Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 236
  • 747
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 5 911
Благодаря, ще погледна Gorenje, не държа на марка.
W, какъв е "проблема" с по-тесните перални?

Вече са отговорили, че по-широките са по-стабилни. Друго-за да е обемът на барабана същия при по-малка дълбочина, трябва диаметърът да е по-голям. Гледах моя позната как жонглира да напълни барабана без да падат дрехите, които са най-отгоре. Може би се свиква.

# 121
  • Мнения: 466
Здравейте,

В инструкциите на препарата за дълбоко почистване M3GCP200 Super Clean  на AEG/Electrolux пише да се изсипе в празна перална машина, но не разбирам дали в отделението за прах или направо в барабана.

Някой ползвал ли е такъм препарат и как е действал?

# 122
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 193
и каква е разликата къде ще се сипе препарата? - все в барабана ще се намира.

# 123
  • София
  • Мнения: 10 579
Аз изсипвам в барабана.

# 124
  • Мнения: 55
Здравейте, имам въпрос. Купих този препарат .
Мисля да го пусна, но в упътването на пералнята пише, да извадя и да почистя водния филтър на пералнята/досега не съм го правил, но е пералнята е на 6-7 месеца/.
Та кога да го чистя този филтър, преди или след празния цикъл с този препарат?
И цялата тубичка ли да сипя в отделението за прах?

# 125
  • София
  • Мнения: 12 006
Почистването на филтъра няма отношение към почистването с препарат - затова когато и да го почистиш няма значение. Хубаво е 2-3 пъти в годината да се чисти. Препарата изсипвам директно в барабана - виж на опковта пише колко се слага, аз ползвам друг.

# 126
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 193
добре де, как ще изсипеш течен препарат в отделението за прах?
филтъра го почисти преди да използваш препарата. идеята на почистването е да се махнат налепите, а ако имаш парцалчета, чорап, косми във филтъра няма да могат да се махнат налепите ако има такива.

# 127
  • Мнения: 11 614
Чисти водния филтър веднъж да около два месеца. Там се събират налепи от мръсната вода от прането, разни изпаднали дребни предмети, косми и т.н. Сега почисти преди да ползваш този почистващ препарат. Използвай го според инструкциите на етикета на опаковката.
Скрит текст:
Тези масови препарати от супермаркетите не чистят добре. Мръсотията, залепена отзад на барабана си стои и за мен това са пари на вятъра. Същата работа ще свърши и един празен цикъл на 60 градуса с прах(не течен) за бяло. Аз си кувам професионалния препарат на HG от магазините за паралелен внос и ми е мирна главата. Вярно, че струва 16-17 лв, но вътре са две бутилчици, напълно достатъчни за една година, че даже и повече. Първият път като я чистих с него, след като съм чистила с подобен на показания препарат, няма да разправям какво се отлепи и плуваше във водата.Та толкова чистят тези масовите... 


добре де, как ще изсипеш течен препарат в отделението за прах?
филтъра го почисти преди да използваш препарата. идеята на почистването е да се махнат налепите, а ако имаш парцалчета, чорап, косми във филтъра няма да могат да се махнат налепите ако има такива.


Защо как? - има си едно капаче(преградка), която се спуска точно за течни препарати. А и на тези препарати за почистване си пише да се сипват в чекмеджето.

# 128
  • Мнения: X
Аз си кувам професионалния препарат на HG от магазините за паралелен внос и ми е мирна главата.

Защо как? - има си едно капаче(преградка), която се спуска точно за течни препарати. А и на тези препарати за почистване си пише да се сипват в чекмеджето.
Какво е наименованието на препарата?
Да, в чекмеджето се изсипва, понеже пералнята преди да почне да пълни вода,
то първо изпомва и ще отиде част от препарата в канала,
когато е сипан в барабана.

# 129
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 193
има си мерителни чашки за препарата. продават се заедно с бутилката. надали някой не се е сдобил с такава.  аз поне имам над 10. да не кажа, че и всякаква друга пластмасова чаша може да се използва за тази цел.

# 130
  • София
  • Мнения: 12 006
има си мерителни чашки за препарата. продават се заедно с бутилката. надали някой не се е сдобил с такава.  аз поне имам над 10. да не кажа, че и всякаква друга пластмасова чаша може да се използва за тази цел.
ще ти трабват поне 10 за да налееш препарата вътре, а ако пералнята първо завърти и после изпомпва старат вода - кел файда от чашки. Варианта е или в чекмеджето с преграда за течен или в барабана, след като изхвърли старата вода от маркучите.

# 131
  • Мнения: 11 614
Аз си кувам професионалния препарат на HG от магазините за паралелен внос и ми е мирна главата.

Защо как? - има си едно капаче(преградка), която се спуска точно за течни препарати. А и на тези препарати за почистване си пише да се сипват в чекмеджето.
Какво е наименованието на препарата?
Да, в чекмеджето се изсипва, понеже пералнята преди да почне да пълни вода,
то първо изпомва и ще отиде част от препарата в канала,
когато е сипан в барабана.
https://uk.hg.eu/products/appliances/hg-service-engineer-for-was … s-and-dishwashers

# 132
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 193
Скрит текст:
има си мерителни чашки за препарата. продават се заедно с бутилката. надали някой не се е сдобил с такава.  аз поне имам над 10. да не кажа, че и всякаква друга пластмасова чаша може да се използва за тази цел.
ще ти трабват поне 10 за да налееш препарата вътре, а ако пералнята първо завърти и после изпомпва старат вода - кел файда от чашки. Варианта е или в чекмеджето с преграда за течен или в барабана, след като изхвърли старата вода от маркучите.
е колко като количество се сипва от този препарат, та не може да се побере в чашка? ще резна гръцмуля на една бирена бутилка от 2 л  и  пак ще свърша работа  Laughing
пералните първо източват водата и след това започва въртенето. не си спомням , но май и при старите Перла така го правеше.

# 133
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
има си мерителни чашки за препарата. продават се заедно с бутилката. надали някой не се е сдобил с такава.  аз поне имам над 10. да не кажа, че и всякаква друга пластмасова чаша може да се използва за тази цел.
ще ти трабват поне 10 за да налееш препарата вътре, а ако пералнята първо завърти и после изпомпва старат вода - кел файда от чашки. Варианта е или в чекмеджето с преграда за течен или в барабана, след като изхвърли старата вода от маркучите.
е колко като количество се сипва от този препарат, та не може да се побере в чашка? ще резна гръцмуля на една бирена бутилка от 2 л  и  пак ще свърша работа  Laughing
пералните първо източват водата и след това започва въртенето. не си спомням , но май и при старите Перла така го правеше.

Ами не помня колко е количеството /отдавна моята я чистя само на програма за самопочистване/ но една чашка от течен препарат побира около 100мл, някои и по-малко, това шишенце май е към 200-250 мл.

# 134
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 193
нима едно шишенце е само за едно почистване ???
абе и на шишенцето ще му резна гърлото и ще го изпратя в барабана  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт