Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза! 2

  • 76 213
  • 697
  •   3
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 14
Здравейте, на малкото ми момиче на 11г. по повод Ковид и направена ренгенова снимка, ѝ откриха сколиоза, ходихме на ортопед, сега ходим и на изправителна гимнастика един път седмично. Интересува ме в Сколиоцентър на Дондуков, какви са цените и условията, работят ли в събота, доволни ли сте от работата с деца там? И също някой ходил ли е на терапия/масажи юмейхо и има ли полза? Благодаря!

Последна редакция: сб, 02 апр 2022, 00:32 от oliv

# 421
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Здравейте, в Сколиоцентър (Дондуков) са най-добрите.Дъщеря ми с 60 градуса изкривяване започна да ходи при тях от миналия Март.За 6 месеца шрот терапия и носене на корсет по 22ч на денонощие свали 17 градуса.Центъра прави шрот лагери,които са изключително полезни и ефикасни.В момента са на Банско на лагер.
Центъра работи от Понеделник до Събота.

# 422
  • София
  • Мнения: 547
Здравейте! Препоръчайте ми къде да ида на ортопед (с направление) за измерване на градуси и съответно назначаване на физиотерапия (с токове и евентуално упражнения) - получих такъв съвет от масажистката ми.
На 40г. съм, сколиозата ми е лека, последно съм ходила на преглед преди 10г в клиниката в Горна баня, но нямам никакви спомени при кого. Тогава докторът препоръча единствено масажи, минерални бани всяка година и спорт, които препоръки следвам.

# 423
  • Мнения: 472
Здравейте, на дъщеря ми (почти 10 г) откриха S-образна сколиоза, за която казаха, че е между 15-20 градуса.
Всичко започна с болки в кръста и след много обикаляне по различни специалисти в крайна сметка стигнахме до физиотерапия, а от петък ще започваме и Шрот терапия.
Проблемът е, че тя е състезателка по художествена гимнастика и има разминаване в мнението на лекарите и терапевтите дали трябва да спре или да продължи с гимнастиката. Шрот терапевката и лекарите в центъра са категорични, че тренировките трябва да спрат незабавно. Други двама лекари ортопеди, с които се консултирахме, от своя страна твърдят, че няма проблем да тренира.
За нея гимнастиката е важна частот живота - тренира 6 дни в седмицата по 3-4 часа на ден, а момичетата от отбора са като семейство за нея. Искаме ако вземем такова кардинално решение като това, че приключва с тренировките, да сме сигурни, че е правилно.
Последният ортопед, при когото бяхме, ни насочи към доцент Яблански за допълнително мнение. Пиша и тук да попитам за име на лекар, който наистина разбира от състоянието и ще може да ни даде становище по въпроса, на което да се доверим.

# 424
  • Мнения: 5 661
Здравейте, племеницата в Испания беше на същия хал. Категорично й забраниха да тренира, ако иска да не се задълбочат нещата. Отписаха я.

Чувала съм, че много от гимнастичките придобиват изкривявания и се жертват в името на спорта, като в последствие се оперират.
Решението е Ваше.
Ако детето беше мое, край с този спорт.

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 712
Преди време слушах интервю на Б.Чонгов за изследване, според което средно 1% от населението е със сколиоза, а при гимнастичките този % е 12.
Спомням си преди години скандал с М.Матева/дано не бъркам името на гимнастичката ни/ и данните, които извадиха тогава, че доста от състезателките ни са изкривявания на гръбначен стълб, но ги "ползват" докато съвсем се скапят.

# 426
  • Мнения: 860
Преди време слушах интервю на Б.Чонгов за изследване, според което средно 1% от населението е със сколиоза, а при гимнастичките този % е 12.
Спомням си преди години скандал с М.Матева/дано не бъркам името на гимнастичката ни/ и данните, които извадиха тогава, че доста от състезателките ни са изкривявания на гръбначен стълб, но ги "ползват" докато съвсем се скапят.
Чонгов е излекувал Калейн. За новите в темата, прочетете я цялата и тогава питайте ако още имате въпроси

# 427
  • Мнения: 3 638
Аз с кратък отчет.
След 6 месеца с корсет правен в Сколиоцентъра /който го проследихме с ренген и видяхме, че коиригира както трябва/ и 4+ см е пораснала на височина, направихме контролна снимка без корест повече от 24 часа, нямаме подобрение или влошаване осезателни, това което виждам аз е подравняване на тазобедрените стави и подобряване на баланса. Посъветваха ни да правим управжнения за дишане В корсета, така че борбата продължава.
Успех на всички Simple Smile

# 428
  • Мнения: 54
Здравейте,
Синът ми на 12г. има видимо изкривяване на гръбначния стълб. Искаме да се консултираме с ортопед в София.
Доц. Алексиев или проф. Яблански ще може да ни приеме по-скоро /ако някой има наблюдение/?
Може ли да отидем с направена снимка от Горна баня или съответно докторът ще ни изпрати?

# 429
  • Мнения: 1 221
С изкривяване на гръбначния стълб съм от дете вече съм ан 43, точна диагноза нямам поставена , знам че имам кифоза но може би имам и сколиоза. Проблема е че след изкарани два тежки ковида първия бях 3 мес на легло изкривянето се задълбочи, и сега ме болят тазобедрените стави.
Какъв е пътя какво да предприема за да подобря състоянието си ?
Ако има хора от Бургас да пишат.

# 430
  • Мнения: 5 661
Предимно родители за деца пишат в темата. Появяват се възрастни с въпроси но ... Вероятно трябва да се консултирате със специалист, за да проследи докъде е стигнал процеса.
Хрумва ми, ако имате възможност ще ви е от полза няколко процедури Боуен. Няма да Ви излекуват но може да понамали болката.

# 431
  • Мнения: 6 549
Bria, отидете на ортопед, за да се направи ренг. снимки и да се види какво точно имате - сколиоза ли, кифоза ли и какво е текующото състояние. Той ще ви насочи. Може да има нужда и от консулт с невролог. Хубаво е рехабилитация да посетите, няма да навреди в никакъв случай.
Използвам поста да питам има ли възрастни, които са се подложили на операция или поне са се консултирали в последните 4-5 години по темата? Да обменим малко "нова" информация.

# 432
  • Мнения: 1 221
Bria, отидете на ортопед, за да се направи ренг. снимки и да се види какво точно имате - сколиоза ли, кифоза ли и какво е текующото състояние. Той ще ви насочи. Може да има нужда и от консулт с невролог. Хубаво е рехабилитация да посетите, няма да навреди в никакъв случай.
Използвам поста да питам има ли възрастни, които са се подложили на операция или поне са се консултирали в последните 4-5 години по темата? Да обменим малко "нова" информация.
Ще ходя нямам особен избор ..

# 433
  • Мнения: 99
Здравейте,днес при преглед при ортопед,откриха 12-13° изкривяване на дъщеря ми ,която е на 13 години.До 10° доктора ми каза, че не се водело сколиоза.Има ли други дечица с такива  градуси и какво предприехте?

# 434
  • София
  • Мнения: 5 009
Една година гимнастика, назначена от Борислав Чонгов. Също и в Асем, също плуване и фитнес в Спайдър спорт. Сега градусите са под 10.

Общи условия

Активация на акаунт