Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 75 919
  • 697
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 5 184
Мамекс, от ЛЛ или от ортопед бяха направленията за снимка на цял гръб? Каква е диагнозата?

# 196
  • Мнения: 3 347
От ЛЛ вземам направление,диагнозата е идиопатична сколиоза.

# 197
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321

gabiplus
Ибупрофен, но нека е след консултация с лекар.

# 198
  • Мнения: 204
Здравейте,
Преди малко мина прегледа на синът ми при д-р Яблански. Първо го накара да се обърне с гръб към него и да си стои спокойно като проследи внимателно гръбнака му с ръка, после го кара да се навежда няколко пъти различно ниско и пак проследи гръбнака му. После с лице към него и накрая му измери краката. Каза че не вижда смисъл от снимка, и всичко засега изглежда добре и да отидем пак след 1 година.
Благодаря на всички и успех.

# 199
  • София
  • Мнения: 5 184
Сиси, браво!!! Честито!

# 200
  • Мнения: 5 637
Ето, че има смисъл да не се бърза с рентгена.
Браво!

# 201
  • София
  • Мнения: 3 400
Можете ли да ми препоръчате ортопед в София, който работи със ЗК? Благодаря!

# 202
  • Мнения: 5 637
В Ортомед всички ортопеди работят по ЗК

# 203
  • София
  • Мнения: 3 400
Ортомед в Горна Баня ли?
Препоръчайте някого.

# 204
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
д-р Гьорев, 7ДКЦ

# 205
  • Мнения: 5 637
Ортомед в Горна Баня ли?
Препоръчайте някого.
Да, в Горна Баня. Ако е за гръбнак-Мирослав  Тодоров.

# 206
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Ние ходихме в Ортомед при Атанасов, с направление - за кифоза и сколиоза. Той веднага извика и Тодоров за консултация. Става дума за 13 г дете. За съжаление не можахме да се срещнем и с Боби Чонгов тогава, защото отсъстваше, но неговото мнения също се взема предвид от колeгите му. Исках да кажа че лекарите работят в добър екип по межу си.

Последна редакция: вт, 03 ное 2020, 17:44 от Elida

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 2 199
Влизам с молба, понеже имаме час при Чонгов и виждам, че само с шрот нещата при нас няма да се получат, ми се иска да направим консултация и с личен треньор по фитнес, който е наясно със сколиозата,  моля ако някой ползва такъв в София да ми даде координати.

# 208
  • Мнения: 5 637
Влизам с молба, понеже имаме час при Чонгов и виждам, че само с шрот нещата при нас няма да се получат, ми се иска да направим консултация и с личен треньор по фитнес, който е наясно със сколиозата,  моля ако някой ползва такъв в София да ми даде координати.
Преди няколко години се консултирахме за детето с представители на Спайдър спорт. Обещаха много неща но аз не се престраших. Имат опит със сколиоза, но и всеки опит е индивидуален. Ако прецените, потърсете консултация с тях, имат няколко адреса, а е нета имаше и статии за опита им.

# 209
  • София
  • Мнения: 4 996
Синът ми ходи няколко месеца в Спайдър спорт в кв. Изток. Не тренираше по по-специален начин заради сколиозата, макар че точно затова го насочих към тях. Може би зависи кой треньор ще поеме детето. Отзивите ми са за Вальо. Това беше преди две години, сега може да е различно.

Общи условия

Активация на акаунт