Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 148
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Момичета, както ще кажете за тази пералня https://zora.bg/product/aq83l-09-it?utm_source=brochure2019& … =brochure2019-11?

# 61
  • Мнения: 1 079
Аз останах разочарован от Хотпойнт-аристон aqualtis -  пералня със сушилня и като пране и като сушене и се развали за 1 година - 3 пъти. Иначе са много симпатични.

# 62
  • Мнения: 418
Здравейте, на всички. Не знам дали поста ми е за тук, но ще опитам, ако не ще ме насочите към друга тема. Вчера се прибрахме от почивка и ми се искаше да изпера на бързо всичко. Първата пералня добре, но втората започна да се появява един шум. Нещо все едно опира някъде, но пък си въртеше добре. След това забелязахме, че се опитва да изпомпва вода, но много трудно и се получава и така до момента, до който не даде грешка С3. Спря да работи, а само се мъчеше да изпомпва. Изключих я, но тя продължи. Спря след като я спрях от тока. Лошото е, че се отваря само след като натиснем копче, а то не беше активно. Четохме из нета и пишеше, че е аквапомпа или нещо подобно, което може да е запушен или разкачен маркуч, помпата или нещо друго. Проверихме маркучите бяха ОК. Пишеше, че след като ги проверим да я наклоним и ако е от това грешката ще се оправи. Наклонихме я - оправи се, но дрехите бяха недоизпрани и за това я включих на кратката програма. Едва я изкара, но пак с грешки и т.н. Въпроса ми е случвало ли ви се е на вас  и как постъпихте? Явно ще трябва да се вика майстор - бихте ли ми препоръчали някой добър (за София става дума). Благодаря предварително!
П.П. пералнята е АЕГ и не е много нова.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 006
bub370 -Филтъра й отпред долу извади ли го? Провери ли вътре към помпата да няма някоя вещ /чорап, вързанка, част от банел, фибичка, хартийка и т.н. джобни неща/? Другия вариант е да се е счупила водната помпа, но те са към 20-25лв. в магазина и не е нужен чак майстор, може и някой с малко повече познания да я смени.

# 64
  • Мнения: 418
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪, благодаря за включването. Вчера уж проверявахме филтъра, но ще го направим пак. Звука, които издаваше е по-скоро, че има затруднения при изпомпването и мен ме навява на мисълта, че може да е помпата. За съжаление ММ не разбира много от ремонт на техника, а и каза, че ще е по-спокоен ако я види майстор, така че ако има някакви препоръки ще съм много благодарна.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 006
Можеш ли да видиш кой модел е пралнята? Погледни някъде око люка или около там където се затваря люкът?

# 66
  • Мнения: 1 079
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪, благодаря за включването. Вчера уж проверявахме филтъра, но ще го направим пак. Звука, които издаваше е по-скоро, че има затруднения при изпомпването и мен ме навява на мисълта, че може да е помпата. За съжаление ММ не разбира много от ремонт на техника, а и каза, че ще е по-спокоен ако я види майстор, така че ако има някакви препоръки ще съм много благодарна.
Ако е запушен филтъра, помпата се затруднява, проверете го по обстойно. Развивате капачето тече вода и боклуци, изчиствате го и пак обратно.

# 67
  • Мнения: 418
Момичета, благодаря ви много. Сега отново чистихме филтъра, ММ бърка доста навътре и както каза ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ дори извади банел - ужас! Та пробвахме я пак и този път го нямаше това бучене, може би се оправи за сега. Много благодаря отново!
Редактирам се - пак започна да издава гадния шум. Ние пуснахме пробно едни обувки. Ще видим как ще е до края на цикъла ама май няма да се размине без майстор. Модела е АЕГ Exclusiv 85769 update.

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 10:25 от bub370

# 68
  • София
  • Мнения: 12 006
Момичета, благодаря ви много. Сега отново чистихме филтъра, ММ бърка доста навътре и както каза ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ дори извади банел - ужас! Та пробвахме я пак и този път го нямаше това бучене, може би се оправи за сега. Много благодаря отново!
Огледай и барабана - на празна пералня /щом е стар модел вероятно дупчиците са поне 3мм/ и с фенер огледайте през тях меду барабана който виждате и вътрешния, както и под маншона, който е около отвора за вратата /предполагам е достатъчно мек за да се дръпне без усилия - говоря за частта меду маншона и барабана. Ако маншона е от твърдите няма как да стане. Това е с цел да се види дали няма нещо изостанало там, понеже може /и най-вероятно някога ще/ отиде пак в помпата. Сега добре, че й се е включила защитата, отказала е да рботи и е изписла грешка.

# 69
  • Мнения: 11 574
Щом  банел е стигнал до там, със сигурност има и други предмети/боклуци. Слагайте сутиените и разни дрехи с украси, които могат да се откачат в мрежички за пране.

# 70
  • Мнения: 16
Здравейте, пак съм аз! Купих си пералня, обаче нещо не е наред. Beko, wtv 8736 xs е модела, нивелирана е, поставена точно на мястото на старата пералня, премахнати са и транспортните болтове, не се клати изобщо. Дотук добре, чудесно даже. Пуснах и първоначалната програма за почистване на пералнята, работеше добре, безшумно. Зареждам дрехи, пускам на 800 оборота и се започва едно скърцане (отдавам го на новите оплътнения, които се търкат едно в друго), аама и един звук, все едно нещо в самата пералня клопа, много необичаен и дразнещ. Пускам я пак, този път по-добре, но пак има какво се желае. Разместване, отново нивелация. Пробваме я и на 1000 оборота - ужас, направо имах чувството, че ще се разпадне. Сякаш самия барабан ще се откачи, той много се клати при центрофугата. Моля ви дайте предположения на какво може да се дължи при чисто нова пералня, защото вече нерви не ми останаха.  Благодаря!

# 71
  • София
  • Мнения: 10 560
Между барабана и предния корпус има два стиропора. Махнете ги.

# 72
  • Мнения: 40 744
Всички болтове ли махнахте (според книжката)?
Има и разни стиропорени подпори...
Не виждам какво друго.

# 73
  • Мнения: 16
Всички болтове, стиропори, изобщо сме шах с пешката, все едно за първи път виждаме пералня. Резил🤦‍♀️

# 74
  • София
  • Мнения: 12 006
Всички болтове, стиропори, изобщо сме шах с пешката, все едно за първи път виждаме пералня. Резил🤦‍♀️
От "заглавието" е, споко Satisfied ако не вярваш - викнете майстор, нали е в гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт