Магията на изтока - тема 58

  • 14 967
  • 735
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 758
След продължаващата сага с прословутия развод, корейските сериали ми се струват като детска приказка Joy.

Graceful Family
Тя е много богата наследница. Преди 15 години майка ѝ е убита, а девойката е изпратена/заточена в Америка и не се е връщала до момента. Има двама по-големи братя и един по-малък, които обаче са от различни майки. Най-големият е развейпрах и се изживява като режисьор/продуцент, общо взето само харчи пари. Вторият е любимецът на мама и се готви да поеме компанията някога в необозримо бъдеще. Женен е за подходящата жена, но бракът им е само на книга. Най-малкият е разглезен тинейджър, плод на връзката на бащата с известна актриса.
По незнайни, все още, причини Тя е любимка на дядо си и той иска тя да е неговия наследник в управлението на фирмата, заради което пък останалите от семейството я недолюбват. Дядото е приет в болница и е в безсъзнание, което е причина Тя да се върне в Корея въпреки нежеланието на семейството ѝ. За капак Тя е доста умна, независима и костелив орех дори и за "специалния отдел за бързо реагиране" на компанията, който се грижи за всички изцепки на семейството и общо взето контролира всичко. Шефката на екипа е бивш съдия и е абсолютно безскрупулна.
Той е беден адвокат. Преди 15 години майка му е обвинена в убийство и е осъдена на доживотен затвор. Убеден е, че майка му е обвинена и осъдена несправедливо и иска да разбере истината. Негов приятел полицай го вика при разрешаване на случай на ПТП. Така Той се запознава с Тя, а когато ТОП отдела идва за нея, разпознава в шефката жената, която има намеса в случая с майка му. След като Тя го използва, за да се измъкне, Той влиза в полезрението на фирмата и, когато получава предложение да започне работа при тях, приема с мисълта, че ще има възможност да разкрие какво се е случило преди 15 години.
Лично мнение: Тя е много готина, хич не си поплюва. Богата е, красива е, умна е и си знае цената. Не се страхува да изкаже мнението си и да постави всеки на мястото му. В същото време е много наранена и се страхува, дори и да не го показва. Още не ми е ясно защо е любимка на дядо си и защо баща ѝ се отнася толкова студено с нея. За мащехата е ясно защо я мрази, все пак е дете от връзка на мъжа ѝ с друга жена и съперница на сина ѝ за властта в компанията. Общо взето интересни игрички се играят в това семейство.

# 316
  • Мнения: 762
След продължаващата сага с прословутия развод, корейските сериали ми се струват като детска приказка Joy.

Graceful Family
Тя е много богата наследница. Преди 15 години майка ѝ е убита, а девойката е изпратена/заточена в Америка и не се е връщала до момента. Има двама по-големи братя и един по-малък, които обаче са от различни майки. Най-големият е развейпрах и се изживява като режисьор/продуцент, общо взето само харчи пари. Вторият е любимецът на мама и се готви да поеме компанията някога в необозримо бъдеще. Женен е за подходящата жена, но бракът им е само на книга. Най-малкият е разглезен тинейджър, плод на връзката на бащата с известна актриса.
По незнайни, все още, причини Тя е любимка на дядо си и той иска тя да е неговия наследник в управлението на фирмата, заради което пък останалите от семейството я недолюбват. Дядото е приет в болница и е в безсъзнание, което е причина Тя да се върне в Корея въпреки нежеланието на семейството ѝ. За капак Тя е доста умна, независима и костелив орех дори и за "специалния отдел за бързо реагиране" на компанията, който се грижи за всички изцепки на семейството и общо взето контролира всичко. Шефката на екипа е бивш съдия и е абсолютно безскрупулна.
Той е беден адвокат. Преди 15 години майка му е обвинена в убийство и е осъдена на доживотен затвор. Убеден е, че майка му е обвинена и осъдена несправедливо и иска да разбере истината. Негов приятел полицай го вика при разрешаване на случай на ПТП. Така Той се запознава с Тя, а когато ТОП отдела идва за нея, разпознава в шефката жената, която има намеса в случая с майка му. След като Тя го използва, за да се измъкне, Той влиза в полезрението на фирмата и, когато получава предложение да започне работа при тях, приема с мисълта, че ще има възможност да разкрие какво се е случило преди 15 години.
Лично мнение: Тя е много готина, хич не си поплюва. Богата е, красива е, умна е и си знае цената. Не се страхува да изкаже мнението си и да постави всеки на мястото му. В същото време е много наранена и се страхува, дори и да не го показва. Още не ми е ясно защо е любимка на дядо си и защо баща ѝ се отнася толкова студено с нея. За мащехата е ясно защо я мрази, все пак е дете от връзка на мъжа ѝ с друга жена и съперница на сина ѝ за властта в компанията. Общо взето интересни игрички се играят в това семейство.
Точно като за мен..благодаря за резюмето на сериала....довечера ще го загледам.

# 317
  • MJF
  • Мнения: 8 587
Мда, Tuon, такъв е филма. Отдавна не съм гледала такъв баш класически китайски. Не ми се опря.
Скрит текст:
Правилно помниш. Аз седнах да гледам на чисто, без упътване. За братята не бе така добре отделено част отделно за всеки както за момичето. Както си и пишеше във филма Китай от 70-80 години на 20 век, в провинциално населено място и редови хора. Имаше всичко познато. А в бита имаше някои спицифични тамошни моменти. Колорит не липсваше. Така че не усетих дължината на филма. Даже на моменти се сещах за "българско кино" от същите декади. Големи прилики.

# 318
  • Мнения: 9 192
Шош,На режисьора това е първи филм.
Учил е в Пекинската филмова академия  (завършил като кинематограф)и то в т.н. "златен клас"  - 1982. И ако се чудиш защо,същия клас са завършили  Yimou Zhang и Chen Kaige.По-късно дори са работели заедно.
Red Sorghum с първия,а с втория - King of the Children и Farewell My Concubine.А специално за този филм е спечелил Сребърна мечка в Берлин през 2005г.

За Юлай Лу също е първи филм.Отишал е на прослучването от любопитство и защото всичките му приятели са отишли.Не е очаквал да спечели участие и още по-малко да стане артист.


Аз го прехвърлих набързо,филма.
Така и не ми стана ясно защо се именува филма Паун.Освен да има някакво специално значение за китайците.
Хареса ми сцената с парашутистите и най-много историята на втория брат.

# 319
  • Мнения: 6 758
When the devil calls your name ost
Sondia - Say to Myself
Sondia & Jung Kyung Ho - The Street You Left
и оригинала на Liver and gallbladder

Graceful Family ost
Lim Jeong Hee – Black Diamond

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 22:42 от 2в1

# 320
  • MJF
  • Мнения: 8 587
А да , парашутите като сцена бяха красиви. И тези във въздуха и този дето го окачваха на колело и създаваха суматоха по улиците  Mr. Green. И нтересни парашути бяха тези. Всички до един бяха един модел с някакви цепки и дупка в единия край.
Те тези пауни се появиха на края, в самия край на края  Mr. Green.
Скрит текст:
Аз вече тотално потънала в тогавашната атмосфера и хоп тез шарени пауни, след 2,30 ч сиво, направо ме стреснаха  Mr. Green. И докато се редиха героите на части зад тях, че и повтаряха и завтаряха че тези пауни не си разгърват опашките, аз се напъвах и напъвах да се сетия за идеята на автора. Уж нещо измислих за всеки от героите , ама вече си забравих мислите, с голям напън беше  Mr. Green. Важното е че финално все пак един се разпери  Laughing
Значи така тез тримцата. Е този факт, времето и мястото обясняват много за това какво видях и като заснемане и като цяло. Значи нищо случайно. Аз в началото се чудех кой е героя на Юлай Лу  Laughing.
Никакво прехвърляне, гледах без да пипам мишока, като е да е , ама се бях подготвила психологически баш за нещо такова-класическо китайско и такова се и оказа. А както знаем там са дъъълги и бааавни и сиви  Wink Laughing

# 321
  • BG
  • Мнения: 4 456
Джан Ди-то май-май не и се очертават добри времена.

# 322
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 541
Justice - Финал

Край на тази корейска драма. Измъчих се с финалните два епизода. Само последните няколко минути ги пиша добри (заради сцената между Че Джин Хьок и Сон Хьон Джу), но като изключа, че истинският злодей успя все пак да се измъкне, обявен за невменяем. Ехх, тази корейска екранна "справедливост".
Толкова човешки низости/падения показаха, че нямам желание за коментиране, ако не беше главната роля на Че Джин Хьок, нямаше да погледна и секунда от този сериал.
А корейската полиция и прокуратура... Ох, мъка. Като анимационни герои ми бяха повечето от полицаите. Смехурани.



На мястото на Justice от 18 септември по KBS 2 ще стартира новия сериал - When the Camellia Blooms.
Гледаше ми се Ханъл след казарма, както и Ким Джи Сок, но с тази главна актриса - категорично не.
Кошмарна е и много противна за мен.
Аджума отново с крехко агнешко, с голяма разлика във възрастта. Не им ли писна на тези корейци? Аман.
И Ханъл ще докаже неписаното правило, че излязат ли от казарма се снимат само в безумни бози.

# 323
  • Мнения: 9 192
Джан Ди-то май-май не и се очертават добри времена.
Трябва да и вземат всички дивайси + да и предложат адекватна помощ.
Тя май се отказа от кариерата си,но то е малко вероятно някой да я наеме.Пък и не я помня като добра актриса.

Гледах  Love Bipolar
Първите 2 епизоди (от 4).Забавен е,но успяха да покажат тъмната страна на индустрията.



# 324
  • BG
  • Мнения: 4 456
Аз си търся какво да гледам, но не намирам

# 325
  • Мнения: 9 192
Гост,ти изгледа ли онзи с Push и сладура от Love by Chance?
Endless Love погледна ли го?

Аз чакам един на  Channel 3 (колкото и да е странно) - Singha Na Ka

Другата събота като свърши 2Moons2 и аз ще мрънкам,че няма каквода гледам. Innocent

# 326
  • Мнения: 6 758
Class of Lies приключи.
Малко пресилено беше, че едно хлапе може да манипулира и върти на пръста си толкова народ, но като цяло става за едно гледане. Да похваля идолчето, че добре се справи с ролята на психарче. Симпатяга, привидно мил и загрижен за всички, а в същото време душата ме напълно гнила.
И за пореден път възрастните са тези, които носят най-голямата вина за изроденото мислене и поведение на децата.

# 327
  • Мнения: 5 228
Момичета, тук съм! Компютърът ми трябваше да се преинсталира и в последните няколко дни само ви четях (не обичам много да пиша през телефона), но вече съм на линия!

# 328
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 541
Nagi no Oitoma - епизод 8

Гон-сан вече не ме дразни, нито искам да го смачкам, но пък искам да направя това с майка на Наги.
Стана ясна картинката - защо Нагито е така комплексирано. Майката е в дъното на всичко. Очакваше се.
Иначе Шинджи си заживя заедно с Гон в неговия апартамент. Двамата се разбират така прекрасно, че дано се вземат на финал. Да сключат брак и да зарежат тъпото Наги.

Ли Дзъ Ци обра царевицата и направи чудеса с нея.
Тази млада, нежна 40-килограмова жена как издържа на този тежък физически труд в китайските планини? С това носене на вода, обраната царевица, която от опит знам колко много тежи, а и шумата наряза и прибра...
Ура за този трудолюбив и неуморен китайски народ.

# 329
  • София
  • Мнения: 562
Lee Joon Young  го гледам вече в трети сериал, нищо, че е идол, но играта му е първокласна и на ниво. В Class of Lies  не мога да не го похваля за чудесната му актьорска игра, страхотно се справя момчето, както  и останалите актьори от сериала. Class of Lies ми хареса много, не намали темпото до края, беше интересен и напрегнат, засегна доста наболели въпроси относно училищата, учениците и техните родители и учители. 2в1, разбра ли накрая кой уби Бом Джи? Гледам в Дорама правят различни догадки, но надделява мнението, че е по заповед на майката на Те Ра, но  всичко е възможно.

Изгледах и Спарведливост, но и там краят не  ми стана ясен, кой жив, къде се срещнаха....

Имам да довършвам Хотел Дел Луна, но все не мога да се наканя, нещо не ме влече много, но така или иначе трябва да го изгледам, щом съм го започнала.

Чакам някой интересен сериал да започне на мястото на завършилите.

Гледах снощи видеото на Ли Дзъ Ци и какви вкусотии направи с царевицата, днес ще правя качамак Yum

Общи условия

Активация на акаунт