градина". Инвеститорът си преценява какво да прави със земята и какво да строи на нея. Доколкото знам в Делта Хил се раждат доста деца, т.е. не им пречи дали няма обещаната детска градина или училище.

"Освен това идиличната мечта детето да кара колело безопасно по алеите си остава само мечта, тъй като липсата на гаражи кара собствениците да паркират директно на пътя и алеите буквално са задръстени."

Пълна глупост - към всяка къща има гараж (ако е от старите) или паркоместа в парцела (ако са от новите къщи). Много хора си правят гаражи на тези паркоместа след време. Ако сте видели паркирали коли на улицата, това са единични случаи, ако някой го е мързяло да си вкара колата в гаража. Зимата главните улици в наклон се използват от децата за пързалки, а лятото е пълно с деца с колела. Дори сме виждали и малки "бизнесмени" да правят на улиците гаражни разпродажби и да продават лимонада.

"Идете разгледайте на място, никой няма да ви спре или използвайте приложението Google Earth, там се виждат доста от нещата. "

От Гугъл Ърт няма да се види нищо, защото последното заснемане е от доста време. Най-добре да се отиде и то с познат, който живее там. Ние така направихме и се убедихме в качеството на живота там.

"Направете си един сърч в нета и ще видите колко собственици вече си продават къщите, защото плановете са били едни, реализацията друга."

Имоти винаги ще се продават. Ще ви дам пример, че миналият август един човек закупи 8 къщи в комплекса. Нали ви е ясно, че не е за да живее във всичките, а защото го е направил с инвестиционна цел....Така че генерални изводи от това кой какво продава не може да се правят.

# 54
Истината е, че освен през лятото за останалите 8-9 месеца годишно 4-5 радуса по-малко и най-вече почти постоянен вятър си е сериозен минус и е доста неприятно.

# 55
Като цяло изглежда страхотно. Но не са ли прекалено близко къщите и тези постоянни строежи на нови къщи не пречат ли, не е ли шумно постоянно флескове, режене?
А по отношение на музиката, партита?Има ли?

Интересувам се от комплекса , ако някой живущ може да сподели , ще съм много благодарна?

# 56
Не ми се спори. Този уикенд опитахме да караме колела - не ни се получи заради колите. Вечеряхме навън и така ни надуха, че всички сме схванати и с главоболие. И със съседите почти бяхме на една маса, защото къщите са близо, да. Все пак казах, че става дума за “лични впечатления”. Но за едно съм съгласна - трябва да се отиде (повече от веднъж), за да се прецени. Очевидно мненията във форумите си противоречат.

# 57
  • София
Не, просто някои хора живеят/ще живеят там и предполагам не искат да се настроиват негативно , и щом са купили къща там си им харесва и се надяват да продължи да им харесва Simple Smile
Мястото е страхотно, и, да, има си и минуси, както всяко място за живеене. Идеално място няма (освен може би, ако не си милионер). Всеки си преценява плюсовете и минусите. Аз също закупих жилище на страхотно място в София, 3 години по-късно няма и спомен от това, което беше - строежи, шум, улици. Надявам се в Делта Хил все пак природата да си остане, и строенето на къщи да е до някъде. Защото каквото и да говорим, природата е уникално красива там и на мен лично ми е много по-приятно там отколкото в някое околко село (а да не говорим за мръсната и пренаселена София). Вятър, или мръсотия - всеки решава кое го устроива повече.
Факт е че поддръжка не се плаща в Делта Хил, фонтанът и околността с параклиса се поддържат добре (може би не от самия инвеститор?), но стадиона и детската площадка - не се (може би те са дело на инвеститора).

# 58
Не ми се спори. Този уикенд опитахме да караме колела - не ни се получи заради колите. Вечеряхме навън и така ни надуха, че всички сме схванати и с главоболие. И със съседите почти бяхме на една маса, защото къщите са близо, да. Все пак казах, че става дума за “лични впечатления”. Но за едно съм съгласна - трябва да се отиде (повече от веднъж), за да се прецени. Очевидно мненията във форумите си противоречат.
Далеч не се опитвам да натрапвам и налагам мнения, но не мисля, че е сериозно да се правят изводи от хора, които са отишли за обяд или вечеря няколко пъти там. Вашите приятели доволни ли са от живота или съжаляват вече? И ако ми кажете, че не сте видели как хората се разхождат спокойно по улиците, особено вечер....това къде ще го видите в София, примерно?

Ако ви се кара колело, отидете към язовир Студена, към Витоша....къде сте тръгнали из комплекса Simple Smile)
Не, просто някои хора живеят/ще живеят там и предполагам не искат да се настроиват негативно , и щом са купили къща там си им харесва и се надяват да продължи да им харесва Simple Smile
Мястото е страхотно, и, да, има си и минуси, както всяко място за живеене. Идеално място няма (освен може би, ако не си милионер). Всеки си преценява плюсовете и минусите. Аз също закупих жилище на страхотно място в София, 3 години по-късно няма и спомен от това, което беше - строежи, шум, улици. Надявам се в Делта Хил все пак природата да си остане, и строенето на къщи да е до някъде. Защото каквото и да говорим, природата е уникално красива там и на мен лично ми е много по-приятно там отколкото в някое околко село (а да не говорим за мръсната и пренаселена София). Вятър, или мръсотия - всеки решава кое го устроива повече.
Факт е че поддръжка не се плаща в Делта Хил, фонтанът и околността с параклиса се поддържат добре (може би не от самия инвеститор?), но стадиона и детската площадка - не се (може би те са дело на инвеститора).
Ще се строи още, сега даже се бяха похвалили, че са трасирали за следващия квартал. А и доколкото знам се опитват да купят някакви парцели от някаква баба, но тя не им се дава Simple Smile)

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 12:51 от AnMary

# 59

Далеч не се опитвам да натрапвам и налагам мнения, но не мисля, че е сериозно да се правят изводи от хора, които са отишли за обяд или вечеря няколко пъти там. Вашите приятели доволни ли са от живота или съжаляват вече? И ако ми кажете, че не сте видели как хората се разхождат спокойно по улиците, особено вечер....това къде ще го видите в София, примерно?

Ако ви се кара колело, отидете към язовир Студена, към Витоша....къде сте тръгнали из комплекса Simple Smile)

Радвам се, че ви харесва мястото, на което живеете. В крайна сметка това е най-важното.

# 60
През по-голямата част на годината в София особено в някои райони хич не е мръсотия. Така не се налага да се избира между вятър и чист въздух.

# 61
Аз пък не разбрах защо не може човек да се разхожда спокойно из улиците на София, че трябва в Делта Хил да отиде непременно? И скоро ми се наложи от моя квартал в работен ден да мина през Княжево-Владая на път за Банско, беше малък кошмар. Ако бях избрала магистралата, пък е голям кошмар докато стигна до нея по неремонтираното Околовръстно. Така че който е на работа сутрин в центъра на София или в по-отдалечените източни и южни квартали, два часа не му мърдат в едната посока ежедневно.

# 62
Който е на работа на фиксирано работно време(т.нар. "9 до 5"), независимо дали в центъра или не, едва ли би избрал Делта Хил. Дори да можеше да си го позволи.

# 63
Тези дестинации за местоживеене са подходящи за хора с неформирано работно време. Ние пътуваме межди 10,30 и 11,30 и проблеми с трафик нямаме. От Кладница до София сме за 40 минути до местоназначението си в София при спазване на правилата (защото има камери за скорост, все пак). Обратно, същото, но тръгваме преди час пик или по-късно. Тези места са чудесни за хора, които не са с установен работен график.

Общи условия

Активация на акаунт