Книгите, за които винаги има място в моята библиотека

  • 4 791
  • 47
  •   1
Отговори

Анкета

По какъв начин обичате да четете?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 04 окт 2019, 00:40
* Може да изберете максимум 2 опции.

# 45
  • Мнения: 6 131
Като видя колко се преекспонира някоя книга и се навира в очите на хората и ми е ясно, че не става.
И действително не става. Единици са популярните книги, които съм харесала. Повечето са въздух под налягане и често съм си блъскала главата какво пък толкова харесват в тях или аз съм крива.
Около мен е отчайващо, сещам се само за двама четящи. Ужас! Останалите са от дъжд на вятър или още по-кошмарното - въобще. Като цяло по-младите придобиват някакви четящи навици, нали е модно, но след 40 кой не чел досега - нечетен си остава.

# 46
  • на брега
  • Мнения: 1 089
Аз се каня на "Крялици и наложници". 60 лв е,луксозно издание. Има и за най-великите крале. Трудно се намират. И двете ще ги купувам в един момент. Queen and queenship искам да си намеря,но не съм я търсила. Може би ще я открия н ел.вариант.

Ако се каниш на "Кралица, императрица, наложница" (твърди корици) в момента я предлагат с 15% намаление. Аз също й се каних и току-що я поръчах.

# 47
  • Мнения: 9 988
Здравейте и добре дошли, четящи човечета!


Като за начало, споделете:
● от колко време сте привърженици на четенето;
● какви жанрове предпочитате;
● любими автори;
● последно прочетена и любима книга.

Много ще се радвам, ако взаимно си помогнем за откриването на прекрасни книги!



Чудесна, чудесна тема!
Радвам се, че я открих.  Grinning

Чета откакто се помня, по-точно от 3 годишна възраст.
Пораснах с Беатрикс Потър, А.А. Милн, приказки от всякакви нации, Едуард Успенски, Джани Родари, Карло Колоди, Ран Босилек. Общо взето стандартната детска библиотека. Любима ми беше Мери Попинз на Памела Травърс, и естествено всичко на Линдгрен. Heart Eyes

В училищна възраст открих Андре Мороа (Страната на Хилядите желания  Heart Eyes), адаптираните за деца Дейвид Копърфийл, Тримата Мускетари, и от там се започна с Дюма, Юго, Дикенс и какво ли не от библиотеките (ходих на 2).

Най-голямо откритие за мен в 3 и 4 клас бяха книгите на Лизелоте Велскопф Хенрих (поредицата Синовете на Великата мечка), Джерал Даръл  Heart Eyes, Агата Кристи и Робърт Луис Стивънсън.

Мога да направя списъци на любимите ми книги до 14 годишна възраст и след, но няма да ви занимавам. Може би в неделя. Ще помисля. Имам чувството, че забравям някого, ще допълвам.

От 14 годишна чета Стивън Кинг. Тогава илзезе Мъртва Зона за първи път на български език. На 16 открих Стайнбек, на 17 Кърт Вонегът, на 20 Пратчет, и оттогава светът не е същия.

Предпочитам фентъзи, психологически трилъри, северско крими (Юрт и Розенфелт).

Все още обожавам книжарници. За мен най-прекрасното ухание е аромат на нова книга. Вече предпочитам книгата да моя, и да не е докосвана от никой друг. Затова не съм записана в библиотека. Имам Киндъл който е винаги с мен, но обичам и купувам хартиени книги.

Не чета преведени книги ако оригиналът е на английски език. Обичам да сравнявам преводите на Пратчет, и го колекционирам на три езика. Това е извратеното ми литературно хоби.  Blush
Скандинавците ги чета на чешки. Преводите са великолепни.

През последните години се вманиачих по поредиците на Джордж Мартин и Стивън Ериксън (Малазанската книга на мъртвите). Последният ми взе ума и сърцето. Сега ми е много трудно да намеря нещо което да ме погълне така изцяло.
Все още обичам Стивън Кинг.

Обичам добре написани поредици и се надявам да си намеря нови любимци.

Последно прочетена любима книга?
"Една нощ през самотния октомври" на Роджър Зелазни, разбира се.  Grinning Heart Eyes Написана е като дневник на едно специално куче, всеки ден е отделна глава.

Списък с автори и книги ще публикувам по-късно. Много ми е приятно да размишлявам по темата. Сигурно съм забравила да спомена много любимци.

Общи условия

Активация на акаунт