Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 33

  • 49 006
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 310
m-angel, до една година да са започнали процедурите, а не приключили.
Знам, че може да се удължи до още 3м този срок по медицински причини.

# 286
  • Мнения: 1 911
Това включва ли и ЗЕТ, за който са ми отпуснати 500 лв?

m-angel, до една година да са започнали процедурите, а не приключили.
Знам, че може да се удължи до още 3м този срок по медицински причини.

# 287
  • Мнения: 310
Според мен да, преди време и аз търсих такава информация и коментарите на момичетата бяха противоречиви. Бих те посъветвала да попиташ доктора или в Цар, за да си спокойна. Но мисля, че Да!
А иначе на теб огромно благодаря за споделеното за белия равнец. Успях да преборя с него кистата. Благодаря от сърце! Да ти се връща тази добрина!
 Успех, мила!

# 288
  • Мнения: 1 911
Радвам се, че съм ти помогнала.
Отправям съвет към всички в и с предстоящи процедури.
Искайте от всяко едно изследване да има копие и за вас. От всяка приключила процедура (инвитро, инсеминация...) вземайте копие на епикризата и за вас. Ако имате замразени ембриони, документ, колко са и т.н.
Знам, че за новостартиращите е много стресово и пътят е непознат, но това е много важно за всяка една двойка.
Това е лечение, за което трябва да си имаме история назад във времето. Не се знае в каква ситуация може да изпаднем.
И още нещо.
Много общини предлагат помощ за двойки с репродуктивни проблеми. Позаинтересувайте се. Някои общини поемат изследвания и процедури, които фонда не поема.
Успех на всички.

# 289
  • Мнения: 854
Здравейте, днес си получих заповедта по Еконт, заявлението ми беше с № 5043*.
Успех на всички!

# 290
  • Мнения: 49
Здравейте момичета.
И аз днес получих заповедта за финансиране от ЦАР. Интересува ме дали в самата процедура са включени хормонални изследвания преди започване на процедура. Тъй като от клиниката, в която съм ме посъветваха да направя основни хормони- ТСХ, ТАТ, МАТ..., а както знаете изследването на хормоните не е от най-евтините услуги, така че ще съм благодарна ако има момичета, минали през това да разкажат по-подробно. Благодаря и успех на всички борещи се!! Hands Pray (П.С: С мъжки фактор сме и затова не сме изследвали хормони освен АМХ, който беше необходим за финансирането)

# 291
  • Мнения: 1 911
До колкото знам тези изследвания не се поемат от Фонда, но специално много от хормоните се поемат от здравната каса ако сте здравно осигурени. Питайте личния си лекар или АГ, но МАТ, TSH, FSH, пролактин, fT4 и могат с направление да минат по каса.

# 292
  • Мнения: 1 192
Не се поемат от Фонда, по каса май само TSH се поема, питайте личния лекар.

# 293
  • Пазарджик
  • Мнения: 724
Касата поема само тсх и фт4.Тат и Мат се заплащат.Казвам го като човек ,който годишно ги прави по няколко пъти и съм сигурна в това

# 294
  • Мнения: 1 911
https://www.nhif.bg/page/10?section15_page=21&archive15=7-2011

http://www.bgstuff.net/zdrave/drugi/9482-%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%B … D0%BE%D0%BD%D0%B8
TSH и fT4 се назначават от личен лекар, останалите от специалист.

Касата поема само тсх и фт4.Тат и Мат се заплащат.Казвам го като човек ,който годишно ги прави по няколко пъти и съм сигурна в това

# 295
  • Мнения: 92
Здравейте момичета.
И аз днес получих заповедта за финансиране от ЦАР. Интересува ме дали в самата процедура са включени хормонални изследвания преди започване на процедура. Тъй като от клиниката, в която съм ме посъветваха да направя основни хормони- ТСХ, ТАТ, МАТ..., а както знаете изследването на хормоните не е от най-евтините услуги, така че ще съм благодарна ако има момичета, минали през това да разкажат по-подробно. Благодаря и успех на всички борещи се!! Hands Pray (П.С: С мъжки фактор сме и затова не сме изследвали хормони освен АМХ, който беше необходим за финансирането)

Кой номер сте?

# 296
  • Мнения: 49
Здравейте момичета.
И аз днес получих заповедта за финансиране от ЦАР. Интересува ме дали в самата процедура са включени хормонални изследвания преди започване на процедура. Тъй като от клиниката, в която съм ме посъветваха да направя основни хормони- ТСХ, ТАТ, МАТ..., а както знаете изследването на хормоните не е от най-евтините услуги, така че ще съм благодарна ако има момичета, минали през това да разкажат по-подробно. Благодаря и успех на всички борещи се!! Hands Pray (П.С: С мъжки фактор сме и затова не сме изследвали хормони освен АМХ, който беше необходим за финансирането)

Кой номер сте?


Здравейте, номерчето ми беше 50582. Получих заповедта по ЕКОНТ.
Благодаря на всички, които ми отговориха по темата с хормоните. Днес разпитах и основните хормони, а именно: LH, FSH, E2, TSH, TAT,MAT, PRL, FT4, VIT- B12, вирусология и инсулинова резистентност излизат около 180лв. Питах в РАМУС. Дано съм полезна с тази информация.
П.С- Аз съм в Надежда и това са изследванията, които са необходими за първоначален преглед.

# 297
  • Мнения: X
Здавейте ,бух искала да попитам запознатите от вас май месец 2019 бяхме  одобрени за ин витро процедура та искам да попитам дали можем да я удължим или задължително трябва да се направи до май месец

# 298
  • Мнения: 103
Здравейте момичета, подадох документите си в понеделник на 17.02 , в сайта пише няма намерена информация. Спомням си че миналия път когато ги подадох пишеше”прието заявление” . Дали има грешка или трябва да изчакам? Благодаря ви

# 299
  • Мнения: 108
Изчакай, моят номер стоя около седмица без информация, после пишеше прието заявление, и след месец бях одобрена.

Общи условия

Активация на акаунт