Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 авг. 2019, 01:56 ч.

Първа кола

• 730
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
Здравейте,

Според мен първата кола трабва да е:
- малка - По лесно се паркира малка кола. А и всички знаем, че жените не боравим добре с огледалата и ориентирането в габарити и посоки!
- евтина - Евтината кола и съответно поддръжка е от изключително значение за финансовата стабилност на едно домакинство.
- ръчни скорости - Не е добре да се свиква още от началото с автоматици. Един шофьор трябва да знае какво е предназначението на скоростите.
- малко екстри - По този начин ще оцените всяка, неизбежно за нас жените, следваща кола.
- преди 2000г - Коли произведени в миналия век са по надеждни. По възможност да бъде с карбуратор и смукач.
- ярък и запомнящ се цвят - Да могат хората в махалата по лесно да ви забелязват и отбягват на пътното платно!
- бензинов двигател - По възможност с допълнителна уредба - газ/метан. За да идва по евтно на мъжа Ви. Казвам мъжа Ви, защото предполагам, че той ще ви купи Ягуара.

За това Уважаеми колежки Ви препоръчвам Fiat Cinquecento след 1995г.

Тази кола (всичко описано горе) е и моята първа кола, която я карах над 5 години.

За цената на Ягуар XF ще си купите около 2000 такива коли, или всички в световен мащаб.
Ще имате толкова коли, колкото обувки. Дори и да забравите къде сте паркирали, няма страшно, оставяте я там, имате още 1999 коли.
По този начин също ще спомогнете за увеличаване на паркоместата и намаляването на въглеродния отпечатък, като всяка седмица рециклирате по един стар автомобил.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 18:51 от AnMary

# 16
Тва трябва да е някаква шега,нали?!Бха.

# 17
  • Пловдив
НЕ!!!
Бих ли отделиала толкова време ако беше...?

# 18
  • София
Не бих препоръчала на когото и да било 24-годишна кола, още по-малко на начинаещ шофьор.

# 19
  • Пловдив
Точно такава трябва да бъде! Да се научи...

# 20
Здравейте! Смятате ли, че Jaguar XF автоматик е подходящ за първа кола?

Не! По добре едно ферари с цвят червен. Laughing

# 21
Ама разбира се, wollipop, една кола ако има климатик и електрически стъкла и най-вече - няма смукач, не ми я хвали #2gunfire

# 22
УолиПоп, след Фиата какви коли си карала?

За евтина и стара, без екстри, ръчка съм съгласна. Горивото е въпрос на личен избор. Цвета е без значение.

# 23
Точно от ненаучване, може така яко да се изпраскаш, че с тая италианска кибритена кутийка после ще ти събират ръцете и краката от едното шосе до другото.
За мен за първа кола - джип. Да се научиш как да паркираш , когато си голям ( тоест колкото ти е по-трудно , толкова по-бързо ще се научиш и с малките няма пък да виждаш никакъв проблем. Това земи си малка кола да паркираш лесно, важи само за големите градове)

# 24
  • sofia
Колата на учещия се не трябва да му прави проблеми, защото ще се спече съвсем. Уолипоп, това което пишеш е абсолютна глупост.
Карала съм лада, москвич, шкода, ама такива бяха колите навремето. Никога не бих качила начинаещ на трошка.

# 25
Колата на учещия се не трябва да му прави проблеми, защото ще се спече съвсем. Уолипоп, това което пишеш е абсолютна глупост.
Карала съм лада, москвич, шкода, ама такива бяха колите навремето. Никога не бих качила начинаещ на трошка.
Именно. Трябва да се качваме на колите си с удоволствие, а не да треперим ся тва чудо ще запали ли или ще ме изложи пред другите 😁

# 26
  • Mediterraneo
Манивела да има ли или е остаряла екстра?

# 27
  • Sofia
Няма гаранция, че няма да се "изложим", техника е, всичко се случва. Но да, кола, създаваща постоянно проблеми би демотивирала и притеснила много нов водач.

Общи условия

Активация на акаунт