Магията на изтока - тема 58

  • 14 958
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • MJF
  • Мнения: 8 585
 Thinking нещо с много светлокоси се е обградил Корееда.  Wink
Буди съмнение у мен.

Сядам да гледам Complicity. По-точно го почнах вече но ме прекъснаха.
Скрит текст:
Една конструкция на едно колело ме подсети за нашите китайски и тайски майстори. Те според мен по-добре ще я направят. Чак спрях картината да я огледам. Еми той главния герой не знам как караше въобще колелото с това чудо. Thinking
Развеселих се от факта че гледам пореден филм в който трябва да внимавам кога е сега и кога е минало. Няма никакъв преход, подсказка, смяна на цвета на лената и прочие. Ще ме уморят тез далекоизточните, не мога да мигна направо  Naughty Tired  Mr. Green

# 256
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Justice - епизод 14

Офф, корейската сериална драматургия е толкова зле... Безсилни, безидейни, наивни. Изнервиха ме с глупостите си днес.
Да идва финала другата сряда и четвъртък, за да забравя след това за него.
Ако не беше адвокатчето, нямаше и да го погледна.




# 257
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Complicity (2018) изгледан.  bowuu, очаквам похвала Tuon Wink Hug

Скрит текст:
Българското име на филма по ми харесва от английското. "Простичка" история а толкова добре разказана. Филма свърши навреме. С героя минах през всичките му чувства. Преди той да ревне под дървото на мен вече ми се ревеше за него. Цялата тази преса/психологическо давление на което беше подложен а и сам се подлагаше. В средата на филма докато го гледах точно мислех все пак кое е повече- това че сам си е виновен че се поставя в такива ситуации или това че като в параграф 22 е "завъртян" в живота без никой да го пита. Японския "татко" добре му каза на края като се сбогуваха да живее за себе си, да бъде себе си.
Хваля творческия екип че нямаше нищо излишно във филма. Моето мрънкане за това че по никакъв начин не маркират преходи в картината кое кога е си остава. Но какво да се прави туй е характерно за целия фронт  Tired, мъчат мен мързела киногледач  Crossing Arms.
Отивам в търсачката да видя какво е споделила Tuon за филма. Смело. След като rossonera я похвали. Я да видим.  

Мне, не стана с търсачката, рових в постовете назад. Ама не беше загуба, даже вицове прочетох  Wink. Толкоз отдавна не съм гледала китайски филм , че не помня и кой е бил пък нали и бързо забравям. Стана ми любопитно Yulai Lu дали съм го гледала в нещо друго. Tuon, в какво друго си го гледала? Трябва да разцъкам и Kei Chikaura. Той късометражни има до тук. Любопитно дали може да бъдат видяни от нас. То чак не смея да си го помисля  Whistling

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 23:04 от Шошулчо

# 258
  • BG
  • Мнения: 4 456
Tuon, в момента не се сещам за кого става дума

# 259
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Е, как не успя да го откриеш? За две секунди и го открих с търсачката. То си има и начин на търсене, който да зададеш.
Ето го мнението на Tuon за филма Complicity - стр. 10 (в тази тема), пост 145.

Отивай да гледаш днес 9-ти епизод на Watashi Teiji de Kaerimasu.

Промото на Nagi no Oitoma епизод 7 за довечера. Ааа, Гон-сан ще го смачкам.
Горкият Шинджи...

# 260
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Въх, какво пак е сгафил Гон-сан, ще трябва да го вардя от теб  Crazy. Той сега не само че е отнесен от вятъра ами е и влюбен  Mr. Green . Ти да видиш.
О, ок, очаквам драма в епизод 9 на работещите до 17ч.
С търсачката трябва тренинг, мда. Снощи я пробвах след не знам колко години пауза и ...до никъде не стигнах. Тренинг му е цаката.

Японците не издават ли музика като корейците към сериалите си? Сега покрай горния клип са загледах и нищо не открих по въпроса с любимия ми инструментал. Заради прословутото им вардене на авторските права?

Снощи като гледах филма толкова непривично ми бе че гледам филм от далекоизточния фронт с български превод, направо  newsm78 Crazy. Такова нещо не помня кога ми се е случило за последен път но е бая отдавна. Приятна изненада си бе. Че и правописни грешки нямаше, туй отделно чудо.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 08:35 от Шошулчо

# 261
  • Мнения: 9 192
Шош,веднага вадя пуканките - заповядай
Искаш ли един австралийски?От известно време му се каня - Tanna
за  Lu Yulai
това му е дебюта като режисьор
Като артист е доста разнообразен,защото се е снимал буквално във всичко.Има и доста късометражни филми.
виж го в:
Peacock В съпорт роля,но филма е хубав
The Red Awn
Goodbye to Youth


Гост,сори:hugs:
Puppy Honey
и онзи от Сотус,който ми нанеси необратими щети.
Още не разбирам какво съм недочела,че гледах упорито двата сезона на Сотус.Вярно с мишката,но все пак.

Офф, корейската сериална драматургия е толкова зле... Безсилни, безидейни, наивни.
Логично.Могат ли да се сравняват с това,което правят в реала при развод.

# 262
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
В Watashi Teiji de Kaerimasu работят до 18:00 ч. Пак не си видяла добре, а го показват ясно всеки път в епизодите на стената, където маркират картите си с големите цифри (идейно). От 09:00 до 18:00 ч. с един час почивка на обяд.
Издават японците музика към сериалите си, разбира се. И се разпространява без проблем.
Досега пуснаха само основното саундтрак-парче на Мива, което е наистина отблъскващо с този неин писклив глас (и ти го отбеляза наскоро). А цялата музика, към самия сериал, ще я пуснат след като приключи излъчването в Япония. Така правят винаги.

Ето я Мива с нейният Reboot, но я слагам в спойлер, защото е ужасна. И в епизодите ме дразни, като пуснат парчето, но има едни моменти (сещам се, защо и ти ги искаш), които наистина са прекрасни. Страхотен и много приятен инструментал.

Скрит текст:


Tuon, май сериалите им бледнеят пред реалността.
Около развода спря да се шуми много, дори тази седмица булката реши да се "представя" в добра светлина, че дарила пари и че книгата (която е издала) се купува добре в Корея.
Тя не искала развод и затова се стигна до този цирк.
Отмъщението на изоставената. Добър сериал би се получил, знаем на какво са способни корейките, хаха.

# 263
  • MJF
  • Мнения: 8 585
 yes Popcorn
Австралийско не съм гледала бая отдавна, пък тук не само океян ами и вулкан. Ок, ще го пробвам.

Видях снощи Lu Yulai че се е снимал не в един филм но ме домързя да цъкам за проверка. За този от 2019 ясно че не съм го гледала. Но и другите 3 не съм. За загрявка , така да се каже, смятам да е пръв Пауна. Този Goodbye to Youth снощи като погледнах списъка му с филми познато ми прозвуча, но сега виждам че не съм го гледала. Ок, значи имам китайски филми за гледане.

Мда, в Complicity интересни нюански макар и уж бегло маркирани имаше м/у двете съседни държави- манталитет и от този сорт. Тънки нюанси. Ей такива неща обичам да гледам, когато са добре направени и тънко , елегантно маркирани.

Ааа вярно че 18, аз по инерция. Шефа ѝ направо ще  smile3544 ако го види моето 17  hahaha.
Значи Мива се казва въпросната дето грачи,  Peace да не ми се обижда, но направо ми пречи на гледането, бърка ми естетиката  Crossing Arms. Ок, значи търпение да имам, може и да стигне до моята фонотека въпросната мелодия.

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 09:09 от Шошулчо

# 264
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Следя японските сайтове за музика, така че, когато го качат след излъчването на сериала, ще ти дам линк за теглене. Сигурно през октомври ще се появи, обикновено седмица-две след края на излъчването в Япония се появява на пазара.

Малката Мацуда най-после я ожениха за Касуми Аримура, хаха.
Тази реклама, на един от най-големите мобилни оператори в Япония, вече официално могат да я обявят и за сериал.
Започнаха я... мисля 2015 г. и все я следя, като пуснат новото видео. Постоянно с някакви кратки истории, а главните герои са едни и същи - Шота Мацуда и Кента Киритани. През годините към тях се появиха и други известни японски актьори.
Спокойно могат да филмират историята, клипчетата винаги са голям смях.

# 265
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Шо, черпя с японски шоколад.
А Шомката пък днес с фотосесия за негов календар 2020 г.



Тарантино Куентин-сан и Ди Каприо Леонардо-сан днес са в Токио за представянето на Once Upon a Time in Hollywood. Пит Брад-сан липсва.
Не разбират и дума. Чакат си превода, като послушни холивудски момчета.


# 266
  • MJF
  • Мнения: 8 585
 eat днес тук, десерти на гладно,  отивам за основното в готварския, там Тайна да му мисли с любимите ми чушки, домати, патладжани и т.н.

Ок, мерси предварително за музиката  Hug, ще изчакаме значи.
Тез като мен, с превода напред  Mr. Green

# 267
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Nagi no Oitoma - епизод 7

Този сериал с всеки изминал епизод става все по-добър.
Шинджи е човекът, а каквото и да кажа за Исей Такахаши, като актьор, ще е малко. С Майка (бармана) двамата в този епизод бяха култови. Ох, само като се сетя. Пак ще ги пусна.

Шо, този път няма да ти разкажа много, за да се насладиш на голямото удоволствие.
Само за Наги-то, че ме сърбят пръстите...
Тя си е все така, но отвреме на време с проблясъци. Каквото и да се случи обаче до финала, за мен този главен женски (японски) образ ще остане най-елементарният/ простоват/ наивен/ безхарактерен, който съм гледала от японците, а съм гледала стотици. Добре, че е Сакамото-сан да я вкарва малко в пътя.
Трябва да е благодарна, че има мъж като Шинджи до себе си. Тя не го заслужава, не и с поведението си.

Превюто за епизод 8, другият петък.

# 268
  • MJF
  • Мнения: 8 585
 Joy, охх рос после внимателно ще те прочета но на видеото горе без да го отварям виждам Шинжи че е у Гон и  hahaha Joy Joy автоматично. Сега като комета само минавам  Embarassed

# 269
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Отчаяният опит на SM Ent. за правене на пари, наречен Super M, ще "дебютира" с албум на 4 октомври.
Със стари... нов бардак ще правят. Мъка, мъка.



И все пак дойдох за друго... Да отбележа рождения ден на златното bangtan-макне, което става на целиииии 22 години. Жив и здрав, Чон Джонг Гук.
Без неговите вокални възможности са за никъде.

Този кавър ми е много любим, от годината, в която дебютираха.

Общи условия

Активация на акаунт