Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 231
  • 747
  •   1
Отговори
# 450
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Всички модели на Бош , които моделът им започва с WAN са с разглобяеми казани!

Това означава ли, че този модел не е с такъв?:

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAW-28590BY/p/683918

Спряла съм се на тази пералня и ако някой има мнение, ще серадвам да сподели.
да със споен, от високия клас на Бош, немска, води се моделът за петна.

# 451
  • Мнения: 5 911
Какво значи пералнята да е SLIM? Извинявам се за тъпия въпрос, но повече от 15г не съм се интересувала от перални и не знам какви новости с иа измислени.
По-тесни са, с по-малък диаметър на барабана и са удобни за монтаж на неудобни места.
Аз взех такава, без да ме притиска мястото. Не случих и съм недоволна, но виждам потребители
нямат проблем.
Напротив. Слим са с по-голям диаметър на барабана, но с по-малка дълбочина. Ако мястото не го налага, по-добре не слим.

# 452
  • Мнения: 10 057
Скрит текст:
Какво значи пералнята да е SLIM? Извинявам се за тъпия въпрос, но повече от 15г не съм се интересувала от перални и не знам какви новости с иа измислени.
По-тесни са, с по-малък диаметър на барабана и са удобни за монтаж на неудобни места.
Аз взех такава, без да ме притиска мястото. Не случих и съм недоволна, но виждам потребители
нямат проблем.
Напротив. Слим са с по-голям диаметър на барабана, но с по-малка дълбочина. Ако мястото не го налага, по-добре не слим.
Ох, точно така е. Дълбочината е по-малка.
Не знам как съм го измислила този малък диаметър. Извинявам се!

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
да със споен, от високия клас на Бош, немска, води се моделът за петна.
[/quote]

Радост Николова,, заинтригува ме това, което написахте - "моделът за петна" означава предполагам, че пере петна сполучливо? Simple Smile Също като последните писали потребители съм пред избор на пералня ( а и целият набор техника за дома). Мисля да взема Бош. Проучвам моделите от високия клас.

# 454
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Не зная как е при Бош, но при LG има програма за петна, която постепенно вдига температура за оптимално изпиране на петната. Обикновено като третирам петното с препарат за петна, то се изпира и на програмата за памук.

# 455
  • Мнения: 492
Здравейте! Имам Wihrlpool AWO/C-7540 нa 4.5 години. От месец насам при центрофугиране се чува някаво тракане,сякаш казана се удря или стърже  в нещо/ако мога така да го определя/.По време на пране няма необичайни шумове,само при центрофугиране и понякога при порвървоначално завъртане на барабана при пускане- се чува леко стържене. Същото леко стържене има понякога като завъртя барабана с ръка на празна пералня . По принцип е мнооого шумна при центрофугиране ,но не е имало необичайни шумове до сега.
Пералнята се ползва интензивно ,мин. по веднъж на ден , никога не е била претоварвана, много рядко пускам маратонки и пантофи.
Какво би могло да е и има ли смисъл да се ремонтира?

# 456
  • Мнения: 16
Бихте ли споделили мнение за тази пералня:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-HOOVER-DXOA-4438-AHC3-2-S/p/681201

# 457
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Същото леко стържене има понякога като завъртя барабана с ръка на празна пералня .

При сегашната ми пералня се получава така, когато е изяла някой чорап и част от него се е наврял между барабана и корпуса на  барабана.

# 458
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 187
и от чорапа се чува стържене ?

# 459
  • Мнения: 492
Нямам липсващи чорапи,банели .... Simple Smile , а и няма как да се завре нещо между барабана и уплътнението , доста плътно прилепва , няма луфтове,пробвала съм

# 460
  • Мнения: 10 057
само при центрофугиране и понякога при порвървоначално завъртане на барабана при пускане- се чува леко стържене. Същото леко стържене има понякога като завъртя барабана с ръка на празна пералня .
При втората ми пералня същият шум беше причина за разбит лагер. Доста ми излезе смяната - около 90 лв.,
но има и по-евтини, зависи каква е пералнята. Вторият път пуснах само едни твърди дънки и от ударите
в барабана пак същата повреда.
Не съм специалист, само споделям какъв беше резултатът от подобно стържене.

# 461
  • Мнения: 492
само при центрофугиране и понякога при порвървоначално завъртане на барабана при пускане- се чува леко стържене. Същото леко стържене има понякога като завъртя барабана с ръка на празна пералня .
При втората ми пералня същият шум беше причина за разбит лагер. Доста ми излезе смяната - около 90 лв.,
но има и по-евтини, зависи каква е пералнята. Вторият път пуснах само едни твърди дънки и от ударите
в барабана пак същата повреда.
Не съм специалист, само споделям какъв беше резултатът от подобно стържене.
Искате да кажете,че след смяната на лагера, сте пуснали само едни дънки и се е разбила веднага????

Имам съмнение за разбит лагер, въпреки това питам и събирам мнения .
Не е ли много рано  да се рзбие лагер ,все пак е само на 4,5 год и никога не е претоварвана,макар да се ползва ежедневно .

# 462
  • Мнения: 10 057

Искате да кажете,че след смяната на лагера, сте пуснали само едни дънки и се е разбила веднага????
Не веднага, може би след 5-6 месеца, но се пускаше средно два пъти седмично.

# 463
  • Мнения: 492

Искате да кажете,че след смяната на лагера, сте пуснали само едни дънки и се е разбила веднага????
Не веднага, може би след 5-6 месеца, но се пускаше средно два пъти седмично.
Значи смяната  на лагера не си е заслужавала .

# 464
  • Мнения: 10 057
И аз така си помислих, затова купих нова.
За нея няма да пиша, че ми прекипява.
Много трябва да се проучва при подобна покупка, но пак си е до късмет да попаднеш на читава
техника.

Общи условия

Активация на акаунт