Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 авг. 2019, 13:11 ч.

От кой матрак сте доволни? - Тема 8

• 9 271
  • 231
  •   1
Отговори

Анкета

Коя марка матраци бихте препоръчали?

Опции:

• София
Стари теми: Тема 1,   Тема 2,   Тема 3,   Тема 4,   Тема 5,   Тема 6 ,  Тема 7

Рзултати от анкетата от тема 6:
Скрит текст:
Резултати Гласували: 371
бр. гласували /% / Марка
    55 / (14.8%) Тед
    88 / (23.7%) Magniflex
    37 / (10%) Дормео
    11 / (3%) Латекс
    76 / (20.5%) Нани
    0 / (0%) Honey
    0 / (0%) Мамино
    2 / (0.5%) Росмари
    5 / (1.3%) Блян
    1 / (0.3%) Gold Apolo
    18 / (4.9%) Paradise
    0 / (0%) Pininfarina
    1 / (0.3%) Schlaraffia
    6 / (1.6%) Don Almohadon
    0 / (0%) Елена
    0 / (0%) MoosBurger
    0 / (0%) Vehty
    22 / (5.9%) Екон
    3 / (0.8%) Темпур
    3 / (0.8%) Sensofeel
    0 / (0%) Сънрайз
    6 / (1.6%) Happy Dreams
    2 / (0.5%) Комфорт
    2 / (0.5%) Хегра
    4 / (1.1%) Mollyflex
    3 / (0.8%) Relax
    0 / (0%) Penelope
    0 / (0%) Bellanotte
    2 / (0.5%) Алмохадон
    2 / (0.5%) Gold-Apolo
    1 / (0.3%) Sealy
    1 / (0.3%) Симеонов
    20 / (5.4%) i sleep

Резултати от анкетата от тема 7
Скрит текст:
Резултати Гласували: 240
•   62 / (25.8%) Magniflex
•   33 / (13.8%) Тед
•   15 / (6.3%) Дормео
•   56 / (23.3%) Нани
•   18 / (7.5%) i sleep
•   0 / (0%) Honey
•   3 / (1.3%) Латекс
•   0 / (0%) Мамино
•   1 / (0.4%) Росмари
•   1 / (0.4%) Блян
•   0 / (0%) Gold Apolo
•   9 / (3.8%) Paradise
•   0 / (0%) Pininfarina
•   1 / (0.4%) Schlaraffia
•   2 / (0.8%) Don Almohadon
•   0 / (0%) Елена
•   0 / (0%) MoosBurger
•   0 / (0%) Vehty
•   18 / (7.5%) Екон
•   1 / (0.4%) Темпур
•   1 / (0.4%) Sensofeel
•   0 / (0%) Сънрайз
•   4 / (1.7%) Happy Dreams
•   0 / (0%) Комфорт
•   1 / (0.4%) Хегра
•   3 / (1.3%) Mollyflex
•   3 / (1.3%) Relax
•   0 / (0%) Penelope
•   1 / (0.4%) Bellanotte
•   1 / (0.4%) Gold-Apolo
•   2 / (0.8%) Sealy
•   4 / (1.7%) Симеонов
За съжаление резултатите от анкетата в старата тема не могат да бъдат прехвърлени в новата и тази анкета започва от нула.

Споделете от коя марка матрак сте доволни и защо Simple Smile

# 1
През последните 10 г. сменихме няколко матрака, но най-сетне открих Моят!
Ikea HOVAG, твърд вариант. Има и средно твърд, но на мен ми се видя прекалено мек.
Този нищо, че се води така, въобще не е твърд, перфектен е. Пружинните винаги са ми били по-удобни, този е с индивидуално пакетирани пружини.
Имам ишиас и не мога да опиша колко болка търпях години наред, това чудо ме вдигна на крака! Като нова съм Simple Smile Още не мога да повярвам, че се събуждам без да ме боли нищо...

Старите ни бяха Екон - първо пружинен, после латексов.
Последно бяхме с Магнифлекс, ортопедичен, който беше сравнително добре, докато времено го ползвахме с друг матрак под него. Като го сложихме върху подматрачна рамка, направо ме изяде. А уж ортопедичен и трябваше да помага.

# 2
Благодаря за новата тема.

Макар че съм намерила идеалния матрак за мен засега, ще продължавам да чета и да се интересувам.

# 3
Нани Сирена Фреш. От една година го ползваме и забравих за болките в гърба и врата.

# 4
Здравейте!
Отново в темата с молба за съвети
Преди няколко години си купихме матраци на Нани, нашия не помня какъв беше но на детето беше каспия покет, малко по-твърд и излезе много сполучлив, поръчах ги от матро с подаръци и отстъпки
Сега искам да закупя пак такъв или подобен за малкото дете
Мисля ме във форума имаше няколко дами, които се включваха много активно, дано и сега коментират, от къде е изгод о и сигурно да се поръча както и насоки към някой модел, марка ...
Благодаря предварително

# 5
Матрак Sleepy, Premium Ortopedic Limited 22 см. Хем евтин, хем супер удобен. Много съм доволна! Препоръчвам.

# 6
vladislava_plamenova благодаря за включването и отзива, но за моите доходи, идва даже скъп, за съжаление...нещо в рамките на 200-250 лв мисля да е, защото ще трябва и легло и доста др неща..

# 7
Аз като го взех беше около 300 преди 2 месеца. Вижте в сайта им, там пускат най-адекватни промоции.

# 8
Здравейте,
Предстои ми купуване на матрак за детето ми, което скоро ще навърши 6 години. Матракът му ще бъде с размери 120/200 см.
Ние спим на матрак на Екон, който не мога да кажа, че е нещо особено. Купуван е преди близо две години. Въртим го, но си се получават вдлъбнатини след около седмица спане, а със съпруга ми сме нормални кг.
Вчера ходих до една борса за матраци, където ми предложиха матрак на Магниекс - в момента имат някаква промоция - след регистрация в сайта им приспадат около 200 лв от цената.
Близък на моя позната, който се занимава с матраци, препоръча този: https://mattro.net/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/%D … D0%B0%D1%86%D0%B8
Имате ли впечатления от него?
Приемам и други предложения. Търся хубав, анатомичен, подходящ и т.н, и т.н....
Бюджет: до 1000 лв.

# 9
Аз съм фен на Магнифлекс, постепенно всички легла ги обновихме с матраци на марката. Което не значи, че са най-хубавите, но не мога да изкажа мнение за друг. Изчезнаха ни болките в гърба (нашият е твърд). Сина ми е с модел Силвъркеър, а малката, която е на почти 7 също е на Магни (трябва да видя модела), но нейният е една идея по-мек от нашите. Имах и код за 10% отстъпка в един от сайтовете, предоставяла съм го на съфорумки. Ако ви се наложи и са ви удачни офертите - ще ви го изпратя и на вас.

# 10
Sevgi, много благодаря за разясненията и предложението, ще го имам предвид!
Имам още два месеца за размисъл, приемам идеи!

# 11
  • София
sevgito Вие с кой модел на Магнифлекс сте .

Ние сме с Аманте, ама имам чувството, че по средата се е деформирал, не е видимо ами , като натиснеш или седнеш пропадаш по надолу отколкото в крайщата .
Има още няколко години гаранция, ама не знам нито какво покрива нито нищо, и като не е видимо дали могат да ми кажат , че си внушавам. Не знам как да процедирам   newsm78
И сега се оглеждаме за някакъв ама изобщо не можем да преценим какъв да бъде,може би сме се насочили към среден или твърд .

# 12
Ние бяхме решили да е твърд. Бях бременна в 9-я месец като купувахме матрака. И беше бърза покупка. Нашият няма мемори. Водеше се тогава "Магни" само. Или трябва да проверя какво точно пише на емблемката. Не е от най-високите. Но за 7 години не се е деформирал. Даже не се сещам с колко години гаранция е, но понеже е базов модел не мисля че е повече от 10 г. Но съм много доволна. Почти всяка вечер мъжа ми като ляга казва: "Много хубаво легло", като това не се отнася за фасона на леглото, а за матрака. На сина ми е Силвъркеър, обаче и неговия се ползва от по-твърдата страна. Ползва го повече от година. И той е доволен, но предишният му беше еднолицев и просто става въпрос за различен клас матраци. Иначе кода за отстъпка не съм пробвала скоро дали работи, за сайта на Слийпхаус е и е за всички видове и марки, а не само за Магнифлекс.

# 13
Здравейте! Ще сменяме матрака на спалнята и си харесах модел Memory Silver на iSleep от колекцията 2019. Някой има ли мнение за тях? Имат отстъпка от 200 лв. и цената е добра!

# 14
Някой има ли впечатления отматраците на Екотекс?

# 15
Здравейте! Ще сменяме матрака на спалнята и си харесах модел Memory Silver на iSleep от колекцията 2019. Някой има ли мнение за тях? Имат отстъпка от 200 лв. и цената е добра!
Чудех се между този и cosmopolitan и избрах втория. Разликата в цената е малка, малко по-твърд е, но с достатъчно много  мемори, за се усеща комфортно. Ползвам го вече 9 мес. и съм много доволна! Практичен е за спалня, ядрата са 2, не се усеща никакво разстояние.
Ако имате възможност пробвайте, за да усетите разликата. Аз пробвах в Пловдив център за матраци.

# 16
Благодаря! Искам да не е много твърд, защото  имам такъв/ на друга фирма /в детската и на мен не ми е удобен. Поръчахме го и ще дам мнение по-късно как е.

# 17
Здравейте, моля за мнение за матрак Magniflex Riviera. Заслужава ли си парите?

# 18
Мнение за матраците на Jysk с мемори пяна - Wellpur?

# 19
  • Русе
Здравейте, търся два матрака за детска стая с размери 82/190, задължително еднолицеви. Цена максимално 280 лв. Клоня към Тед Армида. За Тед Фаворит Нова прочетох лоши отзиви и се отказах. Моля за предложения.

# 20
  • оттам, откъдето започва България
Препоръчвам на Нани Каспия полифлекс: https://matracinani.bg/single-faced/kaspia-polyflex#/25-размер-82_x_190
Скоро ще станат 7 години ежедневна употреба, нашият матрак на спалнята не е мръднал - имам предвид потъване, слягване или някакви други забележки. За децата със сигурност трябва такава твърдост, каквато е посочена за конкретния вид - балансиран към твърд.
Ако имате възможност пробвайте на място в някой магазин, доколкото може да се прецени от едно пробване, дали ви харесва. Ние така пробвахме и не съжаляваме. Дано не са развалили качеството Нани.
Лично аз, ако отново ми се наложи, със сигурност бих пробвала и евентуално, ако ми хареса, бих избрала продукт на Нани. (за пружинни матраци не говоря, тъй като не съм ги пробвала, а и съм против пружините)
Успех в покупката!

# 21
  • Русе
Благодаря, видях го на живо и ми хареса.

# 22
  • Пловдив
Мнение за матраците на Jysk с мемори пяна - Wellpur?
И ние, и децата сме с матраци от Юск и сме много, много доволни. Ние сме с  F85, а децата си избраха средно твърд пак на Wellpur F110. Правят и добри промоции.

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 23:28 от avia

# 23
Здравейте,
Към какво ще ме насочите като марки, търся средно твърд с размер 180х200 до 800лв. Трябва да е двулицев. Имам добро впечатление от Сирена Мемори 22см, двулицев матрак - Нани.

Благодаря

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 11:24 от Ioana Spasova 639937

# 24
http://
Здравейте,
Към какво ще ме насочите като марки, търся средно твърд с размер 180х200 до 800лв. Трябва да е двулицев. Имам добро впечатление от Сирена Мемори 22см, двулицев матрак - Нани.

Благодаря
Ние сме със Сирена Фреш мемори на Нани от една година. Много сме доволни. Взехме го от един магазин за матраци в Младост 1а, като даже беше на - 40 %

# 25
На каква цена за какъв размер сте го взели ?

Последна редакция: нд, 08 сеп 2019, 20:27 от Не се сърди, човече

# 26
Здравейте, моля ако някой може да даде мнение за този матрак на neolux- украйна
https://intershop.bg/products/1109/матрак-3d-империал-мемори, и 3D Магнат Ултра Кокос

# 27
Здравейте! Темата много ми помогна при избора на матрак и за това реших и аз да споделя своя опит с матраците, за да бъда полезен на други хора. Търсих евтин матрак до 400 лв без пружини. След 2 дни обикаляне по магазини разбрах че за мен е най-удобен ортопедичен матрак.
Нани-хареса ми единствено Каспия но идваше нисък за леглото.
Тирена ми беше мек, пробвах и прехваления Сирена мемори, беше страшно неудобен. Задните ми части и кръста хлътнаха в мемори пяната а краката и главата бяха на по-високо. Пробвах 2 модела на Парадайз Диона еднолицев и двулицев и двата запарваха.Пробвах и Магнафлекс и не бях впечатлен.
 iSlеep Orto Classik беше твърд.
Класик пробвах Атина беше мек, Европа ставаше твърдата страна.
Дон Алмоходон пробвах само Ортопедико беше добре но над бюджета ми. Удобни ми бяха 3  матрака единият Mollyflex  но не исках матрак с латекс и за това изборът се спря върху  Bellanotte марка на Тед до колкото разбрах, модел Perke no и на Профлекс Интер мемо на 50% промоция. Най-удобен ми беше Интер мемо но само с 2 год. гаранция и на края избрах Perke no. дано да съм направил добър избор.

Последна редакция: нд, 15 сеп 2019, 13:13 от Smit

# 28
  • София
Дайте малко акъл :

Трябват ни 3 матрака.
1 х 160/200
2 х 120/200

Вторите ще са детски.

Днес ходихме и опитвах е разни матраци и установихме, че ще са с покет пружини.

От всичките май на Isleep memory spring или нещо в тоя дух ни хареса сякаш най-много.
Гледам има в нета хубави отзиви и добри промоции сега на sleepy ortophedic.

Разликата в цената е двойна. Пробвали ли сте ги и за кое сте?

Да отбележа, че бяхме заложили бюджет по 1000лв/матрак, но като гледам промоции и наживо не е изключено и като цяло да се впишем в сходен бюджет. (вече зависи от модела и разбира се ще е супер да е в тази сума )

# 29
  • София
Понеже не мога да си редактирам мнението :

- Днес ходихме да тестваме матраците на Тед.
Favourite nova - еднолицев = дъска за гладене. За мен може и да е ок =90кг, но за жената съвсем не става.
Двулицевият им е ОК и нищо повече.
Модел Adry Cool Hybrid беше ОК също (една идея по-добре може би). Само двулицев имаха и доста повече като пари (около 750лв след отстъпка).
Хареса ми много Materra, но там 160х200 е 1500лв близо, което е извън бюджет и категорично отпада.

- Остана като опция isleep memory spring (който ни хареса). Там 160х200 е 700лв, и ако има някаква промоция ще е супер (тъй като ще трябва и подматрачна рамка).

- Остана успоредно да се чудим за матраците на Sleepy : Premium Orthopedic (еднолицев), Pocket Deluxe или Exclusive hybrid (този с 15 години гаранция). Лошото е, че ги няма в София за тест и само по картинка ... цените са им около 500лв и изглеждат адекватни.

- Сега в чуденката вкарахме и някакъв Felia Pocket на фирма Росмари, който е 26см. В момента има промоция тук таме и е на 440лв двустранен ако е или 550 ако е единичен, което е напълно ок. Може би ще е ок, за този 160х200, но за 120х200, които ще са с механизъм за прибиране в стената може би ще дойде твърде дебел.

- Добавихме и на матраци Хегра (български) модел Мемо покет лайт който е около 550лв за 160/200 (25см).

Приемам всякакви идеи и съвети Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 20:06 от wbgenetic

# 30
Погледнете на Дон Алмоходон.

# 31
Нани също не обсъждате, явно не сте ги пробвали.

# 32
  • София
Пробвахме на Нани. Ама тези дето ни харесаха гонеха и те 1К за 160/200...

Тези Дон Алмохофон не съм ги срещал. Трябва да проуча. Благодаря.

# 33
Успех в покупката и да се похвалите! Simple Smile

# 34
  • Пловдив
В Юск в момента Wellpur gold F85 160x200 е 590лв. Има 25 год гаранция. Ние сме с такъв и ни е много удобен.Огледайте се за новооткриващ се магазин Юск в града, в който сте, и ще намерите още по-добри оферти.

# 35
  • София
Да дам лек ъпдейт:
Тествахме отново iSleep memory Spring. Много ни допада. Но пък видяхме,че е имало промоция до 8ми Септ (-200лв). Днес им писах и казаха, че вече я няма промоцията. Та ще си чакаме Grinning

Пробвахме матраците на РосМари ... Felia Pocket: Пружините скърцаха. Леглото си пруижнираше много сериозно даваше усещане за ниско качество и като цяло не препоръчвам. (тествахме във офис на фирмата в Орландовци).

Чакам Sleepy да докарат в магазин на Околовръстното (след 10ти Окт).

Явно ще се пооглеждаме повечко. Междувременно постегнах подматрачната рамка на която спим в момента и не сме спешни за матрак Grinning

# 36
Преди време писах, че купихме матрак Memory Silver ,на iSleep за спалнята. За сега сме много доволни. Има възможност да се използва по-мека и по-твърда страна. Ние ползваме меката, която има допълнителна 4 см. мемори пяна. Ядрото е общо, но не се усеща движението на другия.Имаше питане за Фаворит Нова на Тед. Аз не съм доволна. В детската купихме такива преди две години. Много твърди и нямаха нищо общо с този, върху който лежахме в магазина. Сега сложих топматраци и горе долу е добре.

# 37
Здравейте,
Искам да взема матрак среден клас, който да е подходящ за хора с болки в кръста и да не е мек в никакъв случай. От мненията тук си бях набелязала
Нани Каспия полифлекс и Тирена, но кой да избера сега Simple Smile? В магазина ми казаха, че Тирена-та е по-хубав като материали. Води се малко по-балансиран откъм твърдост в сравнение с Каспия-та, но като че ли разликата не е чак толкова голяма. Подматрачната рамка (ако се спра на Тирена-та) има ли значение каква ще е? Метална при всички случаи, още повече, че ще трябва да се захване за механизма за "раклата" отдолу, но нещо друго има ли, което да гледам?

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 17:17 от Sirmaa

# 38
Изборът е твой. Аз многократно съм хвалила матрак Нани Каспия полифлекс, за Тирена нищо не мога да споделя.
Ако решите да сте с подматрачна рамка - не мога да дам мнение. За повдигащ механизъм трябва да се съобразите с размера на матрака: https://videnov.bg/standarten-komplekt-mehanizm-za-povdigane-mdf-dno-25-mm
Този сайт давам, тъй като купувахме спалнята от Виденов. Декември правим 3 години с матрак Нани Каспия полифлекс и повдигащ механизъм от Виденов. Дай Боже още толкова в удобство. Simple Smile

# 39
Ние сме с две Тирени. На нас са ни удобни.

# 40
  • Варна
Здравейте!
На нас ни препоръчиха този матрак на ТЕД:https://ted.bg/ted-bed/mattresses/exclusive-memory-silver.Днес ходихме да го тестваме  и много ни хареса модела.Може ли и ваше мнение ,какво ще кажете? newsm78

# 41
Трудно някой ще ти каже мнение за удобство, което да е релевантно по отношение теб самата.
Иначе принципно аз не харесвам пружини. Дъщеря ми се хареса матрак на ТЕД с пружини (Матера) и сега съжалява. Първо, заради всичкото желязо вътре е много тежък и второ, според нея заради пружините и е студено изотдолу.

# 42
  • София
Здравейте, моля за мнение за матрак Magniflex Riviera. Заслужава ли си парите?

Ние също се бяхме спряли на Riviera, днес пак ходихме лежахме и последно, решихме , че ще вземем Daytona , малко по твърд е от Riviera, но и ние това търсим, макар по каталог да дават точно обратното.

В момента сме с Аманте, но се деформира , ще видя дали мога да направя рекламация и понеже си мисля, че ще ме отрежат , затова се оглеждаме за нов.

Аз пък влизам с питане дали някой има Daytona , да сподели мнение  Peace

# 43
Аманте на Магнифлекс не са ли с безсрочна гаранция?

# 44
Те такива ми ти промоции в България Simple Smile

# 45
  • София
На тези пари щях да си взема ей така за тест 😂

# 46
Аз така и направих Simple Smile ама надали

# 47
  • София
Аз така и направих Simple Smile ама надали

Пусто са объркали смао на 164/190 промоцията 😂 ако я бутнат към 160/200 ще се жертвам за каузата!

# 48
Промоцията е много примамлива, толкова примамлива (в сравнение с цената на нашия матрак), та чак без много да мисля си сложих един матрак в количката за пазаруване.
Обаче, спрях се, поразмислих малко по-трезво и установих, че:
1. Матракът ни все още не е за смяна.
2. И да го купя в скоро време няма да мога да го ползвам, а посочената гаранция е малка - 10 месеца (интересното е, че в сайта на Екон91 - Русе гаранцията е 10 години).
3. Ако все пак го купя някъде трябва да го съхранявам до момента, в който ще ми е необходимо да го ползвам (естествено, ако ми хареса при пробването, защото за мен най-важно е удобството, а не само цената).
4. Визуално ми харесва, но гледах ревю на същия матрак, в който една дама го пробва, и на местата, където са таза и раменете, доста хлътва, т.е. е мек като за моя/нашия вкус. Това се установи и след проверка в сайта на Екон91 - Русе, които ги предлагат и този матрак се води средно твърд.
5. Матракът е подходящ за хора до 90 кг. И тук проблем - моите момчета са над 90 кг.
6. Знам, че има вариант да се поръча, да се пробва и да се върне, но нямам излишно време за такива схеми. 

Продължавам да чета темата, може пък някой наистина да има нужда и да си купи. Simple Smile

# 49
Промоцията е много примамлива, толкова примамлива (в сравнение с цената на нашия матрак), та чак без много да мисля си сложих един матрак в количката за пазаруване.
Обаче, спрях се, поразмислих малко по-трезво и установих, че:
1. Матракът ни все още не е за смяна.
2. И да го купя в скоро време няма да мога да го ползвам, а посочената гаранция е малка - 10 месеца (интересното е, че в сайта на Екон91 - Русе гаранцията е 10 години).
3. Ако все пак го купя някъде трябва да го съхранявам до момента, в който ще ми е необходимо да го ползвам (естествено, ако ми хареса при пробването, защото за мен най-важно е удобството, а не само цената).
4. Визуално ми харесва, но гледах ревю на същия матрак, в който една дама го пробва, и на местата, където са таза и раменете, доста хлътва, т.е. е мек като за моя/нашия вкус. Това се установи и след проверка в сайта на Екон91 - Русе, които ги предлагат и този матрак се води средно твърд.
5. Матракът е подходящ за хора до 90 кг. И тук проблем - моите момчета са над 90 кг.
6. Знам, че има вариант да се поръча, да се пробва и да се върне, но нямам излишно време за такива схеми. 

Продължавам да чета темата, може пък някой наистина да има нужда и да си купи. Simple Smile

Интересното е,че другите размери са си на нормални цени сиреч над 1000лв. и също са с 10 мес.гаранция.Очевадно някоя напушена блондинка е въвеждала данните при толкова грешки.

# 50
  • тук-там
"Набутах" се и аз с един Блек лейбъл. Laughing
Друг размер ми трябваше, ама.....пуста лакомия.
Ще му купя една рамка и готово. newsm78
Чак ме поздравиха с избора на мейла и ми предложиха допълнителни неща - възглавници - ма те по-скъпи от матрака, та не ги загледах. hahaha
Накой знае ли дали ги доставят навити?

# 51
Истина ли е на обявената цена в EMAG?
Ще чакам мнението ти след пробата.

# 52
Цената вече е коригирана.Явно са забелязали,че за един ден са продали 86785724567586 матрака Simple Smile

# 53
Вярно, нали снощи бях сложила един матрак в количката с цена 92.80 лв. Сега цената е станала 934 лв.
Вече не ми се налага да го мисля този матрак. Satisfied

# 54
  • София
На мен ми е интересно дали ще пратят на поръчалите 😂

# 55
Няма.Днес ми се обадиха да ми кажат,че станала грешка.

# 56
Не са постъпили коректно.

# 57
За КЗП са.

В H&M сайта имаше такъв бъг - чанта за 3 лв, 7 чифта чорапи за 1.99 лв и палто за смешни пари. Пратиха на всички в темата на тази бъгавата цена.

# 58
  • София
Аз също бих пуснал една жалбичка 😂ей така заради "промоциите" им покрай черен петък 😂

# 59
След два месеца лягане, пробване най-накрая сме с нов матрак. Поне пет пъти лежахме на него преди да го купим. С две ръце препоръчваме Viscofoam Aloe на Молифлекс. Супер удобен, чакаме черният петък да вземем още един за вилата.

# 60
Честито! Със здраве да си го ползвате и да сте доволни от него дълги години!

# 61
  • София
Един въпрос към ползвателите на матраци с покет пружини ...
Тествахме доста и сякаш при всички такива матраци като се натисне повече (или аз като се въртя от гръб -> настрани) се усеща един звук - не е скърцане, а малко като хрупане на солети (явно се трият пружините и джобчетата) ... нормално ли е това и дали е само при новите матраци и после "слягат" ?

Особено впечатлние ми направи това при матраците на РосМари (Тед) и вчера един модел, който почти си бяхме купили, защото ни е супер удобен (S65) Jysk (пак производител Тед...) ...

# 62
Здравейте и от мен! Спешно трябва да сменим матраците на децата, които са вече тинейджъри. Моля да ми препоръчате подходящи. Знам, че има някакви изисквания за подрастващите организми. Не знам защо, но не ми се иска ТЕД...

# 63
Здравейте! До края на месеца обмислям покупка на нов матрак за спалнята. Попаднах на това, някой има ли мнение за него или фирмата, която го предлага?

https://intershop.bg/products/1246/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B … %D0%BA-memo-green

# 64
Аз си поръчах от Юск..в момента имат 60% намаление. Както и 25г гаранция. И 100 дена тест период.
Като дойде...ще споделя как е.
Даре...тези твоите от линка дали ще спазят гаранция ако имат такава?

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 15:59 от teta75

# 65
  • София
Аз тотално се отчаях от живота ... Grinning

Мислех да е с покети ... ама издават звук и сигурно ще ме дразни.

И май ще мина на вариант Юск в момента с намаленията.

Чудя се на Ф30 модел (Wellpur) 350лв е за този размер намалено, което е супер цена.

Алтернативно точно това горе дето teta75 описва - мисля, че го гледах този модел около 1000лв е.

# 66
Аз него точно поръчах.. Уелпур Ф30, размер 140/200 на цена 325 лева. Поръчах го в магазина, за да избягна доставката от сайта в размер на 20 лева.
Чудих му се преди месец, тогава беше на 265 лева намален, 70% надолу беше.
Ще дойде чак края на другата седмица вероятно,  тогава ще мога да дам отзив някакъв.

# 67
От намалените с размер 160/200 ми излиза само един и то двулицев. А и височината му е 12,5 см. Ще трябва да поразгледам и в нашите мебелни магазини, да се ориентирам какво предлагат.

# 68
  • Пловдив
От 4 години спя на матрак Wellpur, не помня модела, но е целият пяна като горния пласт е мемори пяна. Ами родх се! Работя на компютър и винаги ме болеше гърба, сега като се прибера бързам да легна поне за кратко да се отпусна и после домакинствам Simple Smile Само един проблем има, бързо се овлажнява отдолу в студените месеци и го въртя на 10-на дни. Леглото ми не е със стандарна подматрачна рамка, а изградено дъно, което също е от дървени ленти, но по-широки от тези на рамка, може би затова.

# 69
Накъде го въртиш?

Даре..да не гледаш топ матраците?
Моят е 18 см...но няма дървена вградена рамка. Ти какъв търсиш?

# 70
Търся еднолицев (с вградена рамка отдолу), с пяна, че от пружините се напатих. Сегашният не съм го мерила, но е висок.

# 71
В юск такъв няма мисля.
Поне сред тези които са изцяло от пяна...нямат рамка вградена. Пак ги водят еднолицеви..в смисъл имат само една горна страна-тази с меморито. ..Отдолу няма мемори.

Пружинните не съм ги гледала как са. Но мисля пак са БЕЗ вградена дървения.

# 72
Такова животно като еднолицев матрак май само в България се произвежда, т.е. само бг производител трябва да търсите. И аз съм с такъв, и се оглеждам да го сменям. Сега съм с Тед фаворит с, ми какво да кажа, изкара 5 години. Загуба на пари си е за мен такава кратка експлоатация. Ще се прежаля за подматрачна рамка и започвам да оглеждам. От юск съм купувала завивки и възглавници, не съм доволна от качеството, знам че са съвсем различни неща, ама ме изгубиха като клиент.

# 73
Купих скоро 2 мемори възглавници от юск със 70% намаление..супер са си.

# 74
То си има стара тема за тези матраци: https://www.bg-mamma.com/?topic=627906 Май не са положителни мненията за него.
ТЕД не работят ли и за Юск?

# 75
Пружинните на Юск се произвеждат от Тед, но по техни спецификации и изисквания.

# 76
  • Пловдив
Относно Юск- следете за откриване на нов магазин. Тогава промоциите са наистина много добри. Ние купихме Wellpur F85 160х200 за 300лв., при редовна цена 1199лв., завивки и мемъри възглавници също с над 70% намаление.

# 77
  • Пловдив

Въртя горна и долна страна. Това, което е било отдолу се овлажнява и го обръщам отгоре за да може да диша. Иначе ще мухляса. Понеже мемори пяната е само от едната страна, съм си взела топматрак от мемори, за да ми е още по-комфортно.

# 78
Аха...ясно.
Защото пише в брошурката че само глава/крака се върти....там където е била главата се мести да дойде на краката.
Не и долната страна, долна откъм рамката,  да идва горе..то и не може, защото само отгоре има мемори...
Пише да се проветрява матрака...тия как си го представят...сутрин да го мятам на простора ли с две щипки Joy

От тук чета

# 79
  • Хасково
Тете, само едно уточнение - този тип матраци се водят "двулицеви" - и на двете страни може да се спи. Това, че няма мемори от едната страна е просто специфичност на модела и един вид условие да има две степени на твърдост - там, където е меморито е по-мека или средна, а от другата страна само с пяната - по-твърда. Пак зависи и от плътността на пяната, естествено, но в общия случай е така.
Еднолицеви са матраците с вградена дървена рамка - тя не се вижда, но е там, под обвивката - посредством тази рамка се захваща матрака за страниците на леглото или за повдигащия механизъм.
Уф, и аз съм в издирване на матрак, че имаме една Каспия Полифлекс на 5 години /еднолицев/, който се разскърца и сега ще сменяме и спалнята и искам този път  да уцеля Матракът вече Grin Не искам еднолицев, не искам пружини. Пробвах и тези на Юск, ама като че ли все нещо не достига...

# 80
Да де..знам го аз това. Даже си мислех ако не ми хареса на мемори страната, да спим на твърдата.
Обаче долната страна е с калъф различен от горната...отдолу е само като чаршаф калъфа, докато отгоре при меморито си е луксозна частта...тоест не е предвидено да се обръща изначално...та е някакъв мелез ...ни двулицев да го наречеш, щото едната строна е като...з@дник, не като лице...😆...ни еднолицев щото няма вградена рамка...абеее...ще го видим като дойде....

# 81
  • Хасково
Хм, да, това е странно. Като го получиш би ли споделила дали наистина е твърд, както пише в описанието?

# 82
Твърд е...да.
Що пъти лежах в магазина...😄😄

# 83
Да де..знам го аз това. Даже си мислех ако не ми хареса на мемори страната, да спим на твърдата.
Обаче долната страна е с калъф различен от горната...отдолу е само като чаршаф калъфа, докато отгоре при меморито си е луксозна частта...тоест не е предвидено да се обръща изначално...та е някакъв мелез ...ни двулицев да го наречеш, щото едната строна е като...з@дник, не като лице...😆...ни еднолицев щото няма вградена рамка...абеее...ще го видим като дойде....

Можеш да го обърнеш вътре в калъфа. Все едно махаш калъфа за пране, а после го нахлузваш от другата страна.

# 84
  • Пловдив
Моят матрак е с еднакъв калъф от двете страни. Виждам, че в указанията за матраци с пяна изрично пише, че трябва да се сменя горната и долната страна 3-4 пъти годишно. Аз лятото не ги сменям изобщо, но от ноември до юни правя процедурата на 14 дни.

# 85
Да, не се сетих че калъфа може наобратно да се сложи.
Ама да се надяваме че няма да се стигне до там...в краен случай има тест период от 100 дена, в който мога да го заменя с друг...

# 86
  • София
Да, не се сетих че калъфа може наобратно да се сложи.
Ама да се надяваме че няма да се стигне до там...в краен случай има тест период от 100 дена, в който мога да го заменя с друг...

И този ли е с тестов период. На мен се опитаха саюл един ф120 май беше да ми пробутат като такъв... До 23 са в промоция

Обюисляме да скокнем семейно до гр. Пещера да видию някакви матраци Симеонов сега.... 😂

# 87
Всичи са с тестов период и това не е обвързано с промоцията. Пише го зад касите в едни големи сини кръгове..до условията им за връщане и др.им политики към клиента.
А аз съм питала изрично и какво значи и какво се прави ако не те кефи матрака...

А..ето..https://jysk.bg/guide/izprobvayte-matrak-gold-v-ramkite-na-100-noschi

# 88
Тета, ми ползвай го де,да кажеш отзиви.  Grinning Ако е хубав, да грабна и аз един в сряда

# 89
  • София
Всичи са с тестов период и това не е обвързано с промоцията. Пише го зад касите в едни големи сини кръгове..до условията им за връщане и др.им политики към клиента.
А аз съм питала изрично и какво значи и какво се прави ако не те кефи матрака...

А..ето..https://jysk.bg/guide/izprobvayte-matrak-gold-v-ramkite-na-100-noschi

Това явно е за твзи дето са Gold. Ще го имам предвид.

Сега чета, че само можеш да размениш май, а не да върнеш като цяло?

# 90
  • София
Интересно какво се случва с матрака, когато го върнеш примерно в края на 100те дни тестов период. Едва ли го бракуват. По-вероятно го продават на следващ клиент... Не бих си купила матрак, на който има вероятност някой непознат да се е въргалял три месеца...

# 91
Аз поръчах в магазин и ще дойде пак там другата седмица към края. Не е при мен и не мога да го пробвам. Тогава и ще го платя на промо цената- дадоха ми бележка без да плащам.

Да..само за серия Голд е май тестовия период...тя е с меморито.
Другите с пружини и с пяна без мемори не съм разучавала защото не са ми в таргета. Разпитвах за тези с меморито, защото не сме имали такъв...а ми се ще да опитаме. В живота трябва и нови неща да се пробват 😆☺

# 92
В голяма питанка съм.... чак главата ме заболя и разчитам на Вас тук, че ще ми помогнете да избера.
Търсим за спалня 160  /  200  и бюджета ми е до 800 лв., не искам пружини и покети;  искаме малко по твърдичък;  и аз и мъжа си тежим около 180 кг.
Гледахме:
  -  латексов  / за пръв път чувах за такива / на ЕКОН
и  -  Сирена Мемори на НАНИ    ?

Лягахме, ставахме.... и двата ни  харесват / поне визуално /, но идея си нямам след година как ще е ?

Приемам съветите ви, за което предварително Благодаря Simple Smile

# 93
  • Варна
Аз също искам да чуя мнение за латексовите на Екон.

# 94
Много са удобни латексовите, но не са твърди. Недостатък при тях е ефекта от запаряване, който се проявява, ако спалнята е затворена от долу - страниците са до пода. 7-8 години ползвах такъв и бях много доволна - лягах и веднагах заспивах. Смених го заради запаряването. Но в стаята за гости все още сме с латексов и няма човек, който да не ни е питал какъв ни е матрака и да не е казал, че в нас има най-сладкия сън. А живеем в София, не в планината Simple Smile (за матраци Екон имам предвид)

# 95
За такова тегло, понеже сумарно и нашето с мъжа ми е подобно, избора се ограничава до висок клас матраци от пяна (високи и твърди) или пружинен. Латекс и аз четох, че не се препоръчва за тежки хора. Натоварването е голямо и оттам се износва и деформира бързо.

# 96
Нашият матрак е на Екон, модел Combo. Ползваме го вече 2 години. При нас не запарва, въпреки, че зимата е топло вкъщи.
Горният ни слой е гел. Когато го купувахме ни казаха, че терморегулира по-добре от мемори пяната.
Сега и на детето ни ще купуваме същия.

# 97
Меморито е твърдо, да. Не знам защо се води мек, като не е.
Дойде и моят от юск със слой от мемори отгоре - на твърдост е като стария Нани Тирена. А си мислех че ще една идея по-мекичко заради 4те см мемори горен слой. Но не би.

# 98
Меморито е твърдо, да. Не знам защо се води мек, като не е.
Дойде и моят от юск със слой от мемори отгоре - на твърдост е като стария Нани Тирена. А си мислех че ще една идея по-мекичко заради 4те см мемори горен слой. Но не би.

Удобен ли е? Ние сме с Нани Модена, но ни е много мек, хич не ни е удобно и търсим друг някакъв. Предполагам в нашия случай ще трябва да е по-твърд.

# 99
Ами ние сме свикнали на твэрдо...двата са ни Тирена - нашия и в детската. Този в детската сменихме с Уелпур 30 от юска...не че нещо му имаше на стария, не е хлътнал или нещо такова..просто беше мърляв вече особено от едната страна 😆

Та този новият е твърдичък, да. Това мемори нещо бошлаф работа ми се вижда. Хич не се усеща...хич.

# 100
Меморито за да се усети трябва да е поне 6 см. И пак целта му не е да хлътваш като в пухено легло, което се възприема като меко, а само да поема извивките на тялото за да не се образуват точки на концентриран натиск в рамото и ханша например, а натискът да е по-равномерен и във всяка точка на тялото. Като на картинката долу - леко поемане на натиска в изпъкналите части и в резултат теглото се разпределя по цялата дължина на тялото. Но ако някой иска да "потъне" в матрака това се постига с пълнежа вътре, а не с един слой мемори. И не вярвам някой да го иска Grinning

# 101
Картинките и теорията са хубаво нещо. На практика е доста различно.

# 102
На моето мемори реалността е доста близка до картинката. Може би си зависи от матрака.

# 103
На моето си е същата. Факт-има хора, които не знаят какво търсят и какво искат,  не се информират достатъчно, водят се по цени , марки, отзиви и без да пробват и без да съобразят с личните си нужди. После меморито или не, може пък и покета и всичко им е виновно.
Ама това си е личен и много индивидуален избор! Прас едни 2к за матрак и хората виновни, че не било като на картинката.Информирайте се и пробвайте, тогава ще успеете да разчетите и картинките Simple Smile
Пп.Аз съм с isleep cosmopolitan и година по- късно смятам, че съм направила информиран и правлния избор за мен и съпруга ми.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 20:55 от mimoza7710

# 104
Мисля всички в темата сме се информирали, прочели, попитали. След това споделями ЛИЧНИ впечатления и отзиви от КОНКРЕТЕН матрак.

Последна редакция: пн, 28 окт 2019, 20:02 от bubanka

# 105
Мисля всички в темата сме се информирали, прочели, попитали. След това споделями ЛИЧНИ впечатления и отзиви от КОНКРЕТЕН матрак.

Е те това е проблемът  Mr. Green Питали сте, чели сте и сте купили и чак след това пробвате. Нали чета - 90% от постовете тук са "препоръчайте ми матрак" Shocked Ма как някой ще ми препоръчва матрак? Аз сама трябва да го тествам и избера. Това не е печка или пералня. Все едно да ми препоръчат обувки...

Като си купувах аз матрак съм лежала половин час като на снимката за да преценя дали ми пасва матракът. И още половин час съм тествала други за да избера кой да тествам по-дълго.

# 106
Не знам защо си мислите че вие сте открили топлата вода. И ние сме лежали. Не сме избирали по картинка.

Под чели имам предвид че съм търсила информация за свойствата и пр.на различните видове матраци. Но то е ясно.

# 107
След като сте лежали защо после има такова разочарование? newsm78 Защо чета как меморито никаква работа не вършело и прочее?

# 108
Мен матракът ме устройва. Писах че е същият като усещане като стария.
Мемори не съм имала...за мен е ново като усещане и споделям впечатление.
Спирам...на заядливи постове не ми се отговаря. Лека вечер на останалите.

# 109
То и ние щяхме да изкажем впечатления , за да сме полезни но явно тук не са важни и сме пред бан заради поредни постове или за каквото се сетиш, та кой каквото избрал и да живее "Икономиката на България" и Човека пари да харчи докато попадне на това, което търси!

# 110
  • София
В момента сме се спрели на един матрак на фирма Симеонов. Тествахме го в Пещера. Добре беше.

С бонел + мини покети.

Ама искам да тествам на една фирма Слийпи и тогава ще решим... + латексови не сме пробвали...😂

# 111
В момента сме се спрели на един матрак на фирма Симеонов. Тествахме го в Пещера. Добре беше.

С бонел + мини покети.

Ама искам да тествам на една фирма Слийпи и тогава ще решим... + латексови не сме пробвали...😂
Аман и амин не бих се върнала на пружини...под каквато и да е форма.
Поста ми вероятно ще бъде изтрит, но който успее да прочете-имайте предвид

Четете, информирайте се, пробвайте и решете какво е най-добро за Вас!

# 112
  • София
Като цяло и аз бях твърдо против Бонел системата, точно защото предава всяко движение + скърца. Но решихме да опитаме (така и така бяхме били път + когато са само нормални покети - като легна и се усеща хрускане (на практика на всички матраци с класически покет....)

Ами този не скърца + ние искаме една идея по- мек, а мини покетите са адекватни като твърдост + ще диша повече спрямо матрак с пяна.... Категорично движението не се предава - явно мини покетите тушират ефекта. Матракът е 26-27см дебел и изглежда прилично направен (казвам го като познавач 😂) Притеснява ме, че гаранцията е много малка. Ще им пиша тези дни да ги попитам за нея.

# 113
Здравейте отново,

Купих матрак Нани Тирена преди 4 дни и, поне засега, ми се струва удобен. Това, което не очаквах, е препоръчаната ни в магазина подматрачна рамка Комфорт. Оказа се, че ламелите са леко дъгообразни, което, аз лично, усещам, когато спя. Трябва да се позиционирам в средата на спалнята, за да ми е "по-равно". Няма нищо под нея, което да я повдига и допълнително да я изкривява. Разгледах отново сайта на магазина и видях, че много от другите рамки са така. Каква е логиката?
Подматрачната рамка на друг матрак, който ползвам, е абсолютно равен и смея да твърдя - доста по-удобен.
Ще говоря с магазина да видя дали биха ми я заменили с друга.

# 114
Мисля, че всички подматрачни рамки са с изпъкнали ламели за да пружинират. Но и също така всички ламели се махат, та ако не ти харесва така извади ламелите и ги занеси на някой с бандциг да им отреже по 1-2 см (провери колко е нужно) и ще станат равни. Но ме е страх, че ще провиснат.

Матрак с пружини аз никога няма да взема. Дъщеря ми си хареса такъв, хем скъпичък, и сега е недоволна. Първо е много тежък заради цялото желязо и второ, според нея и е студено от пружините. Когато съм спала на пружинни матраци по хотели много често е било мъчение.

# 115
  • София
Както повечето неща, така и подматрачните рамки биват евтини и скъпи. Всички имат дървени ламели. Изпъкнали или плоски. Рамката, за която се държат ламелите може да е и метална. Най-скъпите са с регулируеми ламели. Регулира се твърдостта и то за всяка ламела поотделно. https://mattro.net/%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8/311-%D0% … D0%B8%D0%BA%D0%B8
В събота платихме изцяло матрака, който избирахме цял месец. От матрачена борса Вит в София, Младост 1А. Имахме уговорка да уточним размера по телефона. Paradise Perla Еднолицев. Търсехме без пружини, без латекс и без мемори. Мислехме, че нашия е нестандартен 148/190. Правят ги за три дни само. Но се оказа, че ни трябва стандартен 144/190 и в неделя ни замениха касовия бон и ни върнаха разликата. Чакаме го в четвъртък.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 10:01 от krasengn

# 116
Ползваме от 6 години двулицев Нани Тирена в размер 160/200 ,не сме доволни мн е мек ,искам съвет ,искаме твърд матрак и двамата спим по корем ,140 кг общо тегло, ориентирам се към еднолицев защото мисля,че са по твърди , бюджет 500 лв ,знам че трябва да пробваме ,но искам да ме насочите ,защото тирена пробвахме пробвахме и накрая ...

# 117
Здравейте,
В предишна тема бях писала. Относно покет прежини, от всички които пробвахме на мен ми хареса този
https://ted.bg/astrea-ortho

Но в крайна сметка купихме матрак на Екон - модел Стандарт /беше на промоция -60%  -твърдост до 90 кг. На мен ми идва леко твърд, но ние нямаме подматрачна рамка, а сложихме матрака на дървени дъски.

# 118
gigova, ако имате възможност пробвайте в някой магазин еднолицев матрак Каспия Нани полифлекс.
Аз също спя по стомах и ми е перфектен.

# 119
gigova, ако имате възможност пробвайте в някой магазин еднолицев матрак Каспия Нани полифлекс.
Аз също спя по стомах и ми е перфектен.

Да ви попитам какъв размер и от колко време го ползвате ,защото на единични легла 5 г  употреба от човек 75 кг ,вече има хлътналост

# 120
Размерът е 164/190 и от 7 години го ползваме. Аз съм 60 кг., съпругът ми - 80-90 кг. Преди нас го ползваше синът ми, който е 100 кг.
Аз и преди съм писала, че го препоръчвам, но уточнявам, че вече не знам как стои въпроса с качеството след 2012 г. Сега разгледах същия модел и ми се стори, че пише че калъфът на матрака не е с цип. Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 11:21 от didka pitka

# 121
Ползваме от 6 години двулицев Нани Тирена в размер 160/200 ,не сме доволни мн е мек ,искам съвет ,искаме твърд матрак и двамата спим по корем ,140 кг общо тегло, ориентирам се към еднолицев защото мисля,че са по твърди , бюджет 500 лв ,знам че трябва да пробваме ,но искам да ме насочите ,защото тирена пробвахме пробвахме и накрая ...

Оле...как ви е мека Тирената. И нашите са Тирена - те се водят твърди.
Ако искаш твърд...да ти пратя моя нов с мемори слой - сравнен с Тирената...тя направо е пухена Satisfied

Явно по различен начин възприемаме какво значи твърд...за едни е твърд, за други мек....трудно е да препоръчаме в такъв случай.☺

# 122
Нани тирена се води балансиран, а Нани Каспия полифлекс е между балансиран и твърд. Поне така пише в сайта на Нани.

# 123
Балансиран какво значи - среден ли?

# 124
Да, поне така го сочат: https://matracinani.bg/double-faces/tirena 

# 125
Някой да знае какъв е този матрак? Отгоре на калъф, който е с цип пише само Алое Вера и няма друг етикет.

# 126
  • Г. О.
Здравейте. Някой има ли опит с матрак на Нани - Каспия Мемори Покет? Води се балансиран, 24 см дебелина. Дали може единия човек да става и да ляга без да разтриса другия до него?

# 127
Здравейте. Някой има ли опит с матрак на Нани - Каспия Мемори Покет? Води се балансиран, 24 см дебелина. Дали може единия човек да става и да ляга без да разтриса другия до него?

Само латексовите го могат това.

# 128
Е защо пък...при Тирената също не се усеща нищо.

# 129
  • София
Да споделя впечатление,  дълги години /12/  спахме на матрак Латекс стандарт 18 см, М, но доста се сплеска и започнах да усещам отдолу ламелите на подматрачната рамка. Преди месец отново купихме Латекс, но този път със сваляем калъф, модел Лукс,  20 см , твърдост F до 130 кг, мъжът ми е 120 за това. В началото ми идваше малко твърд и поръчах  2 см мемори пяна, която сложих под калъфа, честно казано не усетих някаква разлика.
Матракът сега ми е супер удобен, НО още като го купихме и разпечатахме - ужасна миризма, всяка сутрин махах чаршафи и завивки от него да не се умирисват и той да се проветрява, сега по-бива положението, само като си допра носа до него я усещам, но не ми се мисли като го завъртиме дали долната страна няма пак да мирише.
Много познати имам с такива матраци, но никой не се е оплаквал, а и първият ни матрак не миришеше въобще.
Другото, което ме притеснява е ,че от страната на мъжа ми сякаш има лека вдлъбнатина вече.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 13:21 от kupu

# 130
Естествено, че 2 см мемори не вършат работа - тялото ги сплесква и опира до твърдата повърхност отдолу. За да има ефект трябва слоят да е толкова дебел, че да не се сплеска изцяло, но това се получава при 6 см и нагоре. 2 см мемори е маркетингов трик - да се каже, че има Mr. Green

Който не вярва нека постели един кат хавлиена кърпа на корава седалка и да седне. Омекотяване няма да има никакво. А после нека я нагъне на 6-10 слоя и пак да седне, чак тогава се усеща мекота.

# 131
А има и друго..има калпава мемори която при ниски Т става на дърво. Има и по-сносна, която дори на стедено си стои мека.
Това ми каза един младеж днес в магазин за матраци. Склонна съм да му вярвам.

# 132
  • София
А има и друго..има калпава мемори която при ниски Т става на дърво. Има и по-сносна, която дори на стедено си стои мека.
Това ми каза един младеж днес в магазин за матраци. Склонна съм да му вярвам.
Мемори пяната е термочувствителен материал. Именно при обмяната на топлина с тялото тя заема формите му и така облекчава точките на напрежение. Ако на студено меморито е меко, най-вероятно е нискокачествена имитация.

# 133
Има пяна и пяна..висля че това е ясно.

Значение оказва и какво има под слоя от мемори. Ако е "дърво"...се усеща твърдо въпреки меморито.
Ако е по-качествено...и усещането е далеч по-комфортно.

Пример: Тирена на Нани - много пластове, без мемори - комфортно усещане при сядане.

Друг с мемори уж отгоре-сядаш, дървено...задникът ти дори не потъва дори леко.

# 134
  • София
Ниската плътност на мемори пяната води до по-бързо пропадане и реално се доближава до обикновената пяна...до някаква степен това пък дава усещането за "облак"....
По-плътната и висококачествена пяна не пропада толкова и май си е твтрдичка. Въпрос на това как спи човек май (гръб/корем/настрани).

Хубавата мемори пяна трябва да реагира на топлината и да омеква. Тук може да се отплесне в прегряване обаче...

# 135
  • София
Ами реших 2 см защото преди два месеца бяхме в чужбина и спахме в един апартамент под наем където матракът беше супер удобен и веднага усетих мекотата на мемори пяната, реших да погледна какъв е матрака и всъщност установих, че меморито е в протектор, който беше много тънък около 1 см, а под него матрака беше също тънък  около 16 см , него не можах да го видя, но на усещане беше някакъв вид дунапрен, другото което ми направи впечатление е, че между ламелите на подматрачната рамка имаше преплетен нещо като ширит или нееластичен колан в средата на 4-5 реда, което ми се стори много добро решение да държи по някакъв начин всички ламели и мислех да сложа и  на нашата.
Явно наистина зависи и каква е основата под мемори пяната, а и в нашия случай максимум 3 см щеше да се събере под калъфа, което мисля, че пак нямаше да се усети.
Бяхме купували преди време за свеки един сравнително евтин еднолицев матрак от Блян, но отдолу си е с вградена ламелна рамка, с някакви слоеве дунапрен и отгоре с мемори, което не вярвам да е повече от 2-3 см, еми пак се усеща.

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 08:00 от kupu

# 136
Ще се усеща, разбира се, ако материалът отдолу е също мек и еластичен (не прост дунапрен)меморито най-горе е само за "фина настройка" на мекотата. Ама ако отдолу е дърво, от меморито файда йок. То с добър материал и без мемори става добър и мек матрак.

# 137
  • София
Аманте на Магнифлекс не са ли с безсрочна гаранция?

Не , не е безсрочна , 12 години е. Ама съм затрила и касовата бележка та съвсем ме отрязаха.

Взехме Daytona  Peace , отзиви поне след седмица две  Hug

# 138
  • София
Ами явно на латекса не се усеща, малко по- твърд е да, на мен ми е удобен , но дори и с ръка да натисна, го няма това характерно потъване на меморито.

# 139
В край на сметка пробвахме пробвахме и заложихме на нани каспия нормал ,но учудващо за по твърд ми предложиха покет спринг,а ми се стори точно обратното 🤔🤔🤔

# 140
Доколкото си спомням търсехте твърд еднолицев матрак за общо 140 кг, а сте заложили на мек към балансиран за 100 кг. Недоумявам. Astonished
Дано сте доволни и в дългосрочен план.
ПП Правилно са ви предложили покет спринг, тъй като той, както и Нани Каспия полифлекс, е балансиран към твърд.
(лично аз не бих си взела с пружини)

# 141
Аз също се изненадах, но лежахме пробвахме, по твърд е .

# 142
  • София
Ние си взехме Дормео Аймемори С. В магазина ми се стори по-мек. Вече седмица спим на него, удобен е въпреки, че е твърдичък. В Айко лежахме на матрак на Sealy, много приятно усещане, но се отказах заради ефекта  на рязко "потъване".

# 143
  • София
Някои видове пяна в студено помещение са твърди, а в топло по-меки. Затова е хубаво са питате кои се влияят от Т.

# 144
Да споделя впечатление,  дълги години /12/  спахме на матрак Латекс стандарт 18 см, М, но доста се сплеска и започнах да усещам отдолу ламелите на подматрачната рамка. Преди месец отново купихме Латекс, но този път със сваляем калъф, модел Лукс,  20 см , твърдост F до 130 кг, мъжът ми е 120 за това. В началото ми идваше малко твърд и поръчах  2 см мемори пяна, която сложих под калъфа, честно казано не усетих някаква разлика.
Матракът сега ми е супер удобен, НО още като го купихме и разпечатахме - ужасна миризма, всяка сутрин махах чаршафи и завивки от него да не се умирисват и той да се проветрява, сега по-бива положението, само като си допра носа до него я усещам, но не ми се мисли като го завъртиме дали долната страна няма пак да мирише.
Много познати имам с такива матраци, но никой не се е оплаквал, а и първият ни матрак не миришеше въобще.
Другото, което ме притеснява е ,че от страната на мъжа ми сякаш има лека вдлъбнатина вече.

Аз две седмици чета всякакво инфо за материалите при матраците и доста зор видях ,но изчетох и всичките 9 поредни теми тук.Трябва да сменям леглото на 11 годишната ми дъщеря ,която спи на леглото на което аз спях на нейните години Simple Smile Реших да е латекс,но понеже си нямах ни най малка представа какво е това ,поръчах 2 възглавници релакс от екон за пробата.Вярно има производствена миризма ,но за 10 дни изчезна напълно.Но удобството е страхотно.Нито мека,нито твърда,абсолютно комфортна.Работя на убииствени 12 часови дневни и нощни смени и почивката ми е много важна,а с тази възглавница спя като пън.Жена ми с ошипяване и дископатия  захвърли дормео мемори на което спеше/тези вдлъбнатите/и вече е постоянно на латексовата.Поръчах за детето легло,подматрачна и латекс матрак от Мьомакс,като пристигне ще споделя.

# 145
Не мога да рабера за каква миризма от латексовите матраци говорите?
Ние сме с латексов на Екон, купен преди две години. Нямаше миризма, а обонянието ми е като на хрътка...
Следващата седмица ще пристигне и латексовия, същия като нашия, на детето ми.
Специално ще си навра носа в него.

# 146
Доколкото съм чела в темата за матраците, които миришат, не се налага да си навираш носа, те просто си миришат. И за мен е странно, но явно има и такива.

# 147
  • София
Миналата събота платихме изцяло матрака, който избирахме цял месец. От матрачена борса Вит в София, Младост 1А. Paradise Perla Еднолицев. Търсехме без пружини, без латекс и без мемори. Чакаме го в четвъртък.
Доволни сме. Не мирише. Когато единия става, лежащия не подскача както на матрака с пружини. Средната твърдост на Paradise е по-твърда от средната на Нани.

# 148
  • София
Ако не оставях прозореца в стаята отворен, просто не се дишаше. И аз бях много учудена, предния въобще не е миришел, нямам идея дали има значение, че реално те  го произведоха по поръчка и не е отлежавал в склад. Вече започнах да се съмнявам дали въобще има естествен латекс в него.