Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 141
  • 747
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, дано е точната тема и не бъркам-имаме тази пералня и искам да пусна да изпера възглавници, може ли за съвет на кой режим и как ги перете.Благодаря!
 https://www.samsung.com/bg/washing-machines/combo-ww70k44305wle/
Синтетика, 40гр., 1000 оборота, 3-4 плакнения. Слагай ги по 2 на снадвич/ако обикновени за спане/ иначе ще й е трудно да разпредели тежестта. Предвиди много малко перилен препарат, т.к. това е основно дунапрен или силиконов пътнеж.

# 376
  • Мнения: 5 899
Ако нямате сушилня, малко е рисковано да се перат в това мрачно и влажно време. Ако дни съхнат, може да замиришат.

# 377
  • Мнения: 275
Благодаря ви за отговорите, утре ще ходим да купуваме, още се колебая, хубави почивни дни ви желая🌞 Наистина ме замиклихте за Миелето, тъй като и сушилнята ми е такава 🤔

Ако купите Миеле, ще чакам да напишете отзив.

Отказахме се от Миелето ! Гледахме ги, но като дълбочина ни идват големки, а и наистина екстрите с капсулите няма да ги ползвам. Старата ни беше Индесит стандартен модел 50 см дълбочина, установих,че новите вече са доста по-дълбоки около 60 см. Ние заложихме на едно Беко на промоция 54 см, има всички екстри, които ще ползвам - бърза програма, съкращаване на останалите програми, самопочистване на барабана с пара, избор за нагласяне на температурата на всички програми и цената е 600 лв Simple Smile Иначе има и блутут , разни неща за свързване със смартфон за теглене на още програми, дистанционно управление, но не смятам, че ще е нещо, което аз ще ползвам. Успех на всички

# 378
  • Мнения: 10 051
Хм, значи техникът е признал, че Бекото слим не струват.
Peggy Bundy, при твоята пералня получава ли се това усукване и сплитане на чаршафите?
Твърда топка вадя, та няма как да не гърми и подскача. Все едно съм пуснала възглавница натъпкана
с парцали.
Чакам техник, пък ще видим дали и аз ще пия една студена вода.

# 379
  • Мнения: 1 865
delpel,същите топки вадя и аз.Има случаи в които всичко е нормално, но рядко се случва.

# 380
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
Здравейте, включвам се с питанка за моята Сушилня whirlpool.
Вградения долен филтър се е затлачил много с прах

След края на всяка програма вадя и 2та филтъра и ги чистя, не ги оставям вътре мокри и прашасали. Вътре до колкото мога смуча с прахосмукачката, но факт вече след 3г ползване праха се е набил и няма чистене. Трябва ли да се разглабя, за да се изчисти?!Има 5г гаранция, но на мотора или нещо такова.

# 381
  • Мнения: 11 572
Използвай накрайник за прахосмукачка с четка и започни с по-ниска степен на прахосмукачката, че да не вземе да засмуче много силно и да нарани някое ребро. (това не е филтър)

# 382
  • Сливен
  • Мнения: 4 044
първо пробвай със стара четка за зъби леко да го изтъркаш и после обираш с прахосмукачка.Аз така чистя моето АЕГ,не става идеално,но се обира доста.

# 383
  • Мнения: 40 742
На мен много ми прилича на типичния нагънат на хармоника хепа филтър. И да го почистиш няма да се оправи много, но ако е хепа филтър резервни се продават и се сменят лесно. Иначе нямам идея къде е това нещо, при мен няма такова.

# 384
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Момичета,първо сте в темата за перални Simple Smile
Второ...хепафилтър на сушилня???
Към потребителката,ако сушилнята е със самопочистващ кондензатор,трябва да се обърнете към сервиз,да дойдат да  я вземат и  в сервиза да ви я разглобят напълно за да го почистят. Дори и да не с такъв,не виждам как без разглобяване ще се изчисти перфектно.
Какъв е модела?

# 385
  • Мнения: X
Здравейте, включвам се с питанка за моята Сушилня whirlpool.
Кой модел е?
Вградения долен филтър се е затлачил много с прах
Скрит текст:
За този филтър ли питате?
Скрит текст:

# 386
  • Мнения: 40 742
ОК, може и да не е хепа, като въздушен филтър на кола да е.
Ама на това прилича:



А по въпроса защо и е на една сушилня - за да пази този прах да не влезе при електрониката и механиката, предполагам.

# 387
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Аз не виждам приложение на такъв филтър от хартиена материя в сушилня.Влагата ще му разкаже играта.На мен си ми прилича точно на кондензатор това на снимката,не е никакъв филтър.

# 388
  • Мнения: 40 742
Не споря Peace Казах само на какво ми прилича. Иначе нямам такова нещо за да видя.

Влагата как не разказва играта на филтъра на колата? Нали това е първото нещо, през което минава засмуканият въздух с всичката му влага, дъждовни капки, снежинки и т.н.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Това е condenser(кондензатор),при някои марки е самопочистващ се,при други-не,техниците го наричат "пита".

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 12:21 от artemida

Общи условия

Активация на акаунт