Първа кола

  • 22 550
  • 334
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8 522
Окончателно се спрях на въпросната кола. До сега карах Алфа 156 /но я чувствах голяма за мен/ и това, че Корсата е ниска не би следвало да е проблем. Живея в дълбоката провинция в град без нито един светофар /но с доста дупки/, основната цел на колата е да ходя на работа и да се връщам, за извънградско /и дълък път/ имаме друга семейна кола. Тази смятам че за целта ще върши работа.

# 106
  • Някъде там
  • Мнения: 4 818
И аз с въпрос за Тойота Aygo.
Трябва ми малка кола с която да ходя до работа.Работя извън града на смени .Имам шофьорска книжка,имах кола преди но я продадох.
Сега ще взимаме отново за мен.
Колебая се между Тойота Айго и Нисан Микра.

# 107
  • Мнения: 8 522
За Тойота има много добри отзиви, особено за двигателите.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 20:13 от vita

# 108
  • Мнения: 15 538
От мен голямо ДА за Микрата. Това е перфектната градска кола. А пък последния модел е жесток

# 109
  • София
  • Мнения: 2 919
+1 за Микра. Повече прилича на кола от Тойотата, а като се вземе пред вид и това, че Айго е близнак на Ситроен С1 и Пежо 101...

# 110
  • София
  • Мнения: 3 159
В същия клас е Хонда Джаз, много много съм доволна. Винаги бих я препоръчала и предпочела пред Тойота и Микра.
И едно Рено клио търкалях няколко години, добре си беше, но Джазът е супер измислен. Предница и задница НЯМА, тоест маневрите са песен, мястото за багаж е по 3 в сравнение с обикновена кола. Товаря детето, колелото, ММ и багажникът ми е празен.

# 111
  • Мнения: 11
Здравейте, извинявам се ако темата не е за този раздел. Търся си първа кола и съм се спрял на БМВ Х3 2007 218 К.С и БМВ 530ХД. Моля някой ако има наблюдения да ми каже как стоят нещата с поддръжката, горивото, дали тези коли са добри за градско и най вече дали са ОК като за пръв автомобил.

# 112
  • София
  • Мнения: 5 466
Аз не мисля че съм най-компетентния човек на тема коли,но предвид това,че бмв-тата са коли със задно предаване,като за първа зима,предполагам ще ти е доста тегаво.
Второ,на доста мощни автомобили си се спрял и предполагам,че разходът ти на гориво няма да е никак малък.
Като цяло БМВ са от скъпите за поддръжка коли.
 Ако държиш на немска кола,защо не се насочиш по-скоро към WV?

# 113
  • Мнения: 11
От малък съм фен на БМВ а и Хикса и 5цата са 4х4, така че няма да има проблем зимата. Достатъчно мощни са, отделно 5цата е тон и осемстотин, а Хикса към 2 тона, тоест са сигурни коли. Интересува ме поддръжката дали е много скъпа, въпреки че са стари коли

# 114
  • Мнения: 40 870
Здравейте, извинявам се ако темата не е за този раздел. Търся си първа кола и съм се спрял на БМВ Х3 2007 218 К.С и БМВ 530ХД. Моля някой ако има наблюдения да ми каже как стоят нещата с поддръжката, горивото, дали тези коли са добри за градско и най вече дали са ОК като за пръв автомобил.

Нито са добри за градско, нито за пръв автомобил.

# 115
  • Мнения: 11
Защо смятате така?

# 116
  • София
  • Мнения: 2 919
Ако споменете И бюджет, ще е по-лесно за отговарящите.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 159
Стара кола от толкова висок клас е рецепта за голямо изваждане. Частите струват като за премиум, но пък се чупи като стара. Мерси съм аз. Ако си ОК с това и можеш да си го позволиш, значи е твоето.
ПП наблюденията ми са от Туарег 2009, на близък.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 466
От малък съм фен на БМВ а и Хикса и 5цата са 4х4, така че няма да има проблем зимата. Достатъчно мощни са, отделно 5цата е тон и осемстотин, а Хикса към 2 тона, тоест са сигурни коли. Интересува ме поддръжката дали е много скъпа, въпреки че са стари коли
То това че са мощни не ти е плюс.По-добре започни с нещо по-немощно,за да не те изкушава да даваш газ.
Малко повече газ в мокро време ако дадеш и си се врътнал.
Относно поддръжката дано се включи някой с бмв да каже.
Ти защо не сърчнеш във форума на бмв примерно,или някоя такава група във фейса да видиш хората с такива коли на какво мнение са.
За мен категорично не са за начинаещ мощните коли,особено със задно предаване.
Нелка, Туарегът не е ли WV ?Схванах идеята де,подкрепям ...

# 119
  • София
  • Мнения: 3 159
Да разбира се Bubble, VW е, но е стар премиум точно като Х5. Затова ги сравнявам.

Общи условия

Активация на акаунт