Египет /Тема 9/

  • 51 318
  • 747
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7
Ние с мъжа ми бяхме в Египет от11.01-18.01.2020г.Екскурзията си я закупихме от "Амиго травел",
цената в различните агенции беше една и съща, хотелите бяха едни същи, но това е защото Абакс е организатора/от които съм потресена/.След като изчетах в нета всички оценки за хотела и изгледах разни клипове се спрях на "Desert roze" в Хургада.Изгледайте клипа и всеки да прецени за себе си https://youtu.be/O84URPY_tFw]
В хотела храна имаше достатъчно и според мен за всеки вкус: месно, постно, риби, салати.....След като аз, която не яде пилешко и в мюсюлманска държава не останах гладна:).Стаите бяха малко старички, но с малки забележки си бяха ок.Територията на хотела,която беше огромна, в ресторантите и баровете чистотата беше на осезаема.След като бях чела как се получават стомашни проблеми  и аз се бях запасила с хапчета,  които не ни се наложи да пием.Това се дължи най вече на много добрата хигиена в хотела.
Сега да се върна на Абакс.Възмутена съм от кожодерството им!!! Как може да ни искат в пъти повече за тези допълнителни екскурзии?!Луксор -110$ на човек, а ние отидохме за 45$ на човек с руска агенция,тъй като не говорим английски/и за тези с англиския има местни агенции за тези парички/.Още Ноември се свързах с Валентина, която ме запозна с условията на нейната агенция, а именно след като ни настанят да и пиша във Viber: хотела, номера на стаята и коя екскурзия или забавление искаме да посетим, когато дойдат да те вземат тогава плащаш.Реших, че нищо не губя и ще решаваме на място.Очарована съм от тази агенция, не ни подведоха, спестиха ми много средства и успяхме да посетим доста места, за които Абакс щяха да ни одерат кожите.https://travel24.online/hurghada/- това е сайта.
Сега за хората с малки деца.Нашата програма беше Варна - Кайро,1 нощувка, разглеждане на пирамидите/докато не см забравила, ако ви искат по 2$ от Абакс за влизане в малката пирамида- не давайте като нас,това влизане е включено в цената на билета/,националният музей, обяд на кораб на Нил, трансфер до Хургада, 6 нощувки и полет Хургада-Варна.Това пътуване от Кайро до Хургада, след като си обикалял целият ден и 16,30-17,00ч. тръгваш за Хургада, която е на 600км. и пътуваш приблизително 6-7часа ми дойде в повече.Не знам как би го изтърпяло едно дете.
А от Египет/колкото и клиширано да звучи/ сме очаровани!!! Замисляме се за догодина, но само ако има оферта само за Хургада.Кайро бих си го спестила.Мизерията в страната е ужасяваща, колкото и да си чел на живо не го асимилираш.Обаче Хургада е друг свят на база столицата.Върнахме се с много прекрасни спомени и преживявания.Не успяхме да разгледаме целия хотел и да се попечем качествено от ходене по допълнителни екскурзии.Бяхме в Луксор, на лодката с прозрачно дъно, в Ел Гуна/Абакс изобщо не я предлагат/ и накрая завършиме със сафари Дискавъри.Видяхме един много различен свят, гмуркахме се с шарените риби, яздихме камили,коне, карахме бъгита и АТВ, потопихме се в света на фараоните.... Ох, поста стана дългичък, но още съм под емоцията от преживяното Simple Smile

# 436
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
vgv73 , много благодаря за разказа..При мен програмата ще е обратно. Не знам кое е по-доброто..дали след като си пътувал от Хургада към Кайро толкова часове да обикаляш цял ден в Кайро или вашия вариант. От допълнтелните смятаме само джип сафарито, при Караджъ е 80-90 лв ако го платим в Бг. Може ли да разкажеш за него и колко платихте към руската агенция?
И аз предусещам, без да съм отишла още, че ще почивам занапред в египетски хотели - дано да се оправдае усещането ми! Времето как беше? Морето?

# 437
  • Мнения: 7
Нашата програма беше като вашата, но я промениха, което беше по добрият вариант.Лагера от който се провежда сафарито е много близо до Хургада.Първо карахме бъги, разпределиха ни по двойки и по четворки, карахме около 20 минути.После се върнахме в лагера и се прехвърлихме на АТВ и пак обикаляхме в пустинята 40минути.Отново се върнахме в лагера и ни качиха на джипове, с които ни извозиха до бедуинското селище.Там се качихме на камили и на коне, разгледахме селището, черпаха ни с традиционният им хляб, който аз не посмях да опитам, защото хигиена е под всякаква критика после ни дадоха и чай в някакви очукани канчета, който пак отказах🙂. Върнахме се пак в лагера, хапнахме и имаше Бейли денс шоу, бедуински танц. Голямо чакане падна, носете си връхна дреха. Шоуто не ми хареса, но другото си беше вълнуващо преживяване.Вземете си задължително арафатка и някакви по стари очила, ако не там дават маска под наем срещу 3$. Всичко, което описах струваше по 25$ на човек, но ние платихме за двамата 45$, Валентина ни направи отстъпка,тъй като ние закупихме 4 екскурзии от нейната агенция. Времето беше чудесно, температурите достигнаха до 27-28 градуса.

# 438
  • Мнения: 1 280
vgv73,
Искам да попитам тази местна агенция в хотела ли я намерихте,в хотела ли ви я предложиха или онлайн си направите резервацията.Ние ще имаме само ден и половина в Хургада и искам на място да реша, но без да губим време в търсене на местна агенция.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 15:24 от valya_bl

# 439
  • Мнения: 910
То и от Турция и от България сме се връщали със стомашни проблеми....
Морските звезди и други подобни са национално богатство и можете да бъдете арестувани на летището за изнасянето им.

# 440
  • Мнения: 4 549
vgv73, изненада ме с това, че Луксор ви е бил предложен като допълнителна/ по желание екскурзия. В програмата, с която аз бях на Абакс, Абу Симбел беше по желание за доста пари. За съжаление не успях да стигна до там, но ако отида втори път  в Египет ще го посетя задължително. То всъщност само заради това може би ще отида в Египет отново. Не си падам по морския туризъм.

# 441
  • Мнения: 1
Мога да препоръчам в Хургада едно момче Хазим се казва. Много стабилен и с него може да спазарите много изгодно ескурзиите с лодки, сафарита, разходки до Хургада за масла и др. Цените нямат нищо общо с тези, които се предлагат от нашите тур. агенции. Това му е телефона +201283172814. Звънете му през вайбър. Говори руски и английски. Кажете му, че Иван Иванич от България Ви е дал телефона.

# 442
  • София
  • Мнения: 3 642
Здравейте отново.
Моля някой пътувал до Египет с Онекс тур да сподели мнение
Спрели сме се на тази оферта от 07. Април
https://www.onextour.bg/tour/luksozen-kruiz-po-reka-nil-i-pochiv … 0_Adult-2_Child-0
А имам една седмица да реша

# 443
  • Мнения: 3 635
Тази цена в евро не е ли твърде висока, тя цената на другите агенци е почти същата, но в лв. Дори с вътрешен полет не е толкова скъпо...Rolling Eyes

# 444
  • Мнения: 1 280
Аз също бях харесала тази оферта.Цената е за двама, за стая и е много изгодна, но разбрах,че това са фалиралите Он травел и ме посъветваха да не се доверявам, защото има много оплаквания от тях. Не знам дали е така, офертата е чудесна, но ние решихме да заложим на сигурно и се спряха на Абакс, Египет от А до Я.

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 3 693
Да, така е Онекс Тур са бившите Он Травел.

# 446
  • Мнения: 186
Здравейте!
Нова съм в темата.
Не съм почивала в Египет, но все повече ме интригува.
Предлагат ли се почивки повече от 7 нощувки?
9 или 10 примерно?

# 447
  • Мнения: 1 280
Скоро имаше такъв въпрос. Няма за повече от 7 нощувки. Зависят от чартърните полети, затова. Но може да комбинирате 2 х7, предполагам.

# 448
  • Мнения: 6
Много  се колебая между офертите на Бохемия и Караджъ турс - моля за помощ! За една и съща оферта разликата е  48 лв - Кайро + Хургада...Въпросът не е  цената,а  в организацията...Мнения?

# 449
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Много  се колебая между офертите на Бохемия и Караджъ турс - моля за помощ! За една и съща оферта разликата е  48 лв - Кайро + Хургада...Въпросът не е  цената,а  в организацията...Мнения?
Аз резервирах с Караджъ....не съм гледала и сравнявала с Бохемия, а с Тез тур и Емералд (Абакс не предлагат хотела, който исках), разликата в цената беше значителна...
Някъде бях срещнала мнение, че Караджъ и Бохемия се движели заедно групите. Между другото, видях че и АБВ травелс предлагат същата програма и дати като Караджъ..та нищо чудно няколко фирми да се движат заедно...
За коя дата гледате?

Общи условия

Активация на акаунт