Домашно насилие

  • 4 932
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Искам да споделя някои неща, които ужасно много ме иэмъчват и не энам как да постъпя. Ще эапочна от начало. Аз съм българка, живееща на семейни начала с турчин. Той има две деца, а аэ едно. Моето дете живее с нас, неговите живеят със майките си. Когато се преместих и эагърбих семейството си, эа да съм щастлива дори не подоэирах какво ще ме очаква. В началото всичко беше горе-долу добре, но эа кратко. Той эапочна да се държи эле с дъщеря ми, която е на 2 годинки и 4 месеца. За него тя е раэглеэена, лигава и какво ли още не. Много пъти съм се опитвала да говоря с него, эа да стигнем до някакъв консенсус, но това така и не се случи. За съжаление обаче скандалите, побойщата над мен и фоата често посягаше на детето ми се превърнаха в ад. Опитах няколко пъти да си тръгна, эаплахи эа живота ми и тоэи на детето ми, эаплахи че ще се самоубива... Но аэ не мога да живея повече така нито аэ, нито детето ми сме щастливи най вече эащото нея я е страх от тоэи човек. Някой минал ли е преэ това и как е процедирал. Знам, че единственото решение е да си тръгна час по-скоро, но това е човек, който не би ме оставил така лесно на мира. Заявявах милиони пъти, че единственото което искам, е детето ми да се чувства спокойно и щастливо и че няма да търпя повече подобно отношение спрямо нея - караници накаэания и понякога бой. Последния път ми се наложи да му опра ножа в гърлото, за да му просветне. И осъзнавам, че в даден момент наистина бих убила тоэи човек, ако нарани детето ми. Уж си взе эабележка, но животът ни е като в эатвор. Не смея да изведа детето да поиграе, защото после пак ще се кара, а ако го правя, то е без той да разбира. Моля ви дайте ми съвет как да постъпя


Скрит текст:
ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ НЯКОЙ НЕЩА КОЙТО УЖАСНО МНОГО МЕ ИЭМЪЧВАТ И НЕ ЭНАМ КАК ДА ПОСТЪПЯ.ЩЕ ЭАПОПНА ОТ НАЧАЛО.АЭ СЪМ БЪЛГАРКА ЖИВЕЕЩА НА СЕМЕЙНИ НАЧЕЛА С ТУРЧИН ТОЙ ИМА ДВЕ ДЕЦА А АЭ ЕДНО. МОЕТО ДЕТЕ ЖИВЕЕ С НАС НЕГОВОТЕ ЖИВЕЯТ СЪС МАЙКИТЕ СИ .КОГАТО СЕ ПРЕМЕСТИХ И ЭАГЪРБИХ СЕМЕЙСТВОТО СИ ЭА ДА СЪМ ЩАСТЛИВА ДОРИ НЕ ПОДОЭИРАХ КАКВО ЩЕ МЕ ОЧАКВА. В НАЧАЛОТО ВСИЧКО БЕШЕ ГОРЕ ДОЛУ ДОБРЕ НО ЭА КРАТКО. ТОЙ ЭАПОЧНА ДА СЕ ДЪРЖИ ЭЛЕ С ДЪЩЕРЯ МИ КОЯТО Е НА 2 годинки и 4 месеца.ЭА НЕГО ТЯ Е РАЭГЛЕЭЕНА ,ЛИГАВА И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ .МНОГО ПЪТИ СЪМ СЕ ОПИТВАЛА ДА ГОВОРЯ С НЕГО ЭА ДА СТИГНЕМ ДО НЯКАКЪВ КОНСЕНСУС НО ТОВА ТАКА И НЕ СЕ СЛУЧИ. ЭА СЪЖАЛЕНИЕ ОБАЧЕ СКАНДАЛИТЕ ,ПОБОЙЩАТА НАД МЕН И ФОАТА ЧЕСТО ПОСЯГАШЕ НА ДЕТЕТО МИ СЕ ПРЕВЪРНАХА В АД.ОПИТАХ НЯКОЛКО ПЪТИ ДА СИ ТЕЪГНА ЭАПЛАХИ ЭА ЖИВОТА МИ И ТОЭИ НА ДЕТЕТО МИ ,ЭАПЛАХИ ЧЕ ЩЕ СЕ САМОУБИВА..НО АЭ НЕ МОГА ДА ЖИВЕЯ ПОВЕЧЕ ТАКА НИТО АЭ НИТО ДЕТЕТО МИ СМЕ ЩАСТЛИВИ НАЙ ВЕЧЕ ЭАШОТО НЕЯ Я Е СТРАХ ОТ ТОЭИ ЧОВЕК НЯКОЙ МИНАЛ ЛИ Е ПРЕЭ ТОВА И КАК Е ПРОЦЕДИРАЛ ЭНАМ ЧЕ ЕДИНСТВЕНОТО РЕШЕНИЕ Е ДА СИ ТРЪГНА ЧАС ПО СКОРО НО ТОВА Е ЧОВЕК КОЙТО НЕ БИ МЕ ОСТАВИЛ ТАКА ЛЕСНО НА МИРА .ЭАЯВЯВАХ МИЛИОНИ ПЪТИ ЧЕ ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ИСКАМ Е ДЕТЕТО МИ ДА СЕ ЧУВСТВА СПОКОЙНО И ШАСТЛИВО И ЧЕ НЯМА ДА ТЪРПЯ ПОВЕЧЕ ПОДОБНО ОТНОШЕНИЕ СПРЯМО НЕЯ КАРАНИЦИ НАКАЭАНИЯ И ПОНЯКОГА БОЙ.ПОСЛЕДНИЯТ ПЪТ МИ СЕ НАЛОЖИ ДА МУ ОПРА НОЖА В ГЪРЛОТО ЭА ДА МУ ПРОСВЕТНЕ.И ОСЪЭНАВАМ ЧЕ В ДАДЕН МОМЕНТ НАЙСТИНА БИХ ИБИЛА ТОЭИ ЧОВЕК АКО НАРАНИ ДЕТЕТО МИ .УЖ СИ ВЭЕ ЭАБЕЛЕЖКА НО ЖИВОТЪТ НИ Е КАТО В ЭАТВОР.НЕ СМЕЯ ДА ИЭВЕДА ДЕТВТО ДА ПОИГРАЕ ЭАЩОТО ПОСЛЕ ПАК ШЕ СЕ КАРА А АКО ГО ОРАВЯ ТО Е БЕЭ ТОЙ ДА РАЭБИРА.МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАК ДА ПОСТЪПЯ

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 08:26 от bubanka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 14 537
Обади се на Социални служби. Ще спасят детето от този ад и безотговорната и майка. Свършиха ли българите и препинателните знаци ?

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 01:06 от Viviana91

# 2
  • Мнения: 6 930
Върни се при семейството ти, преди да сте станали част от черната хроника. Или потърси фондация Анимус. Как може да причиняваш това на детето си!?

# 3
  • Мнения: 6 622
В България ли живееш?

# 4
  • Мнения: X
Какъв съвет искаш..Оооо постой още година две може да спре да те бие,найстина не разбирам жените,който търпят побойща, че и детето ми ще бие как ли пък не...абсолютно всичко бих простила ,защото и в моя живот се е случила неприятна драма в семейните отношения и съм наясно,че в семействата винаги има проблеми,но да бие детето ми и мен е това вече е мазохизъм... И повярвай ми няма да се самоубие ,той не те обича щом те бие !!!!!!!!!
ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ НЯКОЙ НЕЩА КОЙТО УЖАСНО МНОГО МЕ ИЭМЪЧВАТ И НЕ ЭНАМ КАК ДА ПОСТЪПЯ.ЩЕ ЭАПОПНА ОТ НАЧАЛО.АЭ СЪМ БЪЛГАРКА ЖИВЕЕЩА НА СЕМЕЙНИ НАЧЕЛА С ТУРЧИН ТОЙ ИМА ДВЕ ДЕЦА А АЭ ЕДНО. МОЕТО ДЕТЕ ЖИВЕЕ С НАС НЕГОВОТЕ ЖИВЕЯТ СЪС МАЙКИТЕ СИ .КОГАТО СЕ ПРЕМЕСТИХ И ЭАГЪРБИХ СЕМЕЙСТВОТО СИ ЭА ДА СЪМ ЩАСТЛИВА ДОРИ НЕ ПОДОЭИРАХ КАКВО ЩЕ МЕ ОЧАКВА. В НАЧАЛОТО ВСИЧКО БЕШЕ ГОРЕ ДОЛУ ДОБРЕ НО ЭА КРАТКО. ТОЙ ЭАПОЧНА ДА СЕ ДЪРЖИ ЭЛЕ С ДЪЩЕРЯ МИ КОЯТО Е НА 2 годинки и 4 месеца.ЭА НЕГО ТЯ Е РАЭГЛЕЭЕНА ,ЛИГАВА И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ .МНОГО ПЪТИ СЪМ СЕ ОПИТВАЛА ДА ГОВОРЯ С НЕГО ЭА ДА СТИГНЕМ ДО НЯКАКЪВ КОНСЕНСУС НО ТОВА ТАКА И НЕ СЕ СЛУЧИ. ЭА СЪЖАЛЕНИЕ ОБАЧЕ СКАНДАЛИТЕ ,ПОБОЙЩАТА НАД МЕН И ФОАТА ЧЕСТО ПОСЯГАШЕ НА ДЕТЕТО МИ СЕ ПРЕВЪРНАХА В АД.ОПИТАХ НЯКОЛКО ПЪТИ ДА СИ ТЕЪГНА ЭАПЛАХИ ЭА ЖИВОТА МИ И ТОЭИ НА ДЕТЕТО МИ ,ЭАПЛАХИ ЧЕ ЩЕ СЕ САМОУБИВА..НО АЭ НЕ МОГА ДА ЖИВЕЯ ПОВЕЧЕ ТАКА НИТО АЭ НИТО ДЕТЕТО МИ СМЕ ЩАСТЛИВИ НАЙ ВЕЧЕ ЭАШОТО НЕЯ Я Е СТРАХ ОТ ТОЭИ ЧОВЕК НЯКОЙ МИНАЛ ЛИ Е ПРЕЭ ТОВА И КАК Е ПРОЦЕДИРАЛ ЭНАМ ЧЕ ЕДИНСТВЕНОТО РЕШЕНИЕ Е ДА СИ ТРЪГНА ЧАС ПО СКОРО НО ТОВА Е ЧОВЕК КОЙТО НЕ БИ МЕ ОСТАВИЛ ТАКА ЛЕСНО НА МИРА .ЭАЯВЯВАХ МИЛИОНИ ПЪТИ ЧЕ ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ИСКАМ Е ДЕТЕТО МИ ДА СЕ ЧУВСТВА СПОКОЙНО И ШАСТЛИВО И ЧЕ НЯМА ДА ТЪРПЯ ПОВЕЧЕ ПОДОБНО ОТНОШЕНИЕ СПРЯМО НЕЯ КАРАНИЦИ НАКАЭАНИЯ И ПОНЯКОГА БОЙ.ПОСЛЕДНИЯТ ПЪТ МИ СЕ НАЛОЖИ ДА МУ ОПРА НОЖА В ГЪРЛОТО ЭА ДА МУ ПРОСВЕТНЕ.И ОСЪЭНАВАМ ЧЕ В ДАДЕН МОМЕНТ НАЙСТИНА БИХ ИБИЛА ТОЭИ ЧОВЕК АКО НАРАНИ ДЕТЕТО МИ .УЖ СИ ВЭЕ ЭАБЕЛЕЖКА НО ЖИВОТЪТ НИ Е КАТО В ЭАТВОР.НЕ СМЕЯ ДА ИЭВЕДА ДЕТВТО ДА ПОИГРАЕ ЭАЩОТО ПОСЛЕ ПАК ШЕ СЕ КАРА А АКО ГО ОРАВЯ ТО Е БЕЭ ТОЙ ДА РАЭБИРА.МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАК ДА ПОСТЪПЯ

# 5
  • Мнения: 7
Обади се на Социални служби. Ще спасят детето от този ад и безотговорната и майка. Свършиха ли българите и препинателните знаци ?

Не са свършили препинателните энаци. И повярвайте, аз не съм беэотговорна майка. Да, написах, че се е случвало да я удря, но не говорим эа побой, а пляскане през ръцете или дупето, което раэбира се не го оправдава.

Скрит текст:
НЕ СА СВЪРШИЛИ ПРЕПИНАТЕЛНИТЕ ЭНАЦИ .И ПОВЯРВАЙТЕ АЭ НЕ СЪМ БЕЭОТГОВОРНА МАЙКА .ДА НАПИСАХ ,ЧЕ СЕ Е СЛУЧВАЛО ДА Я УДРЯ НО МЕ ГОВОРИМ ЭА ПОБОЙ А ПЛЯСКАНЕ ПРЕЭ РЪЦЕТЕ ИЛИ ДУПЕТО ,КОЕТО РАЭБИРАСЕ НЕ ГО ОПРАВДАВА

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 08:27 от bubanka

# 6
  • Варна
  • Мнения: 14 537
Това е началото на края. Агресията му ще ескалира в тежки побоища и тормоз. Ти се страхуваш, сега следва да избягаш. Имаш няколко варианта за действие. Не бива дори да му намекваш, че ще го напуснеш. Имаше няколко убийства на подобен етап. Бягаш при негово отсъствие, с помощта на роднини, приятели или полиция . Здравето на детето е най - важно, всичко останало е несъществено . Това дете има роден баща, нали ?

# 7
  • София
  • Мнения: 10 576
Имаш ли къде да се спасиш?
Няма да се самоубие, споко. А и да го направи, той го в решил. Далеч по-добре ли е да те тормози и бие теб?
Само се пази да не забременееш.

# 8
  • Мнения: 488
Първо споделяш с няй- близките си за ситуацията , заделяш някакви пари тайни и организираш къде ще се изнесеш ( дали ще наемеш жилище или ще отсвнеш с роднина/ приятелка).
Второ :  Тихомълком изнасяш основни дрехи и други дребни неща които са ти от първа необходимост и липсата на които той няма да забележи . Вземаш документи или копия от тях ,детето и един ден без грам предизвестие се изнасяш. Отиваш някъде където по възможност няма да си сама и не съобщаваш адреса си .
Трето : Свързваш се с анонимус на пример или друга подобна организация за подкрепа ( психологична , правна ,... каковото могат да помогнат ) ,подаваш сигнал за домашно насилие и искане за ограничителна заповед.
Междувременно докато  си подреждаш нещата и чакаш подходящия момент да а си тръгнеш  , всеки път като те удря отиваш на лекар и вадиш медицинско ,без негово знание .

# 9
  • Мнения: 7 006
Обади се на Социални служби. Ще спасят детето от този ад и безотговорната и майка. Свършиха ли българите и препинателните знаци ?
НЕ СА СВЪРШИЛИ ПРЕПИНАТЕЛНИТЕ ЭНАЦИ .И ПОВЯРВАЙТЕ АЭ НЕ СЪМ БЕЭОТГОВОРНА МАЙКА .ДА НАПИСАХ ,ЧЕ СЕ Е СЛУЧВАЛО ДА Я УДРЯ НО МЕ ГОВОРИМ ЭА ПОБОЙ А ПЛЯСКАНЕ ПРЕЭ РЪЦЕТЕ ИЛИ ДУПЕТО ,КОЕТО РАЭБИРАСЕ НЕ ГО ОПРАВДАВА
Ми чакай тогава,първо да я претрепе и осакати,пък тогаз си дигай чукалата..
Драйфа ми се от такива "отговорни" родителки

П.п.Теб колкото и да те маризи човек,все ще е малко,но жалко за детенцето ти.

# 10
  • Мнения: 374
Горкото детенце! Травмите, които й е нанесъл този са много по-жестоки от "пляскане по дупето и ръчичките"! Как позволяваш подобно нещо? Не ти ли е жал за това дете? За теб не ми е жал! Колкото и да те бие, ще ти е малко! Засрами се, какво причиняваш на детето! Поне го дай на някой близък, а ти си стой там. Побеснях!

# 11
  • Мнения: 215
Май българките сме много известни и тук на Балканите, и по света с най голямото търпение към домашното насилие.
Този примитивен ориенталец ще съсипва и осакатява детето ти завинаги. Застрашени са животите и здравето и на двете ви.
Предприеми някакви действия, както добре са те посъветвали по горе. Издействай си ограничителна заповед. И побързай, всяка минута е ценна!

# 12
  • Мнения: 10 794
Е то само като прочетеш, че децата на този примат живеят при майкИТЕ си... Жена, не се ли замисли, защо този е имал две жени, всяка с по едно дете от него и е сам... Сигурно, щото те са лоши жени, а той е супер готиния съпруг и баща.. Как още стоиш при него да ти бие детето и да ви унижава. Боже, боже, толкова ли му е златен, че търпиш този тормоз. Той няма да се самоубие, въпреки че ще е доста добро решение от негова страна. Най-много вас да убие, то психопати българи бол, ама турците съвсем не прощават... Тихо и незабележимо си сибери най-важното, обади се на родителите ти, роднините да те приберат. Бягай колкото е възможно по-бързо и по-надалеч.

# 13
  • Мнения: X
Имах една приятелка в същия случай.. Момичето намери квартира в друг квартал. Нещастника докато бешее на работа ние събрахме багажа, взехме детето и дим да ги няма! После я търси, извинява и се и тн.. Аман от боклуци!

# 14
  • Мнения: 23
Бягай момиче веднага.Без да знае си събери багажа.Ти луда ли си?Как ще търпиш това?Обади се на някой да ти помогне и го остави.Това не е живот твойто.Само не казвай,че го обичаш тоя изрод...ДАЙ АКО ТРЯБВА ДА СЕ ОРГАНИЗИРАМЕ ДА ТИ ПОМОГНЕМ.Пари имаш ли?Има ли къде да идеш?

# 15
  • Мнения: X
От кой град си, ако не е тайна?

# 16
  • Мнения: 261
чудя се как хора на " години " а е на 18 не могат да преценят предварително хората около тях ???? то не се променяме от " днес за утре " а ти си вземай детето и с 1200 бягай

# 17
  • Мнения: 7
Благодаря както эа положителните , така и эа отрицателните отговори. Аэ не каэвам ,че това се случва ежедневно и системно но и не е нормално ,няма на кого да оставя детето си и единственият вариант е да иэчакам момента в който го няма и да се махна .Вероятно ще бъде още по трудно с доста эаплахи но вече се убедих,че тоэи човек няма да се промени.Детето ми е на първо място , и ако си обичал даден човек няма как да иэпитваш същите чувства след подобно преживяни неща.ЩЕ се органиэирам в най-скоро време эа да эапопна живота си на чисто само с детето си .Някъде в коментарите четох да се паэя от эабременяване .Аэ вече имам два аборта  единият по медицинско причини още в началпто и един преди два месеца эащото колкото и голям грах да съм иэвършила не мога да обреча детето си на подобен живот.БЛАГОДАРЯ ВИ. Ще следя коментарите и ще ви държа в течение дано скоро да напиша добрата новина

# 18
  • Мнения: 14 966
Пете, той защо не ти позволява да си тръгнеш ? От един и същи град ли сте ?
Не е ли по-лесно да му съобщиш решението си. Да се разделите цивилизовано.
Дори да му издадат ограничителна заповед, тя е срочна, ако няма ограничение да се приближава до теб на определено разстояние, никаква работа не върши.
Според мен е добре да се пренесеш обратно там, откъдето идваш, а после, ако той идва да те притеснява, да си търсиш правата. Не даваш информация къде живеете, дори да се обадиш на 112 , ако е малко населено място и той е жител, а ти- чуждата, няма да ти помогнат ефективно. Просто си подреди нещата, лично за себе си, и си тръгни. Нали има къде да отидеш ? Детето е важно, остави ги тези боклуци.

# 19
  • Мнения: 496
Като пребивана като куче преди години, също ти казвам незабавно да се махнеш. Аз издебнах момент, докато го нямаше, беше на работа. Нямах стотинка в себе си. Отидох до съседка, тя ми даде два лева да се обадя от пощата на семейството си. (Хем и тя беше без никакви пари, но изрови от някъде стотинки). Нашите дойдоха след няколко часа, взех детето, събрах документите, 1 чанта с дрехи и газ.
Ани, ако четеш това, никога няма да забравя колко навременна беше помощта ти !

# 20
  • Мнения: 758
Никакви коментари в темата не трябва да следите, а час по-скоро да се организирате и да се махнете от там. Щом казвате, че Ви е заплашвал със самоубийство, ако си тръгнете, значи има къде да отидете. Не казвате дали живеете в България или Турция, но и последното да е, елате си на гости тук и повече никакво връщане. Да плаши гаргите със самоубийство.

# 21
  • Мнения: 7
в БЪЛГАРИЯ живея но след като се събрах с него семейството ми не иска да комуникира с мен и накратко каэано съм сама

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
в БЪЛГАРИЯ живея но след като се събрах с него семейството ми не иска да комуникира с мен и накратко каэано съм сама

Накратко казано, вдигаш телефона, обясняваш на вашите как тормозят детето, ревеш, извиняваш се и търсиш помощ.
Или директно слагаш в един сак най- необходимото и се изтърсваш пред вратата им.

# 23
  • Мнения: 14 966
Абсурт е права. Връчваш им детето временно. Казваш, че ще си търсиш кваритра и т.н. Явно голяма беля си направила с тозии., а хората са го усетили. Както и да е. Оставяш детето при тях, и после мислиш за теб и детето- жилище, работа и т.н.
В един и същи град ли сте ?
Това е важно.

# 24
  • Мнения: 14 830
в БЪЛГАРИЯ живея но след като се събрах с него семейството ми не иска да комуникира с мен и накратко каэано съм сама

Накратко казано, вдигаш телефона, обясняваш на вашите как тормозят детето, ревеш, извиняваш се и търсиш помощ.
Или директно слагаш в един сак най- необходимото и се изтърсваш пред вратата им.
Абсолютно съм съгласна с АбсурТ.
Само не разбрах от един град ли сте. Ако е така нищо не ти пречи да го направиш на момента.

# 25
  • Мнения: 7
Не от раэлични градове сме ,но няма на кого да оставя детето си ,баба ми е много въэрасна и болна жена другите ми роднини са в чужбина и от както съм тук не са ме търсили нито пък искат да комуникират с мен дори и эаради детето

# 26
  • Мнения: 14 966
Пете, а ти откъде  дойде при този ? Вероятно детето има баща. Не би ли го приел временно, за да се освободиш  и ти.
Помисли първо за детето . А после и за себе си.
Имам предвид, че трябва моментално да се изнесете и да помислиш за безопасността на детенцето.
И пак ми остава съветът да поговориш с този,  и да се разделлите цивилизовано.
ТАМ НЯМАШ РАБОТА !!! Наистина крещя. Знам , че  е забранено в този форум.Ill

# 27
  • Мнения: 14 830
Не от раэлични градове сме ,но няма на кого да оставя детето си ,баба ми е много въэрасна и болна жена другите ми роднини са в чужбина и от както съм тук не са ме търсили нито пък искат да комуникират с мен дори и эаради детето
Абе я си взимай детето и беж при вашите. Няма да те оставят на улицата. Е ще се наложи може би да слушаш упреци, но няма да си подложена на побойща и ти и детето.

# 28
  • Мнения: 7
бащата на детето ми не я е виждал дори самотна майка съм. от както раэбра че съм бременна си събра чукалата и не энам нищо эа него . ще послушам съвета ти и ако не стане нормално просто ще иэчакам да го няма .Не каэвам пе това се случва постоянно от блиэо два месеца не сме имали скандали побоища ,но не мога да живея в непрекъснат страх ,не толкова эарафи мен а эаради детето си не искам тя да страда

# 29
  • Мнения: 6 622
Както вече те посъветваха, докато го няма взимаш малко багаж, документи и бягаш. И аз бях жертва на домашно насилие, но от биологичният баща на голямото ми дете. Един ден изчаках да излезе, събрах най-необходимият багаж, документи и дим да ме няма. Не съжалих дори и за миг за решението, което взех.

# 30
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Асоциация Анимус предлагат и настаняване във временни центрове за защита. Wink

# 31
  • Мнения: 14 966
Асоциация Анимус предлагат и настаняване във временни центрове за защита. Wink

# 32
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Асоциация Анимус предлагат и настаняване във временни центрове за защита. Wink
Допълвам контакти https://animusassociation.org/kontakt/

# 33
  • Мнения: 7 006
бащата на детето ми не я е виждал дори самотна майка съм. от както раэбра че съм бременна си събра чукалата и не энам нищо эа него . ще послушам съвета ти и ако не стане нормално просто ще иэчакам да го няма .Не каэвам пе това се случва постоянно от блиэо два месеца не сме имали скандали побоища ,но не мога да живея в непрекъснат страх ,не толкова эарафи мен а эаради детето си не искам тя да страда

То хубаво ще се махнеш от тоя тип,ама като ти гледам критериите за подбор на мъже,настръхвам!

П.п.Съвет.Не започвай други връзки,докато не ти порасне детето,щото пак ще се закачиш на някой боклук и всичко ще почне отново.Като си я родила,имай грижата да и осигуриш спокойно детство,а не да си играеш на влюбена в този-онзи,щото за екстрата да си имаш мъж в леглото,детето плаща цената...

# 34
  • Мнения: X
Абе хора, тя няма къде да отиде.
При баба ти вариант ли е?

# 35
  • Мнения: 7
бащата на детето ми не я е виждал дори самотна майка съм. от както раэбра че съм бременна си събра чукалата и не энам нищо эа него . ще послушам съвета ти и ако не стане нормално просто ще иэчакам да го няма .Не каэвам пе това се случва постоянно от блиэо два месеца не сме имали скандали побоища ,но не мога да живея в непрекъснат страх ,не толкова эарафи мен а эаради детето си не искам тя да страда

То хубаво ще се махнеш от тоя тип,ама като ти гледам критериите за подбор на мъже,настръхвам!

П.п.Съвет.Не започвай други връзки,докато не ти порасне детето,щото пак ще се закачиш на някой боклук и всичко ще почне отново.Като си я родила,имай грижата да и осигуриш спокойно детство,а не да си играеш на влюбена в този-онзи,щото за екстрата да си имаш мъж в леглото,детето плаща цената...
Цитат на: Какво?
link=topic=1134352.msg39129969#msg3929969 date=1565266905
Най- лесно се съдят хората от страни , виж тук вече малко прекали ,ти явно по фобре энаеш какви са критериите ми эа мъж само эащото бащата на детето ми е офейкал,коеъо не се случва само на мен има и много други такива жени.И само эащото в момента съм с човек с който не съм подоэирала че може да ми причини подобни неща.Много е лесно да се съди някой беэ да энаете какво е преживял .Няма эначение дали ще има мъж в леглото ми това не е най-важното както се иэраэи и това пе детето ми плаща эа това е много грубо. надявам се някой ден да не попадаш в пофобна ситуация .
бащата на детето ми не я е виждал дори самотна майка съм. от както раэбра че съм бременна си събра чукалата и не энам нищо эа него . ще послушам съвета ти и ако не стане нормално просто ще иэчакам да го няма .Не каэвам пе това се случва постоянно от блиэо два месеца не сме имали скандали побоища ,но не мога да живея в непрекъснат страх ,не толкова эарафи мен а эаради детето си не искам тя да страда

То хубаво ще се махнеш от тоя тип,ама като ти гледам критериите за подбор на мъже,настръхвам!

П.п.Съвет.Не започвай други връзки,докато не ти порасне детето,щото пак ще се закачиш на някой боклук и всичко ще почне отново.Като си я родила,имай грижата да и осигуриш спокойно детство,а не да си играеш на влюбена в този-онзи,щото за екстрата да си имаш мъж в леглото,детето плаща цената...

# 36
  • Мнения: 7 006
Олеле..Прекалих викаш,а?
Я да обобщим:
1 избор - Раждаш дете от безотгворен мъж който после не го поглежда
2 избор - Събираш се да живееш с мъж,чиито деца живеят при майките им(множественото число,кърти мифките напраО!) и който бие теб и детето ти

Истината може да е грозна и нелицеприятна,но...Това е положението.

Вместо да се държиш като ощипана госпожица,вземи помисли какво да направиш за бъдещето на детето си,а не да питаш из форумите :
животът ни е като в эатвор. Не смея да изведа детето да поиграе, защото после пак ще се кара, а ако го правя, то е без той да разбира. Моля ви дайте ми съвет как да постъпя
[
/quote]

Съветът ми е следния:
Не се занимавай с мъже,докато не ти порасне детето.
А пък щом много държиш на салама,то просто знай,че за да се кефиш на салам,не е нужно да живееш с прасето!

# 37
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
1 избор - Раждаш дете от безотгворен мъж който после не го поглежда
Този "избор", а всъщност - липса на избор, може да се случи на всекиго - никак не са малко случаите, в които някой кретен прави дете и после си плюе на петите. Естествено, че няма да те уведоми преди това, че смята да постъпи така. Така че поне по тая точка едва ли може да бъде обвинявана.
Виж, по другите има защо. Не защото е сбъркала нарочно, а защото не се е замислила защо, аджеба, при тоя не се е задържала жена, особено при наличие на деца, и, след като сама е видяла какво говедо е, е продължила да стои там. И да го слуша как обижда детето, и да гледа как го удря. Ако посегне някакъв на децата ми, светът ще му отеснее. А тя е допуснала да се стигне дотам, че да я е страх да си покаже носа навън да изкара детето, че дебилът щял да се ядоса.
И други ти го казаха, авторке - обираш си партакешите, взимаш си детето и право при вашите. Трудно е да признаеш, че си направила такава огромна грешка, заради която си ги загубила, но това е част от цената.

# 38
  • Мнения: 6 622
И в никакъв случай не се опитвай да се разделяш с него цивилизовано, това е приложимо само ако срещу теб има цивилизован индивид. Не малко са случаите на бащи, които убиват родните си деца и жените си, а какво остава за чуждо, което явно не харесва и преди е заплашвал. Не си играй с живота на детето си!  Тихомълком си събирай багажа за да не ви дават и вас по новините. Сигурна съм, че всички жертви не са вярвали, че ще се стигне чак до там.

# 39
  • Мнения: 10 794
На прима виста се сещам за оня откачалник, детп хвърли детето от моста...

# 40
  • Мнения: 6 622
Имаше и друг, които застреля жена си и детето си и после уж щял да самоубива, но се отказал. Онзи от моста и той щял да скача, пък го разубедили. Как пък не размислиха преди да погубят децата си, а  като упря до тях бързо се отказват.

# 41
  • Мнения: X
Ако родителите ти или братя/сестри са в чужбина хващай телефона, посипвай си главата с пепел пред тях, че си се хванала с тоя и казвай да ти пратят пари или да дойдат да си те приберат. По-добре да си преглътнеш гордостта и да опазиш детето си и себе си здрави, отколкото да стане най-лошото. Твоя няма да спре да ти разиграва циркове. Ще има да слушаш колко те обича или как ще се самоубие и ти ще си виновна, или как ще убие тебе и пак ти ще си виновна, защото ти си развалила всичко. Те на такива репертоара им е безкраен и ако му се връзваш твоя и живота на детето ти е прецакан тотално. Обади се на Анимус: тел  02 981 76 86, кажи си историята и чуй какво ще ти кажат и те, това е организация която помага на хора жертви на домашно насилие.
P.S Видях, че координатите на Анимус са дадени и по-горе, но не знам дали момичето се оправя с линкове, затова повторих телефона.

# 42
  • Мнения: 7 006
1 избор - Раждаш дете от безотгворен мъж който после не го поглежда
Този "избор", а всъщност - липса на избор, може да се случи на всекиго - никак не са малко случаите, в които някой кретен прави дете и после си плюе на петите.
Виж, по другите има защо. Не защото е сбъркала нарочно, а защото не се е замислила защо, аджеба, при тоя не се е задържала жена, особено при наличие на деца, и, след като сама е видяла какво говедо е, е продължила да стои там. И да го слуша как обижда детето, и да гледа как го удря. Ако посегне някакъв на децата ми, светът ще му отеснее. А тя е допуснала да се стигне дотам, че да я е страх да си покаже носа навън да изкара детето, че дебилът щял да се ядоса.
И други ти го казаха, авторке - обираш си партакешите, взимаш си детето и право при вашите. Трудно е да признаеш, че си направила такава огромна грешка, заради която си ги загубила, но това е част от цената.

Дрън-дрън..Като пърхат пИпИрудите и дойде сляпата неделя,всичко е ток и жица..После той изведнъж става кретен видиш ли..Винаги си има знаци в поведението на хората,но когато сме влюбени оставаме слепи за тези неща.Това е цялата работа.


По точка две също е мнго зле,няма кво да се лъжем..Мъж с деца от различни жени  и ще го избера за пастрок на детето си?!?Отпада като опция моменталически,именно поради това..
Е,може де..Ако е Рокфелер,може..
 

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 19:42 от Какво?

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Ако твоите близки разберат,че ти и детето сте подложени на физическо насилие,те вероятно ще ти помогнат,няма да те оставят.
Предполагам,че заради него сте се скарали и ще бъдат доволни,ако го напуснеш.

# 44
  • Мнения: 1 272
Ако твоите близки разберат,че ти и детето сте подложени на физическо насилие,те вероятно ще ти помогнат,няма да те оставят.
Предполагам,че заради него сте се скарали и ще бъдат доволни,ако го напуснеш.
Дано, дай Боже! Но семейство, което е обърнало гръб на детето си, заради кофти избор на половинка, дори и да са на 100% прави,  не се е поинтересувало за внучето си до този момент, не мисля че с по-висока стойност от въпросния мъж и едва ли са добър родителски модел. По описаното тук се съмнявам, че може да разчита на подкрепата им. Истинския родител страда с детето си, когато вижда грешките му и му помага, когато има нужда, не го загърбва и наказва с отхвърляне. Много неща са фактор за определена посока на живота ти, които не зависят от теб, така че да не осъждаме авторката сурово. Грешки всеки прави. В повечето случаи, дори не съзнаваш, че допускаш такава.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Родителите й вероятно изобщо не знаят за насилието, което търпят авторката и детето й. Колкото и да са темерути, не вярвам да откажат да й подадат ръка. Въпросът е тя дали ще наведе глава да ги помоли, че не ми изглежда като да е човек, който си признава грешките.

# 46
  • Мнения: 4 745
Булка, на теб не ти ли светна червената ламБа, като чу че децата му живеят при майките си ? Има деца не от една от две жени и заживява с 3-та, на която евентуално ще направи следващото, защото ако не се махнеш и това те очаква. Сега мислиш как да спасиш себе си и детето си, а след някой друг месец ще мислиш и за още едно.
Или искаш и ти и детето да сте поредния случай от новините за убити дете и жена, от мъж вживяващ се на господар.
Свържи се с Анимус и се изнасяй по най-бързия начин.

# 47
  • Мнения: 1 272
Родителите й вероятно изобщо не знаят за насилието, което търпят авторката и детето й. Колкото и да са темерути, не вярвам да откажат да й подадат ръка. Въпросът е тя дали ще наведе глава да ги помоли, че не ми изглежда като да е човек, който си признава грешките.
Дори и да е така, не знаят за насилието, сърдят се на дъщеря си - добре, но поне за внучето си да бяха се поинтересували. Толкова ли не им е мъчно. Мисля си, че и те като семейство не са много читави, но дано не съм права. Дано да греша в преценката си. Надявам се краят да е добър за авторката и детето и.
Много често лошите семейни модели, закостенели и тесногръди родители, и ред други фактори от семейната среда оказват влияние върху грешните избори в живота.

# 48
  • Мнения: 469
Много са ми странни хора като теб.
Не се чувстваш добре, тоя те тормози теб и детето, тя седнала да ми се чуди какво да прави...
Щял да се самоубие, как пък не...по-скоро ако говорим за убийство, да може, ама трупа ще е друг.
Още стой и се чуди...
Родители нямаш ли, институции няма ли...
Като чуя "страх ме е" и ми иде да се гръмна...ама не те е страх да седиш като в затвор, който незнайно до къде ще те отведе.
Вместо да седиш и да се жалваш по форумите, събирай си куфарите и си хващай пътеките!

# 49
  • Мнения: 488
Моля, не нападайте с такава лекота жена подложена на домашно насилие . Ако й беше друго мисленето,щеше да в друга и ситуацията й. Има нужда от практични съвети и да си повярва ,че може да се справи и да излезе от ситуацията.

# 50
  • Мнения: X
Моля, не нападайте с такава лекота жена подложена на домашно насилие . Ако й беше друго мисленето,щеше да в друга и ситуацията й. Има нужда от практични съвети и да си повярва ,че може да се справи и да излезе от ситуацията.

Присъединявам се към горното.
Жертвите на домашно насилие, особено физическо, НЯМАТ ВИНА! Те са жертви! Трябва да им се помогне. За да са  това положение, значи имат сериозен проблем, който обикновено датира от много преди насилието. Дори и когато отказват да излязат от насилствената среда, дори и когато твърдят безумно, че обичали насилника си, пак не трябва да се обвиняват.

Тази поне не твърди подобно нещо.

Момиче, не си първата, която се обръща към форума с такава история. За жалост пишете, оплаквате се, а до реални действия така и май не стигате. Или поне не споделяте. Често съм се чудила какво ли е станало с всички тези момичета? Дали някои от тях ги четем по новините? Дали сме могли да им помогнем? Моля те, просто го направи. Още утре. Събери  една чанта с най-необходимото и отивай в най-близкия център за жертви на домашно насилие. На изверга - никаква информация за тебе и детето.

# 51
  • Мнения: 7 006
Моля, не нападайте с такава лекота жена подложена на домашно насилие . Ако й беше друго мисленето,щеше да в друга и ситуацията й. Има нужда от практични съвети и да си повярва ,че може да се справи и да излезе от ситуацията.
Кой я напада?
Даваме и съвет ,докато порасне детето да не се занимава повече с мъже,щото преценката ѝ за тях и критериите при подбора,не струват.
Тя пък заяви,че било прекалено..
Ми да се оправя..Ще зареже този и ще налети на следващия "принц",щото такива дами,не могат(не обичат) да стоят сами..

# 52
  • Мнения: 8 803
В център от рода на Анимус няма да иде, гарантирам.
Обаче при баба си може. Стига да има някакви пари в нея, че е възможно да няма дори стотинка в себе си. Детето е над 2 годинки, майчинство не взима и най-вероятно не работи. Онзи я държи на къса каишка, за да може да я малтретира. Предвиждам, че ще я пребие някой ден и докато е в болница, социалните ще й вземат детето.
Роднините не знам дали да обвинявам. Може хубавицата да се е държала арогантно, такива кифли като хванат някой и се мислят за господ и връзката с всички близки прекъсва. Не се знае тя как се е държала, та те да не говорят вече с нея.

Спасението е при бабата. Болна, стара, поне ще се скрие временно там. И веднага в полицията да подаде молба за ограничителна заповед. Щом той е от друго място, може да не я потърси изобщо.
Авторке, имаш ли пари за билет до дома на баба ти?
Работа ще си намериш там някаква, детето на ясли, вече е голямо и започваш нов живот.
Обаче трябва да работиш, нали знаеш? Само с мързел не става....
Казвай какво ти трябва, за да избягаш? И се обади на вашите, все има начин някой да ти каже как да се свържеш с тях. баба ти може би знае...Ако те вземат където са, още по-добре.

# 53
  • Мнения: 10 794
Зарязана самотна майка и се хваща с турчин. Като знам какви консерви има на тоя свят,въобще няма да ме учуди да не и помогнат роднините...

# 54
  • Мнения: 1 755
Защо авторката не отговори на въпроса откъде е дошла, който беше зададен по-нагоре? Все пак е живяла някъде преди да се събере с турчина. Също така не отговаря защо не отиде при баба си. Според мен нещата ще си останат така и тя няма да потърси наистина помощ и няма да го напусне. Жалко за детето. То ще повтори модела на майка си и така...

На някои потребителки мнението е, че ти си жертва. Да, може и да си жертва, но го правиш по собствено желание. Здрава и права си, ако имаш желание има и начин. Тук са ти казали за Анимус. Както си жертва, така и с не по-малка сила си и насилник за собственото си дете, неразличаващ се от нищо от турчина. Детето ти НАИСТИНА няма избор, защото е неспособно да се оправи само в живота, поради крехката си възраст, докато ти съвсем съзнателно тънеш в тинята завличайки и дъщеричката си.

Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 15:00 от 𝒮𝓅𝓇𝒾𝓃𝑔 𝓅𝓇𝒾𝓃𝒸𝑒𝓈𝓈

# 55
  • Мнения: 7 006
Зарязана самотна майка и се хваща с турчин. Като знам какви консерви има на тоя свят,въобще няма да ме учуди да не и помогнат роднините...
Това,че е турчин,не го прави лоша категория човек.Но това,че има деца от различни жени трябва да е не просто червена лампичка,ами гигантски пурпурен фенер..
Обаче,за авторката,явно това е било незначителен детайл (най-вероятно си е мислила,че скъпият не е имал късмет с жените и все е попадал на лоши,та за това не успял да свърти никоя..)

# 56
  • Мнения: X
Според мен тя е много млада и имат голяма възрастова разлика.

# 57
  • Мнения: 10 794
Зарязана самотна майка и се хваща с турчин. Като знам какви консерви има на тоя свят,въобще няма да ме учуди да не и помогнат роднините...
Това,че е турчин,не го прави лоша категория човек.Но това,че има деца от различни жени трябва да е не просто червена лампичка,ами гигантски пурпурен фенер..
Обаче,за авторката,явно това е било незначителен детайл (най-вероятно си е мислила,че скъпият не е имал късмет с жените и все е попадал на лоши,та за това не успял да свърти никоя..)
Акцентирах, че е турчин, защото сигурно родителите и са против да е с него, точно защото е турчин. Както писах и преди, ненормланиците нямат етнос и религия. Но това с другите майки и деца си е очеизваждащо що за стока е този.

# 58
  • Мнения: 128
Пете, той защо не ти позволява да си тръгнеш ? От един и същи град ли сте ?
Не е ли по-лесно да му съобщиш решението си. Да се разделите цивилизовано.
Дори да му издадат ограничителна заповед, тя е срочна, ако няма ограничение да се приближава до теб на определено разстояние, никаква работа не върши.
Според мен е добре да се пренесеш обратно там, откъдето идваш, а после, ако той идва да те притеснява, да си търсиш правата. Не даваш информация къде живеете, дори да се обадиш на 112 , ако е малко населено място и той е жител, а ти- чуждата, няма да ти помогнат ефективно. Просто си подреди нещата, лично за себе си, и си тръгни. Нали има къде да отидеш ? Детето е важно, остави ги тези боклуци.

# 59
  • Мнения: 1 206
аворке, моя приятелка имаше брак с българин, който тормозеше дъщеря и. Резултата, 20г по-късно е, че детето завърши на "самостоятелна подготовка", не излиза от стаята си  и не общува с хора. "майната на твоя тормоз", но готова ли си да живееш с тези последици.
Жертвата е жертва до един момент, после е избор.

# 60
  • Мнения: 1 755
Летяща, искам да нацъкам още 10 пъти бутона "полезно", но не може. Дано авторката си вземе поука, дано. Заради детето.

Общи условия

Активация на акаунт