Кюретаж и забременяване след това - тема 81

  • 20 188
  • 754
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 24
Stanislava искренно съжалявам за това, което ти се е случило. Аз също имам син на 6г , който с нетърпение чакаше бебето и изживя всичко наравно с нас. Аз бях искренна с него, още в момента, в който той ме видя излизаща ревяща от болницата...преживя го тежко два три плака заедно с нас и докато знаеше , че бебето все още не е махнато три дни вървя по мен и ми целува корема и ме пита защо бебето не иска да се роди. Тежко е, сега не коментираме случилото се , за да може поне той да забрави. Пожелавам скорошно възстановяване.

Искам да попитам останалите момичета колко време след кюретажа имахте кръвотвчение. При мен още има, по-скоро зацапване, защото издържам с ежедневни превръзки, минаха вече 13 дни.

Относно секса...имам някаква психическа бариера за момента, дано отмине, не знам при вас как е.

# 376
  • Мнения: 2 024
Съжалявам за случилото се на всяка едно от вас! Прегръщам ви!
Аз кървене имах 2 дни и то оскъдно, но след това около седмица имах кафеникаво зацапване, като започна от тъмнокафяво и постепенно изсветля. След 17 дни цели 2 седмици ми зацапваше, а като ходех по голяма нужда и се напъвах си текваше и кръв.

# 377
  • София
  • Мнения: 10 642
Съжалявам, че има нови попълнения в темата Sad
Момичета, не се обвинявайте, няма как вие да сте виновни.
emetoem, като психолог, ще си позволя един съвет - говорете за случката, по-добре е и за вас и за детенцето. По-добре е за всички ви, сега да го изживеете до край.

# 378
  • Мнения: 632
Съжалявам искрено за загубата на всички новодошли в темата.Много ми е мъчно като чета.На моменти дори се замислям дали да отворя темата шок видя нови отговори.Искам да кажа само че ще се справим.Не може да се забрави такава случка в живота ни.Тя е част от нас,от пътя ни.Грешно е да се казва ,че трябва да се опита да се забрави,така се потиска болката навътре,а не бива .
Аз някак си превъзмогвам с амбицията и надеждата за новото.Трудно,много трудно се приема  такава деликатна ситуация особено в напреднала възраст и с още едно дете,което трябва да преживее всичко това заедно с родителите си.Имате емоционалната подкрепа на всички тук.
Аз съм в очакване след две седмици да направя тест.Мопв се да не ми дойде,но ме е страх .Дори не знам от какво повече ме е страх -от това да е една самотна черта или какво ще се случи,ако са две.
Бъдете силни! Ние сме майки още от мисълта да бъдем такива,така,че е наша отговорност да не се предаваме пред нищо!

# 379
  • Мнения: 441
На мен също ми е много мъчно, като чета... И като чета колко трудно са се получили нещата и накрая с лош край ми се насълзяват очите...  Но трябва да вярваме, че следващият път всичко ще бъде наред, иначе няма смисъл от нищо.. Ще се подредят нещата и ще гушнем първите/вторите/третите си рожби..

Относно кървенето, аз имах около 7-8 дни, но зацапване, кървене беше само ден два (подобно на МЦ) Днес е 21 ден от К и с нетърпение чакам да ми дойде.. Чувствам се добре, изпълена с надежда и вярвам, че скоро ще видим отново двете чертички и всичко ще бъде наред! Чакам първият Ц и мисля да подновим любовните си страсти (не искам да казвам опити, защото искам да се отдадем на любовта си и ида не мисля стана ли, не стана ли, когато стане ще се радваме от сърце)... Предишният път имам чувството, че се случиха тези неща, защото просто се бях обесбила от това да забременея и зор да стане веднага, за всяко нещо си има време... Ще стане!

Момичета прегръщам ви силно, пожелавам ви да изплачете мъката си и да продължите с надежда и любов в себе си!

# 380
  • София
  • Мнения: 648
Момичета,то не е точно за тук,но ви чувствам близки. Знаете как чакаме прословутата зелена светлина за нов опит. В понеделник се надявам да чуя,че всичко е наред за другия месец вече и че пия последна опаковка контрацептиви.
А в петък се събудих скована в кръста,спешно на ядрено магнитен резонанс и се оказа дискова херния,та сега 5 дни на кортикостероиди.... /а преди 20-тина дни бях на куп системи и лекарства заради болки,уж отминаха.../.
Стана ми мъчно в каква черна фаза съм вече толкова време- загуба, кисти,сега това Cry
Много съжалявам за всички нови тук! Сърцето ми се свива и на мен като видя нов отговор. Кураж,момичета! Дълъг,труден път,но трябва да го извървим.

# 381
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Съжалявам за присъединилите се момичета Sad

# 382
  • Мнения: 77
Здравейте момичета и от мен. Чета ви от известено време и реших да помоля за съвет. Аборта ми беше в 8 седмица поради липса на сърдечна дейност, дата 19.07. Две седмици след това посетих генеколога си, всичко си беше нормално, изписа ми дуфастон по схема за да предизвикаме цикъла, но август месец той така и не дойде. Доста се бях стреснала и не знаех какво да правя, но майка ми ме посъветва да изчакам преди да посетя генеколога отново и да продължим с новата доза хапчета. Послушах я и на 15.09 ми дойде цикъла напълно нормално. Лекаря ми беше казал след първия цикъл да отида на преглед и да направим колпоскопия. Моля тези от вас, които са извършили някакви изследвания след аборта да споделят дали им е правена колпоскопия, чета за цитонамаска и подробни кръвни изследвания, но за този вид изследване никой не е писал. Лекаря ми каза да го извършим, за да знаем че всичко е нормално, малко ме обърка обаче понеже преди това ми каза, че ако желая веднага да забременея това изследване не е подходящо. Извинявам се ако съм ви отекчила и ще ви бъда благодарна за всяка информация. 😊

# 383
  • Мнения: 1 052
Колпоскопията е просто преглед,  при който те гледат през нещо като “микроскоп”. Ползва се да се видят по-добре измененията по влагалище, шийката на матката и т.н. Не мисля, че може да има каквото и да е отражение за забременяване или бременност.

# 384
  • Мнения: 56
Здравейте момчита нова съм тук и се извинявам ако не е точно тази тема..Та така юни  месец разбрахме,че съм бременна с първото си бебче след 2 годишни опити радост голяма беше,но не за дълго на 6 юли получих доста силно кафеникаво течение и веднага зъннахме на следвящата ме лекарка оказа се че бебчо няма сърдечна дейност отговаряше на 8г.с отношението тогава на тази лекарка беше повече от ужасно..Та след това отношение решихме да си запиша час при доктор Аврамова от  Благоевград и така кюртажа беше в болница Puls аз съм с кръвна група А отрицателна,но не са ми били инжекцията antiD (не съм сигурна дали точно така се казваше) пуснахме изследвания и се оказа,че имам проблем при,който кислород и хранителни вещества не достигат до бебето..Докторката ни посъветва да минат два МЦ и след това може да подновим опитите като През това време да не спирам да пия фолиева киселина..Въпроса ми е дали има ще има някакъв проблем затова,че не са ми били тази инжекция и дали времето е твърде скоро за да започнем опитите за бебеправенето...Много се извинявам ако е твърде дълго и не е точно това мястото просто,но за  първи път преминавам през нещо такова

# 385
  • Мнения: 441
Yonicka съжалявам, че и ти си в нашата тема... По принцип знам, че при отрицателен резус фактур се бие инжекциа, не знам защо на теб не са сложили, но лекар би ти дал най - доброто обеснение. Аз живея в чужбина и тук казват, че е достатъчно да мине един МЦ, разбира се, ако не е имало някакви усложнения. Моят аборт беше в 9г.с. също заради липса на сърдечна дейност, докторката каза, че съм добре, ако се чувствам паихически готова можем да опитаме още следващият месец, щом ми мине менстуацията. Така че смятам, че и ако ти се чувстваш добре и готова за това няма причина да чакаш. Успех и скоро дай Боже всички да се похвалим с две чертички Heart

# 386
  • Мнения: 77
Момичета, мислите ли да правите някакви изследвания преди да обновите опитите?

# 387
  • Мнения: 441
Момичета, мислите ли да правите някакви изследвания преди да обновите опитите?

Аз мислех, но докторката ми каза, че няма смисъл. Било нормално при повече от 50% от жените да имат поне 1 аборт в живота, не че ме успокоява това, но първата ми бременност беше поносима (имах отлепване в начлото) после всичко си беше наред, сега спи до мен... Имам доверие на лекарката, тази втора бременност не беше спокучлива, но истината е, че аз го чувствах отвътре, че ще бъде така... Сега съм се настроила супер позитивно и вярвам, че всичко ще е наред. Отказах се от изследния, защото не искам да се филмирам, почти при всеки човек има изменения, но не е сигурно дали те са причината...

# 388
  • Мнения: 86
Здравейте!
Благодаря ви за подкрепата! Май ми е доста трудно да се справя със загубата. Вчера станаха точно 2 месеца. Времето минава толкова бавно. Искам спомените да избледняват, да забравя, но не мога. Като знам, че "терминът" наближава, ми ставо много тежко, все едно съм в очакване. Предполагам, че като мине тази дата, ще се успокоя малко, някак психически ще се настроя, че всичко е приключило, не мога да го обясня, но знам, че ме разбирате какво искам да кажа.
Още преди втория кюретаж, който беше 5 дни след раждането, доце. Димитрова в Майчин дом ми каза, че се виждат ясно изразени 2 рога и че матката е "двурога", че има септум. Направиха кюретажа, но повече не сме коментирали нищо по въпроса. Тя ми даде нейна визитка за частния й кабинет и ми каза, да чакам цикъл и октомври, ако не дойде, да съм си запазила още от сега час за ноември да се видим.
Имам правена цветна снимка през април 2017 г. и такова чудо не се видя. Много съм склонна ако трябва и лапороскопия да се направи, за да се огледа хубаво отвътре какво е положението. Имам премахван полип от матката, пак не са ми казали, че е двурога. Друго се чудя - възможно ли е, след самото раждане, при свиването и прибирането на матката в първоначалната й позиция, просто анатомично да се е изменила? Никъде не намерих информация.
Много от вас ми препоръчаха доктор Сигридов, той с какво се занимава, каква му е специалността? Обмислям да направя и с него една консултация, но чета, че е много зает.
Всички ли се върнахте на работа след загубата и след колко време? Аз нямам никакво желание да работя, да чета, не ми се прави нищо. Гледам всеки ден да излизам от вкъщи поне за малко, да се разходя или да се видя с приятелка, но до там. Нямам желание за нищо. Самата мисъл, че идва зимата, много ме стресира и плаши. Реших да не украсявам нищо за коледа, тази година няма да слагам елха. Толкова се радвах, че тази година под нашата елха най-накрая ще купим подаръци за нешето дете, не само за на другите.
За психоложката - обмисляйки думите й, според мен се опита доста грозно да ме провокира, за да ме извади от равновесие, но като отида следващия път, ще си поговорим за това доста сериозно и няма да позволя да ме слагат в рамки. Такава теория, онакава теория. Само да си го помислиш, е безумно, че подсъзнателно съм ревнувала мъжа си от бебето и затова не съм му позволила да се развие и да се роди. АЗ не съм му позволила?!?! Що за простотии?!?! Толкова обичано и искано дете, толкова чакано. Да беше някоя случайна бременност от мъж, когото не познавам, да си го каже човек, ама години борба, мъка, сълзи и най-накрая да усетиш, че носиш живот, да го чакаш с толкова нетърпение и любов и едва ли не сам да искаш да му навредиш... Глупости! За съжаление в нашия град няма добри психолози, а за друг град в момента ми е невъзможно да посещавам заради липсата на пари.
Вече ме гони ПМС, днес съм на 7 хапче регулон и след 3 дни ги спирам и чакам първия цикъл. Изприщила съм се зверски, сменям настроения, даже ми се гади, но май съм си раздразнила стомаха та затова.
първо смени психоложката ако си от софия мога да ти препоръчам др Герна прокопиева на мен лично ми помогна страшно много работи и по здравна каса , 2ро др Сигридов е много добър лекар той се занимава точно с такива случай с жени преживели аборти жени с двуроги матки и тнт при него става записването месец предварително,  ако решиш пиши ми ще ти дам и на двамата координати,  и скъпа успокой се всичко ще бъде на ред , аз също преживях ужасна загуба в момента съм бременна и съм много стресирана но благодарение на тази група и всички момичета успях да се успокоя да превъзмогна загубата и тук открих една страхотна жена с която да си мрънкаме една на друга 😁 не се притеснявай и вярвай че всичко ще е на ред пожелавам ти за коледа твоят подарък и на всички останали момичета тук да е двете прекрасни чертички късмет и много здраве ❤❤

# 389
  • Мнения: 42
Въпроса ми е дали има ще има някакъв проблем затова,че не са ми били тази инжекция
Здравей, аз имам 2 мисед аборта в ранен срок като твоя. Също съм отрицателна група и при първата бременност, която завърши успешно, веднага след раждането направиха изследвания за кръвната група на детето и след като се разбра, че е + ми поставиха Анти Д. След нея при всеки мисед са ми слагали в срок до 72часа, същата ваксина, като аз си я закупува. Наскоро си направих имунологични изследвания и имуноложката ме изненада като каза, че при толкова ранно прекъсване на бременността няма нужда от Анти Д ваксината. Склонна съм да вярвам на нея, така че бъди спокойна и успех ❤️

Общи условия

Активация на акаунт