Третокласници 2020/2021

  • 28 861
  • 749
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 653
За съжаление последните години учебниците май се пишат от хора, които не са стъпвали в училище от десетилетия, и нямат деца...

# 571
  • Мнения: 374

Може ли малко помощ, че нещо не съм сигурна. Втората десетица от 11 до 20 ли е или е от 20 до 29?

# 572
  • here and now
  • Мнения: 4 197
11-20

# 573
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,може ли някой да сподели списъка на книжките,които четохте за втори клас.
Благодаря ви и весели празници.

# 574
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мисля, че всяко училище дава различни книги.

# 575
  • Мнения: X
Здравейте,може ли някой да сподели списъка на книжките,които четохте за втори клас.
Благодаря ви и весели празници.


Наистина, не само, че са различни в различните училища, но и учителите в един и същ випуск дават различни списъци, в едно и също училище.
Дано съм помогнала.

# 576
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Много благодаря.

# 577
  • София
  • Мнения: 28 458
Синът ми отсъстваше от училище и са взели за прилагателните. Помните ли как се подчертаваха?

# 578
  • Мнения: 47
С вълнообразна линия

# 579
  • София
  • Мнения: 28 458
Благодаря Simple Smile
Забравила съм елементарни неща.

# 580
  • Мнения: 1 709
Всъщност подчертаването се случва, когато се изучават като части на изречението, а тогава се нарича определение, ама това ще е догодина, а сега ги подговят да свикват

# 581
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Всъщност подчертаването се случва, когато се изучават като части на изречението, а тогава се нарича определение, ама това ще е догодина, а сега ги подговят да свикват
Части на изречението се изучават в четвърти клас и то само подлог и сказуемо.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 20:25 от мирта

# 582
  • София
  • Мнения: 1 636
Сега децата правят морфологичен разбор, което е различно от синтактичния, който включва въпросното подчертаване, за което питате.
Грешно е да подчертватат сега, защото това може да ги обърка в последстие кое какво е.

# 583
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Почертават здраво, такива са им упражненията и контролните.
Моето получи забележка да научи съществителните, защото не беше почертало едно съществително в някаква диктовка, а всички останали - да. Още не са стигнали до прилагателните, но като гледам няма да има проблем, защото само иска да му даваме примери да определя глагол, съществително и прилагателно. Играем игри устно, най-вече докато вечеряме.

# 584
  • София
  • Мнения: 13 204
Здравейтеее Simple Smile Всички се изпокриха с този вирус и даже не споделят как второкласниците учат дистанционно. На нас засега ни се получава, въпреки срива на Школо Simple Smile На мен ми е малко трудно, защото до днес бях на работа, от другата седмица пак съм и не мога да надзиравам развихрените разговори в чата на групата в скайп. Голямата ми дъщеря съвпада като смяна с малката и няма как да я ангажирам да се занимава. Ама ще се оправим някак си. Госпожата ги озапти днес окончателно, иначе работата беше като в голямото междучасие цял предиобед вчера Wink

Общи условия

Активация на акаунт