Кюретаж и забременяване след това - тема 81

  • 20 192
  • 754
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 153
Много Благодаря за изчерпателния отговор.Моята докторка ми препоръча да изчакам още един цикъл и другия месец да си пусна изследванията.За това все още не съм си ги правила.

# 286
  • Мнения: X
С две ръце препоръчвам изследването на Геника - Фемофлор +.
Арвенче, аз попринцип мисля с менструална кръв да пусна тези изследвания, но в случай, че не успея, четох за това изследване Фемофлор +, че искат 2 проби? Предполагам лекарят ги взема и го предупреждаваш за влагалищен и цервикален секрет ли, как точно става ?

# 287
  • Варна
  • Мнения: 2 704
"Фертилити тест " и " Фемофлор +" не са взаимозаменяеми. Аз съм правила и двата вида. На "Фертилити теста" всичко ми беше негативно, но там не се прави оценка на вагиналната флора. Аз след 6 г. мъки най-накрая открих какво ми е, имам бактерия, която предизвиква бактериална вагиноза, но не е най-често срещаната Гарднерела, а друг вид, който го изследват само във "Фемофлор + ", всички други изследвания са ми негативни. Колко похарчих през годините само аз си знам и да ми се обяснява как всичко ми било чисто, нямало какво да се лекува, не че няма, просто не е било открито ... Взима се Цервикален и обикновен влагалищен секрет - 2 проби общо. За 2 дни е готово изследването, аз поне останах много доволна, защото е и много подробно, и си заслужава всеки лев.  Така изглеждат резултатите ми. В сайта на Геника  има и схема, кой цвят как се тълкува.

# 288
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, след абразиото, нормален ли ви беше цикъла? Моят дойде 3 дни след като свършиха противозачатъчните, но ми е доста слаб, а по принцип първите дни ми е силно кървенето.
Нормално е след ОК да е по-слабо кървенето.

# 289
  • Мнения: 167
Момичета,излезнаха ми изследванията в Геника за тромбофилии.По телефона момичето ми каза,че имам мутация по един от факторите.Аз пуснах основния пакет.Не го запомних точно кой,само запомних хетерозиготен,че каза,което не знам какво означава.Много се притесних.Уж ги пуснах за успокоение.Въобще не си представях,че ще излезне нещо.Препоръча да си пусна още един фактор,който щял да даде повече информация и аз им казах да го пускат и него.В Събота ще ида да си взема резултатите и ще ги пусна тук.Въпроса ми е към момичетата,които имат тромбофилия,приемате ли някакви лекарства или трябва да ходя при хематолог.Момичето каза,че е вродено,наследствено,което значи че цял живот съм го имала и досега медикаменти не съм приемала.Оф много ми е кофти....!

# 290
  • Мнения: 632
Привет! Включвам се с един странен въпрос.Има ли връзка метилираната фолиева киселина с косата?
Питам ви,защото откакто я приемам (вече месец) косата ми почти НЕ капе.Много ми е чудно,защото винаги си ми е падала коса като се реша и особено нали като се къпя и след това си реша още мократа коса .То направо топка коса,а сега по няколко косъмчета.Като казвам няколко,направо ги броя,по 4-5 .
Когато забременях и бях пила обикновена фолиева киселина не съм забелязала такова нещо.Сега идва есента и по принцип още повече косата пада,пък при мен обратното .Нищо друго не приемам,затова се питам дали не е заради метил фолата.

# 291
  • Мнения: 42
Привет моите изследвания излязоха също вчера и при мен има мутация на 4g/4g.  Докторката каза, че това е най-често срещаната и ако не сме били бременни е нямало въобще да разберем, че я носим. Терапията, която предписа се изразява, в това което ми обесних аи момичетата по-горе /фраксепарин и аспирин/. По описаното ми се струва, че и твоето е нещо такова. Надявам се и при теб да е нещо безобидно. Simple Smile

А каква е разликата при метилирана фолиева киселина. Ако не ми е преписана и я приемам ще навреди/помогне ли? Вие каква марка пиете?

# 292
  • Мнения: 341
И аз съм с 4g/4g. На консултацията с генетик ми казаха аспирин протект 2-3 месеца преди забременяване и от положителен тест фраксипарин или клексан. С АГ не съм говорила още, чакам да минат 3-4 месеца от кюретажа. Имам и мутация MTHFR, при която не се усвоява фолиева киселина и затова пия метилирана Неофолик мета. Не съм забелязала промяна в косата ми, но я пия от 1 месец. Дано и при мен намалее косопада Wink
Иначе какъв вид фолиева трябва да пиете- се разбира от изследването. Ако сте пуснали за MTHFR и е нормален генотип- пиете си стандартната фолиева. Ако има нещо- пие се метилирана. Успех, дано съм помогнала с нещо.
П. С. Има много хубава тема тук за тромбофилия, много неща научих от там.

# 293
  • София
  • Мнения: 913
А пък ако не знаете дали има мутация, най-добре превантивно да си пиете метилирана. Wink

За себе си мисля, че там ми беше грешката. Хем си мислех да пия метилирана, ама пуста глава непослушна.

# 294
  • Мнения: 42
И аз съм с 4g/4g. На консултацията с генетик ми казаха аспирин протект 2-3 месеца преди забременяване и от положителен тест фраксипарин или клексан. С АГ не съм говорила още, чакам да минат 3-4 месеца от кюретажа. Имам и мутация MTHFR, при която не се усвоява фолиева киселина и затова пия метилирана Неофолик мета. Не съм забелязала промяна в косата ми, но я пия от 1 месец. Дано и при мен намалее косопада Wink
Иначе какъв вид фолиева трябва да пиете- се разбира от изследването. Ако сте пуснали за MTHFR и е нормален генотип- пиете си стандартната фолиева. Ако има нещо- пие се метилирана. Успех, дано съм помогнала с нещо.
П. С. Има много хубава тема тук за тромбофилия, много неща научих от там.
Имам и за това изследване пише нормален алел С/С. Аз си записах преглед за АГ за всеки случай, въпреки, че ходих на контролен около 10 ден след аборта, предпочитам да ме погледне и друг доктор и да направи всички необходими профилактични изследвания каквито прецени. При първата бременност пиех неофолик и след това фолиева киселина на NOW с б12, незнам дали има връзка това, но е факт че износих здраво дете. Точно за това сега ми е трудно да си обесня откъде се е отключила тази мутация и търся под вола теле, както се казва, но този път искам всякакви превантивни мерки да взема, дори и да са излишни. Т.е. няма проблем , ако се пие метилирана фолиева киселина, дори и да е излязло отрицателно изследването? Ще попитам и аг, колкото и да са ми глуповати въпросите Grinning

# 295
  • Мнения: 341
И аз имам здраво дете, хем нормална фолиева пих, всичко беше наред. Може би като е било първа бременност и сме били по-млади нещата не са се объркали. Сега обаче ни чака приключение Simple Smile

# 296
  • Мнения: 42
Немисля, че възрастта е от голямо значение, поне в моя случай, разликата щеше да е 2 години и половина, по-скоро си го обеснявам с някакви хормонални промени настъпили след раждането. Каквато и да е причината се радвам, че намерих форума и научавам доста неща,за които даже не съм подозирала преди. Надявам се приключението да е успешно за всички ни и то в най-скоро време. ❤️

# 297
  • Мнения: 1 052
И аз съм с 4g/4g. На консултацията с генетик ми казаха аспирин протект 2-3 месеца преди забременяване и от положителен тест фраксипарин или клексан. С АГ не съм говорила още, чакам да минат 3-4 месеца от кюретажа. Имам и мутация MTHFR, при която не се усвоява фолиева киселина и затова пия метилирана Неофолик мета. Не съм забелязала промяна в косата ми, но я пия от 1 месец. Дано и при мен намалее косопада Wink
Иначе какъв вид фолиева трябва да пиете- се разбира от изследването. Ако сте пуснали за MTHFR и е нормален генотип- пиете си стандартната фолиева. Ако има нещо- пие се метилирана. Успех, дано съм помогнала с нещо.
П. С. Има много хубава тема тук за тромбофилия, много неща научих от там.
Имам и за това изследване пише нормален алел С/С. Аз си записах преглед за АГ за всеки случай, въпреки, че ходих на контролен около 10 ден след аборта, предпочитам да ме погледне и друг доктор и да направи всички необходими профилактични изследвания каквито прецени. При първата бременност пиех неофолик и след това фолиева киселина на NOW с б12, незнам дали има връзка това, но е факт че износих здраво дете. Точно за това сега ми е трудно да си обесня откъде се е отключила тази мутация и търся под вола теле, както се казва, но този път искам всякакви превантивни мерки да взема, дори и да са излишни. Т.е. няма проблем , ако се пие метилирана фолиева киселина, дори и да е излязло отрицателно изследването? Ще попитам и аг, колкото и да са ми глуповати въпросите Grinning

Няма проблем да се пие метилирана фолиева киселина и от хора без тази мутация - това си е пак фолиева киселина, просто е във форма, която се усвоява по-лесно. Фолиевата киселина трябва да се преработи от тялото, за да бъде усвоена. Хората с тази мутация не успяват пълноценно да преработят фолиевата киселина и затова има метилирана форма (фолат), която би трябвало тялото да усвои без това преработване. Тази мутация не се отключва. Който си я има, си я има от раждането и по принцип цял живот не усвоява добре синтетична фолиева киселина. Съвсем възможно е една жена да си има здрави деца и да е с тази мутация - тя не води задължително до аборт или увреждане на плода.Мутацията не пречи на усвояването на фолиевата киселина от храната. Частично се усвоява и синтетичната фолиева дори. Аз съм по-лека мутация и усвоявам цели 70% от синтетичната.

Извън това, не искам да плаша никой, но мисля, че е важно. Тези мутации от пакета тромбофия повишават риска от аборт, но не са единствената причина. Може изобщо да нямат нищо общо със случилото се. Нещата са много по-сложни за жалост. Момичетата, които са обобщили инфото за основните изследвания на първа страница, са свършили невероятна работа и съм им много благодарна!!!


 

# 298
  • Мнения: 62
Аз се вмъквам с един глупав въпрос: 1 цикъл ми е след кюретажа, мога ли да използвам тампони или е по-добре на този етап дамски превръзки?
На мене ми казаха поне два цикала да минат и тогава може тампон

# 299
  • Мнения: 632
Здравейте Simple Smile Днес ми е 3ти ден от вече 4ти цикъл след кюретажа. Отбелязвам,че след като не пия вече противозачатъчните менструацията ми си е нормална,а не оскъдна,както беше с приема на хапчетата.Само продължителността на циклите все още не е еднаква.Първия беше 22 дни,после 30,а сега 28.
Заредена съм с положителни мисли и вече няма да се пазим.Меря си БТ и ще си взема тестове за О,за да оцелим момента,пък дано Господ да е с нас.Не съм се записала все още в темите за бебеправенето,затова ви споделям тук.
Надявам се всички да сте добре.Хубав уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт