От кой матрак сте доволни? - Тема 8

  • 74 825
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 31
Спряла съм се на еднолицев матрак Mysleep Bamboo Memori и еднолицев Mattro Memo Green. Ако някой ползва такива или знае дали са добри ще се радвам да сподели?

# 631
  • Мнения: 7
Здравейте, за пръв път ще си взимаме матрак, досега спим на легла с дюшеци и пружина отдолу. Чета из форума, че матраците били от дунапрен и мемори и запарвали, образува се мухъл и влага и като цяло се смачкват и след 2-3 години се сменят. Аз съм пробвала възглавници с мемори и действително са кошмар и страшно запарват. Опитвам се да се ориентирам в ситуацията и правилно ли разбирам, че като цяло всички матраци са така и просто избираме между най-малко лошите и като цяло няма такъв, който да издържа десетки години и поколения, като старите легла.
Виждам, че на места продават матраци с пружини, там нещата по-различо ли стоят - има ли запарване, износване?
Трябва ли всеки матрак да си има подматрачна рамка или тя се взима отделно, т.е. как се закрепва върху леглото?

Последна редакция: сб, 21 ное 2020, 08:05 от Bluesky1

# 632
  • Мнения: 40 857
Чета из форума, че матраците били от дунапрен и мемори и запарвали, образува се мухъл и влага и като цяло се смачкват и след 2-3 години се сменят. ... Опитвам се да се ориентирам в ситуацията и правилно ли разбирам, че като цяло всички матраци са така и просто избираме между най-малко лошите и като цяло няма такъв, който да издържа десетки години и поколения, като старите легла.

Остави това, ами от тях се излюпват мишки и хлебарки, излъчват радиация, с времето пяната изпуска отровни газове Wink

Купи си свестен матрак и нищо подобно няма да видиш. Не случайно струват хиляди левове и да, траят по десетки години. С един протектор отгоре не се и цапат. Разбира се,  има лоши, има средна хубост, има и качествени.

# 633
  • Мнения: 5 832
Здравейте, за пръв път ще си взимаме матрак, досега спим на легла с дюшеци и пружина отдолу. Чета из форума, че матраците били от дунапрен и мемори и запарвали, образува се мухъл и влага и като цяло се смачкват и след 2-3 години се сменят. Аз съм пробвала възглавници с мемори и действително са кошмар и страшно запарват. Опитвам се да се ориентирам в ситуацията и правилно ли разбирам, че като цяло всички матраци са така и просто избираме между най-малко лошите и като цяло няма такъв, който да издържа десетки години и поколения, като старите легла.
Виждам, че на места продават матраци с пружини, там нещата по-различо ли стоят - има ли запарване, износване?
Трябва ли всеки матрак да си има подматрачна рамка или тя се взима отделно, т.е. как се закрепва върху леглото?
Заповядай!
https://www.-spam097-/blog/osnovni-vidove-matraci-koi-e-pravilniyat-za-men

За рамките... Матраците са два вида - еднолицеви и двулицеви. Както става ясно от имената, единият се ползва само от едната страна, като подматрачната рамка е вградена в самия матрак. Двулицевите се ползват и от двете страни и е важно периодично да се въртят и обръщат, за да не се деформират неравномерно. При тях подматрачните рамки са отделно и се закупуват отделно. Другото важно нещо е, че при един и същ модел матрак има разлика в твърдостта, в зависимост от това дали е еднолицев, или двулицев, еднолицевият винаги е по-твърд. Затова ако в магазина пробвате двулицев матрак от даден модел, но искате да си поръчате еднолицев такъв, трябва да сте подготвени, че матракът, който ще получите, ще бъде по-твърд от изпробвания двулицев.

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Моля за мнения за Нани Каспия полифлекс. Искам еднолицеви матраци за децата и се чудя дали този е подходящ?!? Вашето мнение?

# 635
  • Мнения: 68 642
Мнения има назад в темата.

# 636
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
Моето мнение за еднолицев матрак Нани Каспия полифлекс и до момента си остава положително. Винаги съм го препоръчвала, като не пропускам да напомня все пак да се полегне върху него преди покупката.
От 2012 г. е нашият и до момента се представя перфектно. Simple Smile
Деца скачат върху него само 2 седмици през летния сезон. (за съжаление Worried)

# 637
  • Мнения: 2 880
Да се вкл и аз за Нани полифлекс. На голямотот дете е от около 3-4г и сме много доволни, като тогава взехме за нас Покет спринг - не сме доволни, обадихме се казаха, че бил проблеме модел !
Сега преди няколко месеца взехме и за малкото отново Каспия полифлекса- хем по-евтин хем по-хубав от Покет спринг-а,който го водят по-висок клас Wink

# 638
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Момичета, аз взех Каспия полифлекс на Нани и ги харесвам много. Голямото дете веднага се намърда отгоре му. Поръчах ги от брава.бг, очаквах подарък 2 възглавници, защото сумата е над 400лв, но възглавници няма. На някой случвало ли се е да поръча от там матрак и да не получи подарък?

# 639
  • Мнения: 2 147
Има малък текст отдолу на банера с възглавниците. Пише: "Не важи за Нани, iSleep, Magniflex".

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Аз все пак питах и ми казаха, че ще получа възглавници, но с друга доставка тъй като били от друг склад. Интересно, но са го променили....преди пишеше само Isleep и Magniflex.

# 641
  • Мнения: 2 147
И аз имам спомен от това лято, че важеше тогава за Нани, интересувах се от техен матрак и ми казаха, че ще получа възглавници при поръчка. И аз се изненадах от този текст.

# 642
  • София
  • Мнения: 6 268
Ние август поръчахме от там Магнифлекс и пак имаше подарък 2 възглавници. Получих си ги.
Обади се в магазина и питай.

# 643
  • Мнения: 2 108
Доколкото знам това с възглавците беше докрая на Октомври; Поне така ми казаха не мен;

# 644
  • Мнения: 3 417
Споделете мнение за този матрак https://www.emag.bg/matrak-sleepy-bamboo-7-zoni-12-4-2-sm-memori … 190/pd/D0LQ9ZBBM/ . Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт