На море - къде никога повече?

  • 17 024
  • 162
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Къде не бихте се върнали никога повече

Последна редакция: нд, 04 авг 2019, 23:33 от Не се сърди, човече

# 1
  • Сандански
  • Мнения: 1 695
На мен не ми допаднаха медузите на черноморието Simple Smile

# 2
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Бургас, но в един семеен апартамент, който изобщо не ми допадна. Иначе няма море, което да не ми е допаднало. Може би Равда не ми е от най-големите фаворити, защото има доста водорасли и е пренаселено на плажа, но пък по улиците има какво да се разгледа /сергиите/.

# 3
  • Мнения: 46 437
Китен.
Тясно, сградите са залепени една за друга.
Няма място за паркиране.
Малък плаж, всички са един в/у друг + водни колелета.
Като цяло няма места за нормална разходка.
Лоша храна и обслужване в ресторантите, с голям зор намерихме само едно прилично място в целия град.

Скрит текст:
Обожаваме бг морето. Нямаме забележки към другите места, на които ходим.

Последна редакция: нд, 04 авг 2019, 23:42 от Не се сърди, човече

# 4
  • София
  • Мнения: 18 635
И ако искаш да видиш цялс Сф,иди в Китен Grinning

Цялото бг черноморие,найн от 10г.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 109
Българското Черноморие съм го отписала от години.

# 6
  • Мнения: 5
Българското Черноморие съм го отписала от години.
        Днес се върнахме от нашето море-никога повече,хората са казали,,Хубава работа ама българска,,

# 7
  • Мнения: 892
Като знам колко го обичахме българското моренце като бях малка.За момента, в който потегляхме на там живеех цяла година Grinning
От десетина години много ме е гнус, особено след няколко ваканции на други европейски курорти, където ни е излизало на същата цена.
Нашата вода е мръсна, мътна и създава неприятни асоциации...
Други проблеми са настаняването, обслужването,паркирането, храната,поддръжката...
А грозотията от къщички пльоснати на всяка свободна скала, никаква симетрия, никакъв синхрон-само хотел да се нарича.
Никъде другаде няма наредени миризливи мръсни сини кенефи точно до хавлиите на хората, или както си лежиш на плажа- багери си работят цял ден.Просто идилия

# 8
  • Мнения: 444
Garden beach Градина.На такава гнусотия не бях попадала до сега. Каквото и да напиша ще е малко. Да започнем от настаняването- искат ти парите и то в брой още в началото на престоя, вероятно защото знаят в какво състояние е мястото. За едноспален апартамент плащаш 120лв на вечер и те посреща насрана тоалетна (с извинение). Накъсани хавлии с подозрителни петна по тях. За пръв път ми се случи да търся чаршаф без петно, с който да сменя ликьосаните по леглото и на ВСИЧКИ да има петна с най-разнообразни форми, цветове и размери,просто феерия- можеш да ли легнеш, да се завиеш и да чакаш да лепнеш някоя болест. Също за пръв път ми се случи минути след настаняването да тичам до магазина за препарати и ръкавици, за да мога срещу 120лв да си търкам сама тоалетната, в която ме е гнус да вляза, камо ли да седна- беше безкрайно удоволствие. Не че не им се оплаках, не че след зле представен актьорски етюд, който трябваше да ме убеди в това колко е изненадана управителката не я почистиха, просто не ми се вярваше да е качествено. Като цяло не съм префарцунен тип турист, искам просто да ми е чисто. Не ме потресоха ръждата, изцапаните и изпочупени аксесоари в тоалетната, изпочупената душ кабина с два пръста мухъл, липсата на комарници, разнищените хавлии на дупки, но тази тоалетна беше по-зле от някои , които съм срещала по бензиностанциите. За матрака на изключително неудобния разгъваем диван ще спомена само, че приличаше на картина на пикасо, но с дупки. Наложи се да го покриваме с олекотените завивки от стаята, за да има някаква изолация между човекът и милярдите бактерии по него, нищо че и завивките бяха целите в петна. Когато постелиш върху тях и ликьосания чаршаф си стават като комплект. Имат прекрасно място на разположение, което по необясними за мен причини са решили тотално да провалят с ниска хигиена.

# 9
  • Мнения: 41
За това ли става въпрос

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 12:06 от Не се сърди, човече

# 10
  • Мнения: 47 898
Аз бях недоволна от Сън палас в Слънчев бряг, а по принцип съм непретенциозна.

# 11
  • Мнения: 444
Скрит текст:
За това ли става въпрос
Това е някакъв тузарски апартамент в същия комплекс. Регулярните ги няма вече в booking - интересно защо. Сигурно, за да не четат хората коментарите и да не виждат летящите надолу оценки...Има го в Триваго, но снимките предполагам са от първата му година. В момента е ужасно занемарено, ръжда тече от парапетите на терасите, пада мазилка...

Последна редакция: пн, 05 авг 2019, 13:51 от Не се сърди, човече

# 12
  • Мнения: 5
Garden beach Градина.На такава гнусотия не бях попадала до сега. Каквото и да напиша ще е малко. Да започнем от настаняването- искат ти парите и то в брой още в началото на престоя, вероятно защото знаят в какво състояние е мястото. За едноспален апартамент плащаш 120лв на вечер и те посреща насрана тоалетна (с извинение). Накъсани хавлии с подозрителни петна по тях. За пръв път ми се случи да търся чаршаф без петно, с който да сменя ликьосаните по леглото и на ВСИЧКИ да има петна с най-разнообразни форми, цветове и размери,просто феерия- можеш да ли легнеш, да се завиеш и да чакаш да лепнеш някоя болест. Също за пръв път ми се случи минути след настаняването да тичам до магазина за препарати и ръкавици, за да мога срещу 120лв да си търкам сама тоалетната, в която ме е гнус да вляза, камо ли да седна- беше безкрайно удоволствие. Не че не им се оплаках, не че след зле представен актьорски етюд, който трябваше да ме убеди в това колко е изненадана управителката не я почистиха, просто не ми се вярваше да е качествено. Като цяло не съм префарцунен тип турист, искам просто да ми е чисто. Не ме потресоха ръждата, изцапаните и изпочупени аксесоари в тоалетната, изпочупената душ кабина с два пръста мухъл, липсата на комарници, разнищените хавлии на дупки, но тази тоалетна беше по-зле от някои , които съм срещала по бензиностанциите. За матрака на изключително неудобния разгъваем диван ще спомена само, че приличаше на картина на пикасо, но с дупки. Наложи се да го покриваме с олекотените завивки от стаята, за да има някаква изолация между човекът и милярдите бактерии по него, нищо че и завивките бяха целите в петна. Когато постелиш върху тях и ликьосания чаршаф си стават като комплект. Имат прекрасно място на разположение, което по необясними за мен причини са решили тотално да провалят с ниска хигиена.
За пореден път чета за такъв ужас,после защо имало отлив на туристи??? Представям си какво сте преживял и,но искрено се смяхме на разказа ви имам чувството, че ми е пред очите

# 13
  • София
  • Мнения: 12 374
Българското Черноморие съм го отписала от години.
И аз, от 11 години. Гърция и Хърватия са нашите места.
Последното ми бг море беше в Созопол. Е няма такъв ужас.

# 14
  • София
  • Мнения: 28 109
Мен от Албена още ме държи. Laughing

# 15
  • Мнения: 46 437
Преди 11 г. сградата, в която бяхме тази година, дори не е съществувала. Затова си мисля, че темата би била полезна с по-актуални данни...
Като човек, който ходи на нашето черноморие всяка година, мога да кажа, че няма нищо общо с това от преди 10 г. Не говоря само като условия, но и като обслужване, отношение, чистота и т.н.

# 16
  • Мнения: 7 214
Не бих се върнала на българското черноморие повече, никъде.
Бяхме заклети патриоти, привързани към нашето море и си казвахме: Защо да ходим в Гърция, като си имаме море?
Обачеееее винаги някой беше болен от нещо, а децата редовно, предимно чревни инфекции, обриви, диарии...
От 12 години не съм стъпвала там и скоро не възнамерявам да го направя.
Е как пък за 12 години в Гърция по два-три пъти в годината никой от семейството от нищо не се разболя?

# 17
  • Мнения: 28 874
Преди 5 г. детето хвана вирус от "чистата" вода на Китен. От тогава го отписах. Преди 3 г. за малко отседнахме в Равда, няма да повторя заради малкия и претъпкан плаж и презастрояването.
Тази година отскочихме за един уикенд до Поморие - същата работа. Уж плажът беше голям, а в 10 ч. няма къде кърпата да си сложиш, тълпи от руснаци, огромни строежи и блокове. Много ми е потискащо.
А като се сетя едно време колко обичах да ходя на нашето море.
Засега ходим в Гърция, но се замислям за следващото лято Хърватска или Турция. Още не ми е узряла идеята достатъчно.

# 18
  • Мнения: 46 437
Дъщеря ми караше ентеровируси до около 7-8 г. Един лятото, един зимата (в нашия си град, без да ходим по заведения или да промемяме нещо). След това край. Ходим си в същите градове на море, но явно беше период и го израсна, затова не ги задрасквам от списъка ни, ако другото ни устройва.
Иначе да, на повечето места е пълно. Уж тази година щяха да са празни плажовете...

# 19
  • BG
  • Мнения: 4 456
Давам глас за Свети Влас.

# 20
  • Мнения: 3 604
Хотел Ясен Слънчев бряг никога повече.
Всеки ден миришеше на пържено явно си готвеха,телевизор от 2та световна цвят само зелен имаше в картината.Супер неудобен разтегателен диван направо се изгърбих избушена тапицерия направо отврат.Бойлера не работеше и знаят за всички проблеми но ако мине мине.Имах допирна точка с ;мениджъра "на комлекса с отношение а ти кой си ,сами си правете извода.Да по цял ден играеше карти пред хотела евала за работата му.Не бихме си причинили никога повече това,по заведенията същата работа искат пари а насреща нищо боклучава храна,после българите сме били мрънкачи,стиснати ами като си ценим парите и не предлагат нищо такива ще сме.Не си ли променят отношението до 10г максимум ще стоят затворени цели хотели,то и тази година бая бяха тъмни.Не може да гледат само да те прекарат не може.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 135
Повече никакво Приморско.
Обстановката в курорта - изключителна цигания - сергии, лунапаркове, отвсякъде някой те дърпа да купуваш нещо.
Плаж - Северен - без тоалетна. Къде ходеха тия седем плажни бара да рециклират бирите, не ми се мисли.
Заведения - от посредствени до пълна трагедия. Намерихме едно свястно ресторантче и не мръднахме повече оттам от страх да не си изпилим пак нервите някъде.
Паркиране - ад. Пред хотелите, които имат паркинг, спира който си свари, никой не те пита гост ли си на хотела.

За да не е тотален хейт, два плюса - евтино е и водата е чиста.

# 22
  • Мнения: 2 883
Включвам се на половина.
Живея в Бургас и не мога да дам мнение за курортите, но тук свястно заведение, на което човек да седне и хем да му е приятно и уютно, хем да пробва вкусна и прясна храна просто НЯМА.
Около заведенията мирише на олио, ползвано не веднъж, порциите са малки, цените високи.
Снощи седнахме на едно ново заведение и в менюто имаше риба х с гарнитура.
Ето я - много вкусна и богата според сервитьора, който май беше собственик или управител.
Скрит текст:
Чудя се моите изисквания ли са високи или качеството ниско?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 374
Ниско качество. Една от причините да спрем да ходим тук беше именно качеството на храната. Години наред, без значение къде съм сядала и в кой курорт, ситуацията ставаше по-зле докато накрая ми писна от кофти, безвкусна храна и калпаво отношение по ресторантите. Сори, но отивам на море за 1-2 седмици, през които искам да си почина - това включва вкусна, прясно приготвена храна и обслужване с усмивка. Тук го няма, но за щастие, из гръцките острови го има, че и отгоре.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 12:46 от Не се сърди, човече

# 24
  • Мнения: 7 214
Скрит текст:
Включвам се на половина.
Живея в Бургас и не мога да дам мнение за курортите, но тук свястно заведение, на което човек да седне и хем да му е приятно и уютно, хем да пробва вкусна и прясна храна просто НЯМА.
Около заведенията мирише на олио, ползвано не веднъж, порциите са малки, цените високи.
Снощи седнахме на едно ново заведение и в менюто имаше риба х с гарнитура.
Ето я - много вкусна и богата според сервитьора, който май беше собственик или управител.
Скрит текст:
Чудя се моите изисквания ли са високи или качеството ниско?
Ужас. Две парченца домати, 10 картофчета и един лист зелена салата.
Нямам думи за оформлението на чинията.

# 25
  • Мнения: 7 848
Балчик ще заобикалям вече. Имам сантимент към това градче, но това лято се излекувах. Слагам настрани безумните цени, но и персоналът в по-баровските ресторанти е надут като пуяк, забравя поръчките и гледа отвисоко. По алеята те дърпат разни хора да им влизаш в ресторантите, говорят ти на румънски, а като им покажеш, че си българин - кучета те яли, все едно си прошляк.  Квартирата беше мега мизерна, но там аз съм си виновна, да съм гледала.
За сметка на това намерихме едно непретензциозно капанче на централния плаж, където ядохме и пихме доволно, а персоналът беше чевръст, любезен и си заслужиха щедър бакшиш, както и похвала тук. На входа на централния плаж, веднага вдясно.

А, по същата причина за разликата в отношението към румънци и българи няма да посетя отново мидената ферма "Дълбока". Страшна снобария, направо бях шашната, а не е като да не съм ходила там и преди.
Обаче в съседното село Българево, ако ходите към Калиакра, посетете кръчмето "Морско конче". Не централния ресторант "При гагауза", а именно Морското конче - поръчайте си миди. След центъра на селото се намира, първия завой наляво в посока Камен бряг.

# 26
  • София
  • Мнения: 326

Тази година ходих в Слънчев бряг. Е, няма такъв отврат. Едно на ръка - сергиите, строежите и чалгата.
Второ - наглите руснаци. Бях там три дена и трите дена ми стъпваха буквално върху кърпата, за да си опънат техните (а място имаше), или направо си слагаха техните върху моята. Ако им кажеш “Извинете”, не те отразяват, ако им кажеш “Извинити” вече се стряскат.

Другото е хотелът - 5 звезди, ол инклузив “ Планета”. Потресаващо!!!!

Сервираха ни кисел бекон. Всичко беше толкова разредено, че се чудиш какво изобщо пиеш - мляко, кола, бира, кафе, сокове... вода с нещо!!! Всичко беше имитиращи продукти. Персоналът не говореше български! И който не знае руски - хак! Не можахме да обясним на камериерката кое искаме да изчисти и кое не. Не можем да обясним на сервитьорите, че не работи кафе машината. Поне английски да знаеха, но не!
И като видиш основният контингент почиващи - отново руснаци, как си опипват кроасаните и хляба с ръце и ги връщат обратно, а децата облизват лъжиците за сладолед и ги връщат...

В баните бяха махнали тапите на ваните, явно за 5 звезди трябва вана, но не и да се ползва.

И накрая излизаш на разходка - сергии, файтони, смърди на конски ф****и, не можеш да се разбереш на собствения си език в този курорт, претъпкано, дори не можеш да се разминеш по улиците, заради строежите улицата просто свършва в нищото и трябва да търсиш как да заобиколиш. Никога, ама никога повече не бих си причинила това!


А иначе си обичам нашето море. Всяка година гледам да отида поне веднъж и на него. Обикновено почивам в Бургас - последните години го направиха много добър град, има си всичко, а плажът е супер. Взимаме си един апартамент в Лазур и всичко е песен.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 135
Скрит текст:

Тази година ходих в Слънчев бряг. Е, няма такъв отврат. Едно на ръка - сергиите, строежите и чалгата.
Второ - наглите руснаци. Бях там три дена и трите дена ми стъпваха буквално върху кърпата, за да си опънат техните (а място имаше), или направо си слагаха техните върху моята. Ако им кажеш “Извинете”, не те отразяват, ако им кажеш “Извинити” вече се стряскат.

Другото е хотелът - 5 звезди, ол инклузив “ Планета”. Потресаващо!!!!

Сервираха ни кисел бекон. Всичко беше толкова разредено, че се чудиш какво изобщо пиеш - мляко, кола, бира, кафе, сокове... вода с нещо!!! Всичко беше имитиращи продукти. Персоналът не говореше български! И който не знае руски - хак! Не можахме да обясним на камериерката кое искаме да изчисти и кое не. Не можем да обясним на сервитьорите, че не работи кафе машината. Поне английски да знаеха, но не!
И като видиш основният контингент почиващи - отново руснаци, как си опипват кроасаните и хляба с ръце и ги връщат обратно, а децата облизват лъжиците за сладолед и ги връщат...

В баните бяха махнали тапите на ваните, явно за 5 звезди трябва вана, но не и да се ползва.

И накрая излизаш на разходка - сергии, файтони, смърди на конски ф****и, не можеш да се разбереш на собствения си език в този курорт, претъпкано, дори не можеш да се разминеш по улиците, заради строежите улицата просто свършва в нищото и трябва да търсиш как да заобиколиш. Никога, ама никога повече не бих си причинила това!


А иначе си обичам нашето море. Всяка година гледам да отида поне веднъж и на него. Обикновено почивам в Бургас - последните години го направиха много добър град, има си всичко, а плажът е супер. Взимаме си един апартамент в Лазур и всичко е песен.

Мога да се подпиша под това мнение, супер точно - от руснаците до тъпия ол инклузив...

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 16:30 от Не се сърди, човече

# 28
  • Мнения: 966
Със сигурност Китен е мястото, което никога повече не бих посетила. За последно съм била там през 2009г. и още тогава си казах - никога повече. Като чета става все по-зле. Иначе си харесвам БГ морето и бих почивала навсякъде другаде.

# 29
  • Мнения: 119
Никога повече в Свети Влас, разбрах и аз защо има толкова оплаквания от места, където преобладават руснаци. Много от тях са изключително нагли. А в този курорт те са 90 процента.

# 30
  • Мнения: 324
Подкрепям мнението за Приморско. Зя последно бях там преди 3 или 4 години и беше един малък Слънчев бряг - претъпкано, мръсно, чалга от разни плажни заведения. Харесвах южния плаж, но последната година помня, че едва си намираме места. Имаше и доста мургави братя, не мога да понасям като се изсипят 10 човека под един чадър и си разхвърлят парцалите навсякъде и крещят все едно са сами на плажа. Абе въобще пълна селяния ми е тоя град и не бих посетила повече.

# 31
  • Мнения: 3 604
Така се чувствахме и ние в хотела тази година.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 229
Албена- за съжаление.

# 33
  • София
  • Мнения: 28 109
Албена- за съжаление.
И при нас Албена беше последната капка. Тогава и тримата се върнахме повръщащи.

# 34
  • Мнения: 3 604
Албена- за съжаление.
И при нас Албена беше последната капка. Тогава и тримата се върнахме повръщащи.
Не се ядосвай ние бяхме 4ма.

# 35
  • Мнения: 7 214
Скрит текст:
Албена- за съжаление.
И при нас Албена беше последната капка. Тогава и тримата се върнахме повръщащи.
Не се ядосвай ние бяхме 4ма.
И на нас последното море ни беше на Албена.
Синът ми беше бебе още и го опазихме, защото си ядеше бебешка храна и не се докосна нито до морето, нито до басейна. Иначе останалите 4-ма се изпонатръшкахме.

# 36
  • Мнения: 351
Варна - плаж Рапонги. Никаква чистота на пясък. Водата също беше с плуващи боклуци.
Несебър - мисля, че се води южен плаж. Имаше един ръждясал кораб във водата. Тясна ивица. Чадърите един до друг. Чувстваш се някак си притиснат. И тъй като бяхме за малко, не сме търсили други плажове, но определено не бихме повторили.Инъче беше по- чисто от варненския плаж.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 135
Варна - плаж Рапонги. Никаква чистота на пясък. Водата също беше с плуващи боклуци.
Несебър - мисля, че се води южен плаж. Имаше един ръждясал кораб във водата. Тясна ивица. Чадърите един до друг. Чувстваш се някак си притиснат. И тъй като бяхме за малко, не сме търсили други плажове, но определено не бихме повторили.Инъче беше по- чисто от варненския плаж.

Това е плаж "Олимпийски надежди" между Равда и Несебър с кораба "Аурелия". Освен, че самият плаж не е хубав и е претъпкан, тоя кораб винаги ми е създавал ужасни асоциации. Не мога да разбера защо са го закотвили там - за много голяма атракция ли го имат, какво...

# 38
  • Мнения: 28 874
Равда като цяло е ужасен за плажуване. Да не говорим за руснаците.....

# 39
  • Мнения: 351
Ами ние си мислим, че сме били на плаж в Несебър, защото слезнахме от улиците на града на плажа, по препоръка на хазяйката и тя дори каза, че е южен плаж ( беше най-близко до къщата й).Сега гледам снимките ни и се вижда зад гърба ни хотел Mirage.Значи сме били на Равда, така ли?

# 40
  • Мнения: 2 865
Ами ние си мислим, че сме били на плаж в Несебър, защото слезнахме от улиците на града на плажа, по препоръка на хазяйката и тя дори каза, че е южен плаж ( беше най-близко до къщата й).Сега гледам снимките ни и се вижда зад гърба ни хотел Mirage.Значи сме били на Равда, така ли?
На южния плаж в Несебър сте били.
Другата потребителка бърка.

# 41
  • Мнения: 28 874
Първата: http://senzacia.net/made-in-bg/%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0 … D1%82%D0%B5-16012

Втората: https://dnes.dir.bg/obshtestvo/zhalto-zeleni-vodi-se-izlivat-v-m … kray-burgas-video

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 12:29 от Не се сърди, човече

# 42
  • Мнения: 1 067
Няма да повторя скоро места като Китен, Лозенец и Созопол.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 12:23 от Не се сърди, човече

# 43
  • Мнения: 2 517
Лично за себе си аз изключвам дестинации като Ахтопол, Черноморец, Царево (Арапя и Нестинарка).

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 12:24 от Не се сърди, човече

# 44
  • Мнения: 28 874
В Черноморец преди години изтече новината, че има остатъчна радиация (уж не била  опасна). За мен е отписан като дестинация.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 12:22 от Не се сърди, човече

# 45
  • Мнения: 47 898
Би било по-полезно да се посочват конкретни места- гардове, хотели
Иначе за цялото Черно море- разбрахме.
Според мен не бива да се заклеймява абсолютно цялото Черно море, нито да се идеализира друго цяло море, няма и смисъл от това.

# 46
  • Мнения: 5 814
ДЮНИ! Никога повече!
Последното ми БГ море беше в един любим на Фаталина бетонен мастодонт. Та до 3 сутринта звъняхме не помня колко пъти на рецепция и на чист български молихме да озаптят пияните руснаци поркащи в лобито и огласящи не само хотела, но и целия комплекс. Първите пъти беше мъжът ми като по-търпелив и сговорчив. Последният път звъннах аз и им казах, че ако до 5 минути не се чуват само звуците от щурците, звъня на 112 с инфо, че има масов бой в комплекса. Simple Smile
В същият този уж 5-звезден "ризорт" ми се налагаше да водя спорове за пластмасова маса за хранене(тип студентски стол) и вечерях под заплаха някой да не ми излее нещо на гърба(толкова бяха нагъчкани). Няма да казвам дали не ни се случи честичкото посещение на тоалетната

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 16:46 от Не се сърди, човече

# 47
  • Мнения: 7 214
Албена, Слънчев бряг, Созопол, Несебър, Китен, Царево, Ахтопол, Приморско, Поморие, Равда, Синеморец, Лозенец-давала съм шансове на изброените, на някои повече от един път, а на Албена цели три пъти, но не бих се върнала никога повече!

# 48
  • Мнения: 510
Китен и Резово,плаж Силистар-това ми е опита от Българското море за последните 15 години .И двете почивки бяха неприятни,меко казано,вкл. и с болести.В Резово мога да похваля само хотелчето и нищо друго . Хем пътят ми отнема повече време ,хем е по-скъпо . Трети шанс НЯМА да има !

# 49
  • Русе
  • Мнения: 1 760

Защо? Може ли подробности? Повечето го възхваляват този курорт и ми стана любопитно. Аз лично не съм ходила там.

По темата - Крапец. Ходихме 2017 г. за 4 дни, като си тръгнахме на третия. И май това за сега е единственото място, където не бих се върнала.

# 50
  • Мнения: 28 874
Сподели за Крапец! Преди няколко години исках да го пробваме уж като по-спокойно и незастроено, но нямаше места никъде от намерените в интернет обяви и не отидохме.

# 51
  • Русе
  • Мнения: 1 760
Сподели за Крапец! Преди няколко години исках да го пробваме уж като по-спокойно и незастроено, но нямаше места никъде от намерените в интернет обяви и не отидохме.

Бяхме в едни бунгала, които не бяха лоши. Имаха много хубав зелен двор и това беше единствения плюс. Самото село не ми хареса - вечер няма къде да се разходи човек. Не е осветено, койнтейнерите преливат и смърдят. Няма и читави заведения. Седнахме на едно с потресаваща хигиена. Не ми се навлиза в подробности. После имах стомашно неразположение. Плажът - открит и ветровит. В по-голямата си част неохраняем. Замърсен от боклуци от къмпингарите. На третия ден ходихме на Болата, а четвъртия ден си тръгнахме, въпреки че имахме още 1 платена нощувка.

Fancy, съжалявам, не съм видяла какво си написала..

# 52
  • Мнения: 28 874
Ясно, благодаря. Значи не си струва да се бие път до там.

# 53
  • here and now
  • Мнения: 4 012
Би било по-полезно да се посочват конкретни места- гардове, хотели
Иначе за цялото Черно море- разбрахме.
Според мен не бива да се заклеймява абсолютно цялото Черно море, нито да се идеализира друго цяло море, няма и смисъл от това.

+1
От мен Роял Парк Елените. Преди  5-6 години бях за първи и единствен път.
Съмнявам се легловата база да се е намалила и плажа да се е увеличил.
За Дюни ми е странно отрицателното мнение. На мен лично там, много ми харесва.

# 54
  • Мнения: 5 814
Би било по-полезно да се посочват конкретни места- гардове, хотели
Иначе за цялото Черно море- разбрахме.
Според мен не бива да се заклеймява абсолютно цялото Черно море, нито да се идеализира друго цяло море, няма и смисъл от това.

+1
От мен Роял Парк Елените. Преди  5-6 години бях за първи и единствен път.
Съмнявам се легловата база да се е намалила и плажа да се е увеличил.
За Дюни ми е странно отрицателното мнение. На мен лично там, много ми харесва.

Очевидно имаме различен вкус. За мен великите претенции на комплекса съвсем не отговарят на нивото на обслужването и цялостното качество на услугата. Разказаното е само малка част от отрицателните неща, които мога да кажа от опит с една дълга морска почивка там и преди това едно по-кратко посещение.

# 55
  • Мнения: 19 360
И аз съм от недоволните от Дюни. Навръх претенциите им тази година попаднах на развален таратор, направо "газиран" си беше с вкиснали краставици вътре. Мръсен и тесен плаж, борба за шезлонги, наляти напитки от барчето в пластмасови чашки и стоящи така на слънцето и мръсотията да се раздават на туристите - неадекватен персонал в ресторанта, който не смогва да обслужи огромното количество почиващи, които имат точно два часа за да се нахранят, често липсваха прибори и чинии....Няколко години посещавам курорта, за пръв път тази година имам подобни впечатления.

# 56
  • Мнения: 617
Е как ще е малък плаж, плажа е огромен целия залив

# 57
  • Мнения: 19 360
Там където са чадърите и шезлонгите и тясно, защото е заето от зона за водни спортове, ако искам да съм на плаж без тези екстри, няма нужда да плащам почивка в Дюни. Иначе да - плажът продължава километри нататък, но не случайно става запазване на шезлонги и тъпканица точно където са те. И за първа година нямаше свободни шезлонги и на басейните. За плажа - предполагам че е отнета територия и я ползва друг концесионер, защото имаше чадъри с различен цвят малко по-нататък и ни обясниха, че не са на комплекса.

# 58
  • Мнения: 51
Група от 20 почиващи бяхме гости в хотел "Anixi" в Обзор.Ще започна от настаняването-от 15 часа,като в 16 часаси взехме и ключа за последната стая.Ведна от стаите нямаше топла вода първия ден,в друга нямаше осветление в тоалетната,в нашата -изгоряла крушка в коридора-така си и останаха,ако бяха ни дали,щяхме да си ги сменим.така както си почистихме преди да се настаним.На третия ден ни донесоха големи кърпи за баня,а тоалетна хартия имаше по 1 за стая,даже и там,където бяха 6 жени.През деня ,че и през ноща нямаше никой на рецепцията,а ключовете на стаите стояха на плота.В една от баните не работеше кранчето на чешмата,а в друга-ръкохватката на душа,в нашата-не течеше канала на душа.През целия ни престой не предлагаха кафе-нито в ресторанта,нито на двата бара.Леглата са неудобни,а част от закуската-вчерашна-салам и кренвиршите.Само басейнът заслужава по-добра оценка-чист,но студен.Това е нашето общо мнение на групата.На всички-приятна почивка!

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 11:29 от сети

# 59
  • Мнения: 19 360
Е какво е това настаняване за шест човека в една стая? На това почивка ли му викат или пионерски лагер?

# 60
  • Мнения: 11 870
6 човека в една стая предполага мизерно пребиваване, а не почивка.Освен &ко не става въпрос за високопланинската хижа, но очевидно не.
Иначе,не от местен патриотизъм, а просто информативно, снимка от така презрени градски плаж


Часът е след 9, месец август

# 61
  • Мнения: 425
И от мен глас против Равда. Малък плаж, пренаселено (за което не виждам причина). Може и да има нещо интересно и забележително, но лично аз не видях такова. Тесни улички, тротоарите се ползват за паркинг. Има доста заведения, но тези, на които попаднахме, не ме очароваха - високи цени, малки порции, храната не беше кой знае какво. По принцип не съм претенциозна, но смятам, че след като си плащам, трябва да получа нещо качествено.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 489
Ех че хубава тема - и тук да се разпиша. Simple Smile)))
Хотел Томас Резиденс - Царево. Там само с краката напред могат да ме вкарат след тазгодишната ни провалена почивка. И най-наглото е, че управата се прави на дръж ми шапката. След като ни прецакаха почивката се опитват да ни изкарат виновни нас. Дължат ни парите за една нощувка плюс компенсация за неудобството. Не се лъжете от положителните мнения. Отрицателните ги трият. Аз миналата година бях доволна, защото всичко беше наред. Но тази не беше така. Просто,  ако случайно възникне някакъв проблем, няма да има кой да ви обърне внимание. Персоналът е тотално неадекватен, управители няма, а после се опитаха да ме изкарат невменяема.
Другото място, което не препоръчвам е хотел Кремиковци - Китен. Много беше мизерно. Само гледката си заслужава. Основният контингент бяха цигани и руснаци.
Но не мислете, че в Гърция всичко е цвете.
Скрит текст:
В момента сме в хотел Анаис до Коринос. Резервирали сме още през декември през Визит. Настаниха ни в много малка стая с легло персон и половина. На сайта на хотела видях, че се води единична стая. Миналогодишната ни беше с хубаво голямо двойно легло и по-широка. Опитах се да говоря с персонала.  Казах им, че е малко леглото, тясно е и че това не е двойна стая, а сме платили и резервирали двойна. Питаха двама ли сме и след като сме двама какъв ни бил проблемът. Хотелът бил пълен.(???) Ами на мен ми е проблем. Дошла съм на почивка и искам да почивам. Единият като е завърти и другият увисва от леглото. Освен това, стаята е пропита от цигарен дим. Чудя се да си замълча ли, за да не си проваляме почивката тотално или да не си мълча???? Иначе за друго забележки нямам. Настаняването е от 2, а ние бяхме тук 10.30 и веднага ни настаниха. Плажът е супер, храната е прилична, само да не беше това със стаята...

# 63
  • Мнения: 2 517
Чудя се да си замълча ли, за да не си проваляме почивката тотално или да не си мълча????
Аз не бих си мълчала. Хитреци има в БГ и извън нея и те трябва да се "лекуват". В крайна сметка си отишла там да почиваш срещу пора, а никой не ти е подарил настаняването. Иди и им покажи, че в сайта на хотела стаята е обявена като единична. Да ровя ли за европейски регламент в сферата на туризма (не ми се е налагало)?

Мисля, че това е относимо: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?uri=CELEX%3A32015L2302.

# 64
  • Мнения: 6 293
Навсякъде бих отишла аз, стига да съм на морето Laughing

# 65
  • Мнения: 6 346
"Апартаментът" на 3-ия етаж на Дом Граматикови в старата част на Поморие, ул. "Стара планина":
- нелюбезно посрещане от страна на хазяйката;
- изключително тесни, неудобни и опасни стълби (а качвахме багажа до третия етаж, има и четвърти);
- стари мебели;
- не беше почистено, когато отидохме (имам предвид, че на масата имаше пясък, а подът тънеше в прах);
- така наречената кухничка е един балкон, на който става ужасно горещо дори със спуснати щори, масата и столовете са неподходящи за повече от двама души (в апартамента могат да се настанят четирима), приборите не бяха добре измити, разполагаемите съдове бяха неудобни, котлонът работеше едва-едва;
- телевизорите в стаите бяха с размера на монитор на лаптоп;
- неработеща добре и неудобна тоалетна;
- фотоклетка в антрето, която се включваше шумно при всяко минаване и ако станеш нощем, задължително със светлината събуждаш останалите (защото и вратите са със стъкла, няма нормална врата);
- като цяло ужасно горещо и задушно, не можеш да караш без климатик (поне имаше климатици, но аз лично не обичам да използвам дълго климатик).

Единственото предимство е близостта до плажа.

# 66
  • Мнения: 5 262
...
По темата - Крапец. Ходихме 2017 г. за 4 дни, като си тръгнахме на третия. И май това за сега е единственото място, където не бих се върнала.

да , кофти е ... голям катун са направили из дюните и са спрели водата на душовете на плажа. в зъщото време взимат 3,50 за кафе . мизерници. а и селото е ужасно тъпо.

Навсякъде бих отишла аз, стига да съм на морето Laughing

и аз.

# 67
  • Мнения: 1 067
"Апартаментът" на 3-ия етаж на Дом Граматикови в старата част на Поморие, ул. "Стара планина":
- нелюбезно посрещане от страна на хазяйката;
- изключително тесни, неудобни и опасни стълби (а качвахме багажа до третия етаж, има и четвърти);
- стари мебели;
- не беше почистено, когато отидохме (имам предвид, че на масата имаше пясък, а подът тънеше в прах);
- така наречената кухничка е един балкон, на който става ужасно горещо дори със спуснати щори, масата и столовете са неподходящи за повече от двама души (в апартамента могат да се настанят четирима), приборите не бяха добре измити, разполагаемите съдове бяха неудобни, котлонът работеше едва-едва;
- телевизорите в стаите бяха с размера на монитор на лаптоп;
- неработеща добре и неудобна тоалетна;
- фотоклетка в антрето, която се включваше шумно при всяко минаване и ако станеш нощем, задължително със светлината събуждаш останалите (защото и вратите са със стъкла, няма нормална врата);
- като цяло ужасно горещо и задушно, не можеш да караш без климатик (поне имаше климатици, но аз лично не обичам да използвам дълго климатик).

Единственото предимство е близостта до плажа.

Аз съм отсядал там за 1 вечер, беше чисто, бяха любезни, а стълбите са типични за къща Simple Smile

# 68
  • Мнения: 2 039
Отдавна съм се отказала да ходя на почивка в България.Сигурно има и хубави места,но нямам нито време нито излишни пали да рискувам.

# 69
  • Мнения: 507
Здравейте, записвам се в темата. Аз не бих отишла на Слънчев бряг повече. Ужасно беше!! Студиата, където се бяхме настналили бяха страхотни,защото са собственост на наши приятели. Другото. Като се разхождахме по центъра отвсякъде мирише на алкохол, повръщане, отвсякъде чалга.... Плажовете-ужасни. Препоръчвам Гърция определено. Тази година бяхме на Кавала,Неа Ираклица. Беше страхотно. Плажовете бяха мнооого чисти.  Страхотни дървени шезлонги имаше-безплатни. Има едно ресторантче, което всъщност си е доста голямо. Храната там беше страхотна, много бързо обслужване. А до ресторанта има сергии за всякакви ядки-истински рай.

# 70
  • Мнения: 947
Понеже Крис Ка спомена Слънчев Бряг, да вметна, че за съжаление заради евтините цени, България привлича и най-долните контингенти чужденци. Независимо руснаци, англичани или други. Хора, които дори в техните си страни не могат да си позволят да отидат на почивка, но България им е по джоба. Да не говорим за алкохола. В Англия минералната вода е по-скъпа от една бира при нас. И съответно те пият като невидели.
Това е само една от причината да не ходя на БГ море. Макар че на северното черноморие все още има няколко закътани хубави местенца.
Тази година една позната отиде на море в Албания и остана много доволна. Така че, ако не друго, поне алтернативи много. Само ми е жал, че както всичко хубаво в България, така и на морето скоро ще му видим сметката.

# 71
  • пловдив
  • Мнения: 208
Само не сравнявайте моля носенето на домати, краставици и пастет в Гърция с хотелите 5 или 4* в Слънчев бряг. Плажа на слънчака е много хубав - голям и чист. Другото хубаво тук е, че неплатената зона е до морето. А не да си накрая на плажа. Има много забавления за който каквото търси.

# 72
  • Мнения: 147
Александруполис. Градът е прекрасен, но плажа..точно преди да влезеш в морето има едни камънаци, и така боли, направо ужас. Пясъкът не е по-различен, груб и като от пясъчника на детската площадка. На нашето черноморие е направо божествен. Към неохраняемата част пък брега е застлан не с пясък, ами с черупки от миди. Бувкално. Невъзможно да се разходиш. И така режат...мале, мале! Добре, че имахме акваобувки. Но не мога да си кривя душата, че имаше много красиви камъчета, в най-различни цветове. Имахме си една колекцийка вкъщи. Grinning

Последна редакция: пт, 06 сеп 2019, 20:50 от naslada_99

# 73
  • Мнения: 947
На Слънчев Бряг плажа наистина е супер. Пясъкът е уникален. Плиткото продължава доста навътре в морето. Но ако отидеш юли-август, с непознатите около теб на плажа, както и във водата, си ставате доста интимни.  Simple Smile
На други места пък от джетове, лодки, банани и тем подобни, въздухът става чист като на магистрала Хемус. За водата не ми се и мисли.

# 74
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
В последните няколко години ходя на нашето море само по изключение и то служебно. Обикновено оставам 3-4 дни.  Това, което мога да споделя е никога повече Естрея резиденс - Св. Константин и Елена (ако зависи от мен). Тоалетни принадлежности в банята - от най-долнопробните. Ако решиш да ползваш топлата връзка между централната и другата част на хотела, то трябва после задължително да се преобличаш. Смърдиш така сякаш си прекарала цял ден на печката. Басейните са като локвички със съмнителна чистота на водата , а последният ден не хапнахме нищичко с колежката, просто с нетърпение чакахме да стигнем Макдоналдс на магистралата.....

# 75
  • Мнения: 5 814
Само не сравнявайте моля носенето на домати, краставици и пастет в Гърция с хотелите 5 или 4* в Слънчев бряг. Плажа на слънчака е много хубав - голям и чист. Другото хубаво тук е, че неплатената зона е до морето. А не да си накрая на плажа. Има много забавления за който каквото търси.

Е, казано е да не съдиш за другите по себе си. От години почивката ни на море е в Гърция и стандартно се ВРЪЩАМ от там с храни - фета, зехтин, тахани, мед и т.н. И има хотели, пред които нашите петзвездни са бледо подобие на студенстко общежитие за пияни англичани.

В Гърция плажът не е един единствен - Александруполи. Wink Имат стотици хиляди километри плажове, и то такива каквито у нас ще видим през крив макарон. А най-хубавото е липсата на мъртво вълнение.

# 76
  • пловдив
  • Мнения: 208
Само не сравнявайте моля носенето на домати, краставици и пастет в Гърция с хотелите 5 или 4* в Слънчев бряг. Плажа на слънчака е много хубав - голям и чист. Другото хубаво тук е, че неплатената зона е до морето. А не да си накрая на плажа. Има много забавления за който каквото търси.

Е, казано е да не съдиш за другите по себе си. От години почивката ни на море е в Гърция и стандартно се ВРЪЩАМ от там с храни - фета, зехтин, тахани, мед и т.н. И има хотели, пред които нашите петзвездни са бледо подобие на студенстко общежитие за пияни англичани.

В Гърция плажът не е един единствен - Александруполи. Wink Имат стотици хиляди километри плажове, и то такива каквито у нас ще видим през крив макарон. А най-хубавото е липсата на мъртво вълнение.

Аз не съдя по себе си. В Гърция на море не ходя, съдя по разказите на познати за почивка на Гърция във вила. Слушам ги как се разбират каква манджа ще пазаруват от метро или Кауфланд. Аз съм  от шматките, които обичат бг морето.

# 77
  • Мнения: 3 604
То пък  щото тази година храната в Слънчака беше на ниво за Мишлен.
Бати боклуците по заведенията,плажа е хубав и до там всичко друго от зле по зле.Не сме ходили в Гърция ,но няма да ми пречи да ям домати и краставици ама хич.А да, и за децата ако ще е по- добре откъм вируси еми как да стъпим повече на нашето черноморие.Предпочитаме да изхарчим повече но всичко да е като на почивка.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 374
Само не сравнявайте моля носенето на домати, краставици и пастет в Гърция с хотелите 5 или 4* в Слънчев бряг. Плажа на слънчака е много хубав - голям и чист. Другото хубаво тук е, че неплатената зона е до морето. А не да си накрая на плажа. Има много забавления за който каквото търси.

Е, казано е да не съдиш за другите по себе си. От години почивката ни на море е в Гърция и стандартно се ВРЪЩАМ от там с храни - фета, зехтин, тахани, мед и т.н. И има хотели, пред които нашите петзвездни са бледо подобие на студенстко общежитие за пияни англичани.

В Гърция плажът не е един единствен - Александруполи. Wink Имат стотици хиляди километри плажове, и то такива каквито у нас ще видим през крив макарон. А най-хубавото е липсата на мъртво вълнение.

Аз не съдя по себе си. В Гърция на море не ходя, съдя по разказите на познати за почивка на Гърция във вила. Слушам ги как се разбират каква манджа ще пазаруват от метро или Кауфланд. Аз съм  от шматките, които обичат бг морето.
Смени си средата. Моите познати не влачат нищо в Гърция, а напротив, купуват от там домашен зехтин и маслини. Ние също. От юлския Крит се върнахме с 40 кила домашен критски зехтин, фантастично вкусен. Сега сме от седмица на Корфу, утре ще се върнем с няколко кила маслини и отново зехтин. И това го правим на всеки остров, вече 26 на брой, където сме почивали и сме имали възможност да купим.

За хилядите км плажна ивица го е казала Fancy. Страната далеч не е само Александруполи, Олимпийската ривиера, Тасос или Халкидики.

# 79
  • София
  • Мнения: 18 635
А ,аз нямам нищо против тук да си стоят,и Гърция да им се изчртпва с ръкавите.
Островите и далеч на юг е спасението вече от тумбите паплач.

# 80
  • Мнения: 135
Въпрос на лично разбиране, но аз за същите пари предпочитам да съм в хубав(4-5*) хотел в България  ,а не в Гърция да мизерствам..

# 81
  • София
  • Мнения: 28 109
Хубавият хотел в България последния път докара повръщане и на трима ни. Или беше от водата в морето, не знам.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 374
А ,аз нямам нищо против тук да си стоят,и Гърция да им се изчртпва с ръкавите.
Островите и далеч на юг е спасението вече от тумбите паплач.
Всъщност си права Simple Smile Да си стоят на север.

Мда, които ходим из гръцко, мизерстваме. Да ви имам и елементарното мислене.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 489
Разликата в цените между хубав хотел в България и хубав хотел в Гърция не е много голяма. Да не говорим пък за Турция, където за цените на FB в България, получавате Ultra AI от най-високо ниво. Ако ще се почива на вила с кухня, то тогава няма значение от къде ще си купите доматите, все са домати.
Моето желание е вече да избягваме българското море. Тази година имало 13% спад на туристите. Догодина им пожелавам двойно. Време е да се научат как се прави бизнес.

# 84
  • Мнения: 47 898
Аз да си припомня призива от предни страници. Темата не е за България срещу Гърция По ПРИНЦИП! А за конкретни места!

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
В Хърватия,много високи цени,недружелюбен персонал,каменист плаж,не говорят или не искат да говорят английски,предпочитат италиански,което за мене не е проблем,защото говоря италиански.Не бих се върнала в Хърватия,дори и за "без пари".

# 86
  • София
  • Мнения: 326
Аз си харесвам БГ морето повече от гръцкото. В Гърция съм ходила на море още докато имаше визи... и, не - не ме впечатлява - нито храна, нито вода, нито плажове. Маслини и зехтин техни в БГ са по-евтини, а аз лично предпочитам италианските такива, в краен случай испански.
  Предпочитам Френската ривиера - чисти плажове, чиста вода, няма медузи. След Франция бих избрала Италия - североизточната част или Сицилия откъм Палермо. В Гърция вече ходя само ако нямам останала отпуска за повече дни на друго място.

Всяка година ходя в Бургас (от 7 години), миналата пропуснах. Сега се върнах оттам - ами... нов концесионер на Северния плаж - не чистят, водораслите от морето си стоят по брега, събират мушици и оси, миришат. Една сутрин ги видях да минават да обират, ама ссмо дето се разходиха по плажа с чували. За една седмица как не събраха едни пластмасови лъжички. Спасител на нашия пост така и не дойде. Какво като чадър и шезлонг са по 1.20 лв - обикаляш 10-15 минути да си намериш здрав шезлонг! Водораслите също ги събраха само веднъж за тази седмица (преди минаваха с гребло всеки ден).

Предпочитам по-скъпи консумативи, но по-чист плаж. Повече не бих се върнала там. Жалко е, защото ми харесваше.

# 87
  • Мнения: 5 814
Аз си харесвам БГ морето повече от гръцкото. В Гърция съм ходила на море още докато имаше визи... и, не - не ме впечатлява - нито храна, нито вода, нито плажове. Маслини и зехтин техни в БГ са по-евтини, а аз лично предпочитам италианските такива, в краен случай испански.
  Предпочитам Френската ривиера - чисти плажове, чиста вода, няма медузи. След Франция бих избрала Италия - североизточната част или Сицилия откъм Палермо. В Гърция вече ходя само ако нямам останала отпуска за повече дни на друго място.

Всяка година ходя в Бургас (от 7 години), миналата пропуснах. Сега се върнах оттам - ами... нов концесионер на Северния плаж - не чистят, водораслите от морето си стоят по брега, събират мушици и оси, миришат. Една сутрин ги видях да минават да обират, ама ссмо дето се разходиха по плажа с чували. За една седмица как не събраха едни пластмасови лъжички. Спасител на нашия пост така и не дойде. Какво като чадър и шезлонг са по 1.20 лв - обикаляш 10-15 минути да си намериш здрав шезлонг! Водораслите също ги събраха само веднъж за тази седмица (преди минаваха с гребло всеки ден).

Предпочитам по-скъпи консумативи, но по-чист плаж. Повече не бих се върнала там. Жалко е, защото ми харесваше.

Пффффф, Палермо. Верно ли? В най-голямата гмеж. Сицилия е невероятна. Не случайно я наричат Магна Греция. Wink Но няма нищо привлекателно в нагъчканите северни плажове около Палермо и Чефалу. Супер са, но вероятно през ноември. Истината е на юг и юг-изток. Много прилича на Гърция. Wink

В момента съм на плаж със син флаг. Риби плуват в краката ми.  Има 10 човека на територия от километри и единия залив е малка Вуйдукилия. Има всичко налично- от фрапе до шезлонги. Никога, никога не бих заменила клетките на Франция и баньо-тата на Италия вместо това. За Съни бийча да не говорим. А кухнята на този остров е топ от всички на които съм била до тук. Всъщност островът ми е номер едно в личната ми класация.

# 88
  • Мнения: 2 517
Разликата в цените между хубав хотел в България и хубав хотел в Гърция не е много голяма. Да не говорим пък за Турция, където за цените на FB в България, получавате Ultra AI от най-високо ниво.
Извинявай, но моите наблюдения не са такива, точно защото съм сравнявала оферти.
Тази година на бг черноморие почивах за 1300 на приличен АИ. За тази цена, в топ сезон турция 2+1 в студио не мога да помириша под 2300-2500 лева.

# 89
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011

В момента съм на плаж със син флаг. Риби плуват в краката ми.  Има 10 човека на територия от километри и единия залив е малка Вуйдукилия. Има всичко налично- от фрапе до шезлонги. Никога, никога не бих заменила клетките на Франция и баньо-тата на Италия вместо това. За Съни бийча да не говорим. А кухнята на този остров е топ от всички на които съм била до тук. Всъщност островът ми е номер едно в личната ми класация.
И къде си по-точно ? Дай снимки да видим.

# 90
  • София
  • Мнения: 326
Fancy, явно малко си обикаляла плажовете на Франция и Италия за сметка на Гърция. Нито “клетки”, нито “баньота” съм виждала там, където ходя. Не харесвам източната част на Сицилия точно, защото прилича на Гърция. Аз си искам ситен пясък, в морето също, дълга километри плажна ивица, широка също! Затова и от България ми харесват най-много Златните и Бургас (говоря само за тип на плажа). А Сицилия откъм Палермо не е Палермо. Ма, хайде да напиша “северната и западната част” на острова. В Гърция имам няколко местенца, които приемам за два-три дена, но повече не мога да издържа. Никъде не ми хареса, а съм обиколила. Не е за моя вкус. Не съм фен за разлика от (явно) 2/3 от хората в бг-мама.

Друго, на което аз много държа е плажът да е точно срещу хотела ми - не да слизам по стълби, да ходя с лодка/кола и т.н. Не обичам и нерегулирани плажове - такива без изградени санитарни възли и спасители. В Гърция винаги правя голям компромис с нещо.

Между другото, в България 14 плажа са със син флаг, така че това не е нещо толкова специално. 😉

# 91
  • Мнения: 5 814
Fancy, явно малко си обикаляла плажовете на Франция и Италия за сметка на Гърция. Нито “клетки”, нито “баньота” съм виждала там, където ходя. Не харесвам източната част на Сицилия точно, защото прилича на Гърция. Аз си искам ситен пясък, в морето също, дълга километри плажна ивица, широка също! Затова и от България ми харесват най-много Златните и Бургас (говоря само за тип на плажа). А Сицилия откъм Палермо не е Палермо. Ма, хайде да напиша “северната и западната част” на острова. В Гърция имам няколко местенца, които приемам за два-три дена, но повече не мога да издържа. Никъде не ми хареса, а съм обиколила. Не е за моя вкус. Не съм фен за разлика от (явно) 2/3 от хората в бг-мама.

Друго, на което аз много държа е плажът да е точно срещу хотела ми - не да слизам по стълби, да ходя с лодка/кола и т.н. Не обичам и нерегулирани плажове - такива без изградени санитарни възли и спасители. В Гърция винаги правя голям компромис с нещо.

Между другото, в България 14 плажа са със син флаг, така че това не е нещо толкова специално. 😉

Бъркаш. И двете държави са ми добре познати. И със сигурност отстъпват далеч назад след Гърция по качество на плажовете и възможности за морска почивка. На Ривиерата пясъчните плажове не са чак толкова много. А където ги има са претъпкани в сезон. Островът в Гърция на който съм в момента е пълен на 95% с италианци. Wink Защо ли не си седят по плажовете на Италия?!?!?
А това е пясък от плаж точно в източна Сицилия. Wink За краткото време там видях поне още пет такива.


Между другото за 2019 г. Гърция има 515 плажа със Син флаг. Та очевидно е все пак нещо.

Северната част на Сицилия е фрашкана с хотели,  напълвани от големи туроператори, водещи масовката туристи, които си искат плажа на 5см. от десния палец на крака, ползват им организираните екскурзии и харчат извън хотела колкото за Бог да прости.
Сан Вито ла Капо и Чефалу са супер живописни, но пълни с така "любимите" ми руснаци. Които както знаем ходят по "модните" места. На запад Сицилия няма кой знае какви плажове, особено такива според твоите високи изисквания. На Фавияна има, но в момента не говорим за Егадските острови. Та говори ми. Тиризмът в Гърция всяко година след кризата расте средно с 20%. Като голяма част са точно французи, италианци и германци.

И явно много малко знаеш за плажовете на Гърция. Има безброй километрични пясъчни. Има и малки заливи с най-финния, който можеш да си представиш. Явно си била само на 2-3 места. Александрупули не е цялата държава. Плажната ивица на съседите ни е толкова разнообразна и богата, че е способна да задоволи всички претенции. Аз най-харесвам едър пясък и бели обли камъчета. Не полепват досадно. Wink

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 00:56 от .♥.Fancy.♥.

# 92
  • София
  • Мнения: 12 374
Fancy, да не си на о-в Лерос или Липси? Simple Smile 2015-та бяха препълнени с италианци, особено вторият, който е едно малко бижу.
Или Скопелос - друг гръцки остров, красив като картинка, и пъъълен с италианци. Паксос тази година тоже.

За мен гръцките острови са магия. Колкото повече обикаляме, толкова повече ни се ходи. Някой лета, като тазгодишното, почиваме на 3, и пак няма насита. България е твърде слаба ракия в това отношение.

# 93
  • София
  • Мнения: 326
Fancy, не ми се спори, особено извън темата, кой къде и колко е бил.

Гърция съм я обиколила в опит да я харесам, защото е близо. И както казах - винаги ми се налага да правя компромис с нещо, за да съм там. А северната част пък, където ходят всички, още от време оно (началото на 90те) не мога да я търпя. И островите им не ми харесват, но пак - просто не са за моя вкус. За мен, ако трябва да избирам между Гърция и България - ще избера нашето море. И тук пак говоря само и единствено за пясък и вода.

Наистина не познаваш добре плажовете на Италия, няма да споря повече с теб - има селца с прекрасни плажове за моя вкус.

Пясъчните плажове на Френската ривиера са много - тя Ривиерата не е Кан, Ница и Монако.

Спирам, защото тази тема не е за хвалене или плюене по Гърция, а къде не бихме отишли на море и защо!

# 94
  • Мнения: 5 262
Понеже Крис Ка спомена Слънчев Бряг, да вметна, че за съжаление заради евтините цени, България привлича и най-долните контингенти чужденци. Независимо руснаци, англичани или други. Хора, които дори в техните си страни не могат да си позволят да отидат на почивка, но България им е по джоба. Да не говорим за алкохола. В Англия минералната вода е по-скъпа от една бира при нас. И съответно те пият като невидели.


По джоба друг път. Не затова са в БГ , а заради свободата да правят свинщини. Иначе изобщо не им е по-ефтино. Даже напротив.
По-евтино друг път.

Според мен престанете да се правите на голямата работа стъпналите в на италиански, френски или на гръцки плаж.
Голяма работа сте свършили.
Имат плажове, да, но и ние имаме. Не е там работата.
Ако ще говорим за разкошни, големи и чисти плажове, а не за мижави малки заливчета, защо не похвалим Балтийско Море или Северно Море.  Огромни плажове с бял ситен пясък без цигански катун от каравани на всякъде из дюните, защото в пояс няколко стотин метра от плажа с кола не можеш да  припариш … пазят си нещата хората.

Италианските  които харесвам не са на островчетата, а са южно от линията Бари-Салерно .
Френските които харесвам не са им тези край Сент Тропе  , ами западно от Камарк.
Норманидия няма ли да я поизчеткаме ?

Аз лично с огромно удоволствие ходя на нашето море. Напоследък страшно ме дразни циганията на така модерния Крапец, но останалото ми харесва.


# 95
  • Мнения: 726
Направо се депресирах от този ваш спор.Вие има ли някъде,дето не сте ходили?

# 96
  • Мнения: 683
Не само плажовете са проблема на нашето море - то е и някакво чудо да намериш добра храна. Има няколко чисти и пекрасни плажа (аз на един съм била, но сигурно има и други, които се чистят постоянно, има вода и даже тоалетна хартия в тоалетната на плажа), по някое и друго свястно заведение и това е.

За да съм по темата: никога повече в Несебър на почивка и то специално заради местните. Може да са се променили нещата, но преди 10 години се преместихме в Слънчев Бряг, заради усещането, че на местните все с нещо им пречим.

П.С. И в Нормандия не бих отишла на море с тея приливи и отливи, да не говорим, че времето е малко непредвидимо и е напълно възможно да прекараш лятната почивка с шал и шапка. КамарГ също е непредпочитан район от французите заради мистралите, но не се съмнявам, че е прекрсен и ме е яд, че не го посетих. И пак да съм по темата: не бих посетила и френската ривиера края на юли/август.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Бреговете в Гърция и Турция са над 20 000 км. , със стотици плажове , стотици обитаеми острова и напъните с нашите 380 км. бряг са доста смешни.Да не говорим за хилядите плажове и км. бряг по  Албания , Хърватска , Италия , Франция , Испания , Португалия .........

# 98
  • София
  • Мнения: 38 209
Само плажът при Аспровалта е към 10 км. Има от всичко. Нашата част, при къмпинга, има камъни и клечки в пясъка и камъчета при водата. Обаче има и спокойствие - един чадър през 10 м. В града има и само пясък, има и шезлонги и екстри. Кой каквото желае.

# 99
  • София
  • Мнения: 12 654
Темата не е за това, но се зачетох в спора. Ние от години не бяхме ходили по нашето Черноморие. Може би поне от 10-15 г. не бяхме стъпвали. С едно изключение - бяхме преди 4 г. по повод на наши близки в Царево и определено се доразочаровахме от бившия плаж Нестинарка във Василико. Пренаселено, презастроено, мръсно. Там конкретно не бих стъпила повече. Последните години, преди да се откажем от нашето Черноморие, ходихме в Черноморец, Созопол, Ахтопол и Несебър. От всичките съм разочарована, като изключвам Созопол като град, история и култура, стига да не стъпвам на плажа и да не съм там в активния сезон.
Тази година решихме да рискуваме само двамата със съпруга ми и резервирахме няколко дни в Поморие. Дори хотелчето се водеше само 2 звезди. Малко семейно хотелче с 15 стаи в Стария град, държано от едно много приятно семейство и само на 100-тина метра от плажа и на около 200-300 метра от центъра. Прекрасно - чисто, подредено, чак не ми се вярваше, че е краят на сезона. Въпреки 2-те звезди, осигуряваха кърпи и сапуни, чистеха всеки ден и сменяха кърпите, на 2 дни сменяха спалното бельо и при желание осигуряваха закуска и/или кафе в бара в лобито. Двойната стая се оказа студио с искряща от чистота баня, тераса, трапезарен кът и възможност за настаняване на 2 деца (разтегаем диван и разтегаем фотьойл) и то на цена от 60 лв./вечер. В града е проблем паркирането, но хотелът осигури безплатно място за спиране, за което има договорка с общината. Плажът, макар и разделен на отделни малки ивици, беше съвсем приличен и поддържан. И не беше пренаселен, както се притеснявах да не се окаже. Плащахме 5 лв. за чадър, но ползвахме намаление на бара срещу касовия бон. Около брега (на нивото на коленете) имаше на места водорасли, но морето ни е такова, а навътре беше учудващо чисто (помня последната ни почивка на Черноморец, когато буквално лепнеше от мръсотия). Градчето е почти непроменено от детските ми спомени. Цените по заведенията бяха по-ниски от софийските. Нямахме никакви здравословни проблеми за седмицата престой. Туристите се свеждаха до семейства с малки деца или възрастни двойки и нямаше ексцесии. Дори хванахме международен етно фестивал и вечерно време имаше на площада интересни изпълнения. Един ден се разходихме до Новия град и определено съжалихме.

Разбира се, не споря, че в Гърция, Турция, Хърватска и Италия е прекрасно да се ходи на море, заради кристалната вода, ситния пясък и големите плажни ивици. Но все още у нас има останали места, които могат да осигурят необходимото спокойствие и почивка. Със сигурност ще повторим още следващото лято.

# 100
  • Мнения: 19 360
Мога ли да помоля за името на хотелчето в Поморие, ако нямате нищо против?

# 101
  • София
  • Мнения: 12 654
Не знам дали няма след големите ми хвалби да прозвучи като реклама, затова ще ти го изпратя на лични.

# 102
  • Мнения: 1 067
Не знам дали няма след големите ми хвалби да прозвучи като реклама, затова ще ти го изпратя на лични.

Че има - има читави хотели/къщо, просто иска търсене.

А иначе Поморие си е точно за семейства, доста по-спокойно от Созопол, Китен и др.

# 103
  • Мнения: 991
Така прехваления и красив Силистар.Не бях ходила, отидох видях го и няма да повторя. Изобщо ня видях красотата му от комари, смрад на тиня, боклуци, разрушени соц. свинарници, абе ужасно. Даже и не стигнах до пясъка, който беше потънал в мръсотия и остатъци от чадъри и шезлонги. А най смешното е това:
http://www.desant.net/show-news/50758  
И въпреки, че няма концесионер има 5 лв. такса вход.

# 104
  • Мнения: 5 262
И на мен може да го пратите на лични хотелчето

# 105
  • София
  • Мнения: 38 209
Аз миналата година бях на Поморие. Квартирата беше перфектна. Ново студио, с гледка към езерото. Плажът - зад блокчето. Обаче плажът.... шезлонг до шезлонг, руснак до руснак. Втория ден морето се вдигна и даже предната линия пясък изчезна. Т.е. никакъв пясък не се виждаше на плажа. Юли месец.

# 106
  • Мнения: 25 447
Не знам дали няма след големите ми хвалби да прозвучи като реклама, затова ще ти го изпратя на лични.

Пусни го в Белия списък. Хубаво е да се знаят добрите хотели, а и да подкрепяме хората, които си вършат работата качествено, съвестно и с желание.

# 107
  • Мнения: 197
Ако може и на мен да ми пратите името на хотела.Благодаря!

# 108
  • София
  • Мнения: 12 654
...

А иначе Поморие си е точно за семейства, доста по-спокойно от Созопол, Китен и др.

Ние това търсихме. Спокойствие като за семейна двойка, търсеща къде да избяга от децата. Simple Smile

Free Agent, от дете не ходя през юли на море, независимо къде по света, защото винаги е лудница. Същото е и в началото на август. На море ходим винаги във втората половина на август. Този път бяхме последните дни на август и първите на септември. По средата на престоя ни дори официално свърши сезонът и се оказа, че някои от хотелите в Стария град работят до 31.08., което не го знаех. Вероятно затова беше токова спокойно.

Наистина ще го напиша в Белия списък, хем да не го пиша на всеки поотделно. Само да ми оставите една стая другата година за началото на септември. Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 38 209
Просто тогава ми се отвори свободна седмица и ми се искаше да си починем с децата след кандидатстването след 7 клас. Било каквото било.

# 110
  • Мнения: 7 848
Да, заслужават да получат малко реклама, щом е толкова чисто.
И аз чакам името и ще си го запиша за догодина.

Аз няма да повторя в семеен хотел "Диана" в Царево. На центъра е почти, буквално на 100 метра от плаж - пресичаш улицата, слизаш по стотина стъпала и си на плажа, сравнително чисто, стаите са светли и просторни, големи тераси, персоналът е любезен, а храната в ресторанта ни хареса много.
НО - от другата страна на хотела е лятното кино. Имах удоволствието да гледам Джерард Бътлър от терасата, защото от гърмежите не можеше да се спи. На съвсем близко разстояние има и кръчма с жива музика, от чийто вой ти настръхва косата. Слава богу, певицата се изтощи и млъкна по някое време, обаче Джерард не.
Та така, без реално да са виновни, ни загубиха като клиенти. Бяхме платили две нощувки, но на сутринта като видяхме начумереното небе и силния вятър с червен флаг, събрахме багажа и отидохме в Хисар.

# 111
  • Мнения: 105
...

А иначе Поморие си е точно за семейства, доста по-спокойно от Созопол, Китен и др.

Ние това търсихме. Спокойствие като за семейна двойка, търсеща къде да избяга от децата. Simple Smile

Free Agent, от дете не ходя през юли на море, независимо къде по света, защото винаги е лудница. Същото е и в началото на август. На море ходим винаги във втората половина на август. Този път бяхме последните дни на август и първите на септември. По средата на престоя ни дори официално свърши сезонът и се оказа, че някои от хотелите в Стария град работят до 31.08., което не го знаех. Вероятно затова беше токова спокойно.

Наистина ще го напиша в Белия списък, хем да не го пиша на всеки поотделно. Само да ми оставите една стая другата година за началото на септември. Simple Smile
Много моля за името на хотела в Поморие

# 112
  • гр.София
  • Мнения: 147
Аз няма да повторя Коста Брава по точно Пинеда де Мар.

# 113
  • Мнения: 6 293
Какво не ви хареса /че го заглеждах и аз/

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Учудих се като прочетох негативен коментар за Коста Брава,но не се казва нищо конкретно...Била съм там-пясъчни плажове.любезен персонал,въпреки,че вече беше октомври морето беше поносимо топло.

# 115
  • София
  • Мнения: 609
Бяхме в Пинеда края на юни-една прекрасна почивка.
Хубав, огроомен плаж, весели и любезни хора и страшно вкусна храна.
А цялото крайбрежие е много красиво, влюбихме се.
Още си спомняме и си казваме лафове от незабравимото ни пътешествие в топла Каталуния.
Пишете конкретно, че не е честно така да се заклеймява и хора, които не са ходили да се отказват.

# 116
  • гр.София
  • Мнения: 147
Това, което не ми хареса в Пинеда де Мар... и всичко останало...
Хотела се казва Пинеда Палас.Да, хотела като цяло беше ок.Храната - не оставаш гладен,
   но се чудиш дълго какво да си вземеш.Почистването на стаята горе - долу се извършваше.
   Трябваше преди влизане в ресторанта да се чекираш с едно картонче, без което не те пускат,
   дори и да си кажеш номера на стаята.Леко неудобство се създаваше, трябваше непрекъснато да е в нас.
   Басейна е малък и студен и с недостатъчно шезлонги и чадъри.
   Локацията на хотела се води на първа линия и това е вярно, но не се споменава, че между хотела и плажа
   има главна улица с трафик от хора и автомобили и на 30 мин. минава туристическо влакче, което спираше точно пред хотела и свиреше при идване и тръгване.Но, това не беше най дразнещото, точно след тази улица идва и влаковата линия свързваща Барселона и курортите по Коста Брава.Този влак също минава на 30 мин. и също преди спирката свири, но доста по силно и продължително.На мен не ми беше ок, всяка сутрин да се будя в 5 ч.и така през 30 мин да слушам тези свирения на двата влака.И, така след като се премине и влаковата релса( ИМА ПОДЛЕЗ) се озоваваш на плажната ивица.
Плажната ивица беше широка, но не беше никакъв пясък, а едра баластра, даже на места и още по едра.
Рязко стръмно при влизане във водата.Самото море още в началото никак не е плитко, така както е в България или Гърция примерно.Водата дърпа силно на вътре, където на един метър си е дълбоко и силно те избутва на вън, чак те заболяват краката от камъчетата, които се удрят в теб.Абсолютно не става за деца, а и не видях деца да си играят на брега.
Самият куророт е малък и няма нищо в него.Една главна улица с магазини , които повечето от тях ги държаха странни хора, имах чувството, че из между тях имаше и български цигани.Два мини маркета , аптеки две и няколко ресторантчета.Това, което ми направи силно впечатление, че имаше много хора в инвалидни колички и то на всякаква възраст.Включително и в нашия хотел.Не, че нещо , но това леко ме депресираше.Ставаше ми много мъчно, но и в същото време се чудих защо има такова присъствие, не се сетих да попитам нашия водач на групата.
Ето подробно си написах мнението, може и да съм пропуснала нещо.Но, за мен лично това са достатъчни аргументи да не ми хареса мястото.

# 117
  • Мнения: 2 326
Не съм била в Пинеда, но преди 10 г. почивахме в Малграт дел Мар и имам сходни впечатления като на karizma2004. Хотелът беше старичък, иначе чист, обслужването беше добре, но храната - посредствена. За цяла седмица не видях един добре узрял домат или плод.
Плажът беше на около 200 м, широк, с едър пясък и наистина много бързо ставаше дълбоко.
Градчето не е нищо особено, но става за разходка вечер. Направи ми впечатление, че почти всички магазинчета се държаха от индийци.
Хотелът ни беше достатъчно далеч от линията на влака, която минава и през Малграт, тъй че не ни е смущавал, но пък беше много удобно за посещение на Барселона, за което и отидохме всъщност. От 7 дни, 3 пълни направихме в Барселона и на мен лично изключително много ми хареса (с изключение на храната, но явно каталунската кухня не е моята).
В заключение мога да кажа, че не ми хареса много Малграт, но самата почивка беше прекрасна.
Иначе по темата за БГ, ами не бих почивала пак в България, където и да е, поне и докато не чуя

# 118
  • Мнения: 5 262
И ние се отказахме от буламачите в ОИ, но и от лидълските боклуци сме отказани отдавна. НА море ходим и си купуваме от местните продукти. Караме я на салата, хляб и дини и морска храна ако седнем някъде. Може и шкембе .

# 119
  • София
  • Мнения: 12 654
Ако нося сухоежбина или готвя на почивка, тогава няма да е никаква почивка.

# 120
  • Мнения: 5 262
Ние известно време ходихме на ои и подобни с готвене . Ами не ми се връзва лятна ваканция вързан на една маса с покривка и осмърдяна на манджи столова. Ама изобщо.
Или сме на сухоежбина но по разходки или сме под асмата на масата със салатата ... ама манджи по цяло лято мога да не пипна. Освен да седнем на заведение и това ако си искаме и ако видим хубаво и т.н.

# 121
  • София
  • Мнения: 12 654
На ОИ сме били веднъж преди 17 г. с 2 бебета. Уморих се от ядене. Повторихме го само веднъж в Турция, но там бяхме вече 6 човека и ми беше идеално, още повече, че бяхме в затворен комплекс и имаше различни тематични ресторанти, които предлагаха обилно количество плодове и зеленчуци, а центърът на града беше далеч, за да ходим за всяко хранене по заведения. Въпреки това, не е моят тип почивка и имам съвсем друга представа за наслаждаване на свободното време, плажа и храната, която няма общо с постоянно ядене и пиене.
Сядането на заведение, особено на морето, за нас е с идеята да сме близо до водата, да усещаме бриза, да няма много хора и да хапнем нещо прясно и леко.
Храна носим само, когато ходим по планините. Там е ясно, че без храна не може. Навсякъде другаде човек няма как да остане гладен, когато не е на километри от цивилизацията, особено в Европа.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 244
Всеки има различно усещане и възприятие за това как иска да си почива. Аз храна от тук не мъкна (виж в обратната посока мъкна доста). Друг иска да си носи дисагите и да си яде това, което си е донесъл, ми лошо няма. Друг прави компромис с нещо друго, за да може все пак да си осигури някаква почивка. В крайна сметка хора сме, някои с по-големи, други с по-малки възможности. Важно е колко ти е малка душицата, за да пляскаш такива тъпи коментари. В този форум се препълни с хора с микроскопични душици.
А в крайна сметка темата е за това къде не бихте ходили на море никога повече, а не за това дали бихте или не бихте мъкнали храна в багажника, пазарували от магазина, който и да е той, и както и да му е името, или за измисления ви фалшив живот във фейса/форума.
И, за да съм все пак по темата, не бих ходила на море никога повече:
1. Черноморец - след като избягахме с писъци от квартирата (в 12 през нощта), в която звучеше целия чалга оркестър воглаве с певицата от отсрещната кръчма.
2. Паралия Катерини - посетихме пътьом плажа, и ми се уплаши окото от гъч, мръсотия и т.н.Пренаселено и много неприятно място. Поне за мен.

Има и още, но в момента не се сещам.

# 123
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз пък обичам да ям и Гърция е едно от местата, където се размазвам от кеф. Прихващам и от гръцкия дух и култура - трапезата при тях е на почит, излизането семейно и прочие. Имаме приятели гърци, лафили сме по темата. За гърците, както и за италиаците, добрата, вкусна храна е на почит. Обичам да обикалям, но обичам и да седна и хапна нещо вкусно или да изпия чаша хубаво кафе. Миналата година в Бергамо пихме фантастично кафе - дори само заради това си струва някой ден да се върнем.

ОИ мразя, все едно съм овца, на която й казват кога и къде да яде. Не е моят тип почивка. Аз спя до късно, вечер ядем късно когато сме на почивка...тази свобода не я давам за нищо.

Подкрепям тодоричка за Катерини: този юли на връщане от Крит минахме оттам за един бърз плаж. Бях потресена от гмежта.

# 124
  • Мнения: 5 262
... Друг прави компромис с нещо друго, за да може все пак да си осигури някаква почивка. В крайна сметка хора сме, някои с по-големи, други с по-малки възможности. Важно е колко ти е малка душицата, за да пляскаш такива тъпи коментари. В този форум се препълни с хора с микроскопични душици.
...

а ти от кои си , че не ни стана ясно все пак.

# 125
  • София
  • Мнения: 12 654
И аз за Катерини да кажа. Ходили сме няколко пъти извън сезона и е много приятно, вкл. зимата, защото обичаме да ходим до Метеора и спим в Катерини.
Бяхме веднъж в сезона преди няколко години. Ужас. Народ, мръсотия, шумотевица. Хотелчето, в което бяхме, беше много хубаво, но издържахме точно 3 дни и сменихме дестинацията.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 244
... Друг прави компромис с нещо друго, за да може все пак да си осигури някаква почивка. В крайна сметка хора сме, някои с по-големи, други с по-малки възможности. Важно е колко ти е малка душицата, за да пляскаш такива тъпи коментари. В този форум се препълни с хора с микроскопични душици.
...

а ти от кои си , че не ни стана ясно все пак.

Ако питаш дали правя компромис с нещо, да, правя компромиси Simple Smile . Спала съм в по-евтини места, за да мога да си позволя по-дълга почивка в любимо място например. Макар че с напредването на възрастта, все по-рядко правя компромиси. В последната година обаче животът ми показа, че е най-добре да инвестирам в спомени от добре прекараното време с любимия човек, защото не се знае още колко дълго ще можем да трупаме общи такива.
А ако питаш за възможностите, моите не са кой знае колко големи, но спя спокойно, и се чуствам добре.
А за душицата, оставям да си отговориш сама, ако можеш де Simple Smile

# 127
  • София
  • Мнения: 28 109
Таис, видях, че си писала за гръцката кухня и точно щях да ти предложа да опиташ и италианската, и гледам, че си писала за нея Simple Smile

След тези държави, да си причинявам нашето черноморие...

# 128
  • Мнения: 19 360
Е, хайде, била съм в "тези държави" и далеч не всичко е цветя и рози. Отделно е задължително поне двоен бюджет да се предвиди за качествена почивка там, което не всеки може да си го позволи. А на нашето море е лудница, аз вече обмислям да ходя извън сезона ако искам някакъв релакс, все пак съм на почивка, не на състезание кой първи ще заеме шезлонг и маса за вечеря.

# 129
  • София
  • Мнения: 28 109
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.

# 130
  • София
  • Мнения: 12 374
Ваши голдъни, ваша воля.

Няма държава, в която всичко да е цветя и рози. И никой тук не твърди подобно нещо.

# 131
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нямам желание да почивам повече в Гърция, освен може би западните брегове, към Адриатическо море.
По-конкретно, бяхме преди няколко години на втория ръкав на Халкидики, мястото беше по препоръка на грък, а в рамките на почивката обикаляхме околни градове и плажове.

Нещата, които на мен лично НЕ ми харесаха:

- плажовете (посетихме 5-6 различни, все по втория ръкав, от Никити надолу). само тук-таме някой по-голям плаж, като цяло относително тесни плажни ивици, също и къси. Полупразни, като паднала бомба.
- много солена вода, неприятна като усещане, по-студена от черноморската
- ресторанти - СУПЕР еднообразни. Гръцка кухня, пица и пържено пилешко (на хапки, тип КФС, за вкуса не знам, не пожелах да го опитам). От гръцката кухня - различни мезета и салати - тук имаше някакъв избор, но стигне ли се до основни, нещата. за мен, издишат. Около 4-5 вида виба и морски дарове (от които 2 дребни вида риба, по-скоро като попчета, но не непременно на ресторантско ниво), на практика никакви меса, освен изсъхнали пилешки пържоли и изсъхнали шишчета, последните се излъгах да поръчам. Стекове не видях изобщо, например. Прочутият октопод беше чудесен, много ми хареса, но 10 дни ми писва да ям само това, скариди нямаше, а мидите бяха само с домати (май саганаки се наричаха). Нещо с бяло вино, нещо без сосове, за да се запази и доминира вкусът на морския дар - не. Някаква по-различна кухня от тази просто нямаше, а не сме ходили в някакви мизерни заведения, напротив - по-пълнички гледахме, с добри оценки и т.н.

Голям ценител съм на кухня и ми е важно, но гръцката такава не ме впечатли, поне не каквото предлагаха в региона. Не че са лоши салатите, но да платя 8 евро за гръцка салата (преди вече бая години), за които пари в България мога да ям и нещо по-добре приготвено от една идея по-добър готвач, благодаря съм.

- цените - двойни на България за experience, който ни най-малко не беше 2 пъти по-добър
- до плажовете се ходи с кола, което за мен лично е минус. Тъй като не консумираме алкохол, когато сме с кола, не можеш да си вземеш една бира на плажа...
- за нас не беше проблем, но занимания за деца в тези градове нямаше. На 20-30км имаше някакви места с детски площадки, но никакви други забавления.
- заведенията затваряха относително рано - докъм 11 вечер, след което оставаха само 1-2 бара, единият от които спортен и винаги вървят някакви мачове, а хора крещят. Такова нещо като морско барче с коктейли, музичка, недай Боже танцуващи хора, нямаше.

Позитиви:

- водата беше кристално чиста
- шезлонгите не бяха счупени, но това го има не само в Гърция Simple Smile
- гръцките им мезета бяха вкусни навсякъде. приготвяха ги добре, макар да не бяха съвсем моят тип вкусове

Като се сложи, че това беше една от най-близките дестинации, а до другите пътят е и по-далечен, и по-скъп, то аз за себе си не виждам причина отново да отида в Гърция. Не беше място на което да имаше УАУ плажове, УАУ храна или някакви неповторими хотели (обикновено бяха семейни хотелчета, тип къщурки, като на нашето море) със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature.

Може би бих видяла и Закинтос, където и цените, впрочем, са съвсем различни от близка Гърция, но за нас е имало много по-добри места за почивка.

# 132
  • Мнения: 5 814
"със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature." Ако това сте очаквали от Гърция, наистина.... не ходете повече никога. Моля ВИ!!!!!!! Моля ВИ!!!!!!

# 133
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

# 134
  • Мнения: 5 814
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

Бе в повечето случаи се оправяме и без местен. А сметката ни стандартно е като в по-скъп ресторант в София. И все пак ядем прясна риба, а не стояла в хладилници дни наред.
Аз съм супер претенциозна към качеството на храната, но в Гърция ми е рай.

# 135
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
"със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature." Ако това сте очаквали от Гърция, наистина.... не ходете повече никога. Моля ВИ!!!!!!! Моля ВИ!!!!!!
Абе, знаем ,че е дивотак .

quote author=.♥.Fancy.♥. link=topic=1133472.msg39437565#msg39437565 date=1570444875]
И все пак ядем прясна риба, а не стояла в хладилници дини наред.
Аз съм супер претенциозна към качеството на храната, но в Гърция ми е рай.
[/quote]
Ние пък не ядем риба. Само кучетата ни я ядат.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 13:52 от RichiRich

# 136
  • Мнения: 19 360
Не съм ходила на много места в Гърция, а по островите пък съвсем не, харесва ми това, което пише Таис, обаче всеки път изтръпвам като чуя за стачка на фериботите през най-усилния летен сезон....ами не е ок да треперя дали и кога ще се прибера от почивката. Може би някакви чартъри ако има бих рискувала да отида и там.

# 137
  • Мнения: 5 814
"със супер басейни, анимация за деца, пиано барове или изобщо някакъв друг запомнящ се feature." Ако това сте очаквали от Гърция, наистина.... не ходете повече никога. Моля ВИ!!!!!!! Моля ВИ!!!!!!
Абе, знаем ,че е дивотак .

Направо! Не е за нормални олинклузивари. Ние сме от лудите.

# 138
  • Мнения: 19 360
Ол инклузивът ме изпусна мен като участник....да седя на опашка и да бъркам в тави за храна не е моето. Отделно, че напоследък всякакъв ол инклузив в БГ върви в комплект с тълпи румънци.....аз там съм пас, особено след тази година и то в курорт като Дюни, който винаги съм хвалела.

# 139
  • София
  • Мнения: 28 109
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

Ами не, чак пъти по-скъпо, не е. Местни... Не, не ни се е налагало да питаме.


Fancy, и в Гърция има такива. Имат си и те бетонните чудовища с аквапаркове, анимациии...

# 140
  • Мнения: 5 814
"Цветя и рози" – определено не, не се сещам за такава държава,  "пъти по-добре", обаче, определено да.
В пъти по-скъпи  със сигурност, в "пъти по-добре", ако някой местен ти каже къде точно има такъв ресторант.
ако го има изобщо .

Ами не, чак пъти по-скъпо, не е. Местни... Не, не ни се е налагало да питаме.


Fancy, и в Гърция има такива. Имат си и те бетонните чудовища с аквапаркове, анимациии...

Е имат де. Не е като да нямат. Но са ясни и туризмът им не преобладава с тях. Старателно обозначени са на картата за отбягване. Иначе имат страхотни хотели на BB или HB, но не са по джобчето на нашенския олинклузивняр. И луксовете в тях са от малко по-друг тип от горизброените. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 19 360
Аз в Атина на такъв капан за туристи попаднах, такъв скандал стана, че по едно време всички викахме полиция, а един от персонала излезе с брадва от кухнята.....Сметка за двама души с обявени цени, и без консумиран алкохол,обаче рибата мерят сурова беше в равностойност на около 220 долара, а излизаше че сме изяли двамата четири килограма риба. Тоест не искам отново да попадам на мизерници, които мислят, че като си чужденец могат да те ошушкат целия. На всичко отгоре един от тях ни съобщи, че като нямаме пари да не ядем в Гърция, да си стоим в БГ. Е, как да им дам шанс при това положение....беше ужасно преживяване, не обичам византийски номера.

# 142
  • Мнения: 5 814
Е така де. Капани има по всички географски ширини. Ама не са византийски. Това лято имаше някаква касова бележка из фейса с произход нашенско.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 374
Не съм ходила на много места в Гърция, а по островите пък съвсем не, харесва ми това, което пише Таис, обаче всеки път изтръпвам като чуя за стачка на фериботите през най-усилния летен сезон....ами не е ок да треперя дали и кога ще се прибера от почивката. Може би някакви чартъри ако има бих рискувала да отида и там.
Никога не сме имали проблем с корабите, а сме джиткали къде ли не из островите, понякога по няколко на почивка. Ние откакто тръгнахме на юг, не сме стъпвали на Халкидики и изобщо в северната част на страната, няма смисъл.

# 144
  • Мнения: 19 360
А да, 11 лв за вода, и 20 май за супа. Коригираха се бързо обаче, че касовата бележка обиколи интернета и ефира. Някой, който е бил на море в Хърватия или Черна гора да сподели наистина ли са толкова нацупени към българите /четох някъде отзиви/, че киселяци гледам през цялата година, не ми се дава една бала пари и пак на същото да попадам.

# 145
  • Мнения: 47 898
Мен ме беше гнус да седна в ресторантите в Атина специално. Видяха ми се мърляви и капани. Бяхме само няколко дни де, повече се разхождахме...но не бях с добро впечатление от храната специално. Simple Smile

# 146
  • Мнения: 5 814
Не съм ходила на много места в Гърция, а по островите пък съвсем не, харесва ми това, което пише Таис, обаче всеки път изтръпвам като чуя за стачка на фериботите през най-усилния летен сезон....ами не е ок да треперя дали и кога ще се прибера от почивката. Може би някакви чартъри ако има бих рискувала да отида и там.
Никога не сме имали проблем с корабите, а сме джиткали къде ли не из островите, понякога по няколко на почивка. Ние откакто тръгнахме на юг, не сме стъпвали на Халкидики и изобщо в северната част на страната, няма смисъл.
Хич не ти и трябва.
От носталгия отидохме и съжалихме. Наумила съм си да проуча кой е идиота, който строи безумна глупост и терасира за къщи Агиос Йоанис. Персонала в кръчмите е от българи.

# 147
  • Мнения: 19 360
Да не би БГ манталитетът и недостатъците на нашето море да се пренасят и в Северна Гърция?

# 148
  • София
  • Мнения: 12 374
Хърватите са леко дистанцирани, но любезни. Киселяци - не, просто по-хладни от, да речем, гърците или босненците. Аз съм влюбена в природата на Хърватска.

Милитана, като нищо. Дано не тръгнат на юг. Засега май няма опасност, повечето нашенци не си мръдват гъзовете по-надолу от Катерини.

# 149
  • София
  • Мнения: 12 654
Хърватите обичат да спазват правилата и са непримирими към боклук и простотии. Любезни хора са, общителни, но не се навират в личното пространство. Само там съм виждала как в резерват турист (нашенец) си хвърля боклука на пътеката и буквално скочиха 10-тина човека да си го събере, а една възрастна жена го перна с чадър. Може да изглежда киселяшко, но навсякъде им е чисто и красиво, а у нас дори на язовир Белмекен, точно в началото на резервата, това лято имаше нахвърляни кенчета от бири и под храстите бяха старателно напъхани торбички от чипсове и мръсни памперси.
Хърватска е в поето Топ 5 на любими дестинации.

# 150
  • Мнения: 19 360
Хърватите обичат да спазват правилата и са непримирими към боклук и простотии. Любезни хора са, общителни, но не се навират в личното пространство. Само там съм виждала как в резерват турист (нашенец) си хвърля боклука на пътеката и буквално скочиха 10-тина човека да си го събере, а една възрастна жена го перна с чадър. Може да изглежда киселяшко, но навсякъде им е чисто и красиво, а у нас дори на язовир Белмекен, точно в началото на резервата, това лято имаше нахвърляни кенчета от бири и под храстите бяха старателно напъхани торбички от чипсове и мръсни памперси.
Хърватска е в поето Топ 5 на любими дестинации.
Така описано, на мен ми е даже о кей. Не обичам да ми се навират в личното пространство, обичам реда и чистотата - супер. А за Белмекен и аз мога да потвърдя. Каква природа имаме само и колко сме немарливи към нея!

# 151
  • Мнения: 947
В Гърция последните години ми прави впечатление, че мои приятели си товарят колата с продукти от там, когато тръгнат към България. Зехтин, маслини, подправки, дори препарати си купуват, защото са по-качествени от родните.
А Хърватска на мен ми хареса. Хората се държат така, както се отнасяш с тях. Като им се усмихваш и си мил, те отвръщат със същото. Стори ми се малко по-скъпо от очакваното обаче.

# 152
  • София
  • Мнения: 12 374
Ние влачим литри зехтин от гръцко, маслини също. Домашният зехтин, който тази година си взехме от островите Паксос и Крит е превъзходен, миналата година от Андрос също.

# 153
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз лично откакто опитах италиански зехтин от южната половина на Италия, друг не купувам. Дотогава търсех само гръцки, но вкусът на италианския е много по-мек, не така остър, зехтинът е по-ароматен, частично поради разлики в климата. Усещат се разлики и лично за моя вкус, италианският зехтин подхожда на далеч повече ястия. Разбира се, това е еъпрос на лично мнение, но пътуващите хора, които познавам, се връщат с пълни куфари и багажници от Италия, не от Гърция (изключая българите, за които Гърция е близо).

За Италия (като сравнение, не като контрапункт на Гърция) ми допада и това, че сядайки в заведение, разбирам повече от италианско меню, спрямо в Гърция гръцко, тъй като на гръцки никаква дума не знам. 😃 А пък на английските преводи невинаги може да се вярва на 100%...

# 154
  • София
  • Мнения: 12 654
И от Италия, и от Гърция, и от Испания си нося зехтин и маслини. Гръцкият зехтин повече го харесвам, заради острия вкус точно. Съпругът ми харесва италианския.
По коя дестинация ще се насочим зависи от свободното време. Ако имаме само 2-3-4 дни, естествено отиваме до Гърция. В Северна Гърция също има места за нашия вкус - малки села, далеч от популярните курорти, защото търсим уединение, тишина и минимум туристи. Когато разполагаме със седмица, се насочваме към Италия. За повече от 10 дни - Хърватска.
С езика нямаме проблем, защото цялото семейство говорим италиански, аз говоря гръцки, а с хърватите се разбираме на български. Храната в Гърция на мен ми е по-вкусна от италианската. В Хърватска наистина е по-скъпо от обичайното за почивка, за съжаление. Решили сме, че е време да преоткрием и нашето Черноморие, но извън сезона, както направихме в края на това лято. Ходили сме на море и в няколко по-екзотични дестинации, но е било "инцидентно" и не са места за традиционна семейна почивка.

# 155
  • Мнения: 5 262
В Италия има повече интересни неща да се обикалят от в Хърватска.
Ние за по-дълго караме Италия
За 4 или 5 дена правим Балтийско море напоследък  или и южна франция/
Балтийско море е страхотно място. Там на море … винаги.
А по Темата италианското Римини е такова на.кано място. Там на море никога !

# 156
  • Pesaro
  • Мнения: 12
В Италия има повече интересни неща да се обикалят от в Хърватска.
Ние за по-дълго караме Италия
За 4 или 5 дена правим Балтийско море напоследък  или и южна франция/
Балтийско море е страхотно място. Там на море … винаги.
А по Темата италианското Римини е такова на.кано място. Там на море никога !
Римини е българският Слънчев бряг. Подходящо за купони, но не и за отдих.

# 157
  • Мнения: 5 262
В Италия има повече интересни неща да се обикалят от в Хърватска.
Ние за по-дълго караме Италия
За 4 или 5 дена правим Балтийско море напоследък  или и южна франция/
Балтийско море е страхотно място. Там на море … винаги.
А по Темата италианското Римини е такова на.кано място. Там на море никога !
Римини е българският Слънчев бряг. Подходящо за купони, но не и за отдих.
и разходки на кучета по брега , като си забравиш предвидливо пликчето за отпадъци.

# 158
  • Мнения: 67
Най - гадното място където съм почивал със семейството ми беше Кранево и по - специално хотел " Добруджа". Това са абсолютни изроди и измамници. Рекламират ремонтирани стаи а когато заплатите с карта и отидете на място ви тикат в някакви коптори които не са ремонтирани вероятно от социализма. Храната пък в ресторанта на хотела е евтина и често развалена. Липсват детски площадки и тротоари а цените на заведенията са доста по - високи от тези в южното Черноморие. Повече кракът ни няма да стъпи в тази дупка.

# 159
  • Мнения: 3 505
Ако нося сухоежбина или готвя на почивка, тогава няма да е никаква почивка.
За теб може и да не е, но има хора, които готвенето не ги натоварва.

# 160
  • София
  • Мнения: 12 654
Аз не спирам никой да си готви, докато е на почивка.
Понеже си извадила думите ми от контекста, ако ти е кеф да готвиш за 6-членно семейство по време на почивка, моля да ми дадеш координатите си. Ще ти поема нощувките. Wink

# 161
  • Мнения: 3 505
Аз не спирам никой да си готви, докато е на почивка.
Понеже си извадила думите ми от контекста, ако ти е кеф да готвиш за 6-членно семейство по време на почивка, моля да ми дадеш координатите си. Ще ти поема нощувките. Wink
За 6-членно тарифата ще е по-висока.

# 162
  • София
  • Мнения: 28 109
Но пък и удоволствието ще е повече.

Общи условия

Активация на акаунт